تعمیرات ظرفشویی

ماشین ظرفشویی جی پلاس بهتره یا دوو | انتخاب ظرفشویی مناسب

ماشین ظرفشویی جی پلاس بهتره یا دوو؟ | انتخاب ظرفشویی مناسب، ویژگی‌های ظرفشویی جی پلاس و دوو

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در زمان های گذشته از ماشین ظرفشویی استفاده زیادی نمی شد، اما با توجه به اینکه امروزه اکثر افراد شاغل هستند و زمان کمتری دارند، استفاده از ماشین های ظرفشویی برای شستشوی ظروف در مدت زمان کمتر بسیار کاربرد دارد.

این دستگاه موجب صرفه جویی در وقت و هزینه افراد می‌شود. وقتی که قصد خرید ماشین ظرفشویی دارید، این سوال برای افراد به وجود می آید، که ماشین ظرفشویی جی پلاس بهتر است یا ظرفشویی دوو؟ برای مقایسه این دو محصول باید ویژگی های هر کدام از آنها را به صورت کامل بدانید.

موتور ظرفشویی جی پلاس

قدرت موتور هر کدام از ماشین های ظرفشویی در کیفیت این دستگاه دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. موتور ظرفشویی جی پلاس چهارده نفره از نوع اینورتر می باشد، که استفاده از این نوع موتور در ظرفشویی موجب می شود، که در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

استفاده از برنامه های مختلف شستشو که در این دستگاه تعبیه شده است و وجود موتور اینورتر موجب شده است، که بازدهی ماشین ظرفشویی جی پلاس بسیار بالا باشد.

این موتور موجب می‌شود، که صدای به وجود آمده از این دستگاه کمتر بوده و چون در ایجاد آلودگی محیط زیست نقشی ندارد، از دوستداران محیط زیست محسوب می شود.

عمر موتور ماشین ظرفشویی جی پلاس در مقایسه با دیگر موتور ها بالاتر می‌باشد و راندمان آن بالاتر است.

در این دستگاه برنامه تمیزی درون دستگاهی به نام self clean وجود دارد، که اگر از این برنامه استفاده کنید، دستگاه شما به صورت کامل تمیز شده و عمر مفید آن افزایش پیدا خواهد کرد و در این صورت از ایجاد خرابی ها و مشکلات در دستگاه شما جلوگیری می گردد.

یکی دیگر از نکات بسیار مهم که در زمان خرید دستگاه های برقی باید به آن توجه داشته باشید، مقدار مصرف انرژی در آنها می باشد. بهتر است، که دستگاهی را انتخاب نمایید، که در عین حال که بهترین کیفیت را داشته باشد، مصرف انرژی بهینه ای داشته باشد. مصرف انرژی ماشین ظرفشویی جی پلاس مناسب بوده و استفاده از ظرفشویی جی پلاس موجب زیاد شدن هزینه قبض برق شما نخواهد شد.

همچنین مصرف آب این دستگاه نیز بسیار کم بوده و در این مورد نیز صرفه جویی خوبی انجام می شود.

ماشین های ظرفشویی جی پلاس که چهارده نفر هستند، برای افرادی که تعداد اعضای خانواده آنها بیشتر است، مناسب می باشد.

در ماشین ظرفشویی جی پلاس برنامه ای وجود دارد، که حتی ظروفی که چربی و کثیفی بسیار زیادی دارند را تمیز تر و راحت‌تر مورد شستشو قرار می‌دهد. برای استفاده از این قابلیت باید برنامه Pre-rinse/Intensive را برگزینید.

ماشین ظرفشویی جی پلاس دارای سه سبد می باشد و دارای هشت برنامه شستشوی ظروف است.

در این دستگاه همچنین قابلیت قفل کودک نیز وجود دارد.

برای شستن ظروف کریستالی در ماشین ظرفشویی جی پلاس برنامه خاصی در نظر گرفته شده است، که بر روی آنها لکه‌ای باقی نماند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کاربرد شیر برقی ماشین ظرفشویی چیست؟ | آکوا استاپ چیست؟

ظرفشویی

معایب ماشین ظرفشویی جی پلاس

در برابر همه مزایایی که در مورد ماشین ظرفشویی جی پلاس گفته شد، باید معایب این دستگاه را نیز بدانید معایبی که می‌توان برای ماشین ظرفشویی جی پلاس نام برد این است، که برنامه های این دستگاه بسیار طولانی هستند و برای شستن سبزی و میوه برنامه ای ندارد.

همچنین قطعه های ماشین ظرفشویی جی پلاس دارای کیفیت مناسبی نیستند.

بررسی ظرفشویی دوو

در بازار ماشین های ظرفشویی با برند های گوناگونی وجود دارد، که یکی از آنها ماشین ظرفشویی دوو است. از جمله برندهای مطرح و معتبر در تولید ماشین های ظرفشویی با کیفیت برند دوو است.

موتور ماشین ظرفشویی دوو و قطعه های ماشین ظرفشویی دوو دارای کیفیت بسیار خوبی هستند و این قطعه‌ها مختص کشور کره جنوبی هستند. دوو یک برنده کره ای است.

قدرت ماشین ظرفشویی از نظر استحکام قطعه ها و بدنه و همچنین شستشو دادن ظروف بسیار عالی می باشد.

دستگاه ظرفشویی پانزده نفره دوو دارای سه سبد است و همچنین در آن برنامه ای برای شستشوی سبزیجات و میوه ها وجود دارد.

از دیگر قابلیت های ماشین ظرفشویی دوو وجود قفل کودک است.

مصرف انرژی ماشین ظرفشویی دوو بسیار بهینه می باشد و می توان ارتفاع سبد های آن را تنظیم کرد. این دستگاه دارای دو بازوی آب فشان است.

همچنین یکی از قابلیت های بسیار با اهمیت ماشین ظرفشویی دوو سیستم عیب یابی هوشمند آن می باشد.

معایب ظرفشویی دوو

باید بدانید، که ماشین ظرفشویی دوو نیز مانند دیگر لوازم در کنار معایبی که دارد، معایبی نیز دارد.

از جمله معایبی که می‌توان برای ماشین ظرفشویی دوو نام برد این است، که وقتی از برنامه هایی که تایم کمتری دارند، استفاده می شود، نمی توان از برنامه خشک کن استفاده کرد و این قابلیت در ماشین ظرفشویی دوو وجود ندارد.

صدای ماشین ظرفشویی دوو زیاد است.

همچنین برخی از افراد که از ماشین ظرفشویی دوو استفاده می کنند، به این نکته اشاره داشتند، که لکه های سخت را کمتر می تواند از بین ببرد و در قفسه های آن تنوع کمی وجود دارد.

در ماشین لباسشویی دوو استفاده کمتر از آب گرم می شود و نیاز به سرویس سالیانه دارد.

البته ماشین ظرفشویی دوو با توجه به کیفیت بسیار خوبی که دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده است. در خشک کن و شستشو ماشین ظرفشویی دوو گرید A را به خود اختصاص داده است و با توجه به اینکه قابلیت نیم شور دارد، در مواقعی که ظروف کثیف زیاد نیستند، نیز می‌توانید از این ظرفشویی استفاده نمایید.

طول عمر ماشین ظرفشویی دوو زیاد بوده و احتمال خراب شدن آن کم است. همچنین هزینه های تعمیر ماشین ظرفشویی دوو قابل هضم بوده و بیش از اندازه زیاد نیست.

ظرفشویی

نکات مهم برای انتخاب ماشین ظرفشویی

در زمان انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی باید به نکات مهمی توجه داشته باشید، تا بهترین ماشین ظرفشویی را با توجه به نیاز خود تهیه کنید. در غیر این صورت دستگاهی که انتخاب می‌کنید، نمی تواند نیازهای شما را برآورده کند، در این صورت امکان دارد شما از خرید خود پشیمان شوید.

  • داشتن سیستم فیلترینگ آب: وقتی که ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی قرار گرفته می‌شود، نگرانی کاربران این است، که لکه های آب بر روی آنها باقی بماند و به خوبی تمیز و براق نشوند. در صورتی که ماشین ظرفشویی شما دارای سیستم فیلترینگ آب باشد، به راحتی می تواند تمامی لکه ها را از روی ظروف شما پاک کند و همچنین موجب می شود، که در مصرف مواد شوینده صرفه جویی گردد.
  • تعداد سبدهای شستشو: افراد باید با توجه به تعداد اعضای خانواده خود و همچنین تعداد دفعاتی که از این دستگاه استفاده می‌کنند، ماشین ظرفشویی مناسبی را انتخاب کنند. معمولاً ماشین های ظرفشویی دو طبقه یا سه طبقه هستند و برخی از آنها این قابلیت را دارند، که بتوان ارتفاع آنها را تنظیم نمود. این قابلیت یک مزیت بسیار خوب محسوب می شود. چون می توان به راحتی ظروف خود را در آن چید و همچنین امکان شستشوی ظروف بزرگتر مانند قابلمه در ماشین ظرفشویی فراهم می شود.
  • قابلیت شستشوی بهداشتی: در زمان انتخاب ماشین ظرفشویی خود حتماً به این قابلیت توجه کافی داشته باشید. در دستگاه های قدیمی تر این گزینه وجود ندارد. به همین دلیل کاربران به ماشین ظرفشویی خودشان مواد ضدعفونی کننده اضافه می‌کنند، تا ظرف هایی که درون ماشین ظرفشویی قرار داده شده است، ضدعفونی و تمیز شوند. اما در ماشین‌های ظرفشویی جدیدتر این قابلیت وجود دارد و ظرف ها به صورت بهداشتی ضدعفونی می شوند.
  • جنس مخزن ظرفشویی: یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که باید در زمان خرید ماشین ظرفشویی به آن دقت داشته باشید، جنس مخزن ماشین ظرفشویی است. معمولاً جنس مخزن دستگاه از جنس فلز یا پلاستیک می باشد. بهتر است دستگاهی را انتخاب نمایید، که مخزن آن از جنس فلز باشد. چون فلز ها زنگ نمی زنند و همچنین طول عمر مفید بیشتری دارند.
  • سیستم کنترل بخار: در ماشین‌های ظرفشویی که سیستم کنترل بخار وجود ندارد، وقتی درب دستگاه باز می شود امکان دارد، که به پوست دست شما آسیب برسد و شما دچار سوختگی شوید. همچنین امکان دارد، که این بخار های ایجاد شده دوباره به شکل قطره درآمده و لکه هایی را بر روی ظروف شسته شده ایجاد کنند، اما در صورتی که سیستم کنترل بخار در ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد، این مشکل برطرف خواهد شد.
  • تعداد برنامه‌های شستشوی ظرفشویی: مهم است که بدانید ماشین ظرفشویی که انتخاب می کنید، برنامه های متنوع شستشو برای انواع ظروف را داشته باشد، تا هم ظروف شما آسیب نبینند و به خوبی مورد شستشو قرار بگیرند و هم دستگاه شما عمر مفید طولانی تری داشته باشد.
  • مصرف انرژی: برای اینکه هزینه های پرداختی شما افزایش پیدا نکند، حتماً به میزان مصرف انرژی ماشین ظرفشویی مورد نظر خود توجه داشته باشید. در غیر اینصورت مجبور به پرداخت هزینه های گزاف خواهید بود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارورها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو و نحوه برطرف کردن آنها

سخن تکمیلی

در زمان انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی امکان دارد این سوال به ذهن شما آید، که ماشین ظرفشویی جی پلاس بهتر است یا ماشین ظرفشویی دوو؟ برای اینکه به پاسخ سوال خود برسید، باید ویژگی های هر کدام از این ماشین های ظرفشویی را بشناسید و آنها را باهم مقایسه کنید، تا بتوانید بهترین انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی را داشته باشید. در زمان خرید ماشین ظرفشویی باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید، تا بتوانید از این دستگاه به راحتی استفاده کرده و لذت ببرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

انتخاب ظرفشویی مناسب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

ماشین ظرفشویی جی پلاس بهتره یا دوو؟ | انتخاب ظرفشویی مناسب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا