تعمیرات تلویزیون

راهنمای تعمیرات تلویزیون یوروپلاس Europlus

تلویزیون یوروپلاس یک کالای ایرانی است که توسط یک شرکت تولیدات محصولات خانگی در داخل کشور تولید می شود. این شرکت علاوه بر تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و جاروبرقی نیز در بین محصولات خود دارد. تولیدات این شرکت با نام یوروپلاس به بازار عرضه می گردد، این تولیدات از کیفیت عملکرد و طراحی زیبایی برخوردارند و در سرتاسر کشور دارای نمایندگی های فعال و همچنین گارانتی معتبر می باشند. در این مقاله که توسط کارشناسان ایبک امداد گردآوری شده چند مورد از خرابی های متداول در تلویزیون یوروپلاس و نحوه عیب یابی و تعمیرات آن توسط کارشناسان با تجربه در زمینه تعمیرات تلویزیون ذکر خواهد شد.

کیفیت خدمات پس از فروش در تلویزیون یوروپلاس

 • تلویزیون های یوروپلاس دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر هستند، پس از نصب و راه اندازی تلویزیون یوروپلاس در صورتی که  تلویزیون دچار نقص یا خرابی شد می توانید با شماره های درج شده بر روی کارت گارانتی تماس بگیرید و از خدمات پس از فروش تلویزیون یوروپلاس استفاده کنید.
 • اما در صورتی که مدت زمان مدت زمان زیادی از نصب و راه اندازی تلویزیون یوروپلاس شما میگذرد و اعتبار خدمات پس از فروش به پایان رسیده می توانید از تعمیرکاران با تجربه در زمینه تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید.
 • همچنین  نکات ذکر شده در این مقاله می تواند در عیب یابی تلویزیون یوروپلاس به شما کمک کند و در صورت لزوم می توانید با کارشناسان مجرب ایبک امداد تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به دست آورید.

علت بهم ریختگی تصویر در تلویزیون یوروپلاس 

رایج ترین دلیلی که معمولاً باعث خرابی و به هم ریختگی تصویر تلویزیون می شود خرابی فلت پنل است. در صورتی که فلت پنل  آسیب دیده باشد باید از افراد با تجربه در در زمینه تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد نیز در این زمینه می توانند به شما کمک کنند.

حتما بخوانید:   پورت HDMI چیست و چه مشکلاتی دارد؟

تلویزیون یوروپلاس

دلیل کم شدن نور تلویزیون یوروپلاس و نحوه عیب یابی

یکی دیگر از مشکلات رایجی که معمولاً افراد در استفاده از تلویزیون با آن مواجه میشوند کم شدن ناگهانی نور تلویزیون است که برای یافتن دلیل آن باید نکات و موارد زیر را بررسی کنید.

 • در برخی مواقع علت کم شدن نور تلویزیون تغییراتی است که در تنظیمات تلویزیون اعمال کرده اید، برای اطمینان باید وارد قسمت تنظیمات شوید و نور صفحه تلویزیون را زیاد کنید یا می توانید از همان قسمت تنظیمات، حالت بازنشانی را انتخاب کرده و تلویزیون را به تنظیمات کارخانه بازگردانید تا نور صفحه به حالت استاندارد باز گردد.
 • از دلایل دیگری که باعث کم شدن نور صفحه تلویزیون است کم شدن میزان فسفر پلاسمای تلویزیون می باشد. در صورتی که فسفر پلاسمای تلویزیون کم شده باشد باید از تکنسین های مربوطه برای تعمیر تلویزیون کمک بگیرید.
 • در صورت کم شدن نور تلویزیون از دیگر نکاتی که باید بررسی شود لامپ تصویر است، اگر لامپ تصویر دچار خرابی و یا سوختگی شده باشد نور صفحه تلویزیون کم میشود که در این صورت باید تعویض گردد.

علت ریست شدن ناگهانی تلویزیون یوروپلاس

اگر در زمان استفاده از تلویزیون به طور ناگهانی تلویزیون شما ریست میشود ممکن است مشکل مربوط به یکی از موارد زیر باشد که باید هر کدام را بررسی کنید.

 • ابتدا باید سلامت منبع تغذیه تلویزیون و بخشهای مختلف مربوط به برق رسانی مانند سیم کابل تلویزیون، دوشاخه و پریزی که تلویزیون به آن متصل میشود بررسی شده و مطمئن شوید که سالم هستند.
 • علت دیگری که می تواند باعث بروز این مشکل شود خرابی و نقص در قسمت برق تلویزیون است. برای برطرف کردن این مشکل و بررسی تمامی موارد احتمالی می توانید از کارشناسان ایبک امداد در این زمینه کمک بگیرید.
 • احتمال دارد مشکل از خرابی مین برد تلویزیون باشد.
حتما بخوانید:   تعمیر ماشین ظرفشویی یوروپلاس Europlus

چرا رنگ های تلویزیون دچار به هم خوردگی شده؟

 • رایج ترین دلیلی که باعث به هم خوردگی و قاطی شدن رنگ های تلویزیون می شود خرابی پنل تلویزیون و سوختگی و خرابی در پیکسل های تلویزیون است. در صورتیکه پیکسل ها دچار سوختگی شوند، پنل باید توسط تعمیرکار تعویض گردند.
 • خرابی بک لایت تلویزیون نیز می تواند علت به هم خوردگی رنگ ها باشد.

علت قطع شدن تصویر چند ثانیه پس از روشن کردن تلویزیون

 • یکی از علت های آن می تواند خرابی و یا سوختگی لامپ های ال ای دی موجود در بک لایت تلویزیون باشد که در صورت خرابی و سوختگی این لامپ ها لازم است که تعویض و یا تعمیر شود.
 • لازم است که برد دستگاه بررسی شود و از سلامت آن اطمینان پیدا کنید.

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون یوروپلاس

 • در صورت بروز این مشکل قطعات داخلی تلویزیون مانند مین برد و برد پاور را بررسی کنید. خراب شدن برد پاور می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی تلویزیون گردد.
 • یکی از رایج‌ترین علتهای خاموش شدن ناگهانی تلویزیون خرابی برد اصلی تلویزیون است. در صورتی که برد تلویزیون فرسوده شده باشد دمای تلویزیون حین کار کردن بیش از حد بالا رفته و به طور ناگهانی خاموش میشود که در این شرایط لازم است که برد توسط تعمیرکار تعویض شود.
 • نوسان جریان برق می تواند از دلایل بروز این مشکل باشد، برای جلوگیری از آسیب های ناشی از نوسان برق به قطعات داخلی تلویزیون حتماً از یک محافظ برق با کیفیت و مناسب استفاده کنید.
 • اتصالات تلویزیون و سیستم برق رسانی آن را به طور کامل بررسی کنید.

تلویزیون یوروپلاس

دلیل اینکه تلویزیون  یوروپلاس صدا دارد اما تصویر ندارد چیست؟

دلیل وجود صدا و نبود تصویر در تلویزیون خرابی پنل است. در قسمت پنل، بک لایت مسئول تابش نور به پنل و نمایش تصویر است و در صورتی که آسیب دیده باشد تصویر پخش نمی شود.

علت ظاهر شدن نقاط سیاه یا سفید بر روی صفحه تلویزیون

ظاهر شدن نقاط سیاه یا سفید بر روی صفحه تلویزیون رایج ترین نوع خرابی در تلویزیون می باشد و علت آن در بیشتر مواقع سوختگی پیکسل هاست. پیکسل ها در پنل تلویزیون مسئول ساخته شدن رنگ ها هستند و در کنار یکدیگر تصویر را تشکیل میدهند و در صورت سوختگی تنها راه برطرف کردن این مشکل تعویض پنل اصلی تلویزیون است.

حتما بخوانید:   نحوه وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی

نکاتی برای مراقبت و افزایش طول عمر تلویزیون یوروپلاس

 1. برای اتصال تلویزیون یوروپلاس به جریان برق حتماً از یک محافظ برق با کیفیت استفاده کنید تا در صورت نوسان برق دستگاه تلویزیون شما دچار آسیب و سوختگی نشود و طول عمر دستگاه افزایش پیدا کند.
 2. در زمان استفاده از تلویزیون، نور تلویزیون را در حالت حداکثری قرار ندهید زیرا در این صورت فشار بیشتری به پیکسل ها وارد شده و عمر تلویزیون کاهش پیدا میکند.
 3. هر چند وقت یک بار تلویزیون را تمیز کنید زیرا تجمع گرد و غبار و خاک باعث بالا رفتن دمای تلویزیون می شود. برای تمیز کردن تلویزیون دستگاه را از برق جدا کنید و با استفاده از از یک دستمال نرم و اسپری پاک کننده مخصوص سطح تلویزیون را از غبار و خاک پاکسازی کنید. گرد و خاک قسمت پشتی تلویزیون را هم می توانید به وسیله جاروبرقی بگیرید.
 4. محل قرارگیری تلویزیون در طول عمر آن بسیار موثر است. جایی که تلویزیون را قرار میدهید باید به دور از تابش مستقیم نور خورشید، رطوبت و حرارت باشد و همچنین هوا در اطراف تلویزیون جریان داشته باشد.
 5. تلویزیون را برای مدت بسیار طولانی روشن نگذارید و زمان هایی که از آن استفاده نمی کنید دستگاه را خاموش کنید این کار باعث افزایش طول عمر تلویزیون شما میشود.

سخن پایانی

تلویزیون وسیله پرکاربرد است که خرابی و از کار افتادگی آن برای ما خوشایند نخواهد بود. در این مطلب چند مورد از نکاتی که باعث افزایش طول عمر تلویزیون یوروپلاس شما میشود ذکر شد. علاوه بر آن رایج ترین خرابی ها و مشکلاتی که در تلویزیونهای یوروپلاس ممکن است با آنها مواجه شوید را برایتان مطرح کردیم، به منظور برطرف کردن هر کدام از این خرابی ها لازم است که از تعمیرکارهای با تجربه در زمینه تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید، کارشناسان ایبک امداد نیز همواره آماده پاسخگویی و کمک رسانی به شما در زمینه تعمیرات تلویزیون یوروپلاس هستند.

 

 

31

راهنمایی تعمیرات تلویزیون یوروپلاس Europlus

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمایی تعمیرات تلویزیون یوروپلاس Europlus

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x