مجله تعبیر خواب

تعبیر خواب ناخن | معنی افتادن ناخن مصنوعی در خواب

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

دیدن خواب ناخن در بین خانم‌ها از آقایان بیشتر رایج است و بیشتر مواقع هم این خواب معنی خاصی ندارد ولی اگر خواب ناخن را دیدید و خواستید آن را تعبیر کنید، باید ابتدا جزئیات خوابتان را به یاد بیاورید. به همین علت توصیه می‌کنیم اگر شما جزو افرادی هستید که دانستن معنی خواب برایتان ارزش زیادی دارد، بهتر است یک کاغذ و قلم در بالای سرتان گذاشته و به محض اینکه از خواب بیدار می‌شوید تمام خوابی را که دیده‌اید با جزئیات یادداشت کنید، زیرا اگر زمان بیشتری از دیدن خواب شما بگذارد مسلماً جزئیات آن را کاملاً فراموش خواهید کرد. در این مقاله از مجله آی بک شما را با تعبیر خواب ناخن آشنا می‌کنیم.

دیدن خواب ناخن نماد چیست؟

دیدن خواب ناخن می‌تواند نماد موارد زیر باشد:

 1. اعتماد به نفس شما پایین است.
 2. شخص جذابی هستید.
 3. احساس می‌کنید به شما خیانت می‌شود.
 4. کارهای با اهمیت را بدون تفکر انجام می‌دهید.
 5.  قدر پول‌های خود را نمی‌دانید.

۱- اعتماد به نفس شما بسیار پایین است.

اگر خواب ناخن را دیدید ممکن است نمادی از پایین بودن اعتماد به نفس شما باشد. شما در زندگی ریسک نکرده و از ریسک کردن وحشت دارید. اگر خانمی این خواب را ببیند نماد این است که از جهت ظاهری به هیچ وجه اعتماد به نفس نداشته و گاهی فکر می‌کند ظاهر او دوست داشتنی و زیبا نیست.

۲- شما شخص جذابی هستید.

دیدن خواب ناخن گاهی می‌تواند نماد این باشد که شما شخص قابل اعتماد و جذابی هستید و البته تعبیر این خواب به جزئیات آن بستگی دارد.

۳- احساس می‌کنید به شما خیانت شده است.

دیدن ناخن در خواب می‌تواند نماد این باشد که شما احساس می‌کنید کسی از اطرافیانتان به شما خیانت خواهد کرد. البته خیانت همیشه در مورد موارد جنسی نیست و گاهی ممکن است مالی باشد. به هر شکلی این خیانت باعث می‌شود که شما نسبت به خودتان حس خوبی نداشته و حتی احساس کمبود هم بکنید.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب مرگ چیست | تعبیر دیدن مردن و مرگ در خواب

۴- کارهای با اهمیت را بدون تفکر انجام می‌دهید.

شما شخص عجولی بوده و بدون اینکه فکر کنید کارها را با عجله انجام می‌دهید و در مورد آنها خوب بررسی و تحقیق نمی‌کنید. این رفتارتان باعث شده که در کارهای با اهمیت ضرر کرده و شکست‌های بدی بخورید. متأسفانه قادر نیستید این اخلاق خود را عوض کنید.

۵- قدر پول‌های خود را نمی‌دانید.

دیدن ناخن در خواب ممکن است نماد این باشد که شما شخص ولخرجی بوده و قدر پول های خود را نمی‌دانید. بدون برنامه و بی‌حساب و کتاب پول‌هایتان را خرج می‌کنید. این اخلاقتان باعث شده که از جهت مالی همیشه با مشکل مواجه شوید.

تعبیر خواب ناخن

تعبیر خواب ناخن

دیدن ناخن در خواب می‌تواند معانی کاملاً زیاد و متفاوتی داشته باشد ولی باید قبل از تعبیر کردن خواب خود، جزئیات آن را به یاد بیاورید تا بتوانید تعبیر درستی از خوابتان داشته باشید.

تعبیر خواب ناخن از دیدگاه لیلا برایت

لیلا برایت در مورد تعبیر خواب ناخن می‌گوید:

 • دیدن ناخن در خواب نشانه نیاز مالی می‌باشد.
 • ممکن است شخصی که این خواب را دیده، دچار بی‌پولی شده و این موضوع او را آزار بدهد.
 • اگر کسی خواب دید که ناخن‌های او کثیف شده است، نشانه این است که احتمال دارد مجبور شود کاری را انجام بدهد که دوست ندارد.
 • اگر کسی خواب ببیند که ناخنش کثیف بوده و آنها را تمیز می‌کند، نشانه این است که می‌خواهد اشتباهات خود را جبران و اصلاح کند.
 • اگر کسی خواب ببیند که ناخن‌های کثیف خود را کوتاه می‌کند، بیانگر این است که گناهی در گذشته انجام داده و می‌خواهد توبه کند.
 • اگر کسی خواب می‌بیند که ناخن‌های زیبا و بلندی دارد، نشانه این است که در زندگی او نعمت و برکت زیادی وارد می‌شود.
 • دیدن ناخن در خواب می‌تواند نشانه مزد کم و زحمت زیاد باشد.

تعبیر خواب ناخن از دیدگاه کارل گوستاو یونگ

کارل یونگ می‌گوید:

 • اگر کسی خواب ببیند که ناخن‌های زیبا و سالمی دارد نشانه این است که به جایگاه و مقام خوبی می‌رسد.
 • اگر کسی ببیند که در حال انجام کاری بوده و ناخن‌های او زشت و کثیف می‌شود، نشانه این است که راه درستی را برای رسیدن به اهداف خود انتخاب نکرده است.
 • اگر کسی در خواب ببیند که دارای ناخن‌های تمیز و کشیده است و می‌خواهد ناخن‌های خود را کوتاه کند، نشانه این است که یکی از دوستانش از او پول قرض می‌گیرد.
 • اگر در خواب دیده شود که ناخن‌ها به شکل یکنواخت رشد نکرده، نشانه این است که شخص در زندگی خود بالا و پایین‌های زیادی را تجربه می‌کند.
 • اگر هم کسی در خواب ببیند که ناخن‌های او می‌شکند، نشانه این است که دچار شکست عاطفی خواهد شد.
حتما بخوانید:   تعبیر خواب موز | معنی خوردن موز در خواب

تعبیر خواب ناخن از دیدگاه آنلی بیتون

آنلی بیتون می‌گوید:

 • دیدن ناخن در خواب نشانه این است که ممکن است بیننده خواب، کاری انجام بدهد که خجالت زده خانواده خود شود.
 • اگر کسی خواب ببیند که در روی دست چپ او جای ناخن می‌باشد، نشانه این است که اگر متأهل است طلاق خواهد گرفت.
 • اگر هم خواب ببینید که با کسی دعوا کرده و در روی گردن شما ناخن کشیده شده است، نشانه این است که شما یک کینه قدیمی در دل خود دارید و نمی‌توانید این کینه را فراموش کنید.
 • اگر خواب ببینید که در روی بدنتان جای ناخن می‌باشد، نشانه این است که به عشق قدیمی خود فکر کرده و هنوز به یاد او هستید.

تعبیر خواب ناخن از دیدگاه ابن سیرین

ابن سیرین می‌گوید:

 • تعبیر دیدن ناخن در خواب می‌تواند نشانه توانمندی، نیروی زیاد و قدرت باشد.
 • اگر در خواب ببینید که به وسیله قیچی ناخن‌های خود را گرفته‌اید، نشانه این است که ایمان و دین تان قوی‌تر و بهتر خواهد شد.
 • اگه خواب دیدید که ناخن‌هایتان می‌شکند، نشانه این است که عزت و احترامتان را در بین اطرافیان از دست می‌دهید.
 • اگر هم خواب دیدید دستتان به جایی خورده و ناخن شما شکسته است، نشانه این است که به علت ساده لوحی ضررهایی به شما خواهد رسید پس باید مراقب خودتان باشید.

در ادامه مقاله به تعبیر خواب‌های مختلف در مورد ناخن می‌پردازیم:

تعبیر افتادن ناخن در خواب

اگر خواب دیدید که ناخن‌هایتان افتاده معنی آن این است که برایتان اتفاقی رخ می‌دهد که اعتماد به نفستان را پایین می‌آورد. شاید این اتفاق خیانتی باشد که به شما شده است، ممکن است عشقتان به شما خیانت کرده و شما قادر نیستید آن را قبول و درک کنید. نسبت به خودتان حس بسیار بدی دارید و گاهی احساس کمبود می‌کنید. شما تصور نمی‌کردید که عشق شما این کار را انجام بدهد و به همین علت غافلگیر شده و اعتمادتان را به افراد دیگر هم از دست داده‌اید.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب سوزن | تعبیر شکستن سوزن در خواب

افتادن ناخن‌های شخص دیگر در خواب

اگر خواب دیدید شخصی را که می‌شناسید ناخن‌هایش افتاده است، نشانه این است که این شخص کار اشتباهی انجام می‌دهد و شما به او گوشزد خواهید کرد و حتی می‌خواهید که جلوی این شخص را بگیرید ولی او به حرف‌های شما توجهی نمی‌کند. احساس می کنید به دردسر افتاده و کاری هم از دستتان بر نمی‌آید تا انجام دهید.

تعبیر براق کردن ناخن‌ها در خواب

اگر خواب دیدید که به وسیله مواد آرایشی ناخن‌های خود را براق می‌کنید، معنی آن این است که شما می‌خواهید از آنچه که هستید خودتان را بهتر جلوه بدهید زیرا احساس می‌کنید مردم برای شما ارزش قائل نیستند. مثلاً احتمال دارد خودتان را پولدارتر از چیزی که هستید جلوه دهید.

تعبیر افتادن ناخن پا در خواب

اگر خواب دیدید که ناخن‌های پایتان افتاده است، نشانه این است که شما اهداف بسیار بزرگی داشتید و برای اینکه به آنها برسید تلاش زیادی هم کرده‌اید. ولی مدتی است که خسته شده و حتی احساس می‌کنید نمی‌توانید به این اهداف دست پیدا کنید و ممکن است هر لحظه آنها را رها کنید.

تعبیر افتادن ناخن بلند در خواب

اگر خواب دیدید که ناخن‌های خود را بلند کرده و آنها شکسته‌اند، معنی آن این است که برای رسیدن به هدفی تلاش کرده و وقت زیادی هم گذاشته‌اید ولی به دلیل انجام یک اشتباه، زحماتتان به باد رفته است. این اشتباه ممکن است از طرف یکی از نزدیکانتان و یا حتی از جانب خودتان باشد.

تعبیر خواب ناخن

تعبیر افتادن ناخن مصنوعی در خواب

اگر خواب دیدید که ناخن‌های مصنوعی شما افتاده‌اند، نشانه این است شما خودتان را از آنچه که هستید بالاتر جلوه داده و دیگران را فریب داده‌اید. مثلاً ممکن است خودتان را ثروتمندتر از آنچه هستید نشان داده باشید در صورتی که هیچ پولی ندارید. حالا نگران هستید که دیگران متوجه این فریبکاری شما بشوند و آبروی تان برود، به همین دلیل حس بدی داشته و فکر می‌کنید دیگران برایتان ارزشی قائل نیستند. البته تفکرتان کاملاً اشتباه است احتمالاً بیش از اندازه حساس شده‌اید.

تعبیر فرو رفتن ناخن در پوست

این خواب می‌تواند نشانه مشکل خاصی در زندگی شما باشد که نمی‌توانید آن را برطرف کنید. فعلاً مجبور هستید که این مشکل را تحمل کنید. شاید این مشکل یکی از افراد خانواده و یا عزیزان شما باشد که شما قادر نیستید دل او را بشکنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعبیر خواب ناخن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معنی افتادن ناخن مصنوعی در خواب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x