تعمیرات ظرفشویی

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی فوما Fuma

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی فوما Fuma|نصب ماشین ظرفشویی فوما، تراز کردن ماشین ظرفشویی فوما

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ماشین ظرفشویی فوما کاربردهای گوناگونی دارد. اگر با روش نگهداری از ظرفشویی فوما و نکاتی که باید در هنگام استفاده از آن رعایت نمایید، آشنا باشید از استفاده از این دستگاه لذت خواهید برد. همچنین ظروف شما به خوبی تمیز خواهند شد. در این مطلب آموزش نحوه کار کردن با ماشین ظرفشویی فوما را برایتان بیان می کنیم.

طریقه درست کار کردن با ماشین ظرفشویی فوما

از پرکاربردترین وسایل آشپزخانه ماشین ظرفشویی فوما می باشد. اگر به صورت صحیح و اصولی از آن استفاده کنید طول عمر مفید آن افزایش پیدا خواهد کرد طریقه استفاده از ماشین ظرفشویی فوما در عمر مفید میزان بازدهی آن تاثیر بسزایی دارد از مهم‌ترین موارد می‌توان این عناوین را بیان کرد:

 • ماشین‌ ظرفشویی فوما حتما باید به نحوه صحیح نصب شود.
 •   ظروف را درون قفسه های ماشین ظرفشویی به درستی باید قرار داد.
 •  داخل ماشین ظرفشویی فوما ظروف غیرمجاز نباید قرار داد.
 •  از مواد شوینده مناسب در ماشین ظرفشویی فوما باید استفاده شود.
 • برای شستشوی ظروف مختلف برنامه مناسب انتخاب شود.
 •   ماشین ظرفشویی فوما باید تمیز نگه داشته شود.

ماشین ظرفشویی

نصب ماشین ظرفشویی فوما

یکی از موارد مهم در استفاده و نگهداری از ماشین ظرفشویی فوما نصب صحیح دستگاه می باشد. اگر ماشین ظرفشویی فوما به صورت صحیح نصب نشود، با مشکلاتی مانند جمع شدن آب در زیر آن سر و صدا و لرزش بسیار زیاد، تمیز نشستن ظرف ها و… مواجه خواهید شد. چنانچه ماشین ظرفشویی فوما را تازه خریداری نموده اید، توصیه می شود که از نمایندگی پس از فروش ماشین ظرفشویی فوما کمک بگیرید، تا با نصب ماشین ظرفشویی گارانتی آن هم فعال گردد. اما اگر قصد دارید ماشین ظرفشویی فوما را خودتان نصب کنید، طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. ماشین ظرفشویی فوما را از جعبه بیرون آورید.
 2.  مکان مناسبی برای قرار دادن ماشین ظرفشویی انتخاب نمایید.
 3.   پیچ راه اندازی را از پشت ماشین ظرفشویی فوما باز نمایید.
 4. پیچ های پایه ماشین ظرفشویی فوما را باز کنید.
 5.   شلنگ تخلیه و شیر برقی را نصب نمایید.
 6.   ارتفاع ماشین ظرفشویی فوما از ۸۵ سانتی متر نباید بیشتر باشد. چون موجب لرزش دستگاه خواهد شد.
 7. بهتر است ماشین ظرفشویی فوما را نزدیک به سینک ظرفشویی نصب کنید، تا اتصال آب ورودی از لوله های آب زیر سینک و تخلیه آب لوله زیر سینک متصل گردد.
 8. اگر ماشین ظرفشویی فوما به صورت غیر اصولی نصب شود و دچار لرزش و صدای زیادی خواهد بود و با مشکل عدم تخلیه آب روبرو خواهد شد. همچنین این ظروف به درستی شسته نخواهند شد.
حتما بخوانید:   دفتر راهنمای ماشین ظرفشویی پاکشوما | راهنمای نصب و راه اندازی پاکشوما

ماشین ظرفشویی

تراز کردن ماشین ظرفشویی فوما

ماشین ظرفشویی فوما را می توانید با استفاده از پایه های آن تراز کنید. برای تمایل به راست، پایه های سمت چپ را به سمت عقب و در خلاف عقربه های ساعت باید بچرخانید، تا در موقعیت درست قرار بگیرد. برای تمایل به سمت چپ پایه سمت راست باید در خلاف جهت عقربه های ساعت و عقب چرخانده شود و ارتفاع دستگاه به درستی تنظیم گردد و درب ماشین ظرفشویی فوما در موقعیت مناسبی قرار گیرد. در زیر ماشین ظرفشویی از سنگ و چوب استفاده نکنید. برای اینکه از تراز بودن ماشین ظرفشویی فوما اطمینان حاصل کنید، از دستگاه تراز می‌توانید استفاده نمایید.

ویژگی های محل نصب ماشین ظرفشویی فوما

 •  مکانی که ماشین ظرفشویی فوما را قرار می دهید باید بدون شیب و صاف باشد.
 •   محلی که برای قرار دادن ماشین ظرفشویی انتخاب می کنید، باید با ابعاد دستگاه شما متناسب باشد.
 •   فاصله مناسب تا محل تخلیه حداکثر ۳ متر باید باشد.
 •   در زمان نصب ماشین ظرفشویی فوما اطمینان حاصل کنید، که شلنگ آب ورودی و خروجی آزاد و بدون پیچ خوردگی است.
 •   ارتفاع مناسب برای شیلنگ تخلیه نود سانتی متر است.
 • ماشین ظرفشویی فوما از دیوار پشتی و اطراف حداقل ۵ سانتی متر باید فاصله داشته باشد، تا هوا بتواند گردش داشته باشد.
 •   از کشیده شدن کابل برق تا ماشین ظرفشویی فوما پیشگیری کنید. حداکثر فاصله ای که بین ماشین ظرفشویی فوما و پریز برق می تواند باشد، یک و نیم تا دو متر است.

شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی فوما

یکی از عواملی که بر تمیز شسته شدن ظرف‌ها و همچنین طول عمر مفید ماشین ظرفشویی فوما بسیار تاثیر گذار است، مواد شوینده مناسب می باشد. تنوع مواد شوینده بسیار زیاد است و شما باید با توجه به نوع ظرف های خود از شوینده مناسب آن استفاده نمایید.

انواع مواد شوینده اصلی برای ماشین ظرفشویی فوما

قرص ماشین ظرفشویی

قرص هایی که در ماشین ظرفشویی فوما مورد استفاده قرار می گیرند در انواع مختلف می‌باشند. قرص های معمولی دارای نمک و جلادهنده هستند. قرص های کوانتومی انحلال پذیری بسیار فوری دارند. یکی دیگر از انواع قرص هایی که در ماشین ظرفشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد، قرص چند کاره است. این قرص انحلال پذیری کمتری دارد و نسبت به دیگر شوینده ها قیمت بالاتری دارند چون قدرت پاک کنندگی آن ها بیشتر است.

حتما بخوانید:   خطای e01 ظرفشویی بوش | راه حل ساده و کارآمد برای رفع مشکل

پودر مخصوص ماشین ظرفشویی

پودر مخصوص ماشین ظرفشویی نسبت به قرص ها قیمت پایین تری دارند. اما نسبت به قرص ها حلال پذیرتر می باشند. وقتی از پودر ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید، باید به صورت جداگانه از جرم گیر و جلادهنده استفاده کنید. پودر ظرفشویی برای شستشوی ظروف کریستالی مناسب نیست و بر روی آنها امکان دارد خط و خش ایجاد کند.

مایع و ژل ماشین ظرفشویی

قیمت مایع و ژل ماشین ظرفشویی نسبت به پودر ماشین ظرفشویی پایین تر است. نسبت به دیگر شوینده های ظرفشویی حلال پذیر تر می باشد. نسبت به پودرها و قرص ها این محصول پاک کنندگی پایین تری دارد. برای شستشوی ظروف کریستالی مناسب است، چون موجب خط و خش بر روی آنها نمی شود.

 چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی فوما

چنانچه در هنگام چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی فوما نکات زیر را رعایت کنید، باعث خواهد شد که ظروف شما بهتر و تمیز تر شسته شود و هم اینکه طول عمر مفید دستگاه شما افزایش یابد. اگر می‌خواهید ظروف و دستگاه شما آسیب نبینند، باید موارد مهم در مورد استفاده از ماشین ظرفشویی فوما را رعایت کنید.

 • قبل از اینکه ظروف را در درون ماشین ظرفشویی فوما قرار دهید، باید باقی مانده مواد غذایی را از روی آنها به صورت کامل پاک کنید.
 •  اگر ظرف‌های شما بیش از اندازه چربی دارند بهتر است، که تا حد امکان آنها را پاک کنید.
 •   ماشین ظرفشویی فوما برای شستشوی ظروفی مثل ظروف طلایی، مسی، آبکاری شده و نقره ای مناسب نخواهد بود و نباید استفاده کنید.
 • وسایلی که از چوب، مس، برنج ساخته شده‌اند و یا تزئینات طلایی دارند، درون ماشین ظرفشویی فوما قرار ندهید.
 •   اگر لکه های آب بر روی برخی از ظروف باقی مانده است، می توانید با دستمال آنها را برطرف کنید. چون بعضی از ظروف گرما را جذب نمی کنند و لکه های آب بر روی آنها می ماند.
 •   به ظرفیت دستگاه خود توجه داشته باشید و ماشین ظرفشویی فوما را به صورت خیلی پر و یا خیلی خالی نباید روشن کنید. وقتی که ماشین ظرفشویی فوما را روشن می کنید، باید حداقل نیمی از ظرفیت آن پر شده باشد. اگر ماشین ظرفشویی فوما بیش از اندازه پر شود، ظروف شما نمی تواند به خوبی شسته شود و عمر دستگاه شما نیز کاهش پیدا خواهد کرد.
 • در زمان شستشوی ظروف بزرگ و قابلمه باید سبد های طبقه بالایی و میانی را بیرون آورید، تا جای کافی داشته باشید.
 •   وقتی که ظروف را درون ماشین ظرفشویی فوما قرار دادید، بررسی کنید، که دوش های آب به آنها گیر نکند و ماشین ظرفشویی شما آسیب نبیند.
 •   اگر مقدار ظروفی کمتر از حد در ماشین ظرفشویی فوما قرار داده باشید دستگاه شما دچار لرزش خواهد شد.
حتما بخوانید:   علت کار نکردن ماشین ظرفشویی | چرا ظرفشویی روشن می‌شود اما کار نمی‌کند

ماشین ظرفشویی

آیا می‌توان میوه‌ها را در ماشین ظرفشویی فوما شست؟

شستن میوه ها و سبزیجات درون ماشین ظرفشویی فوما موجب صرفه جویی در مصرف آب و زمان خواهد شد. اما باید در هنگام شستشوی سبزیجات و میوه ها در ماشین ظرفشویی فوما به نکات مهمی توجه داشته باشید. سبزیجاتی که برگ‌های بزرگ دارند مثل اسفناج را نمی توان درون این دستگاه مورد شستشو قرار داد. چون آنها به خوبی تمیز نخواهند شد. قبل از اینکه سبزیجات را درون ماشین ظرفشویی فوما قرار دهید، گل و خاک آنها را از بین ببرید. با توجه به میزان کثیفی و حجم میوه های خود زمان شستشو بین ۷ تا ۱۵ دقیقه خواهد بود. دقت داشته باشید، که حداکثر زمان انتخابی برای شستشوی سبزیجات و میوه ها درون ماشین ظرفشویی فوما ۱۵ دقیقه باید باشد. برای شستشوی سبزی ها و میوه ها بهتر است، که از آب سرد استفاده شود. برای انجام دادن این کار باید سبد پایینی ماشین ظرفشویی فوما را بیرون آورید و یک سبد آبکش درون سبد اصلی دستگاه قرار دهید و میوه ها را داخل آن قرار دهید. چیدمان میوه ها را طوری انجام دهید که به بازو های آبپاش گیر نکنند.

برای شستن سبزیجات و میوه ها از مایع جلادهنده نمک و قرص به هیچ عنوان نباید استفاده کنید. به جای این مواد شوینده می توانید از ریکا و کمی سرکه استفاده کنید. میوه های نرم مثل خرمالو را بهتر است، که درون ماشین ظرفشویی فوما مورد شستشو قرار ندهید. برای شستشوی میوه ها و سبزیجات درون ماشین ظرفشویی فوما می توانید از برنامه Pre wash/ pre Rinse استفاده کنید. شستشوی سبزیجات و میوه ها درون ماشین ظرفشویی فوما موجب ضدعفونی شدن آنها نیز می شود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی فوما

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه‌ی استفاده و نگهداری صحیح و اصولی از ماشین ظرفشویی فوما

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x