تعمیراتتعمیرات یخچال

آموزش کامل شارژ یخچال فریزر

آموزش کامل و قدم به قدم شارژ کردن گاز یخچال فریزر

همانطور که میدانید شارژ یخچال فریزر باید طبق اصول و با استاندارد های خاص انجام شود و این کار بدون شک باید توسط تعمیرکار ماهر و دوره دیده انجام شود اما ما در این مقاله از مجموعه بزرگ ایبک این مورد را بصورت کامل و قدم به قدم به شما عزیزان آموزش میدهیم تا بتوانید در صورت نیاز ضروری اقدام به شارژ کردن یخچال فریزر خود نمایید.

در مقاله های گذشته در مورد اینکه چرا گاز یخچال خالی می شود صحبت کردیم و حال در این مقاله آموزش کامل اینکه شارژ کنید را خواهیم داشت اما باید بدانید که طبق صحبت های گذشته مواردی همچون آسیب دیدگی لوله های گاز یخچال میتواند باعث خالی شدن گاز شود و در این هنگام است که شما نیاز به شارژ کردن گاز یخچال خواهید داشت اما دقت کنید که گاز یخچال بسیار خطرناک است و در این مورد هیچ هنگام ساده نگری نکنید و تا حد امکان از تعمیرکار حرفه ای بخواهید تا برای شما اینکار را انجام دهد.

شارژ کردن گاز یخچال میتواند در دو حالت انجام شود و حالت اول این است که گاز یخچال در محل شما یعنی در درون آشپزخانه شما انجام شود ، و این نوع شارژ کردن گاز یخچال میتواند هم وقت کمتری از شما بگیرد هم اینکه نیاز به حمل یخچال تا تعمیرگاه مورد نظر نداشته باشید ، در کنار همه این موارد میتوانید خودتان از نزدیک شاهد شارژ شدن گاز یخچالتان باشید.

شارژ گاز یخچال

شارژ گاز یخچال چگونه انجام می شود ؟

ابتدا شما باید با مواردی که در شارژ کردن گاز یخچال انجام می شود آشنا شوید و ابتدا و قبل از هر چیز باید بدانید که اولین مورد در این زمینه ماده سرما زا یا همان مبرد است که این ماده سیال میباشد و سرما را برای یخچال شما فراهم میکند.

لازم به ذکر است که همیشه برای انتقال دما از یک بخش به بیرون نیاز به ابزاری برای واسطه میباشد ، در این سیستم با عملیات انتقال دما توسط تبخیر مایع دستگاه و انتقال دما بصورتی که ماده سرمازا از بخار تبدیل به مایع میشود صورت میگیرد، همیشه مایعاتی که میتوانند به سرعت از مایع به گاز تبدیل شوند بهترین واسط برای انتقال دما به شمار می آیند چرا که تغییر حالت مایع به گاز باعث تغییر در دما بصورت سریع میگردد.

ماده سرما زا باید چه ویژگی داشته باشد ؟

باید دمای نهفته ای برای تبخیر شدن در لحظه داشته باشد ، از دسته بندی گاز پایدار باشد ، تماس آن با مجاری تنفسی انسان سمی نباشد و سلامت انسان و محیط زیست را به خطر نیندازد ، زمانی که نشت کرد قابل تشخیص باشد (همانطور که در مقاله های قبلی گفته بودم گاز یخچال زمانی که نشت کند در محل مربوطه کاملا قابل رویت است چرا که دارای روغن است و کاملا مشهود خواهد بود و این از ویژگی های اصلی گاز یخچال است ) ، حتما باید دقت کنید که باعث آتش سوزی نشود یعنی در اصل اشتعال زا نباشد ، این مایع نباید باعث اکسید کردن قطعات شود که در غیر این صورت در کوتاه ترین دوره زمانی باعث خرابی کامل لوله های یخچال خواهد شد ، از سمت دیگر دمایی که به جوش میرسد بالا نباشد و در نهایت از دسته مایعاتی نباشد که قابلیت انفجار دارند مثل گازهای کپسولی LPG که میتواند سرما زا باشد اما امکان انفجار بالایی دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت های نشتی آب از چای ساز چیست ؟

شارژ گاز یخچال

گاز با کیفیت را چگونه تشخیص دهیم ؟

بدون شک برای هر فردی که قصد دارد گاز یخچال را پر کند مهم است که گاز با کیفیت را استفاده کند و بهترین کارایی را داشته باشد و ما مواردی را که میتواند در این سوال شما را یاری کند در این مقاله مطرح میکنیم.

متاسفانه با زیاد شدن تولید کنندگان در این صنعت و زیاد شدن تقلب در این کار و مخلوط کردن هوا در گاز خسارات زیادی به سیستم های سخت افزاری کاربران وارد می شود که بدون شک این خسارات در حد بالایی جبران ناپذیر خواهند بود ، پس باید قبل از خرید دقت کافی و شناخت کافی در این مورد داشته باشیم اما این کار ساده نیست و باید با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیبات مبرد صورت میگیرد که به علت سخت بودن کار باید از جایی تهیه شود که اطمینان کافی بر آن داشته باشید.

برای شارژ گاز چه وسایلی مورد نیاز است ؟

خوب بدون شک مانند هر کار دیگر برای انجام نیاز به یک سری تجهیزات خاص داریم و مخصوصا در این مورد که از اهمیت و دقت بالایی برخوردار است. وسایل مورد نیاز عبارتند از : پمپ ، رابط ها ، آمپر متر ، لوله مویی و ابزاهایی مثل آچار ، کپسول شامل گاز ، گیج فشار و…

خوب حالا گیج فشار چه کاری انجام می دهد ؟ گیج فشار وسیله ای است که در مسیر انتقال گاز قرار میگیرد و با وارد شدن گاز به آن میزان فشار را مشاهده میکنید و با باز کردن پیچ ورود میتوانید میزان گازی که وارد مجاری مورد نظر شما شده را مدیریت کنید تا میزان درستی از حجم گاز را وارد لوله های یخچال نمایید . گیج های فشار دارای سه نوع میباشند ِ اولین نوع گیج ساده هست که صورت تکی کار میکند ِ مورد دوم گیج مرکب است ، مورد آخر هم گیج های مانیفولد هستند.

حالا به سراغ این خواهیم رفت که برای پیدا کردن محل نشتی یخچال چه باید کرد ؟ معمول ترین وساده ترین راه ایجاد کف بر روی بخش های لوله گاز یخچال فریزر است که در مقاله های گذشته به مراتب در این مورد صحبت کردم که وقتی کف را روی محل نشتی بریزیم با پف کردن آن روبرو میشویم ،

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه خاموش کردن یخ ساز ال جی و جزئیات آن

راه دیگری نیز وجود وجود دارد که آن مشعل هالید میباشد ، این روش مقداری سخت است پس اصلا پیشهاد نمیکنم که شما خود این کار را انجام دهید.

تعمیر کردن بخش های که دارای نشتی هستند به چه صورت انجام میشود ؟ خوب ابتدا به سراغ سیستم فشار اتمسفر برویم و دقت کنید که به یک رسیده باشد . حتما بخش هایی که دچار نشتی شده را با سمباده و یا اکر در دسترس نداشتید با چاقو اقدام به پاکسازی آن بخش ها کنید. حال باید محل سوراخ شده را کمی گود کنیم ، خوب سازنده حتما چسب دو جزئی را اعلام کرده که باید از آن استفاده شود ِ بعد از چسب کاری بهتر از از لاک آلمینیوم برای پوشش قسمت چسب زده شده استفاده کنید

آموزش شارژ کردن گاز یخچال فریزر

قبل از هر چیز مطمئن شوید که نشتی را به درستی پیدا کردید تا گازی که مجدد میزنید هدر نرود ، حال به سراغ شستشوی اپراتور و لوله مویی میکنیم و این کار توسط گاز نیترات انجام خواهد گرفت. حالا بعد از وکیوم کردن با گیج فشار تست میکنیم که ببینیم نشتی داریم یا خیر اگر نشتی نداشتیم لوله گیج را به گاز متصل کرده و ابتدا هواگیری گیج را فراموش نکنید و بعد گاز یخچال را پر نمایید.

جالب است بدانید آبسردکن یخچال فریزر شما بصورت جداگانه گاز استفاده می کند و این مورد را نیز مثل گاز یخچال تمدید نمایید ، زمانی که حس کردید گاز آب سردکن یخچال شما کم شده است باید اقدام به شارژ آن کنید تا بتوانید به سرمای مورد نظر خود برسید.

در این ماله از وب سایت بزرگ ایبک سعی کردیم شما را با گاز یخچال فریزر و همچنین گاز آبسردکن یخچال فریزر آشنا کنیم ، و همچنین نحوه شارژ و وسایل مورد نیاز را برایتان شرح دادم که بتوانید در صورت نیاز شدید خود اقدام به شارژ گاز یخچال بدون نیاز به هزینه اضافه کنید ، اما به مراتب تگرار کردم و باز هم این موضوع رو مطرح میکنم که گاز یخچال به هیج عنوان شوخی بردار نیست و با هیچ کسی شوخی ندارد پس در هنگام استفاده از این نوع گاز تمام دقت خودتون رو به کار دهید تا مشکلی برای شما رخ ندهد ِ امیدوارم از این مقاله استفاده کرده باشید خوشحال خواهیم شد اگر با نظرات گران بهای خود ما را در پیش برد این مسیر کمک کنید و اگر سوالی دارید هم میتوانید در همین صفحه در بخش نظرات کاربر مطرح کنید تا توسط متخصصین برتر کشور پاسخ داده شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا