مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیر توستر پارس خزر | عیب‌یابی و تعمیر توستر Pars khazar

✅ راهنمای تعمیر ماکروفر پارس خزر Pars khazar | عیب یابی و تعمیر توستر پارس خزر، نمایندگی مجاز تعمیرات توستر پارس خزر ✅

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه عیب‌ها و ایرادات ساده توستر پارس خزر را بدون نیاز به تعمیر کار در منزل خود رفع نمایید. همچنین در ادامه راهکارهای مفید و کاربردی برای افزایش طول عمر توستر پارس خزر ارائه خواهد شد. با دانستن و رعایت نکات نگهداری توستر پارس خزر می‌توانید از خراب شدن دستگاه خود پیشگیری نمایید.

معرفی توستر پارس خزر

توستر پارس خزر وسیله‌ای است که کار کردن با آن بسیار راحت می‌باشد و برای برشته کردن و گرم نمودن نان استفاده می‌گردد. توستر موجب ترد شدن نان می‌شود. توستر‌های پارس خزر در سه نوع موجود می‌باشند، توستر نان تک جایگاه، توستر نان ۴ جایگاه و توستر نان دوجایگاه. توستری که تک جایگاه است، کشیده‌تر از بقیه مدل‌ها می‌باشد و شما می‌توانید دو عدد نان تست و یا نان سنگک را با این دستگاه برشته کنید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر توستر پارس خزر

در ادامه مطلب به آموزش عیب یابی توستر پارس خزر می‌پردازیم و همچنین راهکارهای کاربردی برای رفع مشکلات به وجود آمده را ارائه می‌دهیم. پست تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

نان در توستر پارس خزر گیر می‌کند

در صورتی که نان در توستر پارس خزر شما گیر کرد، باید توستر خود را خاموش نموده و چند لحظه صبر کنید، که توستر پارس خزر خوب خنک شود و سپس نانی که در آن گیر کرده است را می‌توانید خارج کنید.

از توستر پارس خزر دود خارج می‌شود

 •  چنانچه درجه توستر پارس خزر خود را نسبت به ضخامت نان بالاتر گذاشته باشید، از دستگاه توستر پارس خزر دود سیاه بلند خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود، که درجه توستر خود را با توجه به ضخامت نان خود انتخاب کنید و در صورتی که دود سیاه از توستر شما خارج می‌شود درجه را کمتر کنید.
 •  سینی که در زیر دستگاه توستر پارس خزر قرار دارد، خارج کرده و ذرات نان را از درون آن بردارید، تا ایراد به وجود آمده برطرف گردد.
 •  احتمال دارد، که تکه‌های نان به المنت توستر پارس خزر چسبیده باشند. برای برطرف کردن این مشکل باید دستگاه خود را از برق جدا نموده و المنت را از تکه‌های نان تمیز کنید.

توستر پارس خزر

 

توستر پارس خزر روشن نمی‌شود

 •  در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید، که پریز برق شما سالم است. برای این کار می‌توانید از وسیله برقی دیگر مثل سشوار استفاده کنید. در صورتی که وسیله دوم نیز روشن نشد احتمالاً پریز شما برق ندارد.
 •  دوشاخه و سیم توستر پارس خزر خود را مورد بررسی قرار دهید. برای اطمینان از سالم بودن آنها می‌توانید از اهم متر استفاده کنید. اگر سیم و دوشاخه دچار ایراد بودند، باید آنها را عوض کنید.
 •  ترموستات توستر پارس خزر که وظیفه کنترل کردن دمای این دستگاه را بر عهده دارد، در صورتی که معیوب باشد، موجب خواهد شد، که دستگاه توستر پارس خزر شما روشن نشود. بنابراین باید ان را تعویض نمایید.
 • مدارهای داخلی توستر پارس خزر را بررسی نمایید و از متصل بودن آنها اطمینان حاصل کنید. در صورتی که ضربه‌ای به توستر وارد شده باشد و یا توستر با آب برخورد کرده باشد، احتمال دارد، که این اتصالات مختل شده باشند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات جنرال استیل در کرج

وقتی توستر پارس خزر به برق متصل می‌شود فیوز می‌پرد

 • اگر به توستر پارس خزر ضربه شدیدی وارد شده باشد و یا از ارتفاعی سقوط کرده باشد امکان دارد، که سیم‌های اصلی از محل خود بیرون آمده باشند و سیم‌های دیگر اتصالی داشته باشند و موجب پریدن فیوز می‌شوند. بنابراین باید سیم‌های آن را مورد بررسی قرار دهید، تا مشکل به وجود آمده رفع شود.
 • امکان دارد عایق سیم‌های داخل توستر پارس خزر سوخته باشند. سیم‌های توستر پارس خزر عایق حرارتی دارند، چنانچه بر اثر گذشت زمان و یا استفاده مکرر از توستر پارس خزر این عایق‌ها از بین رفته باشند، سیم‌ها می‌سوزند و موجب پریدن فیوز خواهند شد. در این صورت باید عایق‌های سیم‌ها را تعویض کنید.

سیلندر توستر پارس خزر بالا نمی‌آید

 • توستر پارس خزر امکان دارد، که دچار مشکل مکانیکی شده باشد. در این صورت شما باید توستر پارس خزر را را از برق جدا نموده و قسمت زیر آن را باز کنید، سیلندر را در زبان مخصوص خود بگذارید و با دست بکشید. با این کار فنرها موجب بالا آمدن سیلندر توستر پارس خزر خواهند شد.
 •  این احتمال وجود دارد، که سیم پیچ رله مکانیکی توستر سوخته باشد. برای برطرف کردن مشکل قسمت زیر توستر را باز کرده و سیلندر را در جای مخصوص خودش قرار دهید. در این مرحله با استفاده از سیم‌های رابط سیم پیچ را به صورت مستقیم به برق ۲۲۰ ولت متصل نمایید. چنانچه رله ایرادی نداشته باشد، زبانه فوری به سیلندر متصل شده و به سمت بالا خواهد کشید. در غیر این صورت شما باید دوباره سیم پیچی کنید.

تایمر توستر پارس خزر به درستی کار نمی‌کند

خراب بودن فنر تایمر توستر و شکستگی چرخ دنده تایمر موجب می‌شوند، که تایمر توستر نتواند به خوبی کار کند. چنانچه خرابی و ایراد تایمر به این دو دلیل نبود، امکان دارد، که فیوز محافظ تایمر توستر پارس خزر سوخته باشد و تایمر نتواند کار کند.

 طریقه استفاده و نگهداری از توستر پارس خزر

 •   نان را متناسب با اندازه توستر پارس خزر درون این دستگاه قرار دهید.
 •  برای شروع کار با توستر پارس خزر بهتر است که از درجه‌های پایین‌ شروع نمایید. درجه مورد نظر خود را تعیین کرده و سپس اهرم را به سمت پایین آورید.
 •  وقتی که توستر پارس خزر روشن است، نباید اجسام فلزی مثل قاشق را درون دستگاه ببرید.
 •   خرده‌های نان را پس از اینکه کارتان تمام شد، حتماً از داخل توستر پارس خزر تمیز نمایید.
 •   چنانچه مقدار زیادی نان برای گرم کردن دارید، آنها را در یک نوبت درون توستر پارس خزر نگذارید و در چند مرحله کار خود را انجام دهید.
 •    اتصالات بدنه در توستر پارس خزر را فوری برطرف کنید.
 • چنانچه دستگاه توستر پارس خزر از ارتفاعی افتاد، قبل از اتصال به برق دستگاه را به طور کامل بررسی نمایید، تا از سالم بودن قطعه‌های آن اطمینان حاصل کنید.
 •   چنانچه سیم‌های توستر پارس خزر به هر دلیلی آسیب دیده باشند، حتماً آن را عوض کنید.

توستر پارس خزر

توستر پارس خزر چه کاربردهایی دارد

در توستر پارس خزر از المنت‌های گرمایشی استفاده می‌شود. زمانی که توستر پارس خزر را روشن می‌کنید برق از داخل این المنت‌ها عبور کرده و موجب گرم شدن آن می‌گردد. وقتی که المنت‌ها داغ می‌شوند محیط درونی پارس خزر نیز گرم خواهد شد. توستر پارس خزر هم در قسمت بالا و هم در قسمت پایین دارای المنت‌های گرمایشی است و با توجه به تنظیماتی که انجام می‌دهید و برنامه‌ای که برای پخت انتخاب می‌نمایید، یکی از المنت‌ها و یا هر دوی آنها روشن خواهند شد. برای نمونه، وقتی که از برنامه کباب کردن توستر استفاده می‌کنید از المنت بالایی استفاده می‌شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چیدمان کتابخانه با استفاده از 15 ایده مختلف جهت دگرگونی فضا

اگر توستر شما دارای فن داخلی باشد هوای گرم در سراسر محیط توستر پارس خزر به گردش در می‌آید و موجب یکنواخت پخته شدن غذاها می‌شود.

با استفاده از توستر پارس خزر می‌توانید برخی از شیرینی‌ها را گرم کنید، همچنین امکان و پنکیک نیز در آنها وجود دارد. چندین نوع ساندویچ نیز می‌‌توانید با توستر پارس خزر تهیه کنید.

مزایای استفاده از توستر پارس خزر

 •  امروزه بیشتر افراد در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند. بنابراین باید از وسایلی استفاده شود، که زیاد جاگیر نباشند. توستر پارس خزر به دلیل اندازه‌ای که دارد، به راحتی می توان در آشپزخانه‌های کوچک نیز از آن استفاده کرد.
 •  توستر پارس خزر نسبت به فرها سرعت عمل بیشتری دارند و در زمان کمتری مواد غذایی شما را آماده می‌کند. بنابراین در انرژی و زمان شما صرفه جویی خواهد شد و موجب مصرف بهینه انرژی می‌شود. در حالی که گرم شدن فرهای بزرگ مدت زمان بیشتری نیاز دارند.
 • استفاده کردن از فرها سخت تر از توستر می‌باشد. در استفاده از توستر پارس خزر نیازی به خم شدن و استفاده از دستکش مخصوص نخواهد بود. این دستگاه برای افراد بزرگسال و کودک نیز مناسب‌تر است.
 • زمانی از توستر پارس خزر استفاده می‌کنید محیط اطراف آن گرم نخواهد شد. چون از آن گرمایی بیرون نمی آید. اما وقتی از فرها استفاده می‌کنید، محیط آشپزخانه شما گرم خواهد شد.
 •  توستر پارس خزر برای استفاده در محل کار نیز بسیار مناسب است. امکان دارد، محلی که شما کار می‌کنید لوله کشی گاز نداشته باشد و یا استفاده از اجاق گاز برای شما سخت باشد. اما توستر پارس خزر را می‌‌توانید به راحتی در این محیط استفاده کنید.
 •  توستر پارس خزر قیمت مناسبی دارد و مقرون به‌صرفه است.
 • توستر پارس خزر به دلیل ساختار ساده‌ای که دارد به راحتی قابل تعمیر بوده و قطعات مشابه آن را می‌توانید به راحتی تهیه کنید. در حالیکه اکثر وسایل برقی زمانی که خراب می‌شوند پیدا کردن قطعات مشابه و اصلی آنها کار سختی است.

سخن تکمیلی

توستر پارس خزر برای تست کردن نان‌ها و مواد غذایی که می‌خواهید برشته شوند مناسب بوده و می‌‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. توستر پارس خزر دارای کیفیت بسیار خوبی است، اما به دلایل مختلفی مثل نوسانات برق، استفاده نادرست و غیر اصولی از این دستگاه، امکان دارد که در حین استفاده با مشکلات و ایراداتی مواجه شود. در صورتی که اطلاعات کافی را در زمینه تعمیر توستر ندارید، بهتر است، که اقدامی انجام نداده و با تعمیرکار متخصص تماس حاصل کنید، تا تعمیر توستر شما به صورت صحیح و اصولی انجام شود و آسیب‌های بیشتری به توستر پارس خزر وارد نشود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر توستر پارس خزر Pars khazar

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر توستر پارس خزر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا