مجله تعبیر خواب

تعبیر رعد و برق در خواب | معنی صاعقه در خواب چیست؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

دیدن خواب رعد و برق بسیار متداول بوده و معمولاً هم با ترس و هیجانات زیاد همراه است. این خواب بیشتر مواقع معنی خاصی ندارد و نشانه ترس‌ها و استرس‌های اخیراً شماست. به هر حال اگر خواب رعد و برق دیدید جزئیات خواب می‌تواند در تعبیر آن تأثیر زیادی داشته باشد. از طرفی هم وقتی شما از خواب بیدار می‌شوید کم کم جزئیات خواب را فراموش خواهید کرد. برای اینکه از فراموش شدن جزئیات  خواب جلوگیری کنید، باید یک کاغذ و قلم در اتاق خواب خودتان بگذارید و به محض اینکه بیدار شدید هر چیزی که به یاد می‌آورید یادداشت کنید.

دیدن رعد و برق در خواب نماد چیست؟

به طور کلی این خواب ممکن است نماد موارد زیر باشد:

۱- چیزی در زندگی شما به سرعت تغییر می‌کند.

در زندگی شما چیزی وجود دارد که به سرعت تغییر می‌کند و این تغییر شاید بد باشد و شاید هم خوب باشد. چیزی که اهمیت دارد این است که شما تغییری را در زندگی خود شروع کرده‌اید. بیشتر مواقع این تغییر را به اختیار خود انجام داده و معمولاً به نفع شما است. گاهی هم ممکن است این تغییر اجباری بوده که در این حالت به نفع شما نمی‌باشد.

۲- انرژی زیادی دریافت کرده‌اید.

ممکن است برایتان اتفاقی افتاده باشد که این اتفاق باعث شده شما انرژی زیادی را برای انجام دادن کارها پیدا کرده باشید. مثلاً ممکن است اتفاقی باعث شده باشد تلاش شما برای رسیدن به هدف بیشتر شده و تصمیم گرفته باشید که تا به هدفتان نرسیده‌اید، تلاش کرده و ناامید نشوید.

۳- نسبت به موضوعی آگاهی پیدا کرده‌اید.

شاید در زندگیتان اتفاق مهمی در حال افتادن است که شما از آن غافل بوده‌اید و به صورت ناگهانی توجهتان به طرف این اتفاق جلب شده است و در مورد آن چیزهای مهم و جدیدی فهمیده‌اید. مثلاً شاید همسرتان به شما خیانت می‌کند و شما با دیدن علائمی پی به این راز می‌برید، ولی توجهی به آن نمی‌کنید. حالا از یک طریقی مطمئن شدید و این باعث شده به شما شوک شدیدی وارد شود.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب جوراب | پوشیدن جوراب در خواب

۴- در حال تحمل فشار زیادی هستید.

این روزها آنقدر اضطراب و استرس شما زیاد است که فشار بسیاری را تحمل خواهید کرد. به هیچ وجه تمرکز نداشته و گاهی امکان دارد کنترل خود را کاملاً از دست بدهید و حتی کاری کنید که بعداً پشیمان شوید. احساس می‌کنید که تحمل این همه استرس و فشار را ندارید.

رعد و برق در خواب

 

 

تعبیر رعد و برق در خواب

اگر خواب رعد و برق دیدید معمولاً این خواب معنی خاصی ندارد و اگر هم فکر می‌کنید که ممکن است خوابتان تعبیر داشته باشد، توصیه می‌کنیم حتماً جزئیات را به یاد آورده و سپس برای تعبیر خوابتان تلاش کنید ولی اگر جزئیات را فراموش کرده‌اید، بهتر است اصلاً آن را تعبیر نکنید. در ادامه شما را با بعضی از خواب‌هایی که احتمال دارد در مورد رعد و برق ببینید و تعبیر آنها، آشنا می‌کنیم.

برخورد کردن رعد و برق به درخت

اگر خواب دیدید که رعد و برق به درخت برخورد کرده، نمادی از احساس درماندگی و بدبختی است. شما احساس می‌کنید که در زندگی خود هیچ دلخوشی نداشته و بدبختی‌ها و مشکلات کاملاً شما را محاصره کرده اند. احساس می‌کنید راه فراری نداشته و حتی محکوم هستید که سختی‌ها و بد بختی‌ها را تحمل کنید.

تعبیر برخورد کردن رعد و برق به آب

اگر خواب دیدید که رعد و برق به آب برخورد کرده است، به تعبیر این است که شما روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشته‌اید ولی اکنون روزنه امیدی بر رویتان باز شده که تصور می‌کنید مشکلاتتان احتمال دارد به زودی برطرف شود و حتی امید دارید که در آینده، روزهای خوبی را هم تجربه کنید.

برخورد کردن صاعقه با یک نفر

اگر خواب دیدید که با کسی که دوست دارید صاعقه برخورد کرده است، معنی آن این است که برای یکی از عزیزانتان مشکلی به وجود می‌آید و شما شدیداً نگران او هستید. مرتب نگران بوده و فکر می‌کنید که هم اکنون خبر بدی از او به شما می‌رسد. ولی اگر خواب دیدید با کسی که دوست ندارید رعد و برق برخورد می‌کند، معنی آن این است که او در حق شما بدی زیادی کرده و حتی دلتان را هم شکسته است. تصور می‌کنید برای تلافی کردن قدرت زیادی ندارید ولی از طرفی هم امیدوارید که تقدیر بتواند حق شما را از این شخص بگیرد.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب ستاره | معنی دیدن ستاره قرمز در خواب

تعبیر خواب برخورد کردن صاعقه با همسر شما

اگر خواب دیدید که صاعقه با همسر شما برخورد کرده به تعبیر این است که همسرتان به شما خیانت می‌کند و شما این موضوع را فهمیده و شوکه شده‌اید. نمی‌توانید خیانت او را درک کنید. احساس می‌کنید که تحمل این غم برایتان امکان پذیر نیست، به طور کامل اعتماد به نفس خود را از دست داده و خود را سرزنش می کنید.

برخورد کردن رعد و برق به خانه

اگر خواب دیدید رعد و برق به خانه شما برخورد کرده است، می‌تواند نماد اختلافات خانوادگی باشد. احتمالاً شما با افرادی از اعضای خانواده خود اختلاف پیدا کرده‌اید و این اختلاف کاملاً ناگهانی ایجاد شده و کنترلی هم بر آن ندارید. شاید افرادی نقشه کشیدند که بین شما و خانواده‌تان اختلاف بیندازند.

تعبیر رعد و برق زدن زیاد

اگر خواب دیدید که در مکانی هستید که زیاد رعد و برق می‌زند، به تعبیر این است که شما در محل زندگیتان احساس امنیت و آرامش ندارید. می‌خواهید هرچه زودتر از این محله استرس زا و ناامن بروید ولی توان انجام دادن این کار را هم ندارید. احساس می‌کنید که روحتان در این محیط کاملاً دچار آسیب شده و قادر به تحمل این شرایط نیستید.

تعبیر برخورد کردن صاعقه به شما در خواب

اگر خواب دیدید که صاعقه به شما برخورد کرده است به معنی این است که کاملاً ناامید بوده و به آینده‌تان هم امیدی ندارید. شاید دچار افسردگی شده باشید و گاهی هم به خودکشی فکر می‌کنید. برای اینکه اوضاع روحی تان بهبود پیدا کند، بهتر است که به روانپزشک مراجعه کنید. بعضی اوقات احساس پیری کرده و فکر می‌کنید برای اینکه به آرزوهای خود برسید دیر شده است.

رعد و برق در خواب

تعبیر دیدن صاعقه در خواب، از دیدگاه معبران

کارل گوستاو یونگ می‌گوید:

اگر خواب رعد و برق و صاعقه را دیدید، نشانه حقیقت، خلوص، افشای روحی، بینش و آگاهی ناگهانی است و ممکن است به معنی وقایع شوکه کننده هم باشد.

نیروهای زیادی از زندگیتان حفاظت می‌کنند که قابل کنترل شما نبوده و گاهی هم مخرب هستند. اگر خواب دیدید که صاعقه به شما اصابت کرده نشانه این است که تغییرات زیادی که برگشت ناپذیر است در زندگیتان صورت خواهد گرفت و شما دچار تحول دائمی می‌شوید.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب جوجه تیغی | دیدن جوجه تیغی مرده در خواب

تونی کریسپ در مورد دیدن خواب صاعقه می‌گوید:

دیدن صاعقه در خواب می‌تواند نشانه تغییرات غیر منتظره باشد. این تغییرات امکان دارد از راه رویدادهای غیر منتظره و یا حتی احساساتی ناگهانی برایتان ایجاد شود.

اگر خواب دیدید که به وسیله صاعقه کشته شده‌اید، ممکن است در زندگی‌تان تغییراتی ایجاد شود. این تغییر از درون شما روی خواهد داد. انرژی صاعقه در خواب همان انرژی غرایز سرکوب شده شماست.

اگر درختی را در خواب دیدید که صاعقه زده، می‌تواند نشانه مرگ باشد و یا نشانه پایان یافتن قسمتی از شخصیت شما  و یا حتی مرگ عشق باشد.

اگر هم صاعقه به شخصی برخورد کرد، نشانه عواطف و احساسات سرکوب شده است که در کلام نمی‌گنجد.

مطیعی تهرانی در مورد دیدن خواب رعد و برق می‌گوید:

اگر برق را در آسمان دیدید، مخصوصاً اگر همه جا کاملاً تاریک بود و به ناگهان درخشید، این درخشش بسیار خوب بوده و می‌تواند نور امیدی در آینده‌تان باشد و یا خیر و برکت در زندگی‌تان ایجاد خواهد شد که غیر منتظره است.

برق زدگی در خواب معنی خوبی ندارد چه شما خودتان را برق زده ببینید و چه شخص دیگری را، فرق نمی‌کند. ولی دیدن روشنایی برق از دور مخصوصاً در تاریکی بسیار خوب است.

جابر مغربی در مورد تعبیر دیدن صاعقه در خواب می‌گوید:

اگر خواب دیدید که با باران، رعد و برق سختی ایجاد شده، ممکن است به معنی خطر نفرین مادر و پدر و یا مسلمانان باشد. اگر با رعد، شما برق هم دیدید نشانه عذاب‌های شدیدتر است و اگر صاعقه هم با آن بود، عذاب بسیار شدیدتر خواهد بود.

ابن سیرین در مورد تعبیر خواب صاعقه می‌گوید:

اگر رعد با باران بود نشانه ترس و بیمه کمتری می‌باشد و خیر و نعمت زیاد است.

اگر خواب رعد و برق را به همراه باران، باد و تگرگ دیدید نشانه ضرر و زیان و یا قحطی و کمبود است.

اگر دیدید که صاعقه به زمین برخورد کرده، شما دچار سختی و زحمت خواهید شد.

امام صادق علیه السلام در مورد تعبیر رعد و برق می‌فرماید:

اگر خواب دیدید که باران و رعد با هم همراه هستند، نشانه نعمت و خیر فراوان در آن سرزمین است.

اگر هم دیدید که هوا تاریک بوده و رعد همراه با بارش برف است، نشانه حکومت پادشاه ستمگری می‌باشد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعبیر رعد و برق در خواب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معنی صاعقه در خواب چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x