تعمیرات یخچالتعمیرات

روش تعمیر یخساز یخچال کنوود

آموزش گام به گام تعمیر یخساز یخچال کنوود

روش تعمیر یخساز یخچال کنوود چگونه می باشد؟ امکان دارد شما هم با یخساز یخچال کنوود خود دچار مشکل شده باشید و در کارکرد یخساز شما اختلالاتی به وجود آمده باشد ، ما می‌خواهیم در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش تعمیر یخساز یخچال کنوود و برطرف کردن مشکلات  آن را بیان کنیم. اگر یخساز کنوود دچار خرابی شود باعث خرابی در قسمت های مختلف دیگر یخچال هم خواهد شد پس لازم است که شما سریعاً عیب یخساز را برطرف کنید اگر خودتان در زمینه تعمیر یخچال از مهارت لازم برخوردار هستید می توانید به وسیله مطالبی که در این مقاله برای شما بیان می کنیم خودتان در منزل یخساز یخچال کنوود را تعمیر کنید و در غیر این صورت بهتر است که از تعمیرکاران متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

چگونه یخساز یخچال کنوود را فعال کنیم؟

اگر شما به تازگی یخچال کنوود را خریداری کرده‌اید بعد از روشن کردن یخچال باید یخساز آن را راه اندازی کنید البته به طور معمول، یخساز بعد از روشن کردن یخچال فعال خواهد شد و اگر متوجه شدید که یخساز فعال نشده می توانید به کمک روشی که برای شما می گوییم آن را فعال کنید :

دکمه ای در روی یخچال قرار داده شده که باید برای فعال شدن روی گزینه on قرار بگیرد اگر شما این دکمه را فشار دهید یخساز کنوود شما فعال خواهد شد البته امکان دارد که برای روشن کردن یخساز میله آهنی در آن قرار داده باشند شما می توانید با کشیدن این اهرم به طرف پایین یخساز را فعال کنید.

چگونه می توانید یخساز یخچال کنوود را خاموش کنید؟

اگر احساس کردید که برای مدت طولانی نمی خواهید از یخساز یخچال خود استفاده کنید بهتر است که آن را خاموش و غیر فعال کنید زیرا در این صورت هم در مصرف برق و آب صرفه جویی کرده اید و هم یخ درون آن تجمع نکرده و به همدیگر نمی چسبد. برای خاموش کردن یخساز کنوود شما باید از دکمه هایی که روی نمایشگر یخچال قرار داده شده استفاده کنید و اگر خواستید دوباره آن را فعال کنید می توانید مجددا دکمه ice off را فشار دهید.

حتما بخوانید:   روش تعمیر یخساز یخچال ال جی

یخساز یخچال کنوود

روش تعمیر کردن یخساز یخچال کنوود چگونه است؟

احتمال دارد مشکلاتی برای یخساز یخچال شما به وجود بیاید که نیاز به بررسی های تخصصی داشته باشد و شما باید برای حل مشکل به تعمیرکار مجاز یخچال کنوود مراجعه کنید و یا احتمال دارد که مشکلات جزئی بوده باشد و شما خودتان بتوانید با کمک راهنمایی های ما در منزل ایرادات یخساز را برطرف کنید. در ادامه برای شما مشکلاتی که بطور معمول احتمال دارد برای یخساز یخچال کنوود به وجود بیاید بیان می کنیم و روش برطرف کردن این مشکلات را هم توضیح می دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

ریست کردن یخساز یخچال کنوود

احتمال دارد که یخساز یخچال کنوود شما با اختلالی در عملکرد روبه‌رو شود اگر متوجه شدید که یخساز شما به طور طبیعی کار نمی کند به هیچ وجه نگران نباشید می توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید در این هنگام ریست کردن می‌تواند چاره‌ساز باشد. با ریست کردن یخساز یخچال می توانید یخساز را دوباره به حالت اولیه برگردانید فقط دقت داشته باشید به طور مرتب و مکرر نمی تواند یخساز یخچال را ریست کنید ریست کردن زیاد باعث آسیب رسیدن به یخچال فریزر شما خواهد شد. فقط در زمان های لازم اقدام به ریست کردن یخچال کنید. ریست کردن در موارد زیر لازم است:

 • زمانی که شما صدای بلندی در هنگام یخ سازی از یخچال به گوش تان می برسد یخساز را ریست کنید.
 • در صورتی که متوجه شدید یخساز یخچال شما درست و صحیح کار نمی کند در این زمان باید یخچال را ریست کنید.

دلیل خارج نشدن یخ از یخساز کنوود چیست؟

یکی از مشکلات رایجی را که احتمال دارد شما هم با آن روبرو شده باشید خارج نشدن یخ از یخساز یخچال کنوود می باشد. دلایل بروز این مشکلات عبارت است از:

 • اگر یخ ها به دلایل مختلف به یکدیگر بچسبند باعث می شود که یخ از یخساز خارج نشود
 •  خراب شدن بازوهای انتقال دهنده یخ و یا گیر کردن بازوها، باعث خارج نشدن یخ از یخساز خواهد شد در این صورت باید بازوی های انتقال دهنده یخ را بررسی کنید.
 • اگر به دلایل مختلفی محفظه یخساز شما پر از یخ شود باعث می شود که یخ نتواند به راحتی از آن خارج شود در این صورت باید محفظه را تخلیه کنید.
 • خراب شدن مدول یخساز می تواند باعث خارج نشدن یخ از یخساز شود در این صورت باید مدول را بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید.
حتما بخوانید:   راهنمای شستشوی ماشین ظرفشویی دوو Daewoo

یخساز یخچال کنوود

دلیل اینکه یخساز یخچال کنوود آبگیری نمی کند چیست؟

احتمال دارد که یخساز یخچال شما کم آبگیری کند و یا اینکه اصلا آبگیری نکند. این مشکل می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری در بخش‌های دیگر یخچال شما شود به همین دلیل اگر با این مشکل روبرو شدید حتماً آن را عیب یابی کنید برای این منظور کردن موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر  قالب یخساز، زیاد پر شده باشد یخساز نمی تواند به راحتی آبگیری کند برای برطرف کردن این مشکل باید محفظه را تخلیه کنید
 • احتمال دارد که فیلتر آب یخچال شما مسدود و یا خراب شده باشد فیلتر آب را باید تقریباً هر ۶ ماه یکبار تعویض کنید.
 • اگر فشار آب ورودی به دلایل مختلف کم شود باعث می شود که آب نتواند به طور کامل درون قالب یخساز جمع شود و این مشکل باعث کم آبگیری کردن یخساز خواهد شد.
 •  خراب شدن شیر ورودی دلیل دیگری است که می تواند باعث کم آبگیری کردن یخساز یخچال کنوود شما شود احتمال دارد که شیر ورودی آب خراب و یا اینکه لوله آب مسدود شده باشد در این موارد باید شیر ورودی و لوله آب را چک کنید

چرا در یخچال کنوود یخ ها به یکدیگر می چسبند؟

یکی از مواردی که ممکن است استفاده کنندگان یخچال کنوود، از آن شکایت کنند این است که در یخساز، یخ ها به یکدیگر می چسبند برای عیب یابی این مشکل باید موارد زیر را بررسی کنید:

 •  یکی از دلایلی که باعث بروز این مشکل می شود دمای فریزر می باشد اگر دمای فریزر زیاد شود یخ ها آب شده و به یکدیگر می چسبند
 •  اگر یخساز برای مدت طولانی روشن باشد ولی از آن استفاده نکنید باعث به هم چسبیدن یخ ها خواهد شد.
 • آبگیری کردن زیاد یخساز می‌تواند باعث جمع شدن آب به مقدار زیاد شده و یخ ها به یکدیگر بچسبد

چرا یخساز کنوود یخ نمی دهد؟

احتمال دارد که یخساز درست کار کند ولی از آن یخ بیرون نیاید اگر شما هم با این مشکل روبرو شدید با ما همراه باشید تا این مورد را بررسی کنیم مواردی که می تواند باعث بروز این مشکل شود عبارت می باشد از:

 •  خراب بودن شیر برقی باعث یخ ندادن یخچال می شود اگر با این مشکل روبرو شدید حتما شیر برقی را در مرحله اول چک کنید
 •  اگر سنسور یخساز خراب شده باشد نمی تواند فرمان تولید یخ را صادر کند به همین دلیل یخساز یخ صادر نمی کند.
 • در صورت خرابی بازوی یخساز احتمال دارد که از یخساز یخ خارج نشود در این مورد حتماً باید بازوی یخساز را به طور دقیق بررسی کنید.
حتما بخوانید:   آموزش تعمیر پدال آب سردکن یخچال

در یخساز یخچال سنسور در کجا قرار گرفته و چه وظیفه ای دارد؟

اگر سنسور یخساز شما با مشکل روبرو شد باید محل قرارگیری دقیق آن را بدانید تا بتوانید این مشکل را برطرف کنید. سنسور فرمان لازم را برای تولید یخ به یخساز صادر می کند و اگر سنسور خراب شود یخساز با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد سنسور در قسمت پنل پشتی یخساز قرار داده شده و اگر شما پنل پشتی را باز کنید به راحتی می توانید به سنسور یخساز دسترسی پیدا کنید.

در یخچال ساید کنوود ترمودیسک در کجا قرار گرفته و چه وظیفه ای دارد؟

ترمودیسک یکی از قطعات مهم در یخساز می باشد که وظیفه کنترل کننده دما را بر عهده دارد و و دمای المنت را کنترل می کند و اجازه زیاد شدن  دما را به المنت نمی دهد و همچنین هشدارهای مورد نیاز را هم به اواپراتور ارسال می کند محل قرارگیری ترمودیسک در کنار المنت یا اواپراتور می باشد .

در یخساز یخچال کنوود شیر برقی در کجا قرار گرفته و چه وظیفه ای دارد؟

تقریبا می توان گفت شیر برقی مهمترین قطعه ای است که در همه ی یخچال ها قرار دارد که به آن شیر ورودی هم می گویند. محل قرارگیری شیر برقی در قسمت پنل پشتی یخچال می باشد و می تواند آب لازم برای تولید شدن یخ را به قسمت یخساز یخچال کنوود برساند اگر شیر برقی خراب شود آب گیری به وسیله یخساز انجام نمی شود و یا یخ تولید نمی گردد.

نتیجه گیری از روش تعمیر یخساز یخچال کنوود

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلات متداول یخچال های کنوود را بررسی کردیم و همچنین روش عیب یابی را هم برایتان توضیح دادیم اگر شما مهارتی در تعمیر یخچال داشته باشید می توانید با استفاده از راهنمایی های ما یخساز یخچال کنوود خود را تعمیر کنید ولی اگر مهارتی در این زمینه ندارید بهتر است که با کارشناسان نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال کنوود تماس گرفته و حل مشکل خود را به آنها بسپارید.

امیدوارم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

یخساز یخچال کنوود

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی و تعمیر تخصصی یخساز یخچال کنوود

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا