تعمیرات ظرفشویی

راهنمای ارور ماشین ظرفشویی دلونگی DELLONGHE | خطای ظرفشویی دلونگی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه با پیشرفت فناوری و تکنولوژی و ظهور ابزار آلات جدید و همچنین توسعه زندگی ماشینی، به کار گرفتن انواع لوازم برقی جهت راحتی مصرف‌کنندگان بسیار رونق یافته است.  ماشین ظرفشویی نیز یکی از این لوازم می باشد که به کمک بشر آمده تا بتواند سرعت بیشتری در انجام کارهای خانه ایجاد کند. وقتی مقدار زیادی ظروف کثیف در آشپزخانه جمع شده باشد با وجود داشتن ماشین ظرفشویی دیگر نگرانی از بابت کمبود وقت و یا خستگی نخواهید داشت. این دو مزیت می تواند از مهم ترین مزایای ماشین ظرفشویی باشد. برند دلونگی یکی از با کیفیت ترین برندهای موجود در بازار می باشد که در تولید ماشین ظرفشویی نیز فعالیت دارد. گاهی اوقات ممکن است این دستگاه نیز مانند هر لوازم الکترونیکی دیگری دچار ایراد و اشکال شود که با داشتن سیستم هوشمند می‌تواند کدهای ارور را بر روی صفحه نمایش ظاهر کند و کاربران را نسبت به آن مطلع کند. ایبک امداد در این مقاله به بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی دلونگی پرداخته و راهکارهایی جهت برطرف کردن این کدها ارائه داده است. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید و یا قصد خرید این محصول را دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

نمایش کدهای ارور بر روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی دلونگی

همانطور که گفته شد ماشین ظرفشویی دلونگی با داشتن سیستم هوشمند در صورتی که دچار اشکال و ایراد در یکی از قطعات داخلی آن شود می تواند با نمایش کدهای ارور کاربران را از بروز ایراد و اشکال در دستگاه مطلع کند و مصرف کنندگان می توانند هر چه سریعتر مشکل به وجود آمده را تشخیص داده و جهت رفع آن اقدام کنند. گاهی اوقات مشکل به وجود آمده بسیار ساده بوده و خود کاربر می‌تواند آن را برطرف کند اما گاهی نیز ممکن است مشکل به وجود آمده تخصصی بوده و نیاز به تعمیرکار حرفه ای در این زمینه داشته باشد.بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی دلونگی| نمایندگی ظرفشویی دلونگیکارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی دلونگی می باشد. جهت دریافت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

کدهای ارور در ماشین ظرفشویی دلونگی

در ادامه مطلب به بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی دلونگی می پردازیم و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه می دهیم. این کدها هر کدام بیان کننده یک مشکل و با اختلال در ماشین ظرفشویی می باشند و کاربران به محض مشاهده آنها بهتر است دستگاه را خاموش کرده و هر چه سریعتر نسبت به رفع آن اقدام کنند تا از بروز آسیب های بیشتر به دستگاه جلوگیری شود.

کد خطای E1 در ماشین ظرفشویی دلونگی

این خطا زمانی بروز می کند که ماشین ظرفشویی روشن شده است و مدت زمان طولانی از ورود آب به دستگاه گذشته است از آنجایی که مدت زمان ورود آب به دستگاه دارای یک زمان استاندارد می باشد چنانچه از حد معین شده بیشتر شود به معنای خراب شدن و آسیب دیدن در قسمت ورودی آب می باشد. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید ماشین ظرفشویی را خاموش کرده و به بررسی مشکل به وجود آمده بپردازید. ممکن است این مشکل را خودتان نتوانید برطرف کنید و بهتر است از یک تعمیرکار ماهر جهت رفع آن کمک بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علائم سوختن ماشین ظرفشویی | استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی

رفع کد ارور E1: جهت برطرف کردن این مشکل بهتر است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

  • نخستین قسمتی که باید مورد بررسی قرار گیرد سوپاپ ها می باشند. سوپاپ ها دریچه ورودی آب هستند چنانچه گرفتگی و انسداد سر راه این دریچه ها وجود داشته باشد می تواند مانع از ورود آب شود.
  • چنانچه سوپاپ دچار مشکلی نبود و راه ورودی آب مسدود نبود بهتر است فشار آب را مورد بررسی قرار دهید چنانچه فشار آب کم باشد مانع از ورود آب خواهد شد.

کد خطای E4 در ماشین ظرفشویی دلونگی

گاهی اوقات ممکن است به هنگام کار کردن با ماشین ظرفشویی دلونگی کد خطای E4 بر روی صفحه نمایشگر ظاهر شود این کد وقتی مشاهده می شود که ماشین ظرفشویی بیش از حد آبگیری کرده است و باعث سرریز شدن آب می شود. چنانچه در حین انجام کار شاهد سرریز شدن آب بودید بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و اقدام به بررسی مشکل کنید.

رفع کد ارور E4: یکی از عوامل سرریز شدن آب در ماشین ظرفشویی دلونگی نشتی آب می باشد. باید چک کنید که کدام قسمت و به چه علت دچار نشتی شده است.

  •  ابتدا واشر دستگاه را مورد بررسی قرار دهید چنانچه واشر خراب باشد می‌تواند موجب نشتی آب شود.
  • درصورتیکه واشر آسیبی ندیده بود بهتر است به بررسی شلنگ ها و یا شناور بپردازید.

کد خطای E8 در ماشین ظرفشویی دلونگی

ممکن است این کد ارور در ماشین ظرفشویی دلونگی مربوط به شکستن شیر سوپاپ باشد. بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی دلونگی| نمایندگی ظرفشویی دلونگیهمانطور که قبلاً نیز گفته شد سوپاپ دریچه ای است که جهت ورود آب به دستگاه تعبیه شده است و چنانچه شیر سوپاپ دچار شکستگی شود بنابراین سوپاپ کار نمی کند و در روند ورود آب اختلال ایجاد می کند.

رفع کد ارور E8: در ماشین ظرفشویی دلونگی وقتی مدار باز باشد موجب شکستن شیر سوپاپ خواهد شد. لازم است که مدار را کنترل کنید تا چنانچه مشکلی در آن ایجاد شده بود و یا دچار سوختگی شده بود آن را برطرف کنید. همچنین اگر سوپاپ دیورتیک دچار شکستگی شده باشد می تواند موجب شکستن شیر سوپاپ نیز شود که در این صورت باید سوپاپ تعمیر و یا تعویض شود تا مشکل به وجود آمده برطرف شود.

کد ارور Ec در ماشین ظرفشویی دلونگی

در ماشین ظرفشویی دلونگی گاهی اوقات ممکن است به هنگام کار کردن با ماشین ظرفشویی دلونگی شاهد نمایش کد ارور Ec بر روی صفحه نمایشگر باشید. بروز این کد ارور در ماشین ظرفشویی نشان از خراب شدن و آسیب دیدن انتقال دهنده pcb می باشد. در این شرایط باید هر چه سریعتر دستگاه را خاموش کرده و با تعمیرکار ماهر تماس بگیرید و از او کمک بخواهید.

چگونه اقدام به رفع کدهای ارور در ماشین ظرفشویی دلونگی کنیم؟

هر ماشین ظرفشویی با هر برندی ممکن است دچار خرابی هایی شود و کدهای ارور بر روی صفحه نمایش آن مشاهده شود. کد ارور در ماشین ظرفشویی دلونگی زمانی رخ می‌دهد که دستگاه با مشکلی در یکی از قطعات داخلی و یا در سیستم آن مواجه شده باشد. کدهای ارور جهت کمک به کاربران طراحی شده است تا هر چه سریعتر به تشخیص ایراد در دستگاه پرداخته و جهت رفع آن اقدام کنند. در این مقاله از ایبک امداد کدهای ارور در ماشین ظرفشویی دلونگی جمع‌آوری شده و به بررسی هر کدام از آنها پرداخته شده است. چنانچه خودتان قادر به رفع کدهای ارور در ماشین ظرفشویی نبودید به هیچ عنوان نگران نشوید در این شرایط فقط کافیست با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. ایبک امداد آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی دلونگی می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات ماشین ظرفشویی در منطقه واوان تهران

نکات مهم جهت نگهداری از ماشین ظرفشویی دلونگی

جهت مراقبت و نگهداری از ماشین ظرفشویی نکاتی باید رعایت شود. توجه به نکاتی چون جرم گیری و نظافت ماشین ظرفشویی، سرویس دستگاه، تمیز کردن سبد، تعویض واشر و فیلتر، نوع چیدمان ظروف و کنترل نمک در ماشین ظرفشویی می تواند به عملکرد درست دستگاه کمک کرده و همچنین باعث افزایش طول عمر مفید دستگاه شود. در زیر نکات مهمی جهت نگهداری اصولی از ماشین ظرفشویی آورده شده است.

  • اولین نکته نحوه چیدمان درست ظروف در ماشین ظرفشویی می باشد دقت کنید فاصله بین ظروف باید رعایت شود تا آب به درستی در دستگاه چرخیده و شستشوی ظرف ها کاملاً انجام گیرد. دقت کنید بیشتر از ظرفیت دستگاه هرگز ظرف در آن قرار ندهید زیرا مانع از کارکرد درست بازوهای اسپری کننده ظرفشویی خواهد شد.

بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی دلونگی| نمایندگی ظرفشویی دلونگی

  • نکته مهم و حیاتی در نگهداری اصولی از ماشین ظرفشویی تمیز کردن باقی مانده های غذا از روی ظرف ها می باشد. انجام ندادن این کار می‌تواند باعث جمع شدن باقی مانده های غذا در دستگاه شده و باعث بروز مشکلاتی در فیلتر ماشین ظرفشویی و همچنین ایجاد بوی بد در دستگاه شود.
  • ساده ترین و مهم ترین نکته در نگهداری اصولی از ماشین ظرفشویی جرم گیری دوره ای و تمیز کردن دستگاه می باشد. به مرور زمان و با استفاده مداوم از دستگاه ذرات غذا و آشغال ها در دستگاه جمع شده و باعث ایجاد رسوب می شوند. تمیز کردن و جرم گیری دوره ای می تواند باعث افزایش عملکرد دستگاه شود.
  • یکی از نکات مهم دیگر در نگهداری اصولی از ماشین ظرفشویی استفاده از مواد شوینده متناسب با دستگاه می باشد. مواد شوینده اصل و مناسب، نمک ماشین ظرفشویی و مایع جلا دهنده می‌تواند باعث افزایش عملکرد درست دستگاه شود.
  • آخرین نکته چک کردن و بررسی کردن قطعات دستگاه و همچنین دقت به کدهای ارور نمایش داده شده بر روی صفحه نمایشگر و رفع مشکلات به وجود آمده می باشد. بهتر است با بروز هر مشکل کوچکی نسبت به رفع آن اقدام کنید زیرا در غیر این صورت می تواند باعث آسیب های جدی به دستگاه شود.

سخن پایانی

نگهداری و مراقبت از ماشین ظرفشویی مسئله بسیار مهمی است که همه کاربران باید به آن دقت کنند. چنانچه ماشین ظرفشویی دلونگی با مشکلی مواجه شود دستگاه با سیستم هوشمندی که دارد کد ارور را بر روی صفحه نمایش ظاهر می کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا به تشخیص ایراد به وجود آمده بپردازند و هر چه سریعتر جهت رفع مشکل اقدام کنند. ایبک امداد در این مقاله به بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی دلونگی پرداخته و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه داده است. چنانچه خودتان قادر به رفع مشکل نبودید می توانید از تعمیرکاران حرفه ای در ایبک امداد کمک بگیرید. فقط کافیست با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از مشاوره و راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که مطالب بالا برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای ارور ماشین ظرفشویی دلونگی DELLONGHE

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای ارور ماشین ظرفشویی دلونگی DELLONGHE | خدمات تعمیرات دلونگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا