خدمات کارواش

خدمات تعمیر کارواش خانگی بوش BOSCH | نمایندگی تعمیرات بوش

کارواش خانگی یکی از ابزارهای مهم جهت پاکیزگی و نظافت منازل، پارکینگ، نمای ساختمان و … می باشد. کارواش یا همان واترجت ابزاری است که به کمک خروج فشار قوی آب می تواند جرم گیری سطوح و شستشوی نمای ساختمان را انجام دهد. کاربرد واترجت یا کارواش خانگی به گونه‌ای است که با استفاده از آن می توان نظافت را با سرعت بیشتری انجام داد. کارواش های خانگی در ابعاد و انواع مختلف تولید شده اند و با در نظر گرفتن کاربرد و نیاز کاربران می توان آنها را مورد استفاده قرار داد. کارواش خانگی بوش یکی از همین ابزار می باشد که توانسته مورد رضایت کاربران قرار گیرد و از محبوبیت بالایی نزد آنها برخوردار است. ایبک امداد در این مقاله به بررسی خدمات تعمیر کارواش خانگی بوش پرداخته و مشکلات رایج آن را بیان کرده است و همچنین راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه داده است.  توصیه ما به شما این است که که تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی و بررسی کارواش خانگی بوش

شرکت بوش یکی از معروف ترین و بزرگترین شرکت های تولید دستگاه های خانگی و لوازم صنعتی هست که سالهای طولانی در این زمینه فعالیت دارد. یکی از جدیدترین محصولات این برند کارواش خانگی بوش می باشد. کارواش خانگی بوش را می توان یکی از محصولات تمام عیار این شرکت آلمانی دانست که همواره در ساخت ابزار آلات صنعتی بی رقیب بوده است. کارواش خانگی بوش به شکل هوشمند عمل می کند و دارای تکنولوژی توقف خودکار می باشد این قابلیت موجب می شود تا وقتی که کاربر با دستگاه کار نمی کند به صورت خودکار متوقف شده و در مصرف برق و آب صرفه جویی شود. بزرگترین و مهمترین ویژگی این دستگاه پمپ فلزی سه سیلندری آن می باشد. همچنین کارواش خانگی بوش به سیستم فوم پاش و ساکشن مجهز است. کیفیت بالا و زیبایی بی نظیر این دستگاه موجب شده تا در دنیا بدون رقیب باشد.

آموزش عیب یابی و تعمیر کارواش خانگی بوش

کارواش خانگی بوش به منظور نظافت و شستشوی روزمره پارکینگ، نمای ساختمان و … بسیار کاربردی می باشد. به طوری که به کمک واترجت خانگی و یا همان کارواش خانگی بوش مقدار مصرف مواد شوینده و آب، نیروی انسانی، هزینه ها و مدت زمان شستشو به صورت ملموسی بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. خدمات تعمیر کارواش خانگی بوش BOSCH| نمایندگی تعمیرات بوش

اما بعضی اوقات استفاده نادرست و اشتباه از این دستگاه موجب آسیب وارد شدن به آن و در نهایت کاهش کارایی و کیفیت دستگاه خواهد شد. جهت تشخیص ایراد کارواش خانگی بوش می توان آن را از جهات مختلف مورد بررسی قرار داد و با توجه به اینکه قطعات این دستگاه دارای طول عمر مشخص می باشند آنها را در زمان مناسب تعویض کرد. بعضی از اشکالات به وجود آمده را می توان به سادگی رفع کرد اما برخی مشکلات هم نیاز به تعمیرکار متخصص جهت عیب یابی و تعمیر دستگاه دارد. به طور کلی چنانچه می خواهید به بهبود عملکرد دستگاه کمک کنید و طول عمر مفید آن را افزایش دهید لازم است به صورت منظم و دوره ای دستگاه را سرویس کرده و قطعات مختلف آن مانند موتور، پمپ و دیگر بخش ها را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه برخی از مشکلات رایج کارواش خانگی بوش مورد بررسی قرار گرفته است است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات اتو بوش BOSCH | آموزش استفاده از اتو بوش

علت کاهش فشار پمپ کارواش خانگی بوش چیست؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است برای کارواش خانگی بوش اتفاق بیفتد کاهش فشار دستگاه می باشد که می‌تواند موجب نارضایتی کاربران گردد. در این شرایط ممکن است فشار جریان آب که از نازل بیرون می آید از میزان تنظیم شده کمتر باشد و در نتیجه باعث کاهش کیفیت عملکرد دستگاه می شود. چنانچه با این مشکل مواجه شدید باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • عملکرد پمپ را بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید.
 • ممکن است آلودگی و جرم در نازل و شیر دستگاه باعث کاهش فشار آب شده باشد. جهت رفع مشکل بهتر است نازل عوض شود.
 • ممکن است فرسودگی و ساییدگی نازل باعث کاهش فشار آب شده باشد که در این صورت نیز باید به تعویض آن اقدام کرد.
 • نفوذ هوا در لوله های ورودی آب می تواند باعث کاهش فشار آب شود. جهت رفع این مشکل باید لوله ها را باز کرده هوا را آزاد کنید و مجدداً لوله ها را متصل کنید.
 • نشتی در شلنگ خروجی آب می تواند باعث کاهش فشار آب شود در این شرایط نیز باید شلنگ جدید جایگزین شلنگ قبلی گردد.
 • فرسودگی واشرها نیز از دلایل کاهش فشار آب می باشد در این صورت نیز باید به تعویض واشرها اقدام کرد.
 • چنانچه شیر خروجی دچار گرفتگی باشد می تواند باعث بروز این مشکل شود. در این صورت باید گرفتگی را برطرف کرد و یا شیر خروجی را تعویض کرد.
 • وجود انسداد در فیلتر نیز از عوامل بروز این مشکل می باشد. جهت رفع آن باید به تمیز کردن فیلتر اقدام کرد.

علت عملکرد نادرست پمپ کارواش خانگی بوش چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند، عملکرد نادرست پمپ می باشد که در این شرایط باید موارد زیر بررسی شود:

 • دمای بسیار زیاد آب می تواند باعث بروز مشکل در پمپ دستگاه شود جهت رفع این مشکل بهتر است از قرار دادن شلنگ کارواش در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید و از آب سرد استفاده کنید.
 • دقت کنید سایز دهانه ورودی آب باید با نوع دستگاه متناسب باشد.

خدمات تعمیر کارواش خانگی بوش BOSCH| نمایندگی تعمیرات بوش

 • چنانچه هوا به داخل لوله ها نفوذ کند می تواند باعث بروز مشکل در پمپ کارواش خانگی بوش شود پس باید از اتصال محکم لوله ها اطمینان حاصل کنید.
 • چنانچه در عیب یابی صحیح کارواش خانگی موفق نبودید می‌توانید با کارشناسان ایبک امداد ارتباط برقرار کنید و از راهنمایی آنان استفاده کنید.

چرا موتور کارواش خانگی بوش داغ می شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کارواش خانگی بوش اتفاق بیفتد داغ شدن بیش از حد موتور آن می باشد که می تواند به دلایل زیر رخ دهد.

 1. چنانچه سایز نازل با نوع دستگاه منطبق نباشد می تواند به موتور فشار وارد کرده و باعث داغ شدن آن شود در این صورت باید نازل تعویض شود و سایزی متناسب با دستگاه روی آن نصب گردد.
 2. گرفتگی و انسداد در شیر تخلیه نیز می تواند باعث داغ شدن موتور شود در این شرایط باید به منظور عملکرد بهتر دستگاه، شیر تعویض گردد.
 3. دمای آب ورودی نیز یکی از اصلی ترین موارد جهت عملکرد درست موتور می باشد جهت برطرف کردن مشکل بهتر است آب خنک در دستگاه استفاده کنید. آب گرم می تواند به پمپ و موتور دستگاه آسیب وارد کند.
 4. تابش نور خورشید در فصلهای گرم سال می تواند باعث بروز مشکلاتی در موتور دستگاه شود بهتر است کارواش خانگی در سایه و در جای خنک نگه داشته شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات بخارشوی بوش BOSCH | آموزش گام به گام تعمیرات

علت چکه کردن آب در کارواش خانگی بوش چیست؟

در طراحی و تولید واترجت خانگی و کارواش خانگی اتصالات و پیچ و مهره های زیادی به کار رفته است چنانچه مشکلی در هر کدام از آنها اتفاق بیفتد می تواند باعث چکه کردن آب شود لازم به ذکر است که این مشکل فقط مربوط به چکه کردن آب نمی باشد بلکه بروز مشکل در اتصالات و پیچ و مهره ها می تواند سبب چکه کردن روغن نیز شود. به همین خاطر جهت رفع این مشکل باید حداقل سالی دو بار به بررسی دقیق پیچ و مهره ها و اتصالات بپردازید و چنانچه نیاز بود آنها را تعویض کنید.

علت قطع و وصل شدن کارواش خانگی بوش چیست؟

یکی دیگر از مشکلات مربوط به کارواش خانگی بوش قطع و وصل شدن آن می باشد که می‌تواند به دلیل وجود انسداد در شیر آب ورودی و همچنین شلنگ فشار قوی آن باشد. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است پس از هر پنج یا شش بار استفاده کردن از دستگاه این قسمت ها به صورت کامل تمیز شوند و هرگونه گرفتگی و انسداد در آنها رفع شود.خدمات تعمیر کارواش خانگی بوش BOSCH| نمایندگی تعمیرات بوش

در مورد مشکل قطع و وصل شدن کارواش خانگی بوش باید قطعات پلانچر و پیستون نیز مورد بررسی قرار گیرد زیرا ممکن است دچار شکستگی و آسیب شده باشند و خرابی آنها می تواند باعث قطع و وصل شدن کارواش شود.

سخن آخر

کارواش های خانگی از جمله ابزار های نظافتی محسوب می شوند که از آنها می توان در مکان های مختلف از جمله حیاط، پارکینگ، نمای ساختمان و …استفاده کرد. لازم به ذکر است که این دستگاه نیز مانند هر دستگاه دیگری گاهی اوقات ممکن است دچار مشکلاتی شود که لازم است به تشخیص ایراد آن پرداخته و جهت برطرف کردن آن اقدام کرد. عدم توجه به بررسی دوره‌ای کارواش خانگی و مشکلات کوچک آن می تواند به مرور زمان این دستگاه را از کار انداخته و کارایی و عملکرد آن را کاهش دهد. با توجه به اینکه تمیزی و نظافت در برخی از محیط ها از اهمیت زیادی برخوردار است کاهش عملکرد صحیح کارواش خانگی می تواند برای کاربران بسیار ناخوشایند باشد. ایبک امداد در این مقاله به بررسی راهنمای خدمات تعمیر کارواش خانگی بوش پرداخته و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از مشکلات بیان کرده است. چنانچه مهارتی جهت برطرف کردن مشکل و یا تشخیص آن ندارید بهتر است این کار را به کارشناسان ایبک امداد سپرده و از راهنمایی آنان استفاده کنید. جهت دریافت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد.

خدمات تعمیر کارواش خانگی بوش BOSCH

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله خدمات تعمیر کارواش خانگی بوش BOSCH | نمایندگی تعمیرات بوش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا