مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر مخلوط کن پارس خزر Pars khazar | خدمات نمایندگی پارس خزر

راهنمای تعمیر مخلوط کن پارس خزر Pars khazar|خدمات نمایندگی پارس خزر، عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن پارس خزر

در این مطلب به صورت ساده طریقه تعمیر کردن مخلوط کن پارس خزر را آموزش می‌دهیم، تا شما با نحوه عیب‌یابی و برطرف کردن مشکلات مخلوط کن پارس خزر آشنا شوید و خودتان بتوانید در منزل دستگاه خود را مورد بررسی قرار داده و ایرادات آن را برطرف کنید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن پارس خزر

باید توجه داشته باشید، که اگر مشکلات دستگاه مخلوط کن پارس خزر ساده باشد، می‌توانید خودتان عیب‌یابی و تعمیرات جزئی آن را انجام دهید. ولی باید توجه داشته باشید، که برخی از عیوب دستگاه مخلوط کن باید توسط تکنسین‌های متخصص بررسی و برطرف گردد. اما در صورتی که با این ایرادات آشنا باشید، می‌توانید در زمان مواجه شدن با آنها بهترین اقدام ممکن را انجام دهید و از مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.

مخلوط کن پارس خزر روشن نمی‌شود

 • اولین کار چک نمودن پریزی است که مخلوط کن پارس خزر را به آن متصل نموده‌اید، است. این کار را می‌توانید با استفاده از یک وسیله برقی کوچک مثل سشوار انجام دهید و یا اینکه از فازمتر استفاده کنید.
 •  چنانچه پریز شما مشکلی نداشت برای عیب یابی کردن مخلوط کن پارس خزر باید دو شاخه و کابل آن را چک کنید. در صورتی که کابل مخلوط کن پارس خزر آسیب دیدگی داشته باشد باید آن را عوض کنید چون مانع روشن شدن مخلوط کن می‌شود.
 • در مرحله بعد نوبت بررسی کردن کلید روشن و خاموش مخلوط کن پارس خزر است. در این مرحله باید سیم‌هایی که به کلید متصل هستند و رسانا بودن کلید را چک کنید.
 •   اگر همه موارد بالا را مورد بررسی قرار دادید باید ترمینال‌های مختلف را در درون مخلوط کن پارس خزر را چک کنید. چنانچه این ترمینال‌ها رسانایی ندارند، باید مشکل آنها برطرف شود، تا دستگاه مخلوط کن پارس خزر شما دوباره روشن شود.
 • چنانچه مخلوط کن پارس خزر شما ضربه‌ای خورده باشد ممکن است، که اتصالات مدار از محل مخصوص خودشان جدا شده و مانع از روشن شدن مخلوط کن پارس خزر می‌شود.
 •  در آخر باید موتور مخلوط کن پارس خزر را مورد بررسی قرار دهید. امکان دارد، که موتور دستگاه مخلوط کن پارس خزر نیم سوز و یا به صورت کامل سوخته باشد، که در این صورت بوی سوختگی را احساس خواهید کرد. معمولاً موتور مخلوط کن پارس خزر نیم سوز می‌شود و با سیم پیچی دوباره آرمیچر می‌توان مشکل آن را برطرف کرد.
 • یکی دیگر از مواردی که می‌تواند موجب روشن نشدن مخلوط کن پارس خزر شود، خرابی و ایراد داشتن اورلود دستگاه است، که باید توسط متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.

مخلوط کن پارس خزر پس از چند لحظه خاموش می‌شود

 •  اگر اورلود مشکلی داشته باشد، موجب بروز این مشکل شود.
 •   زمانی که موتور مخلوط کن پارس خزر فشار زیادی را تحمل می‌کند و ممکن است بسوزد، اورلود مخلوط کن را خاموش می‌کند.
 •   اگر به موتور فشار اضافه وارد شود و یا اینکه پروانه خنک کننده خراب شده باشد دستگاه مخلوط کن شما را خاموش می‌کند. چنانچه پروانه فن مخلوط کن خرابی داشته باشد، مخلوط کن پارس خزر بیش از اندازه گرم شده و به موتور دستگاه آسیب می‌رساند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر اسپرسو ساز پارس خزر Pars khazar | خدمات تعمیر نمایندگی اسپرسو ساز پارس خزر

مخلوط کن پارس خزر قدرت و سرعت کافی ندارد

 • نداشتن قدرت و سرعت کافی مخلوط کن پارس خزر می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. بنابراین باید اجزای مختلف مخلوط کن را مورد بررسی قرار دهید.
 • بوش‌های موتور و بوش تیغ را از لحاظ خراب نبودن باید بررسی کنید. چون خراب بودن این قسمت سبب کم شدن قدرت موتور مخلوط کن پارس خزر می‌شود. برای رفع این اشکال، بوش خراب را باید عوض کنید.
 •  مخلوط کن پارس خزر زغال هایی دارد که با گذشت زمان و بر اثر استفاده ممکن است، که کوتاه شده باشند. این زغال‌ها را شما باید به صورت دوره‌ای عوض کنید، تا قدرت موتور مخلوط کن پارس خزر کم‌تر از قبل نشود. چنانچه دانش کافی را در این مورد داشته باشید، خودتان می‌توانید این زغال‌ها را عوض کنید. در غیر این صورت بهتر است، که از تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.
 • در صورتی که کلکتور مخلوط کن پارس خزر کثیف باشد یا آرمیچر نیم سوز شده باشد، می‌تواند موجب بروز این مشکل شود، که باید تعمیر آنها توسط متخصصین انجام شود. چون ممکن است، تعمیرات اشتباه  عمر مفید دستگاه شما را کم کند.

مخلوط کن پارس خزر

پارچ مخلوط کن پارس خزر نشتی دارد

 •  در ابتدا پارچ مخلوط کن پارس خزر خود را خوب چک کنید. این پارچه مخلوط کن دارای پیچ شش ضلعی است، که بوش تیغ در آن قرار گرفته است. چنانچه با استفاده زیاد از دستگاه مخلوط کن و گذشت زمان این بوش دچار ساییدگی شده باشد، موجب نشت مایعات از پارچ مخلوط کن پارس خزر خواهد شد و مایعات مستقیم بر روی کوپلینگ می‌ریزند. بنابراین بهتر است که پیچ شش ضلعی و بوش را عوض کنید تا ایراد به وجود آمده به صورت کامل برطرف گردد.
 •   واشر و مهره ای که در زیر پیچ شش ضلعی است را از لحاظ ساییدگی و فرسایش مورد بررسی قرار دهید. چون امکان دارد موجب نشتی آب از پارچ مخلوط کن شده باشد.

مواد غذایی در مخلوط کن پارس خزر مثل سابق خرد نمی‌شوند

 • چنانچه مواد غذایی که درون مخلوط کن پارس خزر قرار داده‌اید مثل سابق به خوبی خرد نمی‌شود، احتمال دارد تیغ دستگاه شما کند شده باشد، که در این صورت باید تیغ مخلوط کن خود را تیز کنید.
 • وقتی که تیغ را بررسی کردید، باید شاخک‌های پایین تیغ مخلوط کن که به سمت پارچ منحرف هستند، را نیز بررسی کنید اگر مشکلی داشته باشند، شما متوجه آن خواهید شد.

مخلوط کن پارس خزر صدای زیادی دارد

 • چنانچه متوجه صدای غیر طبیعی از مخلوط کن پارس خزر شدید، در ابتدا باید به نحوه استفاده خود از این دستگاه دقت کافی کنید. مثلا برخی از مصرف‌کنندگان درون این مخلوط کن از مواد سختی مثل یخ استفاده می‌کنند، که موجب می‌شود پره‌ها تغییر حالت دهند و در نتیجه با دیواره مخلوط کن برخورد می‌کنند و موجب صدای زیادی می‌شود. بنابراین نباید از مواد غذایی که سخت هستند درون این دستگاه استفاده کنید. چون هم به موتور دستگاه شما فشار زیادی وارد می‌شود و هم موجب بروز همچنین مشکلاتی خواهد شد.
 • امکان دارد یاتاقان‌های بوش مخلوط کن پارس خزر معیوب شده و موجب ایجاد صدا در این دستگاه شوند. اگر دیدید که بوش مخلوط کن پارس خزر تغییر حالت داده است، باید آن را فوری عوض کنید، چون احتمال آسیب دیدن هسته فلزی آرمیچر نیز وجود خواهد داشت.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیر لوازم برقی بکو در کرج Beko

مخلوط کن پارس خزر بدون پارچ کار می‌کند اما با پارچ کار نمی‌کند

 • ممکن است که تیغه مخلوط کن پارس خزر گیرپاژ داشته باشد. برای برطرف کردن این ایراد شما باید پارچ را از مخلوط‌ کن جدا کرده و با دست خود تیغ را بچرخانیم در صورتی که تیغ به سختی حرکت می کند و یا اصلا نمی‌تواند حرکتی داشته باشد، باید تیغ و قطعه های پارچ مخلوط کن پارس خزر را از همدیگر جدا کنید و آنها را تمیز و گریس کاری کنید.
 •  وقتی که موتور مخلوط کن پارس خزر نیم سوز می‌شود، در صورتی که پارچ را به آن متصل نکنید، به نسبت عملکرد خوبی دارد. اما در صورتی که باری داشته و پارچ به آن متصل گردد، متوقف می‌شود. بنابراین باید موتور مخلوط کن پارس خزر را بررسی کنید.

مخلوط کن پارس خزر

نگهداری اصولی و استفاده صحیح از مخلوط کن پارس خزر

استفاده کردن از مخلوط کن پارس خزر ساده است. برای این که دستگاه شما بتواند بدون هیچ مشکلی تا مدت‌ها برایتان کار کند، بهتر است، که با نکات مهم نگهداری و استفاده صحیح این مخلوط کن آشنایی داشته باشید. در ادامه مطلب نکات کاربردی و مفیدی را در زمینه طریقه استفاده کردن و نگهداری درست از مخلوط کن پارس خزر در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 •  پس از اینکه از مخلوط کن پارس خزر استفاده نمودید و کار شما تمام شد، باید موادی که درون دستگاه قرار دارد در کمترین زمان ممکن خالی کنید. چون امکان دارد، موادی که درون پارچ هستند، موجب آسیب دیدن تیغه‌های مخلوط کن و همچنین کند شدن آن شود و پس از اینکه پارچ مخلوط کن را شستید، مطمئن شوید، که کاملاً خشک شده است و آبی درون آن وجود ندارد. در صورتی که احساس کردید خیس است با استفاده از دستمال خشک کنید.
 •  قبل از اینکه از مخلوط کن پارس خزر استفاده کنید، از جایگذاری درست اجزای آن مثل پارچ اطمینان حاصل کنید.
 • دو شاخه مخلوط کن پارس خزر را به پریز اصلی بزنید و از سه راهی و یا آداپتور بهتر است استفاده نکنید.
 •   بعد از آنکه مواد غذایی را درون پارچ مخلوط کن پارس خزر قرار دادید، مطمئن شوید، که در آن را محکم گذاشته‌اید.
 •  در حین کار کردن مخلوط کن پارس خزر، به هیچ عنوان از وسایلی مثل قاشق و چنگال درون مخلوط کن استفاده نکنید.
 • وقتی که کار شما با دستگاه مخلوط کن پارس خزر تمام شد اجازه دهید که مخلوط کن به صورت کامل متوقف شود و سپس پارچ را از روی آن جدا کنید.
 • مراقب باشید قسمت‌های موتوری مخلوط کن پارس خزر با آب برخوردی نداشته باشد. در صورتی که موتور مخلوط کن با آب برخورد کند می‌سوزد.
 • به تیغه‌های مخلوط کن پارس خزر توجه ویژه‌ای داشته باشید و در صورتی که متوجه شدید، تیغه مخلوط کن شما کند شده است، برای اینکه کارایی دستگاه شما کم نشود بهتر است، که فوری آن را تیز کنید و یا عوض کنید. برای اینکه تیغه‌های شما نشوند و آسیبی نبینند، از مواد سفت و سخت درون مخلوط کن پارس خزر استفاده نکنید.

راهنمای تعمیر مخلوط کن پارس خزر Pars khazar

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن پارس خزر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا