تعمیرات تلویزیون

خدمات تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس | نمایندگی تعمیرات تلویزیون جی

نحوه عیب یابی و تعمیر تلویزیون جی پلاس G PLUS | آموزش تعمیر پنل تلویزیون

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

پنل ها یکی از بخش‌ های مهم تلویزیون هستند که باعث ایجاد تصاویر روی نمایشگر آن می شوند. در واقع پنل نمایشگری است که تصاویر را روی تلویزیون ظاهر می کنند. تلویزیون های جی پلاس یکی از بهترین انواع تلویزیون در بازار هستند که پنل نمایشگر آن ها بسیار حساس است. در صورتی که این قطعه از تلویزیون جی پلاس دچار خرابی شد، باید توسط تعمیرکار حرفه ای و کاربلد تعمیر شود. چرا که اگر به درستی تعمیر نشود، باعث ایجاد خرابی در سایر قسمت های تلویزیون خواهد شد. جهت تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس می توانید از مرکز تعمیر تخصصی ایبک امداد کمک بگیرید. این مجموعه تمامی خدمات خود را در محل مورد نظر شما ارائه می نماید.

نمایندگی تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس

در صورتی که پنل تلویزیون شما دچار خرابی شد، قطعا اولین چیزی که به ذهنتان می رسد، استفاده از خدمات نمایندگی تعمیر آن است. برای این کار می ‌توانید با شماره های مندرج در دفترچه راهنمای محصول تماس بگیرید. البته ناگفته نماند که برند جی پلاس در ایران نمایندگی رسمی و تخصصی ندارد. چرا که یک برند خارجی است و مطابق با سیاست های کشور ما امکان حضور نمایندگان برندهای خارجی و فعالیت آنها در ایران وجود ندارد.

مرکز تخصصی ایبک امداد نیز یکی از مراکز تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس است که این محصول را در محل شما و با استفاده از قطعات فابریک تعمیر می نماید.

جهت ارتباط با این مجموعه می توانید با شماره های مندرج در همین صفحه تماس حاصل نمایید.

ویژگی های یک مرکز معتبر برای تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس

اگر برای تعمیر قطعات تلویزیون و خرابی های آن تعمیرکاران غیر متخصص و ناشی کمک بگیرید، ممکن است خسارات بسیار بیشتری به دستگاه شما وارد شود. به همین جهت توصیه می شود حتماً به یک مرکز تخصصی مراجعه نمایید. مجموعه ای که بتواند با در اختیار داشتن تعمیرکاران متخصص به سرعت دستگاه شما را عیب یابی کند و با استفاده از تجهیزات پیشرفته آن را تعمیر نماید.

همچنین توجه داشته باشید یه تعمیرکار باید مجوز تعمیر قطعات تلویزیون جی پلاس را داشته باشد و در کلاس های دوره ای آموزشی شرکت کند و با تمامی مدل های جدید تلویزیون های جی پلاس آشنایی کامل داشته باشد.

لازم است در صورت نیاز به تعویض قطعه حتما از قطعات اصل و برند جی پلاس استفاده شود تا علاوه بر اینکه طول عمر دستگاه افزایش می یابد عملکرد آن نیز بهتر شود.

تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس

ایرادات و خرابی های رایج پنل تلویزیون جی پلاس

پنل تلویزیون جی پلاس ممکن است به دلایل مختلفی دچار خرابی شود که یکی از این ایرادات آب خوردگی پنل است. به این صورت که کاربر در هنگام تمیز کردن تلویزیون از تمیز کننده ای استفاده کند که باعث نفوذ رطوبت در قسمت پنل آن شود. در این صورت قطعات پنل دچار سوختگی خواهد شد.

یا این که پیکسل های پنل بسوزد، در چنین شرایطی با ایجاد مشکل درون ترانزیستور پیکسل ها به خاطر اینکه حساسیت بسیار بالایی دارند، دچار سوختگی می شوند. تنها راه حل این مشکل تعویض پنل است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تخصصی تعمیر پاور تلویزیون جی پلاس | نمایندگی تعمیرات تلویزیون جی پلاس

شکستگی و یا ترک برداشتن پنل نیز یکی از خرابی های این قطعه می باشد. در مواردی که ضربه به تلویزیون وارد شود، ممکن است پنل آن بشکند و یا ترک بردارد. در این صورت پنل را باید تعویض نمایید.

نحوه تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس

اولین چیزی که در خصوص تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس باید بدانید این است که حتماً باید توسط تعمیرکار متخصص این کار انجام شود. اولین اقدام برای  تعمیر تلویزیون عیب یابی آن است. به این صورت که باید دقیقا بدانید مشکل از کجاست و اگر پنل مشکل دارد در کدام قطعه خرابی ایجاد شده است؟ برای این کار باید به آرامی پنل تلویزیون را باز کنید و هر کدام از اجزای آن را بررسی نمایید. به طور کلی مراحل تعمیر پنل تلویزیون به شکل زیر است:

مرحله اول

در صورتی که تلویزیون شما هیچ گونه تصویری از خود ندارد، باید ولتاژ پنل را بررسی کنید. اگر پنل دارای منبع تغذیه باشد، باید فیوز آن را چک کنید.

اگر اتصال کوتاه در پنل تلویزیون مشاهده کردید با حذف آن می توانید مشکل را برطرف نمایید.

مرحله دوم

در صورتی که ولتاژهای پنل مشکلی نداشت و همچنان تصویر روی تلویزیون ظاهر نمی شود، قبل از هر چیز ولتاژ مرجع را اندازه بگیرید. همچنین لازم است آی سی تلویزیون را چک کنید.

مرحله سوم

در صورتی که اتصال کوتاه در پنل ایجاد شده باشد و یا قطعه ای از آن آسیب دیده باشد، باید آن قطعه را بای‌ پس کنید و به این صورت می ‌توانید آن را اصلاح نمایید. البته در صورتی که دانش کافی در این خصوص ندارید، بهترین روش بهره مندی از خدمات تعمیرکار متخصص است.

نکات مهم در خصوص تعویض پنل تلویزیون جی پلاس

در صورتی که میزان خرابی پنل بالا باشد، امکان تعمیر آن وجود ندارد و ممکن است هزینه تعمیر آن با تعویض برابر باشد. در این صورت جایگزینی یک پنل جدید پیشنهاد می شود. البته بسیاری از خرابی های پنل نیز به تعویض نیاز دارند مانند شکستگی پنل و آبخوردگی آن.

در چنین شرایطی توصیه می شود که موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • پنل باید فابریک و اصل برند جی پلاس باشد و از قطعات فیک استفاده نکنید.
 • تعمیرکار باید با نحوه تعویض پنل به صورت کامل آشنایی داشته باشد و تمامی مدل های تلویزیون جی پلاس را بشناسد.
 • در نهایت بعد از تعویض پنل تلویزیون را روشن کند و در صورت عملکرد درست آن را به شما تحویل دهد.

علائم و نشانه های خرابی پنل تلویزیون جی پلاس

از کجا باید بدانیم که پنل تلویزیون دچار خرابی شده است؟ آیا علائم و نشانه های خاصی برای شناسایی این مشکل وجود دارد؟ در صورتی که پنل دچار خرابی شد، برای رفع آن چه باید کرد؟ از جمله علائم خرابی پنل تلویزیون می توان به نشانه های زیر اشاره کرد:

نداشتن صدا در تلویزیون و وجود تصویر

عدم وجود تصویر و داشتن صدا در تلویزیون عمدتاً به خاطر خرابی بک لایت است. البته خرابی بک لایت در تلویزیون های که از نوع ال ای دی می باشند، رایج تر است.

دوتایی شدن تصویر

یکی از مواردی که نشانه خرابی پنل تلویزیون است، دوتایی شدن تصویر و تاریک و روشن شدن آن است. در چنین شرایطی حتماً باید از تخصص تعمیرکار جهت تعمیر تلویزیون بهره مند شوید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارائه خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی جی پلاس | نمایندگی تعمیرات ظرفشویی G PLUS

روشن نشدن تلویزیون توقف تصویر پس از چند ثانیه

در مواردی که بک لایت تلویزیون مشکل داشته باشد، تلویزیون روشن می شود. اما بعد از چند ثانیه تصویر متوقف می شود. در این صورت باید لامپ های بک لایت را بررسی کنید سپس اقدام به رفع عیب آن نمایید.

وجود حالتی سیاه بر روی تصویر

در چنین شرایطی بک لایت باید به صورت کامل تعویض شود، چرا که وجود هاله ای سیاه بر روی تصویر و خاموش و روشن شدن متعدد تلویزیون نشان از خرابی بک لایت است.

قطع شدن ناگهانی تصویر

یکی از دلایل قطع شدن ناگهانی تصویر تلویزیون جی پلاس خرابی در قسمت پنل آن می تواند باشد. البته در این حالت نور پس زمینه وجود دارد اما تصویر به طور کلی قطع می شود.

استند بای شدن تلویزیون و ماندن در این حالت

در صورتی که تلویزیون روی حالت استندبای قرار گرفت و در این حالت باقی ماند، پنل تلویزیون دچار مشکل می شود. البته اگر پنل مشکلی نداشته باشد، خرابی را باید در قسمت مین برد دستگاه دانست.

هزینه تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس

یکی از مهم ترین مسائلی که در هنگام خرابی قطعات تلویزیون با آن مواجه خواهیم شد، هزینه تعمیر آن است. و این مسئله برای بسیاری از کاربران تا حد زیادی دشوار خواهد بود.

برای اینکه بتوان هزینه دقیقی از خرابی و تعمیر تلویزیون مخصوصا پنل آن ارائه نمود، باید ابتدا بدانیم دقیقا مشکل از کجاست؟ و آیا نیاز به تعویض قطعه ای می باشد یا خیر؟

به عبارتی دیگر شما زمانی می توانید از هزینه دقیق تعمیرات پنل تلویزیون خود اطلاع پیدا کنید که توسط تعمیرکار متخصص عیب یابی شود.

البته با استفاده از خدمات مرکز تخصصی ایبک امداد جهت تعمیر لوازم خانگی برند جی پلاس می توانید تا حد زیادی در هزینه تعمیرات خود صرفه جویی نمایید چرا که:

 • تعمیر در محل مورد نظر شما صورت می گیرد و هزینه ای برای نقل و انتقال دستگاه به تعمیرگاه نخواهید داشت.
 • قطعات تعویضی از برند جی پلاس و به صورت کاملا فابریک می باشند که باعث افزایش طول عمر دستگاه و عملکرد بهتر آن می شوند.
 • هزینه تعمیرات مطابق با نرخ مصوب اتحادیه تعمیرکاران است، بنابراین هیچ تعمیرکاری از ایبک امداد هزینه ای اضافه از شما دریافت نخواهد کرد.
 • عدم انتقال دستگاه به تعمیرگاه باعث می شود از ایجاد صدمه و آسیب به دستگاه و بدنه آن جلوگیری شود.

تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس

مزایای استفاده از خدمات ایبک امداد

در صورت استفاده از خدمات مجموعه ایبک امداد می توانید از مزایای زیر بهره ‌مند شوید:

 • اعزام تعمیرکار متخصص به محل شما صورت می ‌گیرد، بنابراین خیالتان از بابت پلمپ بودن لوازم تعویضی راحت خواهد بود.
 • تمامی خدمات در سریع ترین زمان ممکن و با استفاده از تجهیزات و ابزارآلات مدرن ارائه می شود.
 • با استفاده از خدمات این مجموعه که تا ۷۵ درصد در هزینه‌ های شما صرفه جویی به عمل می آید.
 • بعد از اتمام کار تعمیرکار متخصص ایبک امداد دستگاه را تست و در نهایت سلامت به شما تحویل می دهد.
 • تمامی قطعات تعویضی در تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس از قطعات برند و اصل این شرکت می باشد.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه عیب یابی و تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس در محل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا