تعمیرات تلویزیون

کانال یابی در گیرنده و تلویزیون ال‌جی LG

تنظیم کانال گیرنده های ال‌جی LG | مرتب کردن کانال تلویزیون ال‌جی، انواع کانال‌یابی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اگر از تلویزیون ال‌جی استفاده می‌کنید یکی از مهمترین موضوعاتی که باید به آن بسیار توجه کنید، تنظیم کانال این دستگاه می‌باشد و برای انجام این کار لازم است که اطلاعاتی نسبت به یک سری از نکات، داشته باشید. از جمله اینکه کانال‌یابی در تلویزیون ال‌جی چگونه صورت می‌گیرد؟ و یا انواع کانال‌یابی تلویزیون ال‌جی و نحوه دریافت کانال‌های HD به چه صورت است؟ در این مقاله این سوال‌ها مورد بررسی قرار گرفته است. برای یافتن پاسخ آنها با ما در ادامه‌ی مطلب همراه باشید.

خلاصه‌ای از طریقه تنظیم کانال گیرنده و تلویزیون ال‌جی

برای آنکه وقت کمتری از شما کاربران گرامی گرفته شود، در این قسمت خلاصه‌ای از طریقه تنظیم کانال تلویزیون ال‌جی را آورده‌ایم:

کانال‌یابی در تلویزیون‌ ال‌جی به چه صورت است؟ تلویزیون های جدید ال‌جی به دریافت‌کننده سیگنال محلی مجهز هستند.
انواع کانال‌یابی در تلویزیون ال‌جی کانال‌یابی خودکار تلویزیون ال‌جی

کانال‌یابی دستی تلویزیون ال‌جی

تاثیر آنتن در فرایند کانال‌یابی تلویزیون ال‌جی به وجود آمدن مشکلاتی مثل آسیب رسیدن به آنتن متصل به تلویزیون یا قرارگیری نامناسب می‌تواند موجب دریافت نکردن شبکه‌های تلویزیونی شود.
به هم ریختگی کانال تلویزیون ال‌جی با ورود به بخش تنظیمات بخش کانال تلویزیونی، می‌توانید آنها را حذف و یا جابجا نمایید.

کانال‌یابی در گیرنده تلویزیون‌ ال جی چگونه انجام می‌شود؟

امروزه تلویزیون‌های مدرن به گیرنده‌های دیجیتال برای دریافت سیگنال از شبکه‌های پخش محلی مجهز هستند و نیازی به ساخت گیرنده‌های دیجیتال مجزا برای استفاده از این سیگنال‌ها ندارند. گیرنده‌های دیجیتال با توجه به مناطقی که در آن استفاده می‌گردند انواع مختلفی دارند. چون داده‌های رادیویی در مناطق مختلف متفاوت می‌باشد، از این رو در تولید این تلویزیون‌ها از گیرنده‌های دیجیتال جامعی استفاده می‌گردد، تا در تمامی مناطق از خاورمیانه گرفته تا اروپا و حتی آمریکا قابل استفاده باشد. دقت داشته باشید که اگر چه تلویزیون‌های نسل قبل دوران آنالوگ را پشت سر گذاشته و وارد دوران دیجیتال شده‌اند اما به گیرنده‌های دیجیتال مجهز نمی‌باشند و در نتیجه جستجوی کانال‌های دیجیتال در تلویزیو‌ن‌های ال‌جی مشکل است. بنابراین توصیه می‌گردد هنگام خرید از داشتن گیرنده دیجیتال اطمینان حاصل کنید.

تلویزیون ال‌جی

نصب آنتن و برقراری ارتباط بین دستگاه گیرنده تلویزیون و آن باید قبل از اقدام به کانال‌یابی تلویزیون ال‌جی صورت بگیرد. برای تنظیم کانال تلویزیون ال‌جی در صورتی که اطلاعی از نحوه ارتباط با تنظیمات این دستگاه ندارید، حتماً از افراد متخصص مشورت بگیرید.

انواع کانال‌یابی در تلویزیون ال جی

برای جستجو کردن کانال‌های دیجیتال در تلویزیون ال‌جی می‌توانید کانال‌ها را به صورت خودکار و یا دستی جستجو نمایید. در حین جستجوی خودکار کانال، سیستم به ترتیبی که پخش کننده محلی تعیین می‌کند کانال‌ها را جستجو می‌نماید و آنها را به همان ترتیب در سیستم شما مرتب خواهد کرد.

جستجوی دستی کانال معایب و مزایای خود را دارد. برای مثال در جستجوی کانال‌های تلویزیون ال‌جی، اگر این کار را به صورت خودکار انجام دهید امکان دارد کانال‌های تکراری دریافت کنید. اما همه کانال‌ها در سیستم شما یافت می‌شود. اما در آموزش جستجوی کانال در تلویزیون ال‌جی می‌بینید که در دفترچه راهنمای کانال، جستجو نمی‌تواند شبکه‌های تکراری را پیدا کند ولی باید شماره پهنای باند هر کانال یا به اصطلاح سیگنال هر کانال را داشته باشید و یا آن را از رادیو و تلویزیون محلی خود دریافت نمایید و سیگنال‌های هر کانال را جداگانه وارد نمایید.

 1.  کانال‌یابی خودکار تلویزیون ال‌جی
 2.  کانال‌یابی دستی تلویزیون ال‌جی
 3.  تفاوت‌های کانال‌یابی دستی و دیجیتالی تلویزیون ال‌جی
 4.  کانال‌یابی تلویزیون ال‌جی قدیمی

کانال‌یابی خودکار تلویزیون ال‌جی

اگر سیگنال ندارید، گزینه جستجوی خودکار کانال، کار را برای شما آسان می‌کند. در این منو باید دکمه شروع را فشار دهید، سپس صبر نمایید تا جستجوی کانال به طور کامل انجام شود و نوار نمایش صددرصد پر گردد تا تمامی کانال‌های دیجیتال ممکن را داشته باشید.

تلویزیون ال‌جی

کانال‌یابی دستی تلویزیون ال‌جی

پس از ورود به تنظیمات و یا منوی برنامه، وارد قسمت جستجوی دستی کانال شوید تا کانال‌های دیجیتال را در تلویزیون ال جی جستجو نمایید. سپس سیگنال مربوط به آن کانالها و یا شماره پهنای باند مورد نظر را به صورت دستی در یکی از دو قسمت VHF CH و CHF CH وارد نمایید اگر نوع کانال را نمی‌دانید عدد پهنای باند را در هر دو طرف امتحان نمایید.

برای دریافت تعدادی کانال به تعدادی کد نیاز دارید و لازم است بدانید که به طور کلی برای جستجوی کانال‌های دیجیتال در تلویزیون ال‌جی کدهای ۳۴، ۳۷، ۴۳ مختص تهران هستند و کدهای ۲۳،۲۹ و ۳۵ مخصوص استان البرز است. این نکته ضروری است که این کد‌ها را باید به همین ترتیب وارد کنید تا کانال‌ها را به ترتیب دلخواه دریافت کنید. اگر کدها و سیگنال‌هایی برای جستجوی کانال دیجیتال، در تلویزیون‌های ال جی ندارید و می‌خواهید کانال‌ها را به صورت دستی جستجو نمایید، باید این اعداد را از ایستگاه رادیویی و تلویزیونی محله خود دریافت نمایید.

تفاوت کانال‌یابی دستی و دیجیتال تلویزیون ال‌جی

گیرنده‌های دیجیتال در تلویزیون‌های مدل ال‌جی و سایر برندها این امکان را به کاربران می‌دهد که بدون اینکه زمان زیادی صرف کنند به کانال‌های تلویزیونی متصل شوند. البته تلویزیون همچنان گزینه‌ی یافتن کانال‌های آنالوگ را دارد که قبلاً با استفاده از آنتن انجام می‌گردید و اگر سیگنال تلویزیون وجود نداشته باشد می‌توان این مشکل را به همین روش برطرف کرد.

مرحله‌های مرتب سازی کانال‌های تلویزیونی در بخش دیجیتال و آنالوگ با وجود تفاوت‌های اصلی ترتیب کلی یکسانی دارند. تفاوت بین این دو روش در برخی جزئیات جستجوی کانال می‌باشد که راحتی بیشتری را فراهم می‌نماید. جستجوی خودکار کانال تلویزیون ال جی بر اساس آنچه که ایستگاه نصب کرده است کانال‌هایی را ارائه خواهد داد. اما در جستجوی دستی کانال، آزادی بیشتری برای کاربر وجود خواهد داشت. به طور کلی جستجوی کانال دستی، روش دقیق‌تری نسبت به حالت کانال‌یابی خودکار است، چون شبکه‌های بدون کانال‌های تکراری را می‌پذیرد.

کانال‌یابی تلویزیون ال‌جی قدیمی

تفاوت چندانی در بین کانال‌یابی به صورت خودکار و دستی در تلویزیون‌های قدیمی و جدید ال جی وجود ندارد و شما مصرف‌کنندگان گرامی می‌توانید از مراحل ذکر شده، هم برای تلویزیون‌های جدید و هم برای تلویزیون‌های قدیمی استفاده کنید.

طریقه‌ی دریافت کانال‌های HD تلویزیون‌ ال‌جی

 •  رادیو جدیداً ۱۲ شبکه ملی و یک شبکه بین‌المللی به کانال‌های خود اضافه کرده است.
 •  کانال‌های بین‌المللی در سراسر کشور دریافت نمی‌شوند.
 •  این کانال‌ها با وضوح HD و فشرده‌سازی HEVC ارائه می‌گردند.
 •  HEVC یک نوع فشرده سازی است که از سال ۲۰۱۳اختراع شده و استفاده می گردد بنابراین مدلهای تلویزیون قدیمی‌تر از سال ۲۰۱۴ نمی‌توانند این محتوا را پخش نمایند. در حالی که برخی از مدل‌های تلویزیون الجی می‌توانند از HEVC پشتیبانی کنند.

تلویزیونی که ویژگی‌های زیر را داشته باشد قادر به پخش فایلهای HEVC است:

 • تیونر دیجیتال DVB-T۲
 •  پشتیبانی از رزولوشن ۱۹۲۰*۱۰۸۰و تصویر ۵۰fps
 •  قابلیت اجرای کدک (HEVC ) H.۲۶۵

توجه به آنتن تلویزیون ال جی

چنانچه گزینه افزودن و یا به روز رسانی تلویزیون را نمی‌توان انتخاب کرد و دستگاه عبارت بدون سیگنال را نشان می‌دهد امکان دارد مشکل دریافت وجود داشته باشد. این مشکل احتمالا به دلیل مشکل در آنتن، کابل آنتن، درگاه آنتن تلویزیون و یا زاویه آنتن باشد. آنتن دهی برای دریافت کانال در مناطق مختلف متفاوت است و اگر مجبور به خرید آنتن می‌باشید بهتر است با توجه به شرایط آنتن‌دهی محل زندگی خود انتخاب نمایید در برخی مناطق یک آنتن رومیزی ساده احتمال دارد برای دریافت شبکه‌ها کافی باشد اما برخی مناطق به آنتن هوایی احتیاج دارند.

 • به وجود آمدن مشکلاتی مثل آسیب رسیدن به آنتن متصل به تلویزیون یا قرارگیری نامناسب، می‌تواند موجب دریافت نکردن شبکه‌های تلویزیونی شود.
 •  سیم اتصال آنتن به تلویزیون را چک کنید.

به‌هم ریختگی کانال‌های تلویزیون ال‌جی

یکی از مشکلات رایج که در زمان دریافت کانال‌های تلویزیون ال‌جی با آن روبه‌رو می‌شوید، به‌هم‌ریختگی کانال‌ها و سردرگمی است. این مشکل پس از تنظیم کانال تلویزیون ال جی با دسترسی به کنترل یا تغییر کانال رفع می‌گردد. کنترل در ساختار کانال تلویزیون ال جی برای سازماندهی کانال‌ها و قرار دادن آنها در لیست جداگانه و قابل دسترس طراحی گردیده است. کاربرد اصلی این قابلیت، فهرست کردن و ویرایش کردن شبکه‌ها پس از جستجوی خودکار کانال‌ها می‌باشد.

موارد مهم برای تنظیم کانال تلویزیون ال‌جی

در زمان تنظیم کردن کانال تلویزیون ال جی برای دسترسی آسان و راحت به شبکه‌های موردنظرتان به نکات زیر توجه کافی داشته باشید:

 •  ابتدا از وضعیت آنتن و سالم بودن سیم‌های ارتباطی آن با گیرنده، مطمئن شوید.
 • وضعیت سیم‌های ارتباطی و فیش‌های انتقال دهنده تصویر به گیرنده تلویزیون ال جی را بررسی نمایید.
 •  کانال‌یابی را به صورت دستی و یا خودکار از قسمت تنظیمات تلویزیون ال جی با دقت و توجه کافی انجام دهید.
 •  اگر آیتم‌های انگلیسی شما را گیج می‌کند با منوی فارسی سازی تلویزیون الجی، زبان را تغییر دهید.
 •  در کانال‌یابی دستی، حتماً فرکانس‌های درست شبکه‌ها را داشته باشید.
 •  اگر کانال‌یابی تلویزیون ال جی برای شما سخت است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

سخن تکمیلی

تنظیم کانال تلویزیون ال جی یا کانال‌یابی تلویزیون ال جی به صورت خودکار و یا به صورت دستی در مدل‌های مختلف انجام می‌شود. تنظیم کانال تلویزیون ال جی، از اصلی‌ترین اقداماتی هست که پس از نصب تلویزیون و تنظیمات آنتن برای انتقال تصویر باید انجام گردد. یکی از مراحل نصب مدل‌های مختلف تلویزیون ال جی تنظیم کانال تلویزیون ال جی است. مشکلاتی مثل عدم شناسایی آنتن در تلویزیون ال جی و عدم دسترسی به لیست کانال‌های مدنظر در هنگام کانال یابی تلویزیون ال جی به وجود می‌آید. این موارد را می‌توانید با مشاهده‌ی راهنمای دستگاه و مشورت از افراد متخصص و رفع کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تنظیم کانال تلویزیون ال‌جی LG

مجموع امتیازات

تنظیم کردن کانال تلویزیون ال‌جی LG

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع کیفیت تصویر یا انواع رزولوشن در تلویزیون‌ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا