مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر چرخ گوشت پارس خزر | خدمات نمایندگی چرخ گوشت Pars khazar

✅ راهنمای تعمیر چرخ گوشت پارس خزر Pars khazar | خدمات تعمیر نمایندگی چرخ گوشت Pars Khazar ✅

امروزه چرخ گوشت‌ها به بیشتر منازل راه پیدا کرده اند و اکثر کاربران ترجیح می‌دهند، که به لحظه بهداشتی خیال شان راحت باشد و گوشت چرخ کرده را با استفاده از دستگاه خود تهیه کنند. چرخ گوشت پارس خزر از جمله چرخ گوشت‌های با کیفیت موجود در بازار است، که عملکرد و کارایی بسیار خوبی دارد. به همین دلیل رضایت مشتریان را جلب کرده است، اما در حین استفاده به دلایل گوناگونی ممکن است، که دچار خرابی و ایراداتی شود، در این صورت اگر اطلاعات لازم در این زمینه را داشته باشید، می‌توانید دستگاه خود را عیب یابی کنید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت پارس خزر

در صورتی که چرخ گوشت پارس خزر شما مشکلی دارد و علت آنها را نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم، که این مطلب را تا انتها بخوانید، تا بتوانید با استفاده از اطلاعات و راهکارهای کاربردی و مفیدی که آورده شده است، ایرادات به وجود آمده را برطرف نمایید.

 • با روشن نشدن هر وسیله برقی مثل چرخ گوشت پارس خزر، شما باید وجود جریان برق در پریز را مورد بررسی قرار دهید. برای این کار پیشنهاد می شود، که از فاز متر استفاده نمایید و اگر فازمتر در دسترس شما نیست، با استفاده از وسیله برقی کوچک دیگری می‌توانید از وجود جریان برق در پریز اطمینان حاصل کنید.
 • چنانچه از وجود جریان برق در پریز مطمئن شدید، باید دوشاخه و کابل چرخ گوشت پارس خزر را با دقت مورد بررسی قرار دهید و چنانچه ایراد و مشکلی داشته باشند، هرچه سریع تر آنها را عوض کنید.
 • کلید روشن و خاموش دستگاه چرخ گوشت پارس خزر را از لحاظ سالم بودن یا ایراد نداشتن باید مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که این کلید شکسته باشد و یا گیری داشته باشد، دستگاه شما روشن نخواهد شد.

چرخ گوشت پارس خزر کند شده است

چنانچه متوجه شدید، که چرخ گوشت پارس خزر شما کندتر از قبل عمل می‌کند، با توصیه‌هایی که در زیر ارائه کردیم، می‌توانید علت کند شدن آن را پیدا کرده و اقدامات لازم برای برطرف کردن این مشکل را انجام دهید:

 • در ابتدا شما باید از نصب صحیح اجزای مختلف چرخ گوشت پارس خزر مطمئن شوید. در صورتی که اجزای مختلف این دستگاه به صورت درست به یکدیگر وصل نباشند و رنده و سری چرخ گوشت در جای خود چفت نشده باشند، چرخ گوشت پارس خزر کند خواهد بود. همچنین از جاگذاری درست تیغ داخل چرخ گوشت مطمئن شوید.
 •  اگر قسمت‌های مختلف چرخ گوشت پارس خزر به صورت درست به یکدیگر وصل شده بودند، باید تیغ آن را بررسی کنید، که کند نشده باشد و در صورت کند بودن باید آن را تیز کنید.
 • کند شدن تیغه چرخ گوشت یکی از مشکلات رایج این دستگاه می‌باشد، که ممکن است، به دلیل استفاده نادرست شما این مشکل پیش آمده باشد. برای اینکه چرخ گوشت پارس خزر کند نشود، باید به نحوه استفاده خود دقت بیشتری کند و اگر گوشت زیادی برای چرخ کردن دارید همه آنها را در یک نوبت انجام ندهید و به دستگاه خود استراحت دهید. همچنین پیشنهاد می شود، که گوشت ها را به قسمت های کوچکتر تقسیم نمایید. از گوشت هایی که دارای چربی هستند در داخل چرخ گوشت پارس خزر استفاده نکنید. چون موجب کند شدن تیغه چرخ گوشت پارس خزر می‌شود. برای اینکه از کندی چرخ گوشت پارس خزر خود پیشگیری کنید، پیشنهاد می‌شود، که با استفاده از روغن زیتون و آبلیمو سر دستگاه خود را تمیز کنید، تا گوشت‌ها بتوانند به راحتی از آن خارج شوند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر اتو بخار پارس خزر Pars khazar | آموزش عیب‌یابی و تعمیر اتو بخار پارس خزر

