تعمیرات ظرفشویی

خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی پارس خزر Pars Khazar

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه ماشین ظرفشویی از پرکاربردترین وسایل در اکثر خانه ها است. برای نگهداری مناسب ماشین ظرفشویی نیاز است تا نصب و راه اندازی اصولی انجام شود، مواد شوینده مناسب تهیه و استفاده شود و همچنین نظافت دوره ای و اصول استفاده و نگهداری به شکل مناسب انجام شود. با رعایت کردن این موارد احتمال آسیب دیدن ماشین ظرفشویی شما بسیار کاهش پیدا می کند. با توجه به نوع ماشین ظرفشویی و برندهای مختلف که در بازار تولید می گردد، طول عمر مفید ماشین ظرفشویی معمولی حدود هفت سال می باشد. البته این روند به نوع نگهداری و طریقه استفاده از آن بستگی دارد. عوامل دیگری مانند محیط و تعداد دفعات استفاده نیز در طول عمر مفید دستگاه موثر است.

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی پارس خزر

اگر شما نیز در منزل از دستگاه ظرفشویی پارس خزر استفاده می کنید، با توجه به کیفیت خوب و سابقه ی درخشان این شرکت طبیعی است که توقع داشته باشید ماشین ظرفشویی پارس خزر شما سال های زیادی بدون مشکل کار کند. اما ماشین ظرفشویی نیز در پی استفاده مداوم و یا رعایت نکردن اصول استفاده و اصول نگهداری آن ممکن است ایراداتی پیدا کند. اگر ظرفشویی شما با مشکلی مواجه شد می توانید از نمایندگی این محصول کمک بگیرید، استفاده از نمایندگی مخصوصا زمانی که گارانتی محصول تمام نشده می تواند از لحاظ هزینه برای شما سود زیادی داشته باشد.

راهنمای عیب یابی ماشین ظرفشویی پارس خزر

آگاهی داشتن در مورد نحوه عیب یابی ماشین ظرفشویی برای مصرف کنندگان این دستگاه کاربرد زیادی خواهد داشت. اگر خودتان در این مورد دانش کافی را نداشتید کار را به تعمیر کار ماهر بسپارید. اگر وقتی ظرفشویی ایرادات کوچکی دارد اقدام به عیب یابی و تعمیر کنید از صرف هزینه های اضافه می توانید جلوگیری کنید. همچنین رفع ایرادات ماشین ظرفشویی کارایی آن را بهبود می بخشد. در ادامه این مقاله در بخش تعمیرات ظرفشویی ایبک امداد به مشکلات رایج ماشین ظرفشویی پارس خزر و راهکار تعمیر آن خواهیم پرداخت.

ماشین ظرفشویی پارس خزر

دلیل ایجاد سر و صدا در حین کارکرد ظرفشویی پارس خزر

ماشین های ظرفشویی سوپاپ و موتور دارند بنابراین کمی صدا دادن موقع کار کردن آن طبیعی است. اما این صدا نباید خیلی بلند باشد که ایجاد مزاحمت کند. صدای غیر طبیعی و خیلی بلند ظرفشویی نشان دهنده این است که مشکلی برای ظرفشویی شما پیش آمده است و باید آن را بیابید و برای رفع آن در کوتاه ترین زمان اقدام کنید. صدا دادن ماشین ظرفشویی پارس خزر دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد در این بخش از مطلب به چند تا از ایراداتی که ممکن است موجب ایجاد سر و صدا در ماشین ظرفشویی پارس خزر شود می پردازیم:

 • امکان دارد که فاصله ماشین ظرفشویی پارس خزر با دیواره پشتی کم باشد و ایجاد سر و صدا کند.
 • اگر ظرف ها به خوبی در دستگاه چیده نشده باشند و یا مقدار آنها در دستگاه بسیار زیاد باشد، ظروف به راحتی نمی توانند بچرخند و صدا ایجاد خواهد شد.
 • مسیر لوله آب را باید بررسی کنید که تکه های مواد غذایی در آن گیر نکرده باشد اگر لوله مسدود شده باشد تولید صدا می کند.
 • اگه موارد بالا را انجام داده و مشکل ظرفشویی شما برطرف نشد باید از یک تعمیرکار معتبر کمک بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی | عیب‌یابی ظرفشویی

علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی پارس خزر

در خیلی از مواقع به هنگام شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی پارس خزر ممکن است مشکلاتی مثل خشک نشدن کامل ظروف در دستگاه ایجاد شود، که باعث باقی ماندن لکه آب بر روی ظروف خواهد شد. اگر علت خشک شدن ظرف ها را در ماشین ظرفشویی پیدا نکنید، پس از فرایند شستشو ظرف ها خیس می مانند و مجدداً ظرف ها را باید با استفاده از دستمال خشک کنید. که این کار زمان شما را هدر می‌دهد از این رو قبل از آن که مشکل دستگاه شما جدی تر شود باید به بررسی علل این مشکل بپردازید:

 • اگر پمپ تخلیه دستگاه ظرفشویی پارس خزر دچار مشکل شده باشد آب از ظروف خارج نشده و خیس باقی می مانند.
 • برای خشک شدن کامل ضربه پا باید در چیدن ظرف در واقع دستگاه دقت کنید اگر به صورت انباشته ظروف را در دستگاه قرار دهید ظرف ها خوب خشک نخواهند شد.
 • اگر برنامه خشک کن را انتخاب نکرده باشید دستگاه ظرف ها را خشک نخواهد کرد.

دلیل روشن نشدن ظرفشویی پارس خزر

هرگونه خرابی در ماشین ظرفشویی می تواند نظافت ظروف آشپزخانه را دچار مشکل کند و افراد زمان بیشتری را باید برای تمیزکاری اختصاص دهند یکی از ایرادات شایع این دست یا روشن شدن آن است که می تواند علل مختلفی داشته باشد که به بررسی دقیق و کلیه دستگاه نیاز است از مهمترین دلایل کار نکردن ماشین ظرفشویی به این موارد می‌توان اشاره کرد:

 • در صورتی که برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی پارس خزر سوخته باشد دستگاه روشن نخواهد شد.
 • پریزی که ظرفشویی پارس خزر خود را به آن متصل کرده اید، امکان دارد که مشکل داشته باشد. در این صورت دستگاه خود را به پریز دیگری وصل کنید.
 • یکی دیگر از دلایل روشن نشدن دستگاه ظرفشویی پارس خزر نیم سوز شدن موتور آن می باشد که برای تعمیر آن به تعمیرکار نیاز خواهید داشت.

ماشین ظرفشویی پارس خزر

علت آبگیری نکردن ظرفشویی پارس خزر

در برخی مواقع مصرف کنندگان در حین استفاده از دستگاه ماشین ظرفشویی پارس خزر ممکن است با مشکل عدم ورود صحیح آب ماشین ظرفشویی و پر نشدن دستگاه از آب، رو به رو شوند در این شرایط به کمک چند تکنیک ساده برای تعمیر ظرفشویی خود می توانید اقدام کنید:

 • اگر میزان آب شهری کم باشد ظرفشویی آبگیری نخواهد کرد برای برطرف کردن این مشکل باید دلایل فشار کم آب را بررسی و برطرف نمایید.
 • ممکن است بازوی اسپری کننده آب در ماشین ظرفشویی شکسته و آسیب دیده باشد و سبب می‌شود که ظرفشویی آبگیری نکند.
 • لوله های دستگاه و باید بررسی کنید که جسم خارجی یا تکیه از مواد غذای گیر نکرده باشد در صورت مسدود شدن عملیات آبگیری به خوبی انجام نمی شود.

دلیل نشت آب از ظرفشویی پارس خزر

نشت آب از ماشین ظرفشویی بسیار ناخوشایند می باشد. نشتی ماشین ظرفشویی  موجب سرازیر شدن آب آشپزخانه می شود و مصرف کنندگان اگر با این مشکل روبرو باشند دائماً باید در حال بررسی دستگاه ظرفشویی خود باشند که اگر آب نشت کرد آن را جمع‌آوری کنند این کار صبر و حوصله زیادی می‌خواهد اگر چنین مشکلی برای شما پیش آمد ماشین ظرفشویی خود را مورد بررسی قرار دهید. با استفاده از موارد زیر می توانید این کار را انجام دهید:

 • اگر چاه فاضلاب شما دچار گرفتگی شده باشد با تخلیه آب و بسته بودن مسیر امکان دارد که نشت آب را مشاهده کنید برای رفع این مشکل چاه خود را حل نمایید.
 • اگر لاستیک دوره در ماشین ظرفشویی پارس خزر سوراخ و یا پاره شده باشد ماشین ظرفشویی نشت آب خواهد داشت.
 • اتصالات را باید بررسی کنید که از دستگاه جدا نشده باشند. جدا شدن اتصالات قسمت پشتی از شلنگ تخلیه آب شاهد نشت آب خواهید بود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات ماشین ظرفشویی فاگور FAGOR

تعمیر ماشین ظرفشویی پارس خزر در محل

تعمیرات ظرفشویی اگر به صورت درست و اصولی انجام شود امکان استفاده طولانی تر از ماشین ظرفشویی را فراهم می کند، یک تعمیرکار خوب، قبل از شروع کردن تعمیر به شما مشاوره های لازم را می دهد و بعد از تعمیرات هم برای نگهداری درست از ظرفشویی به شما پیشنهادات خواهد داد.

بیشتر مواقع ماشین های ظرفشویی در داخل کابینت نصب می شوند و بیرون آوردن آنها برای تعمیر و نصب مجدد آن ها دردسر ساز است. از طرفی ممکن است در حین حمل و نقل دستگاه آسیب ببیند و هزینه تعمیرات چند برابر شود. از جمله مزایای تعمیرات ظرفشویی پارس خزر در محل کاهش چنین خطراتی است. همچنین وقتی که تعمیر در محل انجام می شود می توانید به فرایند باز و بسته کردن دستگاه و دیگر موارد نظارت داشته باشید. اگر ظرفشویی را در محل سرویس کنید در زمان شما نیز صرفه جویی می شود و دیگر نیاز به مراجعه به تعمیرگاه نخواهد بود.

ماشین ظرفشویی پارس خزر

نکات مفید برای نگهداری از ماشین ظرفشویی

 1. در انتخاب برنامه شستشو باید دقت داشته باشید در بیشتر مواقع ما می خواهیم که برنامه ای که کوتاه تر است را انتخاب کنیم، تا در هزینه ها و زمان صرفه جویی شود، اما در این صورت شستشو با کیفیت نخواهد بود.
 2. به صورت دوره‌ای توری پایین ماشین ظرفشویی را باز کنید و آن را به خوبی تمیز کنید تا خورده غذاهای گیر افتاده پاک شوند.
 3. بهتر است که چاقو ها را با ماشین ظرفشویی نشویید. چون تمیز کننده ها و شوینده ها باعث کند شدن چاقو ها می شوند. همچنین ظروف دیگر ممکن است در اثر برخورد با چاقو صدمه ببینند. اما اگر مایل بودید که چاقو را در ماشین ظرفشویی قرار دهید آن را در پایین ترین قسمت بگذارید.
 4. وقتی که ماشین ظرفشویی کار می‌کند اگر صدای غیر طبیعی شنیدید به آن توجه کنید و دستگاه خود را خاموش کنید و به دنبال پیدا کردن مشکل آن باشید.

سخن آخر

برای استفاده کردن بهینه  از هر دستگاهی باید به نگهداری و مراقبت مداوم آن توجه کافی داشته باشید. در مورد ماشین ظرفشویی پارس خزر نیز همین طور است. تکه های غذا و روغن، جرم ناشی از قرص و مایع ظرفشویی و غیره عواملی هستند که می توانند به دستگاه شما آسیب برسانند. بنابراین بهتر است که در مورد نگهداری ماشین ظرفشویی و همچنین سرویس کردن آن اطلاعاتی داشته باشید. در این صورت کمتر به تعمیرکار و تعمیر کردن دستگاه خود نیاز خواهید داشت.

شما می‌توانید تجربه های خود را در زمینه ظرفشویی پارس خزر در بخش دیدگاه های بیان کنید، همچنین در رابطه با این محصول اگر مشکلی داشتید می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید تا توسط متخصصین ایبک امداد پاسخ های لازم را دریافت نمایید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی پارس خزر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی پارس خزر Pars Khazar | ایبک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا