تعمیرات آبمیوه گیری

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری پارس خزر Pars khazar | خدمات نمایندگی آبمیوه گیری پارس خزر

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری پارس خزر Pars khazar|. خدمات نمایندگی آبمیوه گیری پارس خزر، آموزش عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری پارس خزر

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در بعضی اوقات امکان دارد آبمیوه گیری پارس خزر دچار خرابی‌ها و ایراداتی شود. چنانچه شما اطلاعات زمینه‌ای در مورد عیب یابی و تعمیر این دستگاه داشته باشید، می‌توانید در منزل مشکل دستگاه خود را برطرف کنید و نیازی به تعمیرکار نداشته باشید. در ادامه مطلب اطلاعات فنی راجع به این دستگاه به شما خواهیم داد، تا در عیب‌یابی آبمیوه گیری پارس خزر به شما کمک کنیم:

آموزش عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری پارس خزر

هر وسیله‌ای امکان دارد پس از اینکه مدتی از آن استفاده شد، دچار ایرادات و خرابی‌هایی شود و دیگر کارایی سابق را نداشته باشد. آبمیوه گیری پارس خزر نیز با وجود اینکه دارای کیفیت بسیار خوبی است، امکان دارد در حین استفاده با مشکلاتی روبرو شود. برخی از خرابی ها و ایرادات این دستگاه متداول ترند و اگر شما با دلایل و طریقه برطرف کردن مشکلات آبمیوه گیری پارس خزر آشنا باشید، می‌توانید دستگاه را عیب یابی و مشکلات آن را برطرف کنید. در ادامه هر کدام از ایراداتی که امکان دارد برای آبمیوه گیری پارس خزر پیش آید را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم:

آبمیوه گیری پارس خزر روشن نمی‌شود

 • قبل از این که اقدامی انجام دهید باید اطمینان حاصل کنید که آبمیوه گیری پارس خزر را به برق متصل نمودید و پریزی که از آن استفاده می‌کنید، ایرادی ندارد و دارای جریان برق است.
 • سپس باید از سالم بودن و ایراد نداشتن دوشاخه و کابل آبمیوه گیری پارس خزر خود اطمینان حاصل کنید.
 •   در مرحله بعدی چنانچه در برق‌رسانی مشکل وجود نداشت، باید کلید خاموش و روشن دستگاه آبمیوه گیری پارس خزر را چک کنید. در برخی مواقع امکان دارد مشکل از این کلید باشد و آبمیوه گیری شما روشن نشود.
 •   سیم ها و اتصالات مدار آبمیوه گیری پارس خزر را نیز باید بررسی کنید. چون امکان دارد که دچار ایراد شده باشند. در این صورت باید مشکل آنها را برطرف کنید، تا آبمیوه گیری پارس خزر روشن شود.
 •   در آخر اگر هیچ کدام از موارد فوق دلیل روشن نشدن آبمیوه گیری پارس خزر نبود، باید موتور این دستگاه را چک کنید، که ایرادی نداشته باشد.

آبمیوه گیری پارس خزر به خوبی آب میوه‌ها را نمی‌گیرد

در برخی اوقات امکان دارد، که آبمیوه گیری شما آب میوه ها را به خوبی نگیرد و آنها را فقط له کند. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید این موارد را مورد بررسی قرار دهید:

 •  چنانچه از میوه‌هایی که بسیار له شده و نرم هستند، در درون آبمیوه گیری پارس خزر استفاده کنید، موجب می‌شود، که میوه شما فقط له شود و دستگاه نتواند آب آنها را به راحتی بگیرد. همچنین استفاده کردن از این نوع میوه‌ها موجب می‌شود، که فیلتر آبمیوه گیری پارس خزر دچار گرفتگی و انسداد شود و در نتیجه آب میوه از دستگاه خارج نخواهد شد.
 •   امکان دارد که این مشکل مربوط به تیغه و صفحه زیر تیغه دستگاه آبمیوه گیری پارس خزر باشد. با گذشت زمان و استفاده زیاد از دستگاه امکان دارد، که دچار آسیب شده باشد و کند شده باشد، که در این صورت باید این تیغه عوض کنید، تا مشکل به وجود آمده برطرف گردد.
 •  فاصله بین صفحه زیر تیغه و تیغه را نیز کنترل کنید. اگر زیاد بود آب میوه ها در دستگاه آبمیوه گیری پارس خزر به خوبی گرفته نخواهد شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات آبمیوه گیری کنوود KENWOOD | راهنمای عیب یابی

آبمیوه گیری پارس خزر

آبمیوه گیری پارس خزر داغ می‌کند

دستگاه آبمیوه گیری پارس خزر در حین کار کردن کمی گرم می‌شود و این طبیعی است. اما وقتی احساس می کنید، که بدنه و موتور آبمیوه گیری پارس خزر بیش از اندازه داغ و گرم شده است این موارد را چک کنید:

 •  اگر میوه زیادی برای آبگیری دارید، باید آنها را در چند مرحله درون دستگاه بریزید. چنانچه مقدار میوه زیادی را درون دستگاه آبمیوه گیری پارس خزر بریزید، به موتور این دستگاه فشار زیادی وارد خواهد شد و این موجب داغ شدن موتور دستگاه می‌شود.
 •   آبمیوه گیری پارس خزر را بدون اینکه میوه‌ای داخل آن باشد، نباید روشن کنید. در صورتی که این دستگاه به صورت خالی کار کند، موجب می‌شود، که موتور آبمیوه گیری پارس خزر به شدت داغ کند.
 •   از میوه هایی که بسیار سخت هستند برای آبگیری در این دستگاه استفاده نفرمایید. چون به موتور دستگاه شما فشار وارد شده و موجب آسیب دیدن تیغه‌های دستگاه نیز خواهد شد.
 •   دستگاه آبمیوه گیری پارس خزر را بر روی موکت و یا فرش نباید قرار ندهید. چون سبب گرم شدن بیش از اندازه موتور و بدنه دستگاه شما خواهد شد.
 •   در صورتی که به این نکات توجه نداشته باشید امکان دارد، که موتور آبمیوه گیری پارس خزر شما بیش از اندازه داغ کرده و بسوزد.

آبمیوه گیری پارس خزر لرزش دارد

 • در ابتدا شما باید پایه‌های لرزه گیر را چک کنید و اطمینان حاصل کنید، که بر روی میز و در زیر بدنه دستگاه شما به خوبی و به صورت محکم فیکس شده باشند.
 • چنانچه تفاله زیادی در دستگاه آبمیوه گیری پارس خزر شما جمع شود موجب می‌شود، که تراز این دستگاه به هم بخورد و موجب بروز این مشکل شود. بنابراین برای اینکه دستگاه شما تراز بماند و لرزش در آن وجود نداشته باشد، باید تفاله‌ها را زود به زود خالی کنید.
 •   باید به محل قرار دادن دستگاه آبمیوه گیری پارس خزر نیز دقت کنید. چنانچه این محل صاف و هموار نباشد، امکان دارد که دستگاه شما تکان‌های زیادی بخورد و موجب لرزش در این دستگاه شود.

آبمیوه گیری پارس خزر بوی سوختگی می‌دهد

 • آمدن بوی سوختگی از آبمیوه گیری پارس خزر شما را نگران خواهد کرد. بوی سوختگی در این دستگاه دلایل گوناگونی خواهد داشت، که از مهمترین دلایل آن داغ شدن بیش از اندازه موتور این دستگاه است. بنابراین باید دستگاه خود را خاموش نموده و به آن استراحت دهید و پس از اینکه موتور خنک شد، میتوانید دوباره از دستگاه خود استفاده کنید.
 •   چنانچه آب میوه به درون آبمیوه گیری نشت کرده باشد، امکان دارد موجب ایجاد بوی سوختگی در آبمیوه گیری پارس خزر شود. بنابراین باید درون دستگاه خود را چک کنید و در صورتی که احساس کردید مرطوب است، باید آن را خشک نمایید، تا بوی سوختگی از بین برود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن اسپرسو ساز پارس خزر

آبمیوه گیری پارس خزر

با روشن شدن آبمیوه گیری پارس خزر فیوز می‌پرد

 •  برای اینکه دلیل این مشکل را بیابید باید قسمت‌ها و قطعه‌های داخلی آبمیوه گیری پارس خزر را به خوبی بررسی نمایید. در اکثر مواقع این مشکل به خاطر اتصالی در سیم ها و اجزای داخلی آبمیوه گیری پارس خزر بروز می‌کند.
 • از دلایل دیگر پریدن فیوز به هنگام روشن کردن آبمیوه گیری پارس خزر ایراد داشتن و خراب بودن خازن و یا سوختن موتور دستگاه است. چنانچه موتور آبمیوه گیری پارس خزر سوخته باشد، ولتاژ کاهش خواهد یافت و موجب می‌شود، که وقتی آبمیوه گیری پارس خزر را به برق متصل می‌کنید، اتصال کوتاه اتفاق افتاده و فیوز بپرد.

آبمیوه گیری پارس خزر بلافاصله بعد از روشن شدن خاموش می‌شود

 •  محافظ الکتریکی که اورلود نام دارد، آبمیوه گیری پارس خزر را در مواقع اضطراری که احتمال سوختن موتور این دستگاه وجود دارد، خاموش می‌کند.
 •   امکان دارد یاتاقان‌های آبمیوه گیری پارس خزر خراب باشد و به همین دلیل اورلود عمل کند و دستگاه شما را خاموش کند.
 • از علت‌های دیگری که موجب عمل کردن اورلود و قطع شدن مدار الکتریکی در این دستگاه می‌شود، نیم سوز شدن موتور آبمیوه گیری پارس خزر می‌باشد.
 •  چنانچه موارد بالا را مورد بررسی قرار دادید اما مشکل از آنها نبود، برای عیب یابی کردن دستگاه خود پروانه های خنک کننده آبمیوه گیری پارس خزر را باید بررسی نمایید. چنانچه پروانه دچار ایراد و خرابی شده باشد، دستگاه بیش از حد داغ خواهد شد و در نتیجه اورلود دستگاه شما را خاموش می‌کند.
 •   اورلود با موتور آبمیوه گیری پارس خزر به صورت سری قرار دارد. به همین علت ایراد داشتن و عمل نکردن آن موجب می‌شود، که آبمیوه گیری پارس خزر خاموش گردد. بنابراین اگر اورلود دچار سوختگی شده باشد، باید آن را عوض کنید.

آبمیوه گیری پارس خزر روشن می‌شود ولی نمی‌چرخد

 •  در برخی مواقع امکان دارد، که آبمیوه گیری پارس خزر خود را به برق متصل نمایید و صفحه نمایش آن روشن شود، اما نچرخد. در این شرایط برای اینکه آبمیوه گیری پارس خزر خود را عیب یابی نمایید، باید قسمت‌هایی مثل کلید و سیم‌های رابط را مورد بررسی قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که در کلیدی که میزان سرعت را تعیین می‌کند، جریان برق وجود داشته باشد. و تمامی پایانه‌هایی که به آن وصل هستند را چک کنید و مطمئن شوید، که سیم‌ها و پایانه‌ها رسانایی دارند.

سخن تکمیلی

مطالعه کردن این مطلب در عیب‌یابی و شناختن ایرادات رایج آبمیوه گیری پارس خزر برای شما بسیار مفید خواهد بود. چنانچه نتوانستید با راهکارهای ارائه شده، ایراد دستگاه خود را برطرف کنید، بهتر است، که تعمیرات آن را به دست یک متخصص بسپارید، تا به صورت اصولی و حرفه‌ای دستگاه شما را تعمیر نماید و دستگاه شما برای چندین سال بدون هیچ مشکلی کار کند و کارایی آن کاهش پیدا نکند. از دستگاه آبمیوه گیری پارس خزر خود به صورت درست استفاده کنید و به آن فشار زیادی وارد نکنید، تا دستگاه شما کمتر دچار ایراد و خرابی شود. از دستگاه آبمیوه گیری پارس خزر در ساعات اوج مصرف برق بهتر است، که استفاده نکنید، چون نوسانات برق موجب صدمه دیدن دستگاه شما خواهد شد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری پارس خزر Pars khazar

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری پارس خزر

امتیاز کاربر: ۰.۳ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا