تعمیرات تلویزیون

دلایل پرش تصویر تلویزیون ال جی و نحوه برطرف کردن آنها

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در تلویزیون‌های برند ال جی به ندرت با مشکل پرش تصویر مواجه می‌شوید، اما با توجه به اینکه این موضوع دارای اهمیت زیادی است، در این مطلب در مورد این مشکل و نحوه برطرف کردن آن توضیحاتی می‌دهیم. به صورت کلی می‌توان اینگونه گفت که در اغلب مواقع پرش تصویر تلویزیون ال جی به علت خرابی قسمت‌های مهم دستگاه رخ می‌دهد. در حقیقت مین برد تلویزیون که می‌تواند تصویر و صدا را بدون مشکل به کاربران نمایش دهد، احتمالاً دچار ایرادی شده است.

البته باید بدانید که در برخی مواقع پرش تصویر تلویزیون ال جی فقط در یک کانال دیده می‌شود. در این حالت مشکل به وجود آمده ارتباطی با تلویزیون ندارد و مشکل از پخش است. بنابراین نباید نگران این موضوع باشید.

امکان دارد در برخی مواقع در مورد پرش تصویر تلویزیون ال جی و یا لرزش تصاویر آن دچار تردید شوید. در این موارد راهکار ساده و آسانی وجود دارد شما باید تصاویری که تلویزیون ال جی شما به نمایش در می‌آورد را با تصویر دیگر بررسی کنید. شرکت برند ال جی این ویژگی را در تلویزیون‌های خود به نام ایمیج فیلکر تعبیه کرده است.

با استفاده از این ویژگی می‌توانید تصاویر مورد نظر را با ایمیج فیلکر به راحتی مورد مقایسه قرار دهید. در حقیقت تصاویر ایمیج فلیکر به حالت عمودی روی پنل به نمایش در می‌آیند. در صورتی که تصویر تلویزیون دارای لرزش و پرش باشد، نوارهای آن به صورت درست قابل مشاهده نخواهند بود.

دلایل پرش تصویر تلویزیون ال جی

در مورد پرش تصویر تلویزیون ال جی مدل ال ای دی باید بدانید که همواره تصاویر از مین برد آن پردازش می‌گردند. بنابراین اگر در عملکرد این بخش هر اختلالی به وجود آید، می‌تواند بر روی تصاویری که پخش می‌شود، تأثیر گذاشته و موجب مشکل شود.

در برخی مواقع بعضی از تکنسین‌ها پس از اینکه متوجه نیم سوز شدن مین برد تلویزیون شدند، آن را عوض می‌کنند.‌اما مین برد از قطعات زیادی تشکیل گردیده است و در برخی مواقع می‌توان با یافتن بخش معیوب و عیب یابی، مین برد قابل تعمیر است.

بک لایت تلویزیون مشکل دارد

یکی از دلایل بسیار مهم پرش تصویر تلویزیون ال جی این است که بک لایت دستگاه ایرادی دارد. بک لایت‌ها در حقیقت لامپ‌های کوچکی هستند که در قسمت پشت مانیتور تلویزیون تعبیه شده‌اند و تأمین کننده نور مورد نیاز صفحه هستند. در برخی مواقع ممکن است که بعضی از آنها دچار خرابی شوند یا بسوزند. در این صورت شما پرش‌هایی را در تلویزیون مشاهده خواهید کرد.

در مواقعی که بعضی از لامپ‌ها سالم هستند و بعضی دیگر از آنها مشکلی دارند، تعادل وجود نخواهد داشت و در اغلب مواقع شاهد پرش تصویر تلویزیون ال جی خواهید بود.

یکی از مواردی که موجب می‌شود بک لایت تلویزیون دچار ایراد و خرابی شود، این است که تلویزیون برای مدت طولانی در طول شبانه روز روشن است. بنابراین باید تلویزیون خود را پس از مدتی خاموش کنید و برای مدتی به آن استراحت دهید. همچنین اگر به تعویض بک لایت نیاز بود، حتماً از موارد که دارای کارایی مناسب و کیفیت خوبی هستند، استفاده نمایید. در غیر این صورت ممکن است که دوباره تلویزیون با مشکلاتی مواجه شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر و تعویض پنل تلویزیون سام

پنل تلویزیون مشکل دارد

صفحه نمایش یا پنل تلویزیون ممکن است که به علت های گوناگون مانند وارد شدن ضربه، دچار مشکلاتی شود. در این موارد در برخی مواقع لازم خواهد بود که پنل تلویزیون شما به صورت کامل عوض شود. این کار هزینه زیادی را در بر خواهد داشت. بنابراین باید در همان مراحل اولیه تلویزیون خود را فوری از برق کشیده و مشکل پرش تصویر تلویزیون ال جی را برطرف نمایید.

سیم کشی ساختمان خرابی دارد

یکی دیگر از دلایل پرش تصویر تلویزیون ال جی این است که سیم‌کشی‌های ساختمان نادرست بوده و نویزهایی در آن وجود دارد. در این موارد شما باید فیوزها را قطع کنید و مشکل به وجود آمده را مورد بررسی قرار دهید. البته باید بدانید که بررسی این موارد نیاز به تخصص و مهارت دارند. بنابراین افرادی که در زمینه برق متخصص هستند، باید این کار را انجام دهند.

تلویزیون

برد پاور خراب است

برد پاور تلویزیون برای روشن شدن به بک لایت‌ها انرژی مورد نیاز را فراهم می‌کند. بنابراین در صورتی که این قطعه خرابی داشته باشد، امکان دارد که شاهد پرش تصویر تلویزیون ال جی باشید. در برخی مواقع خرابی این قطعه شناسایی نمی‌شود و مشکل ادامه پیدا می‌کند. در این صورت مین برد دستگاه از بین می‌رود.

بنابراین توصیه می‌شود در مواقعی که برد تلویزیون دچار مشکلی شده است، حتماً تعمیر یا تعویض آن را انجام دهید تا به قطعات دیگر آسیبی وارد نشود. به دلایل گوناگونی برد تلویزیون‌ها می‌توانند دچار خرابی شوند که یکی از آنها نوسانات برق است. بنابراین باید تلویزیون ال جی را به ترانس‌های مناسب وصل کنید تا این نوسانات تأثیر کمتری بر روی دستگاه شما داشته باشند.

معمولاً مشکل به وجود آمده با تعمیر کردن منبع تغذیه دستگاه و برد پاور برطرف می‌گردد و نیازی به هزینه زیاد نخواهد بود.

مین برد خراب است

همانطور که می‌دانید مین برد تلویزیون یکی از قطعات اصلی و مهم تلویزیون است. این بخش دارای قطعات گوناگون دیگری نیز می‌باشد. تصاویری که بر روی نمایشگر تلویزیون دیده می‌شوند، به علت پردازش‌هایی است که در مین برد صورت می‌گیرد.

در برخی مواقع به علت استفاده بیش از اندازه ممکن است که مین برد بسوزد که در این صورت کلاً در تلویزیون تصویری نخواهید دید. اما در برخی مواقع پرش تصویر تلویزیون ال جی به علت نیم سوز شدن مین برد می‌باشد که در این صورت می‌توانید مشکل به وجود آمده را با تعمیر برطرف کنید. البته تعمیر این قطعه به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد.

کابل‌های تلویزیون مشکل دارند

در واقعی که کابل‌ها مشکلی داشته باشند، موجب پرش تصویر تلویزیون ال جی خواهند شد. بنابراین بهتر است که همه اتصالات ورودی و خروجی را مورد بررسی قرار دهید. امکان دارد که اتصال آنها به تلویزیون به صورت صحیح انجام نشده باشد و این مورد موجب می‌شود که سیگنال افت پیدا کرده و تصاویر پرش داشته باشند.

بهتر است که یک بار همه کابل‌ها را از تلویزیون جدا کرده و دوباره آنها را به درگاه مخصوص وصل کنید. در برخی مواقع ممکن است که کابل‌ها استاندارد لازم را نداشته باشند و موجب ایجاد نویز شوند. بنابراین در این مواقع برای رفع مشکل به وجود آمده باید کابل‌ها را عوض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت قطع شدن و برعکس شدن تصویر تلویزیون

تلویزیون ال جی بیش از اندازه کار کرده است

تلویزیون ها نیز مانند دیگر وسایل الکتریکی عمر مشخصی دارند که معمولاً اندازه‌گیری آن با ساعت انجام می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود که اگر از تلویزیون استفاده نمی‌کنید، آن را بی‌جهت روشن نگذارید. این مورد می‌تواند سبب کم شدن عمر مفید دستگاه شما شود.

وقتی تلویزیون بیش از اندازه کار می‌کند و روشن نگه داشته می‌شود، امکان دارد مشکل پرش تصویر تلویزیون ال جی به وجود آید. چون وقتی تلویزیون بیش از اندازه روشن می‌ماند، قطعات مختلف دمای زیادی خواهند داشت و هر یک از آنهایی که مقاومت کافی در برابر گرما ندارند، دچار ایراد و خرابی خواهند شد.

فعال بودن حالت صرفه جویی انرژی

اکثر تلویزیون‌های برند ال جی حالت بهره‌وری انرژی دارند این ویژگی ب می‌شود که تنظیمات تلویزیون به صورت بهینه انجام شود و میزان مصرف برق کاهش پیدا کند. اما در برخی مواقع ممکن است این قابلیت نیز موجب مشکلاتی گردد. به ویژه در مکان‌هایی که امکان دارد ولتاژ دارای نوسان باشد. در صورتی که مشکل پرش تصویر تلویزیون ال جی را مشاهده کردید، باید چک نمایید که این ویژگی غیر فعال باشد.

پرش تصویر تلویزیون ال جی

تعمیر پرش تصویر تلویزیون ال ای

پرش تصویر تلویزیون معمولاً در بخش‌های پایینی و بالایی گوشه‌ها اتفاق می‌افتد. در برخی مواقع این پرش به حالت موردی بوده و جای نگرانی نخواهد بود. اما در مواقعی که پرش تصویر تلویزیون ال جی تکرار می‌شود، حتماً باید آن را جدی گرفته و پیگیری نمایید. در برخی مواقع این مشکل با تعمیر مین برد تلویزیون برطرف می‌شود اما ممکن است نیاز به تعویض مین برد باشد.

برای رفع مشکل به وجود آمده پیشنهاد می‌شود که یک بار تلویزیون خود را خاموش کنید و آن را از برق بکشید و دوباره پس از چند دقیقه تلویزیون خود را راه‌اندازی کنید. با این کار در برخی مواقع مشکلات جزئی برطرف می‌شوند و تلویزیون شما ریست می‌شود.

در صورتی که نتوانستید با راهکارهای بیان شده مشکل به وجود آمده را برطرف کنید، حتماً برای عیب‌یابی و تعمیر تلویزیون ال جی خود از تکنسین متخصص کمک بگیرید. چون آنها با قطعات تلویزیون ال جی به خوبی آشنا هستند و ابزارآلات خاص و ویژه این کار را به همراه دارند. بنابراین می‌توانند تعمیر مدل‌های مختلف تلویزیون ال جی را به خوبی انجام دهند.

سخن تکمیلی

یکی از مشکلات و خرابی‌هایی که ممکن است برای تلویزیون ال جی ایجاد شود، این است که شما شاهد پرش تصویر تلویزیون ال جی هستید. در این صورت باید قطعات مختلف تلویزیون مانند مین برد مورد بررسی قرار بگیرند. از جمله دلایلی که سبب بروز این مشکل می‌شوند، می‌توان به خرابی بک لایت تلویزیون، خرابی پنل تلویزیون، خراب بودن سیم کشی ساختمان، ایراد داشتن برد پاور و… اشاره کرد. بهتر است که کابل‌های تلویزیون را نیز مورد بررسی قرار دهید. چون ایراد داشتن هر یک از آنها نیز سبب پرش تصویر تلویزیون ال جی می‌شوند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلایل پرش تصویر تلویزیون ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی دلایل پرش تصویر تلویزیون ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا