خدمات کارواش

راهنمای تعمیر کارواش خانگی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات کارواش خانگی کارچر

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه کارواش خانگی به عنوان یکی از پرکاربرد ترین و اصلی ترین لوازم جهت نظافت هرگونه آلودگی و سطوح می باشد اما باید بدانید که کار دستگاه کارواش خانگی چیست و کاربرد آن چگونه می باشد؟ در این مقاله از ایبک امداد به معرفی و بررسی کارواش خانگی کارچر می‌پردازیم و مشکلات احتمالی آن را بیان می کنیم و همچنین راهنمای تعمیر کارواش خانگی کارچر را برای شما عزیزان توضیح می دهیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کارواش خانگی کارچر چیست؟

کارواش خانگی کارچر یا واترجت به عنوان یکی از شیوه‌های نظافت و پاکیزگی امروزه در دسترس مردم قرار دارد. نظافت سطوح با واترجت یا کارواش خانگی دارای مزایای بسیاری می باشد. از آنجایی که کارواش های خانگی دارای فشار بسیار زیادی هستند بنابراین می توانند در کمترین زمان ممکن فضا و محیط زیادی را تمیز کنند و همچنین محیط هایی که دسترسی به آنها آسان می باشد نیز توسط کارواش های خانگی به راحتی تمیز می شوند. یکی دیگر از مزایای استفاده از کارواش خانگی هزینه بسیار کم آن می باشد شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد حجم زیادی در این روش هدر می‌رود اما باید بگوییم که این تصور غلط است زیرا مقدار آبی که درون کارواش ریخته می شود بسیار کم بوده و این فشار آب است که باعث می‌شود سطوح به راحتی تمیز شوند.

دلایل خراب شدن کارواش خانگی کارچر چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت علل خراب شدن کارواش خانگی کارچر موارد زیر می باشد:

 • استفاده بیش از حد از واترجت یا کارواش خانگی
 • استفاده از آب با خاصیت قلیایی و یا اسیدی در کارواش خانگی
 • از بین بردن رسوب درون دستگاه
 • عدم تعویض فیلتر
 • استفاده از واترجت بدون مصرف آب

تمام موارد بالا می‌تواند باعث ایجاد خرابی و آسیب در واترجت یا کارواش خانگی کارچر شود. در ادامه مطلب برخی از مشکلاتی احتمالی کارواش خانگی مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها توضیح داده شده است.

چرا آب از نازل دستگاه کارواش خانگی پاشیده نمی شود؟

اگر آب از واترجت خارج نشود اول از همه باید نازل را مورد بررسی قرار دهید ممکن است ذرات جامدی که داخل آب وجود دارد و یا املاح ریز موجب انسداد نازل شده باشد. بنابراین اولین اقدام جهت برطرف کردن مشکل، تمیز کردن نازل می باشد. راهنمای تعمیر کارواش خانگی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات کارواش خانگی کارچرپس از آنکه نازل را بررسی کردید و از عدم انسداد آن مطمئن شدید باید ورودی آب را مورد بررسی قرار دهید و آن را از نظر انسداد چک کنید. چنانچه با انجام موارد بالا مشکل برطرف نشد ممکن است مخزن مواد شوینده و یا اتصالات شلنگ شل شده باشد و به همین علت پمپ هوا را به درون خود می کشد و شما در این حالت صدای مکش هوا را می شنوید. برای برطرف کردن این مشکل لازم است مخزن را پر کنید و همچنین به محکم کردن و یا عوض کردن اتصالات اقدام کنید.

چرا فشار آب خروجی در کارواش خانگی کارچر کم است؟

اگر فشار آب خروجی در واترجت کارواش خانگی کارچر کم بود ابتدا باید ورودی آب را مورد بررسی قرار دهید و آن را از نظر انسداد بررسی کنید احتمال دیگری که ممکن است پیش آمده باشد این است که دهانه نازل باسایز اشتباه می‌باشد که می‌تواند منجر به کاهش فشار آب شود بنابراین لازم است که نازل کارواش را تعویض کنید. دلیل دیگر مشکل کم بودن فشار آب کاهش حجم مقدار آب ورودی است. راهکار دیگر برای برطرف کردن این مشکل اضافه کردن مواد شوینده به مخزنی که تقریباً خالی می باشد است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر بخارشوی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات کارچر

چرا ماده شوینده به مقدار کم از کارواش خانگی خارج می شود؟

اصلی ترین دلیلی که می توان برای مشکل خروج مواد شوینده با جریان کم از واترجت یا کارواش خانگی نام برد تمام شدن مواد شوینده درون مخزن می باشد. یک دلیل دیگر، بسته بودن شلنگ مخصوص مواد شوینده است بنابراین برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید ابتدا باید مخزن کارواش خانگی را چک کنید و مطمئن شوید که مسدود نمی باشد و همچنین از پر بودن مخزن مطمئن شوید. چنانچه شیر مخصوص ماده شوینده بسته باشد می تواند باعث بروز این مشکل شود. علاوه بر آن زیاد بودن فشار نیز می تواند از کارکرد درست پمپ جلوگیری کند.

علت کاهش فشار آب در پمپ کارواش خانگی کارچر چیست؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است برای کارواش خانگی کارچر پیش آید کاهش فشار آب در پمپ آن می باشد. از اصلی ترین مشکلاتی که کاربران دستگاه واترجت با آن روبرو می شوند و موجب نارضایتی آنها خواهد شد کاهش فشار در دستگاه می باشد. کاربران ممکن است با جریان آبی روبرو شوند که از میزانی که تنظیم کرده‌اند کمتر است در چنین شرایطی لازم است عملکرد پمپ مورد بررسی قرار گیرد. اگر پمپ سالم بود باید از نظر آلودگی و جرم نیز بررسی شود. راهنمای تعمیر کارواش خانگی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات کارواش خانگی کارچرممکن است انسداد در پمپ باعث بروز این مشکل شده باشد. آلودگی و کثیفی می‌تواند باعث انسداد شیر و نازل شود در نتیجه لازم است برای برطرف کردن این مشکل نازل تعویض شود. قبل از آن که اقدام به تعویض نازل کنید از سایز مناسب آن مطمئن شوید. از دیگر دلایلی که می تواند باعث کاهش فشار آب در پمپ واترجت شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرسوده شدن نازل
 • وارد شدن هوای غیر طبیعی به لوله ورودی آب
 • وجود نشتی در شلنگ های خروجی آب
 • فرسوده شدن واشرها
 • انسداد در دهانه شیر خروجی
 • کافی نبودن آب در منبع
 • ایجاد گرفتگی و انسداد در فیلتر

علت عملکرد نادرست پمپ در کارواش خانگی کارچر چیست؟

اگر احساس کردید که مشکلی در عملکرد پمپ کارواش خانگی به وجود آمده است باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • دمای بسیار زیاد آب ورودی: چنانچه دمای آبی که به پمپ کارواش وارد می شود بیش از حد بالا باشد می تواند باعث اختلال در عملکرد دستگاه شود. جهت رفع این مشکل لازم است شلنگ واترجت یا کارواش خانگی در سایه قرار گیرد و همچنین از آب سرد برای پر کردن مخزن استفاده شود.
 • کوچک بودن سطح مقطع دهانه آب ورودی: یکی از مواردی که می تواند در عملکرد نادرست پمپ موثر باشد سایز نامناسب دهانه است. دقت کنید سایز دهانه باید با مدل دستگاه ست باشد.
 • نفوذ هوا به درون لوله: برای آنکه از نفوذ هوا به درون لوله جلوگیری کنید باید دقت کنید که لوله به شکل محکم و درست متصل شده باشد.

علت داغ شدن موتور در کارواش خانگی کارچر چیست؟

چنانچه هنگام کار کردن با کارواش خانگی کارچر متوجه شدید که موتور آن بیش از حد داغ شده است لازم است موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد:

 • استفاده از نازل با دهانه کوچک: عدم انطباق کارواش خانگی با سایز نازل می تواند باعث داغ شدن موتور شود. در صورتی که این مشکل به وجود آمده باشد باید نازل تعویض شود و سایزی که مناسب دستگاه است روی آن نصب شود.
 • انسداد در شیر تخلیه: اگر شیر تخلیه مسدود شده باشد می تواند باعث داغ شدن موتور شود برای آنکه مشکل را برطرف کنید لازم است انسداد را برطرف کرده و یا شیر تعویض شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر کارواش صنعتی | خدمات تعمیرات کارواش صنعتی

علت چکه کردن آب در کارواش خانگی کارچر چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کارواش خانگی کارچر پیش آید چکه کردن آب درون آن می باشد. اتصالات و پیچ و مهره های زیادی در طراحی دستگاه کارواش خانگی تعبیه شده است اگر هر کدام از این اتصالات و پیچ و مهره ها به هر دلیلی شل باشد می‌تواند باعث چکه کردن آب شود البته لازم به ذکر است فقط چکه کردن آب نمی تواند مشکل باشد بلکه ممکن است روغن نیز از دستگاه چک کند به همین خاطر لازم است واترجت خانگی حداقل سالی دو بار مورد بررسی قرار گیرد و پیچ و مهره های آن از نظر محکم بودن و سالم بودن چک شود.

علت قطع و وصل شدن آب در کارواش خانگی کارچر چیست؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است برای کارواش خانگی پیش آید قطع و وصل شدن آب در دستگاه می باشد. این مشکل معمولا به علت انسداد در شیر ورودی آب و همچنین شلنگ فشار قوی رخ می دهد به همین خاطر لازم است پس از هر پنج یا شش بار استفاده کردن از دستگاه به شستشوی آن بپردازید و هرگونه آلودگی و جرم را از بین ببرید. راهنمای تعمیر کارواش خانگی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات کارواش خانگی کارچربه علت فشار زیاد آب ممکن است آلودگی های کوچک به قسمت خروجی و ورودی آب وارد شده و باعث انسداد آن شود. در نتیجه لازم است ورودی و خروجی آب از هر نظر تمیز باشد.

بررسی نکات استفاده اصولی و صحیح از کارواش خانگی کارچر

کارواش خانگی کارچر به کمک آب فشار قوی می تواند رسوبات و همه لکه ها را از سطوح جدا کرده و باعث پاک شدن آلودگی ها شود. جهت تمیز کردن ماشین، پله ها، ورودی ساختمان و پارکینگ می توان از این دستگاه استفاده کرد. به هنگام استفاده از کارواش خانگی باید دقت کنید پس از آن که کار نظافت شما تمام شد دستگاه را از منبع آب جدا کنید و پس از چند دقیقه آن را روشن کنید تا آبی که درون آن باقی مانده کاملاً تخلیه شود.

سخن پایانی

یکی از محصولات بسیار کاربردی جهت نظافت سطوح، پله ها، پارکینگ و ماشین کارواش خانگی کارچر می باشد. در این مقاله از ایبک امداد این دستگاه را به شما عزیزان معرفی کردیم و همچنین مشکلاتی که ممکن است برای آن پیش آید را توضیح دادیم. امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید چنانچه با مشکلی در کارواش خانگی خود مواجه شدید آن را برطرف کنید. اگر نیاز به مشاوره داشتید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر کارواش خانگی کارچر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت قطع و وصل شدن آب در کارواش خانگی کارچر چیست؟

امتیاز کاربر: ۱.۴۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا