تعمیرات ظرفشویی

نحوه پاکسازی فیلتر ماشین ظرفشویی از آلودگی ها

✅ راهنمایی و نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی | راحت ترین راه برای جرمگیری ماشین ظرفشویی در منزل ✅

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

حتما برای خیلی از افراد پس از استفاده از ماشین ظرفشویی مشکل تمیز نشدن کامل ظروف و ماندن کمی آلودگی پیش آمده است، که این می‌تواند ناشی از کثیفی فیلتر باشد. در واقع حتی در صورتی که آلودگی‌های بزرگ ظروف را پاک کرده و سپس وارد ماشین کنید اگر فیلتر شما کارایی خود را از دست داده و دچار آلودگی شده باشد ذرات ریز آلودگی روی ظروف باقی مانده و تمیز نخواهد شد.

در نتیجه برای به داشتن ظروفی تمیز و عاری از آلودگی نیاز به دانستن برخی اصول درباره فیلتر و زدودن آلودگیها از فیلتر ماشین ظرفشویی حس می‌شود که در این مقاله از ایبک با آن آشنا می‌شوید. در واقع در این مقاله ما مباحثی را برای شما مطرح خواهیم کرد که تحت عنوان مباحث زیر دسته بندی می شود:

  • کاربرد فیلتر ماشین ظرفشویی
  • توضیحاتی در خصوص تمیز کردن فیلتر
  • زمان مناسب برای پاکیزه کردن فیلتر ماشین ظرفشویی
  • ابزار مورد استفاده جهت تمیز کردن فیلتر
  • روش درست خارج کردن فیلتر از ماشین ظرفشویی
  • نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی
  • پیشگیری از کثیف شدن فیلتر
  • کاربرد فیلترهای ماشین ظرفشویی

کاربرد فیلتر ماشین ظرفشویی

دو نوع فیلتر در هر ماشین ظرفشویی وجود دارد که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارند در واقع در یک تقسیم‌ بندی کلی وظایف زیر را می توان برای فیلترها یادآور شد:

یک فیلتر بسیار مهم با ایجاد یک مانع از ورود مواد غذایی به پمپ جلوگیری کرده و یک نوع حفاظ برای پمپ به شمار می‌رود زیرا ورود مواد غذایی به پمپ باعث آسیب و به مرور زمان خراب شدن این قسمت می‌شود و محل قرار گیری آن در قسمت پایین ماشین و ابتدای پمپ می باشد.

یک نوع حفاظ برای ماشین ظرفشویی به حساب آمده و از ورود ضایعات غذایی  و حتی آب به داخل ماشین جلوگیری کرده و با این جلوگیری از آسیب و سوختگی ماشین جلوگیری کرده و یک عامل بسیار موثر در تمیز کردن ظروف می‌باشد. نکته قابل توجه در خصوص این فیلتر این است که با جلوگیری از ورود آب به ماشین از پوسیدگی و خراب شدن ماشین شما نیز جلوگیری کرده و باعث دوام عمر وسیله کاربردی شما می‌شود.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از موکاپات Moka Pot

فیلتر ظرفشویی

توضیحاتی در خصوص تمیز کردن فیلتر که باید بدانید

توجه داشته باشید که زدودن آلودگیهای فیلتر ماشین ظرفشویی  باید به طور متوسط ماهی یکبار انجام شود بنابراین یادگیری اصول و روش تمیز کردن آن امری واجب به نظر می‌رسد همچنین بهتر است قبل از وارد کردن ظروف به ماشین کمی آلودگی‌ها را پاک کرده و سپس وارد کنیم. در واقع در پایین ماشین ظرفشویی و دقیقا روی پمپ فیلتر وجود دارد که با چرخش آن بر خلاف فلش باز می‌شود که پس از بازکردن آن باید شروع به تمیز کردن فیلتر کنید. تمیز کردن فیلتر خود به مراحلی تقسیم می شود که جهت یادگیری کامل شما عزیزان در مباحث آتی بیان خواهد شد.

زمان مناسب برای پاکیزه کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

در واقع زدودن آلودگیهای فیلتر ماشین ظرفشویی فقط مختص به زمانی که ظروف بوی بدی گرفته و یا کامل تمیز نمی‌شوند نیست؛ بلکه تمیز کردن فیلتر باید حداقل ماهی یک بار به طور مرتب با استفاده از روشی که در بالا توضیح داده شد مخصوصا استفاده از جوش شیرین و یا سرکه برای رفع کامل آلودگی‌ها انجام شود.

اما این یک ماه فقط در حالت نرمال ماشین ظرفشویی بوده و مواردی را که مشکل در تمیزی و لکه بری ظروف پیش می آید را شامل نمی‌شود زیرا در این موارد فیلتر آلودگی خود را نشان داده و این نیاز مبرم خود به تمیزی را نشان میدهد که باید دائما فیلتر را کاملا تمیز کرده تا از آلودگی‌های ظروف در امان مانده و به ماشین خود ضربه ای نزنید. در واقع رکن اصلی ماشین لباسشویی را فیلتر تشکیل می‌دهد و همانطور که میدانید وظیفه اصلی فیلتر هم زدودن آلودگی‌های واقع در ظروف میباشد که هنگامی که خود فیلتر دچار آلودگی می‌‌شود قطعا ظروف نیز تمیز نشده و باید سریعا تمیز کردن فیلتر را شروع کنیم.

بهترین زمان برای تمیز کردن فیلتر ظرفشویی

ابزار مورد استفاده جهت تمیز کردن فیلتر

هنگام جدا شدن فیلتر از ماشین شما به برخی وسایل جهت زدودن آلودگی‌ها از فیلتر ماشین ظرفشویی احتیاج دارید که باید به طور مناسب هر کدام را به کار گرفته و فیلتر را در عرض چند دقیقه کاملا تمیز کنید این وسایل عبارت اند از:

  • جوش شیرین
  • سرکه سفید
  • مایع ظرفشویی قوی در چربی زدایی
  • کاسه بزرگ آب گرم
  • مسواک
  • پارچه تمیز
  • برس نایلونی

روش درست خارج کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

هنگامی که تصمیم به زدودن آلودگیها از فیلتر ماشین ظرفشویی می‌کنید قبل از هر چیز باید چگونگی خارج کردن فیلتر از ماشین را یاد بگیرید. برای اینکار ابتدا آب ماشین را خارج کرده و همانطور که گفته شد باید به سمت محل قرارگیری فیلتر یعنی پایین ماشین ظرفشویی رفته و بر خلاف راهنما چرخانده و آن را باز کرده و تمیز کنید. توجه داشته باشید که قبل از وارد کردن دوباره فیلتر باید سایر قسمت های ماشین چون المنت، شیر و … را نیز از آلودگی‌ها پاک کرده و سپس فیلتر را وارد کنید تا بتوانید ظروفی کاملا تمیز از ماشین ظرفشویی تحویل بگیرید‌.

حتما بخوانید:   بررسی کیفیت ماشین ظرفشویی سام SAM|امکانات ماشین ظرفشویی سام

درست خارج کردن فیلتر ظرفشویی

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

جهت زدودن آلودگیها از فیلتر ماشین ظرفشویی مراحلی وجود دارد که باید به ترتیب انجام داده و دقت کافی را داشته باشید تا کاملا فیلتر را از آلودگی‌ها پاک کرده و با این کار از ماندن آلودگی‌ها روی ظرف‌ها نیز جلوگیری کنید این مراحل شامل موارد زیر می‌باشد:

  • مرحله اول: قفسه زیرین ماشین ظرفشویی را بیرون کشیده و با چرخش قفل آن را باز کنید در صورتی که فیلتر استوانه‌ای شکل و تک است که چرخش راهکار است اما هنگامی که فیلتر در زیر سیلندر خود فیلتر دیگری نیز دارد با فشار دادن سوراخ وسط آن، قفل آن هم باز شده و نیازی به کار و ابزار خاصی ندارد زیرا از اول ساخت این فیلتر‌ها بر مبنای جداسازی و تمیز کردن آنها انجام شده است.
  • مرحله دوم: توجه داشته باشید که باز کردن قفل فیلتر براساس الگوی چرخش بر خلاف فلش راهنما یا خلاف عقربه های ساعت می باشد پس این کار را برای باز کردن قفل انجام داده و سپس به سمت بالا کشانده تا از ماشین ظرفشویی خارج شود تا بتوانید آن را خارج از ماشین کاملا تمیز کرده و در جای خود قرار دهید.
  • مرحله سوم: یک کاسه را پر از آب گرم کرده و در آن مایع ظرفشویی چربی زا و مواد تمیز کننده دیگری چون صابون ریخته و هم بزنید تا کاملا پر از کف شده و قدرت لکه بری بالایی داشته باشد.
  • مرحله چهارم: فیلتر را درون محلول آماده شده خود به مدت چند دقیقه قرار داده و اجازه دهید کاملا محلول به فیلتر نفوذ کرده و رسوبات و مواد آلوده آن را از بین ببرد، پس از انجام این کار می‌توانید از یک مسواک و چیزی شبیه آن استفاده کرده و لایه‌های داخلی و زیرین فیلتر را نیز تمیز کرده تا از هر گونه آلودگی در امان بماند.
  • مرحله پنجم: حال وقت آن است که فیلتر را از محلول جدا کرده و با آب گرم شست‌و‌شو کامل دهید، توجه کنید که همه کف‌ها و آلودگی‌های کنده شده را کاملا شست‌و‌شو داده و پس از شست‌و‌شو آن را با یک پارچه تمیز خشک کنید.
  • مرحله ششم: پس از شست‌و‌شوی اجزای بیرونی فیلتر نوبت به تمیز کردن دریچه فیلتر می‌رسد که برای این کار باید از یک پارچه تمیز استفاده کرده و همه آلودگی‌ها را از بین ببرید زیرا محلول به این قسمت نفوذ نکرده و در واقع عدم تمیزی این قسمت باعث باقی ماندن آلودگی‌ها و به دنبال آن از بین رفتن سایر زحمات جهت تمیزی می‌شود.
  • مرحله هفتم: حال که فیلتر تان کاملا تمیز شده است نوبت آن است فیلتر را در جای مناسب خود قرار داده که نخست فیلتر زیرین و سپس رویی را قرار داده و آن را کاملا بچرخانید و در جای خود سفت کنید و مطمئن باشید در جای خود کاملا مستقر شده‌اند زیرا سهل انگاری در این موارد و جا نگرفتن درست فیلترها ممکن است باعث آسیب به ماشین ظرفشویی شود.
حتما بخوانید:   آموزش سرویس کردن ماشین ظرفشویی 

روش درست تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

پیشگیری از کثیف شدن فیلتر ماشین ظرفشویی

علاوه بر مرحله زدودن آلودگیها از فیلتر ماشین ظرفشویی برای تمیز شدن کامل ظروف مرحله‌ای به نام پیشگیری از کثیف شدن هم وجود دارد که در این مرحله توجه به عنصر ظروف وارد شده به ماشین اهمیت دارد در واقع عنصری که باعث کثیف شدن فیلتر می‌شود.

ظروف وارد شده به ماشین است که برای جلوگیری از آلودگی فیلتر باید تا جای ممکن ظروف را از آلودگی‌ها پاک کرد و سپس درون ماشین ظرفشویی قرار داد زیرا هر چه میزان آلودگی وارد شده به فیلتر کمتر باشد فیلتر کمتر رسوب به خود گرفته و به دنبال آن ظروف را بهتر از آلودگی‌ها پاک می‌کند. علاوه بر این برخی اصول دیگر نیز برای تمیز نگه داشتن و پیشگیری از راهکارهای بالا نیز استفاده می شود که در زیر یادآور می‌شویم:

بدون قرار دادن ظروف حدوداً سی روزی یک بار ماشین ظرفشویی را روشن کنید‌. در یک ظرف چیزی حدود دو فنجان سرکه سفید ریخته و در قفسه بالا ماشین ظرفشویی قرار دهید تا آلودگی ها را پاک کنید‌. با این روش شما یک فیلتر ماشین ظرفشویی تمیز شده دارید که میتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x