چرخ گوشت پارس خزر

چرخ گوشت پارس خزر جرقه می‌زند

 • برای اینکه دلیل جرقه زدن چرخ گوشت پارس خزر را بیابید، باید قسمت‌های مختلف این دستگاه را با دقت چک کنید. در صورتی که اتصالی وجود داشته باشد موجب بروز این مشکل خواهد شد.
 •   اگر اورلود موتور، کموتاتور و … ایرادی داشته باشند، موجب جرقه زدن چرخ گوشت پارس خزر خواهند شد. برای اینکه چرخ گوشت خود را عیب یابی و تعمیر نمایید، بهتر است، از متخصص کمک بگیرید.

چرخ گوشت پارس خزر صدای غیر طبیعی دارد

 •  جعبه دنده چرخ گوشت پارس خزر را باز نموده و در صورتی که گریسی که در آن وجود دارد، خراب شده باشد و یا با مرور زمان نشت کرده و خالی شده باشد، باید آن را عوض کنید.
 • وقتی که گریس را مورد بررسی قرار دادید چرخ دنده های چرخ گوشت را هم چک کنید و در صورتی که دچار ساییدگی و شکستگی شده بودند، موجب صدای بلند در چرخ گوشت پارس خزر خواهند شد. با عوض کردن آنها صدای چرخ گوشت کمتر می شود. برای رفع این مشکل می توانید چرخ دنده های چرخ گوشت پارس خزر را به یک تراشکار حرفه ای بدهید تا آن را عیب یابی کند، اما با عوض کردن آنها خیال شما راحت تر خواهد بود.
 •   مورد دیگری که موجب ایجاد صدای غیر طبیعی در چرخ گوشت پارس خزر می‌گردد، مربوط به اجزای مختلف موتور این دستگاه است. چنانچه یاتاقان یا پروانه موتور ایرادی داشته باشد، موجب ایجاد صدای زیاد در این دستگاه خواهد شد. بنابراین باید آنها را عوض کنید.

گوشت‌ها به دور تیغه چرخ گوشت پارس خزر می‌پیچند

 • در چرخ گوشت پارس خزر نباید از چربی و رگ استفاده کنید. اگر گوشت شما دارای چربی و رگ است چرخ گوشت پارس خزر را نمی تواند آنها را چرخ کند و آنها به دور تیغه دستگاه گیر می کنند.
 •   چنانچه تیغ چرخ گوشت پارس خزر تیز نباشد و یا واشری که در پشت محور است از بین برود، موجب می‌شود که گوشت به دور تیغه بپیچد و گوشت نتواند به راحتی از دستگاه خارج شود. بنابراین باید به تیغه دستگاه چرخ گوشت پارس خزر توجه ویژه‌ای داشته باشید.

چرخ گوشت پارس خزر داغ می‌کند

 •  چنانچه موتور چرخ گوشت پارس خزر شما در حین کار کردن مقداری گرم می‌شود، طبیعی است، اما چنانچه این گرم شدن بیش از اندازه معمول باشد، خطرناک بوده و می‌تواند حادثه آفرین باشد.
 • برای برطرف کردن این مشکل در ابتدا فن چرخ گوشت پارس خزر را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که سالم است.
 • اگر بادی که از چرخ گوشت پارس خزر خارج می‌شود گرم است و بوی سوختگی دارد، فوری دستگاه خود را خاموش نموده و آن را به تعمیرکار متخصص نشان دهید.

موتور چرخ گوشت پارس خزر روشن می‌شود ولی مارپیچ چرخ گوشت نمی‌چرخد

 • اگر چرخ گوشت پارس خزر شما روشن می‌شود ولی اسکرول آن نمی‌چرخد باید چرخش مارپیچ دنده، مارپیچ چرخ دنده اصلی و پیچ فنر را از لحاظ ایراد نداشتن مورد بررسی قرار دهید.
 •  اگر مشکل از چرخ دنده مارپیچ باشد احتمال دارد، که دچار ساییدگی شده باشد. با دیدن مارپیچ، شما متوجه ساییده بودن آن خواهید شد. در این صورت آن را عوض کنید.
 •  چنانچه چرخ دنده، شفت موتور و پین فنر شکسته بودند و یا آسیب دیده بودند، بهتر است که آنها را تعویض نمایید، تا مشکل به وجود آمده رفع گردد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی لوازم خانگی جنرال الکتریک General Electric | خدمات پس از فروش

استفاده درست از چرخ گوشت پارس خزر

چنانچه با نحوه استفاده درست از چرخ گوشت پارس خزر آشنا باشید، از این دستگاه راحت‌تر استفاده می‌کنید و همچنین به دستگاه خود آسیبی نمی‌رسانید. با رعایت کردن نکات ساده می‌توانید طول عمر مفید چرخ گوشت پارس خزر خود را بیشتر کنید و از خرابی آن جلوگیری کنید. در ادامه به برخی نکات مهم در مورد استفاده از چرخ گوشت پارس خزر می‌پردازیم.

 •  چرخ گوشت پارس خزر را برای مدت طولانی روشن نگه ندارید و در صورتی که گوشت‌های زیادی را می‌خواهید چرخ کنید، آن را در یک نوبت انجام ندهید و به دستگاه خود استراحت دهید در غیر این صورت فشار زیادی به موتور چرخ گوشت پارس خزر وارد خواهد شد.
 • قبل از روشن کردن چرخ گوشت پارس خزر گوشت‌های خود را ریز خرد کنید، تا به دستگاه شما فشار وارد نگردد.
 • بعد از اینکه از چرخ گوشت پارس خزر استفاده کردید و کارتان تمام شد، قسمت‌های مختلفی که قابل شستشو هستند را به خوبی شستشو دهید و بدنه دستگاه خود را با استفاده از دستمال مرطوب و نرم تمیز کنید و مطمئن شوید که ذرات و تکه‌های گوشت داخل دستگاه نمانده باشد.
 •   برای چرخ کردن سبزی و پیاز از چرخ گوشت پارس خزر استفاده نکنید، چون امکان دارد که آبی که در آنها وجود دارد به موتور دستگاه شما نفوذ کرده و موجب سوختن موتور شود. همچنین پیاز موجب خواهد شد که تیغه‌های چرخ گوشت پارس خزر کند شود و اگر چرخ گوشت شما کند شود، به موتور دستگاه فشار بیشتری وارد شده و احتمال سوختن آن بالا خواهد رفت.
 • چرخ گوشت پارس خزر را در حالی که محفظه آن خالی است اصلا آن روشن نکنید. در این حالت سرعت چرخش چرخ گوشت پارس خزر بیشتر خواهد بود و دور موتور بالا خواهد رفت و این سبب فشار آمدن به موتور دستگاه شده و موجب خرابی و آسیب دیدن دستگاه شما خواهد شد.

چرخ گوشت پارس خزر

سخن تکمیلی

در این مطلب به نکات مهمی در مورد طریقه عیب‌یابی و تعمیر کردن چرخ گوشت پارس خزر اشاره شد. شما می‌توانید برخی از مشکلات و ایرادات جزئی و کوچک این دستگاه را برطرف نمایید. اما در صورتی که متوجه شدید نمی‌توانید دستگاه خود را تعمیر کنید، بهتر است، که این کار را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید. برای این که دستگاه شما کمتر دچار خرابی گردد و نیاز به تعمیر و تعمیرکار داشته باشید، نکات مهم نگهداری چرخ گوشت پارس خزر را رعایت کنید و به صورت اصولی و درست از این دستگاه استفاده کنید.

راهنمای تعمیر چرخ گوشت پارس خزر Pars khazar

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت پارس خزر

امتیاز کاربر: ۳.۱ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا