تعمیرات ظرفشویی

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی هیمالیا Himalia | تعمیرات هیمالیا در کرج

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی هیمالیا Himalia|تعمیرات هیمالیا در کرج، عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی هیمالیا

در این مطلب قصد داریم ایرادات رایج ماشین ظرفشویی هیمالیا و علت خراب شدن این دستگاه را مورد بررسی قرار دهیم، تا بتوانید در صورت لزوم از این اطلاعات استفاده کرده و ظرفشویی خود را در منزل بدون نیاز به تعمیرکار عیب‌یابی کنید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی هیمالیا

تعمیر کردن و عیب‌یابی کردن ظرفشویی هیمالیا هزینه بسیار زیادی دارد. به همین دلیل بیشتر افراد سعی می‌کنند که این کار را خودشان انجام دهند. برای اینکه تا حدودی از عیب‌یابی این دستگاه اطلاعات داشته باشید، در ادامه به آموزش عیب‌یابی و تعمیر ظرفشویی هیمالیا می‌پردازیم.

دلیل نچرخیدن پره ماشین ظرفشویی هیمالیا

از دلایل اصلی و شایع نچرخیدن پره ظرفشویی هیمالیا این است، که خرده‌های مواد غذایی یا نان و استخوان در پره‌های دستگاه گیر کرده باشند. باید با استفاده از دست قسمت پره ظرفشویی هیمالیا را باز کرده و همه مواد و زباله‌هایی که در آن قسمت هستند را تمیز کنید. با این کار به راحتی ایراد ظرفشویی هیمالیا برطرف خواهد شد.

دلیل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی هیمالیا

اگر المنت ظرفشویی هیمالیا دچار خرابی شده باشد، موجب خواهد شد، که آب ظرفشویی گرم نشود. بهتر است عیب‌یابی و تعمیر این مورد را به تعمیرکار متخصص و نمایندگی این برند بسپارید. برای اینکه کمتر دچار چنین مشکلاتی شوید توصیه می‌شود، که ظرفشویی هیمالیا را حداقل ماهی یک بار با استفاده از جرم گیر ظرفشویی تمیز کنید.

دلیل باقی ماندن کف در ماشین ظرفشویی هیمالیا

قرص‌ها و مواد شوینده‌ای که در ماشین ظرفشویی هیمالیا استفاده می‌شود، موجب کف کردن می‌شوند. گرما و جریان آب موجب می‌شوند، که کف بیشتری تولید شود و شستن ظرف‌ها به خوبی صورت بگیرد و تمیز تر شوند. ظرفشویی هیمالیا در برخی مواقع ممکن است، که نتواند این کف‌ها را تخلیه کند و مقداری از آن در دستگاه بماند. ممکن است، به دلیل خراب بودن دریچه باشد و همچنین استفاده کردن از مواد شوینده نامرغوب و یا نامناسب نیز می‌تواند موجب بروز چنین مشکلی شود.

ظرفشویی هیمالیا آبگیری نمی‌کند

وقتی که ماشین ظرفشویی هیمالیا آبگیری مناسبی ندارد. می‌تواند موجب نگرانی شما شود. برای عیب‌یابی کردن دستگاه خود در این شرایط باید مونتاژ سوپاپ دریچه در مخزن شیر برقی را مورد بررسی قرار دهید. اگر به صورت درست عمل نمی‌کرد، باید آن را در کمترین زمان ممکن عوض کنید. یکی دیگر از مواردی که باید چک شود، خروجی برد برای شیر برقی است. همچنین شما باید موتور تخلیه آب و پمپ را نیز بررسی کنید، که دچار نقصی نباشند و فیلتر نیز دچار مسدودی و گرفتگی نشده باشد.

ماشین ظرفشویی هیمالیا

ظرفشویی هیمالیا خشک نمی‌کند

چنانچه ظرفشویی ظرف‌ها را به خوبی خشک نکند، موجب خواهد شد، که لکه بر روی آنها باقی بماند. این موجب می‌شود، که پس از شستن ظرف‌ها دوباره خودتان آنها را خشک کنید، که بسیار خسته‌کننده خواهد بود. دلیل بروز این مشکل می تواند خرابی مخزن تخلیه ظرفشویی و یا مسدود بودن مسیر پمپ تخلیه باشد. برای برطرف کردن این ایراد، باید دریچه مخزن ظرفشویی هیمالیا را کنترل کنید و چنانچه عملکرد خوبی نداشت، باید تکه‌های غذا که موجب شده است مسدود شود، را تمیز کنید و در صورت برطرف نشدن مشکل، باید آن را تعویض نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تمیز کردن و جرم گیری کردن ماشین ظرفشویی

نشت آب ماشین ظرفشویی هیمالیا

اگر ماشین ظرفشویی هیمالیا نشتی آب داشته باشد، می‌تواند موجب آسیب بسیار جدی به قطعه‌های ظرفشویی هیمالیا و ساختار آن شود. پاره شدن شلنگ تخلیه آب و همچنین خرابی و خوردگی واشر دور در ظرفشویی هیمالیا و خراب بودن پمپ تخلیه می‌توانند از دلایل مهم نشتی آب در ماشین ظرفشویی هیمالیا باشند. در این شرایط باید پمپ تخلیه را چک کنید و اگر واشر پمپ پاره شده باشد و یا خشک شده و ترک داشته باشد، باید آن را عوض کنید. واشرهای دور در ظرفشویی هیمالیا را خوب کنترل کنید و در صورت آسیب دیده بودن، آن را عوض کنید. باید اطمینان حاصل کنید، که شیر ورودی آب به صورت صحیح به ظرفشویی هیمالیا متصل شده است و بریدگی یا شکافی که سبب نشتی شود، وجود نداشته باشد.

ماشین ظرفشویی هیمالیا روشن نمی‌شود

از جمله دلایلی که موجب روشن نشدن ماشین ظرفشویی هیمالیا می‌شوند، می‌توان به سالم نبودن دوشاخه و سیم برق، خراب بودن فیوزها و مدارها و بسته نشدن درست درب ظرفشویی هیمالیا، اشاره کرد. برای برطرف کردن این ایراد، باید از خراب نبودن و ایراد نداشتن فیوز ها و مدارها در ظرفشویی هیمالیا اطمینان کسب کنید. چک کنید، که درب ماشین ظرفشویی را به خوبی بسته‌اید. سیم‌های برق ماشین ظرفشویی هیمالیا و همچنین دوشاخه آنها را به خوبی بررسی کنید و در صورت داشتن پارگی بهتر است، که آن را عوض کنید.

بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی هیمالیا

یکی دیگر از ایرادات رایج ماشین ظرفشویی هیمالیا انتشار بوی نامطبوع پس از تمام شدن شستشوی ظرف‌ها است. دلیل این بوهای نامطبوع می‌تواند تکه‌های ریز مواد غذایی باشد، که در اسپری آب پاش باقی مانده‌اند. باید صفحه صافی و لبه پایین در ظرفشویی هیمالیا را نیز چک کنید، که تکه‌های مواد غذایی در آنجا باقی نمانده باشند. برای برطرف کردن بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی باید محیط داخلی ظرفشویی را با استفاده از مواد شوینده و خوشبو کننده تمیز کنید و برای اینکه با این مشکل کمتر مواجه شوید، باید قبل از اینکه ظروف را درون ظرفشویی قرار دهید، سطح آنها را خوب تمیز نمایید.

طولانی شدن شستشوی ظروف در ظرفشویی هیمالیا

خرابی قطعه‌هایی مثل ترموستات، گرماساز و موتور تایمر می‌تواند موجب طولانی تر شدن فرآیند شستشو در این دستگاه شود، که برای عیب یابی و رفع مشکل به وجود آمده، باید این قطعات به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرند.

ماشین ظرفشویی هیمالیا

ماشین ظرفشویی هیمالیا ظروف را خوب تمیز نمی‌کند

در صورتی که متوجه شدید، ماشین ظرفشویی هیمالیا ظرف‌های شما را به خوبی تمیز نمی‌کند، باید قبل از اینکه ظروف خود را داخل آن قرار دهید، از تمیز بودن خود دستگاه اطمینان حاصل کنید و سپس بازوهای اسپری آب، صفحه نمایش و واشر درب دستگاه را کنترل نمایید، که چربی و خورده‌های مواد غذایی به آنها نچسبیده باشند.

امکان دارد فشار آب در بازوهای اسپری کم باشد. چنانچه آب سختی در محل دارید، باید رسوبات ناشی از آن را برطرف کنید و از حرکت راحت بازوهای اسپری اطمینان حاصل کنید و موانع آن را برطرف کنید. واشر ظرفشویی هیمالیا را نیز بررسی کنید، احتمال دارد که گشاد شده باشد، که در این صورت باید آن را تعویض کنید. به مواد شوینده‌ای که در ظرفشویی هیمالیا استفاده می‌کنید، توجه کافی داشته باشید و از شوینده مناسب و قوی استفاده کنید و همچنین باید به یاد داشته باشید، که مواد شوینده را نمی‌توانید بیشتر از سه ماه در کابینت آشپزخانه نگه دارید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی حایر Haier

نگهداری ماشین ظرفشویی هیمالیا

در نگهداری ماشین ظرفشویی هیمالیا باید مواردی را رعایت کنید، تا نیازی به تعمیر کردن دستگاه نداشته باشید. در ادامه به چند مورد از نکات مهم نگهداری ماشین ظرفشویی هیمالیا می‌پردازیم:

نظافت سطوح داخلی و بیرونی ماشین ظرفشویی هیمالیا

برای اینکه از تکثیر قارچ‌ها و باکتری‌ها در این دستگاه جلوگیری کنید، باید ظرفشویی هیمالیا را به صورت مرتب نظافت کنید و این نظافت باید هم سطح درونی و هم سطح بیرونی را شامل شود. برای پاکیزه کردن درون ظرفشویی هیمالیا سبدهای آن را با استفاده از سرکه تمیز کنید. قسمت بیرونی ظرفشویی هیمالیا راهم به خوبی دستمال بکشید، تا گرد و غباری روی آن نماند.

تمیز کردن فیلتر ظرفشویی هیمالیا

فیلتر ماشین ظرفشویی هیمالیا درون دستگاه یا زیر بازوی اسپری کننده قرار داده شده است. برای اینکه فیلترها عملکرد خوبی داشته باشند، باید تمیز باشند. بنابراین باید هر چند وقت یکبار فیلتر‌ها را بررسی کرده و آنها را به خوبی تمیز نمایید و در صورتی که متوجه شدید، سوراخ و یا آسیبی دیده‌اند، حتما باید آنها را عوض کنید.

 واشر و لاستیک ماشین ظرفشویی هیمالیا

برای پیشگیری از رشد باکتری، ماشین ظرفشویی را با استفاده از پارچه‌ای نرم و لطیف به خوبی تمیز کنید. چنانچه لاستیک و واشر دچار پارگی و یا آسیب دیدگی شده بودند. حتما باید آنها را عوض کنید. در غیر این صورت علاوه بر اینکه آشپزخانه شما کثیف خواهد شد، آسیب‌های جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد خواهد شد.

 جدا کردن باقی‌مانده غذاها

قبل از اینکه ظروف خود را درون ماشین ظرفشویی هیمالیا قرار دهید بهتر است، که ظروف خود را با استفاده از دستمال پاک کنید و تکه‌های غذا را از آن جدا نمایید، تا مواد غذایی در اجزای دستگاه گیر نکنند و عملکرد ظرفشویی هیمالیا دچار اختلال نشود.

جرم‌گیری ظرفشویی هیمالیا

یکی از روش‌های جرم گیری کردن ظرفشویی هیمالیا این است، که یک کاسه سرکه سفید را روی سبد بالایی دستگاه قرار داده و ظرفشویی را بدون بار روشن کنید، چنانچه با استفاده از این روش دستگاه شما به خوبی جرم گیری نشد، می‌توانید از متخصصان در این زمینه بخواهید، که با مواد شیمیایی قوی‌تر و استاندارد جرم‌های دستگاه شما را از بین ببرند.

نمک ظرفشویی هیمالیا

استفاده از نمک ماشین ظرفشویی از رسوب روی ظروف جلوگیری خواهد کرد. روشن شدن چراغ نشانگر نمک نشان دهنده این است، که باید محفظه نمک را دوباره شارژ کنید.

 رعایت چیدمان ظروف در ظرفشویی هیمالیا

برای آنکه ماشین ظرفشویی هیمالیا کارایی خوبی داشته باشد، باید به طریقه چیدمان ظروف خود دقت بیشتری کنید. ظرف‌ها را با فاصله مناسب از یکدیگر درون دستگاه بچینید. ظروفی که بزرگتر هستند را می توانید در کنار قرار دهید، تا مانعی برای چرخیدن آبپاشها نشوند. همچنین باید به حجم ظروفی که داخل دستگاه می‌گذارید نیز توجه داشته باشید و بیشتر از ظرفیت ظرفشویی خود، آن را پر نکنید. در این صورت ظرف‌های شما به خوبی شسته می‌شوند و شما از نتیجه کار راضی خواهید بود.

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی هیمالیا Himalia

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی هیمالیا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا