تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیر جاروبرقی پارس خزر Pars khazar | خدمات تعمیر نمایندگی جاروبرقی پارس خزر

راهنمای تعمیر جاروبرقی پارس خزر Pars khazar|خدمات تعمیر نمایندگی جاروبرقی پارس خزر، عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی پارس خزر

امروزه جاروبرقی‌ها نقش بسیار مهمی در پاکیزه کردن محیط زندگی ما دارند. جاروبرقی پارس خزر با مکش بسیار خوبی که دارد، می‌تواند همه گرد و غبار و زباله‌ها را به خوبی تمیز کند. اما این دستگاه در حین استفاده به دلایل مختلفی مثل استفاده غیر اصولی و نادرست و یا نوسانات برق امکان دارد، دچار خرابی‌ها و ایراداتی شود. عیب یابی و تعمیر جاروبرقی در زمان کم بسیار با اهمیت است. در ادامه مطلب ایرادات رایج جاروبرقی پارس خزر را مورد بررسی قرار می‌دهیم، تا بتوانید جاروبرقی پارس خزر خود را عیب‌یابی نمایید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی پارس خزر

چنانچه اطلاعات درست و کافی در زمینه ایرادات رایج جاروبرقی پارس خزر خود داشته باشید، می‌توانید بدون اینکه نیاز به تعمیر کار داشته باشید، این دستگاه را عیب یابی و مشکلات آن را برطرف نمایید. وجود جاروبرقی در منزل بسیار ضروری است و در صورتی که دچار ایراد شود، دردسرساز خواهد بود و محیط منزل در مدت زمان کمی بسیار کثیف خواهد شد. پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید، تا بتوانید ایرادات دستگاه خود را برطرف نمایید.

مکش جاروبرقی پارس خزر ضعیف است

ضعیف و کم شدن مکش جاروبرقی پارس خزر یکی از مشکلاتی است، که بسیاری از کاربران در حین استفاده از این دستگاه ممکن است با آن مواجه شوند. عیب یابی و برطرف کردن این مشکل بسیار ساده است. فقط کافی است که موارد زیر را مورد بررسی قرار داده و مشکلات آنها را برطرف کنید، تا دستگاه شما مثل سابق مکش قوی داشته باشد:

 • در ابتدا شما باید لوله تلسکوپی جاروبرقی پارس خزر را چک کنید. احتمال دارد، که عاملی موجب مسدود شدن این لوله شده باشد. در این صورت جاروبرقی پارس خزر مکش خوبی نخواهد داشت و به موتور دستگاه فشار زیادی وارد خواهد شد.
 •  در مرحله‌ی بعدی باید لوله خرطومی را نیز بررسی نمایید امکان دارد، که چیزی در آن گیر کرده و موجب مسدود شدن آن باشد زباله‌ها و موهایی که توسط جاروبرقی مکیده می شود، احتمال دارد که در داخل این لوله گیر کرده باشند و موجب مسدود شدن و گرفتگی آن شده باشند و در نتیجه مکش دستگاه ضعیف خواهد بود، که باید این انسداد را برطرف نمایید، تا مشکل به وجود آمده رفع گردد.
 •  چنانچه با برطرف کردن موارد بالا همچنان مکش جاروبرقی پارس خزر ضعیف است، باید قسمت های درونی جاروی خود را مورد بررسی قرار دهید. احتمال دارد، که تسمه ساییده و یا کشیده شده باشد، در صورت بروز این ایراد، باید تسمه و واشر را عوض کنید.
 •  یکی دیگر از مواردی که می‌تواند موجب کم شدن مکش جاروبرقی پارس خزر شود، مربوط به قسمت فیلتر و کیسه این دستگاه است. چنانچه کیسه جاروبرقی پارس خزر بیش از اندازه پر شده باشد و یا اینکه فیلتر آن بسیار کثیف باشد، مکش جاروبرقی پارس خزر کمتر از قبل خواهد بود. در این صورت باید کیسه جاروی خود را تخلیه نموده و در برخی موارد آن را بشویید. همچنین فیلتر جاروبرقی پارس خزر را نیز باید با دقت تمیز کنید و پس از اینکه خشک شد، در محل خود به درستی قرار دهید. با انجام دادن این کار ها به احتمال زیاد مشکل مکش جاروبرقی پارس خزر برطرف خواهد شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل ایجاد گرفتگی در لوله جاروبرقی و راهکارهای رفع آن

جاروبرقی پارس خزر

سیم جمع کن و دکمه روشن و خاموش جاروبرقی پارس خزر کار نمی‌کند

 •  در صورتی که متوجه شدید دکمه‌های جاروبرقی پارس خزر کار نمی‌کند، باید محفظه آن را باز کنید، تا دکمه‌ها را مشاهده کنید.
 •  چنانچه دکمه‌های دستگاه شما به دلایل مختلفی گیر کرده باشند، می‌توانید آنها را به حالت اولیه خود برگردانید. اما در صورتی که آنها دچار ایراد دیگری شده بودند و هرز شدگی داشتند، بهتر است که آنها را عوض کنید. این کار باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود تا دستگاه شما آسیب بیشتری نبیند.

جاروبرقی پارس خزر روشن نمی‌شود

 •  چنانچه مدار سری موتور دستگاه شما قطع شده باشد منجر به روشن شدن جاروبرقی پارس خزر می‌شود. چنانچه فقط یکی از قطعه‌ها ارتباطش به درستی برقرار نباشد، موتور جاروبرقی پارس خزر روشن نخواهد شد. به طور مثال چنانچه به دلیل خراب بودن یکی از فنر ها زغال به کلکتور نچسبد، مدار سری موتور جاروبرقی پارس خزر قطع خواهد بود. بنابراین در صورت مشاهده قطع شدگی شما باید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید، تا جاروبرقی شما روشن شود.
 • در برخی مواقع خراب بودن سیم جمع کن، موجب روشن نشدن جاروبرقی پارس خزر خواهد شد. بنابراین برای برطرف کردن این مشکل باید سیم جمع کن دستگاه خود را تعمیر نمایید.
 •  دوشاخه و کابل جاروبرقی پارس خزر و خود را از لحاظ اینکه آسیب دیدگی نداشته باشند، باید مورد بررسی قرار دهید. چنانچه ایراد و مشکل از دوشاخه باشد و یا کابل جاروبرقی دچار پارگی شده باشد، باید آنها را عوض کنی، تا دستگاه شما روشن شود.
 • مورد دیگری که در صورت بروز این مشکل باید بررسی نمایید، سالم بودن کلید روشن و خاموش دستگاه جاروبرقی پارس خزر است. با استفاده از اهم متر می‌توانید از سالم بودن دکمه مطمئن شوید و اگر مشکلی داشت، کلید جدید را جایگزین نمایید.
 •  پریزی که جاروبرقی پارس خزر را متصل نمودید، از لحاظ جریان برق باید چک نمایید و اگر مشکلی در آن بود، باید مشکل آن را رفع نمایید.
 •   چنانچه رله دچار سوختگی شده باشد و یا سیمهای مربوط به آن مشکلی داشته باشند، جاروبرقی پارس خزر روشن نمی‌شود. بنابراین شما باید سیم‌هایی که مربوط به رله هستند، را مورد بررسی قرار دهید و در صورت داشتن ایراد، آنها را برطرف نمایید.
 •  چنانچه همه این موارد را بررسی نمودید اما دستگاه شما همچنان روشن نمی‌شود، باید موتور دستگاه را چک کنید. احتمال دارد، که نیم سوز و یا به صورت کامل سوخته باشد. چنانچه موتور جاروبرقی پارس خزر شما نیم سوز شده باشد، می‌توانید سیم پیچی آن را دوباره انجام دهید.

جاروبرقی پارس خزر صدای زیادی تولید می‌کند

 •  جاروبرقی پارس خزر خود را باز کرده و پروانه‌ها را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که خراب بودند، آنها را تعمیر و یا تعویض کنید. چون پروانه های جاروبرقی در برخی موارد موجب ایجاد صدای زیاد در این دستگاه می‌شوند.
 •   احتمال دارد که بوش و بلبرینگ جاروبرقی پارس خزر ایرادی داشته باشد و موجب صدای غیر طبیعی در موتور جاروبرقی پارس خزر شوند. بنابراین آنها را بازدید نموده و آنها را تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض نمایید.
 •  چنانچه نگهدارنده‌های لاستیکی در دستگاه جاروبرقی پارس خزر خراب شده و ایرادی پیدا کرده باشند، موجب ایجاد صدای زیاد در این دستگاه خواهند شد. این نگهدارنده ها قطعات مختلف را به صورت محکم نگه می‌دارند و در صورتی که خراب شده باشند موجب ایجاد صدای زیاد می‌شود.
 • اگر صدای جاروبرقی پارس خزر زیاد شده است، بلبرینگ ممکن است که خراب شده باشد. همچنین فن جاروبرقی و پره های آن امکان دارد، که شکسته باشند و موجب صدای ناهنجار در جاروبرقی پارس خزر شده باشند.
 •  مورد دیگری که در هنگام شنیدن صدای زیاد جاروبرقی پارس خزر باید چک کنید، مسدود نبودن لوله‌های جاروبرقی است. چنانچه لوله جاروبرقی با شی خارجی گرفته شده باشد، موجب خواهد شد، که صدای جارو بیش از اندازه بلند باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  هنگام آب رفتن داخل جاروبرقی چه کاری باید انجام داد؟

جاروبرقی پارس خزر بوی سوختگی می‌دهد

 •  اگر متوجه شدید، که از جاروبرقی پارس خزر شما بوی سوختگی می‌آید، باید هرچه سریع تر جاروی خود را خاموش نمایید و آن را مورد بررسی قرار دهید. برای این کار بهتر است، که از کابل جاروبرقی پارس خزر شروع نمایید.
 •  اگر متوجه شدید، که ایراد و مشکل از تسمه جاروبرقی پارس خزر است و گیر کرده و به درستی نمی‌چرخد، احتمال دارد بلبرینگ جاروبرقی پارس خزر منبع این بو باشد و فرسوده شدن آن می‌تواند منجر به سوختن موتور جاروبرقی پارس خزر نیز شود.
 •   موتور جاروبرقی پارس خزر احتمال دارد که نیم سوز و یا کاملاً سوخته باشد و موجب ایجاد بوی سوختگی در دستگاه جاروبرقی پارس خزر شده باشد. چنانچه موتور جاروبرقی پارس خزر به صورت کامل سوخته باشد، جاروی شما از کار خواهد افتاد.
 •  در بیشتر موارد بوی سوختگی مربوط به تسمه و بلبرینگ آن است. اگر خودتان دانش لازم برای عوض کردن آنها را دارید به راحتی می توانید مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

جاروبرقی پارس خزر

جاروبرقی پارس خزر در حین کار کردن خاموش می‌شود

 •  نبود برق در پریزی که جارو برقی به آن متصل است و قطع شدن برق و همچنین پریدن فیوز برق یا درآمدن دوشاخه جاروبرقی را باید مورد بررسی قرار دهید. این موارد امکان دارد، که موجب خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی پارس خزر شده باشند.
 •  اگر ایراد از مواردی که ذکر شد و نبود، کابل جاروبرقی خود را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که دچار پارگی و آسیب شده بود، موجب قطع شدن اتصالات الکتریکی در دستگاه شما می شود و امکان دارد که جاروبرقی پارس خزر در حین کار کردن خاموش شود. حتی امکان دارد که موتور دستگاه شما نیز بسوزد.
 •   اگر از جاروبرقی پارس خزر خود به صورت مداوم به صورت طولانی استفاده کردید، احتمال دارد که موتور آن بیش از اندازه گرم شده و جاروبرقی شما خاموش شده باشد. بنابراین پس از اینکه مدتی از این دستگاه استفاده نمودید، بهتر است، که آن را خاموش نموده و به آن استراحت دهید و پس از اینکه خنک شد، می‌توانید دوباره از آن استفاده کنید.

سخن تکمیلی

با مطالعه کردن این مطلب شما می‌توانید ایرادات و مشکلات جاروبرقی پارس خزر خود را برطرف نمایید و نیازی به تعمیر کار نداشته باشید. برای اینکه دستگاه جاروبرقی پارس خزر شما کمتر دچار خرابی شود و عملکرد بهینه داشته باشد، باید از آن به صورت درست و اصولی استفاده نمایید. این کار همچنین موجب افزایش طول عمر مفید آن خواهد شد.

راهنمای تعمیر جاروبرقی پارس خزر Pars khazar

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی پارس خزر

امتیاز کاربر: ۴.۷ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا