تعمیراتتعمیرات تلویزیون

آمپلی فایر تلویزیون چیست و چگونه تعمیر می شود؟

آموزش کامل و قدم به قدم آمپلی فایر در تلویزیون

در مقاله های گذشته با تاریخچه تلویزیون و این وسیله مهم در زندگی بشر آشنا شدید ، تعمیرات تلویزیون یکی از اموری است که نیاز به تخصص دارد و حداقل شما باید دانش تعمیر کردن آن را داشته باشید ، چرا که از دنیای خازن و برد و…. تشکیل شده و کافیست تا با یکی از آن ها و کاربرد آن آشنا نباشید تا تعمیر کردن شما نتیجه عکس دهد ، در این مقاله به سراغ آمپلی فایر تلویزیون خواهیم رفت و آموزش تعمیر آمپلی فایر تلویزیون را برای شما آماده خواهیم کرد.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]اگر دوست دارید با تمام قطعات تلویزیون آشنا شوید حتما مقاله اجزای تشکیل دهنده تلویزیون را مطالعه کنید.

[button color=”primary” size=”small” link=”https://eibak.com/tv-components/” icon=”” target=”false” nofollow=”false”]رفتن به مقاله اجزای تشکیل دهنده تلویزیون[/button][/box]

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون

آمپلی فایر تلویزیون چیست ؟

قبل از اینکه با تعمیر آمپلی فایر تلویزیون آشنا شوید ابتدا باید بدانید که این قطعه چیست و چه کاربردی دارد تا بتوانید هنگامی که با این بخش روبرو شدید دچار سردرگمی نشوید ، حتما با قطعه ای بنام آمپلی فایر که در سیستم های صوتی خودرو استفاده می شود آشنا هستید و می دانید که این قطعه وظیفه مدیریت و کنترل صدا را بر عهده دارد ، در تلویزیون هم به همچنین است و وظیفه مدیریت و کنترل صدا را عهده دار می باشد ، اما در تلویزیون به حالت آمپلی سیستم صوتی خودرو نیست و بصورت یک آیسی قرار داده شده و تقویت صدای تلویزیون را همان آیسی عهده دار است ، باید بدانید که مثل همیشه آمپلی فایر با بلندگوها در ارتباط مستقیم است ، در این قسمت یک مورد را به خاطر داشته باشید که وظیفه اصلی آمپلی فایر تلویزیون تبدیل صدای دیجیتال به آنالوگ است و اگر زمانی صدای تلویزیون شما قطع شد و یا اینکه دچار قطع و وصلی مدام بود احتمال اینکه آیسی آمپلی مشکل داشته باشد را در لیست عیب یابی قرار دهید.

خراب شدن آمپلی فایر تلویزیون

همانطور که در بخش قبل صحبت شد آمپلی فایر وظیفه تقویت صدا را بصورت مستقیم دارد و با ام سی یو دستگاه بصورت مستقیم در ارتباط می باشد ، آمپلی فایر می تواند با نوسان برق و یا استفاده زیاد و پایان طول عمرش به خرابی روی آورد و هنگام خرابی صدای نامناسب و قطعی صدا می تواند شما را از بروز مشکل آگاه سازد ، اما دقت کنید اینکه مطمئن شوید این قطعه خراب شده نیاز به دانش فنی دارد و حتما در این مورد اگر دانش خاصی ندارید از متخصصین ایبک امداد کمک بگیرید ، در ادامه به سراغ علت های خرابی آمپلی فایر خواهیم رفت.

مشکلاتی که بعد از خرابی آمپلی فایر رخ خواهند داد

ممکن است برای شما رخ داده باشد که وقتی تلویزیون را روشن کرده اید هر چقدر که صدای آن را بالا می برید صدای مناسب به گوشتان نمی رسید یا اینکه یک صدای نویز شدید و گوش خراش از تلویزیون شما بلند می شود و با تعویض کانال و… هم به هیچ عنوان قطع نمی شود ، در اینجا عده ای از دوستان مشکل بلندگو را حدس می زنند که باید بدانید اگر مشکل از بلندگوی شما باشد  صدایی به گوش شما نخواهد رسید و تنها مورد برای این قسمت خازن های آمپلی فایر شماست.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه موتور جاروبرقی را تعویض کنیم؟

قبلا در رابطه با اینکه در یک وسیله الکترونیکی تمام قطعات وظایف مهمی دارند صحبت کردیم ، اینبار هم این مورد را یادآور خواهم شد که تمام قطعات از یک خازن کوچک تا لامپ تصویر می توانند بسیار مهم باشند و عملکرد نامناسب هر یک از آن ها موجب خرابی و یا روشن نشدن تلویزیون شما شود ، آمپلی فایر هم وظیفه تقویت کردن صدای خروجی را دارد و اگر دچار خرابی و یا مشکل شود صدای خروجی شما مناسب نخواهد بود و یا اصلا صدایی برای خروج نخواهید داشت بنابراین در صورت خرابی ، تعمیر آمپلی فایر تلویزیون در اسرع وقت نیاز ضروری شما خواهد بود.

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون

چه مواردی باعث خرابی آمپلی فایر می شوند؟

لوازم الکترونیکی مستقیما با برق سر و کار دارند و اگر نوسان برق در پیش روی یک وسیله باشد بدون شک خرابی های متعددی را در پی خواهد داشت ، اما این تنها یکی از دلایل خرابی قطعات خواهد بود و موارد بسیار دیگری هم می توانند در این مورد تاثیر گذار باشند ، در ادامه مواردی که می توانند بر روی آمپلی فایر تلویزیون تاثیر گذار باشند و باعث خرابی آن شوند را شرح داده و هر کدام را برایتان توضیح خواهیم داد.

  1. مشکل در سیم کشی های تلویزیون : در مسیر جریان آمپلی فایر تا بلندگوهای تلویزیون اگر هر مشکلی وجود داشته باشد یا هر خرابی اتصالی به چشم بخورد می تواند مستقیما روی آمپلی فایر تلویزیون تاثیر گذار باشد و در طی مدت زمان باعث خرابی و از کار افتادن آن شود.
  2. قدرت کمتر آمپلی در مقابل بلندگوها « مورد بعدی که می تواند باعث کاهش کیفیت و عمر آمپلی شود قدرت آمپلی هست ، همانطور که می دانید تمام آمپلی ها دارای قدرت های مختلفی هستند که مناسب با اسپیکرها آمپلی مناسب انتخاب می شود ، حتی در سیستم خودرو هم چنین است ، اگر قدرت آمپلی فایر کمتر باشد باعث فشار اضافه به آمپلی و در نتیجه کاهش طول عمر آن به حد زیادی خواهد شد تا آنجایی که آمپلی فایر بصورت کامل خراب و از دور خارج شود.
  3. اکسید شدن موارد متصل کننده و پایه ها: اکسید شدن نیز یکی دیگر از مواردی است که می تواند همیشه دردسرساز باشد ، زمانی که پایه ها اکسید شوند و یا اتصالات به برد اصلی اکسید شده باشند و جریان الکتریکی به درستی منتقل نشود مستقیما روی کارکرد آمپلی تلویزیون تاثیر منفی خواهد گذاشت و از عمر و سلامت و کارکرد آن به شدت کم خواهد کرد.

آموزش تعمیر آمپلی فایر تلویزیون

حال به قسمت اصلی مقاله می رسیم و آن هم تعمیر آمپلی فایر تلویزیون است ، باید بدانید که سه مورد را در بالا برایتان شرح دادیم ، شما هنگامی که به آمپلی فایر تلویزیون رسیدید باید اقدام به عیب یابی کنید و برای اینکار ابتدا و قبل از هر چیز به سراغ سیم ها و اتصالات بروید ، شما در این قسمت باید به درستی و با ابزار مناسب تمام اتصالات مربوط به آمپلی فایر را چک کنید تا مشکلی در مسیر نباشد ، شاید با خودتان بگویید که آمپلی سوخته است و دیگر چه نیازی به اینکار خواهد بود ؟ اگر اتصالات بررسی نشوند و مشکل به خوبی رفع نشود و شما هر چند بار که آمپلی فایر را تعویض کنید باز هم مشکل سوختن و خرابی را در پیش روی خواهید داشت و مشکل شما رفع نخواهد شد ، حال به سراغ پایه های متصل شده به برد می رویم اگر مشاهده کردید که پایه ها اکسید شده اند باید در پی رفع آن باشید و بدون شک در این حالت مشکل دیگری وجود ندارد ، اما زمانی هم هست که نه اکسید شدنی در کار است و نه اینکه خرابی اتصالات ، در این زمان است که باید بدانید دو مورد در پیش روی دارید مورد اول مثل همیشه نوسانات برق شهری که بارها اعلام کردم تنها راه پیش گیری آن استفاده از محافظ های برق شهری هست که در مسیر برق دستگاه الکترونیکی شما قرار می گیرد و اگر مشکل نوسان برق هم نداشتید باید بدانید که مشکل به مورد دوم یعنی کم بودن قدرت آمپلی فایر بر خواهد گشت و در این حالت شما باید مناسب با قدرت بلندگوها بک آمپلی فایر را جایگزین کنید .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر مخلوط کن فلر Feller | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن فلر در تهران

نتیجه گیری تعمیر آمپلی فایر تلویزیون

همانطور که مطالعه کردید متوجه این موضوع شدید که آمپلی فایر وسیله حساس و مهم و در عین حال تخصصی به شمار می آید ، در چنین مواردی که نیاز به تخصص دارند همیشه پیشنهاد اولیه ما این بوده که از یک فرد مسلط بر این موارد کمک بگیرید تا مشکلات بیشتری را برای وسیله خود رقم نزنید اما اگر دانش فنی این مورد را دارا هستید خودتان به شخصه و بدون نیاز به هر گونه فرد دیگر می توانید آچار به دست شوید و تعمیر را آغاز کنید.

سخن آخر

در این مقاله از تیم ایبک امداد به سراغ تعمیر آمپلی فایر تلویزیون رفتیم و سعی کردیم تا این موضوع را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم و شما را با تعمیر کامل آمپلی فایر در منزل آشنا کنیم ، یک مورد را همیشه ذکر کردم و باز هم یادآور خواهم شد که هنگام شروع به هر گونه اقدام در وسایل الکترونیکی ابتدا و قبل از هر چیز جریان برق تلویزیون را بصورت کامل قطع کنید ، چرا که هر چقدر هم بخش مورد نظر جریان برق نداشته باشد یک اتصالی کوچک یا یک سهل انگاری می تواند یک عمر پشیمانی را به بار آورد پس حتما به موارد امنیتی دقت کنید ، اگر در رابطه با تعمیر آمپلی فایر تلویزیون تجربه ای دارید آن را می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با عموم به اشتراک بگذارید تا همگان از این تجربیات شیرین شما بهره مند شوند.

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون

امتیاز نویسنده

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل در رابطه با تعمیر آمپلی فایر تلویزیون بصورت کامل و قدم به قدم

امتیاز کاربر: ۲.۵۳ ( ۲ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا