تعمیرات لپ تاپ

بررسی مشکلات متداول لپ تاپ اپل | عیب‌یابی لپ تاپ اپل

بررسی مشکلات متداول لپ تاپ اپل | عیب یابی لپ تاپ اپل، تعمیر لپ تاپ اپل

استفاده از لپ تاپ های اپل نوشتن ایمیل ها، ویرایش عکس، آفیس های روزانه و… را برای افراد راحت تر کرده است. لپ تاپ های مدرن اپل، شیک، مدرن و سبک هستند و نیازهای افراد را برآورده کرده و کاربران می‌توانند به راحتی آن را حمل و نقل کنند.

میان برندهایی که لپ تاپ تولید می کنند، برخی از آنها کیفیت بالاتری داشته و از شهرت بیشتری برخوردار هستند. اپل از جمله این برندها می باشد. لب تاپ اپل با کارایی و قدرت مناسبی که دارد و همچنین قابلیت حمل راحت این لپ تاپ  موجب شده است، که کاربران به راحتی از آن استفاده کنند.

لب تاپ اپل علاوه بر کارایی و قدرت بالایی که دارد توانایی بسیار زیادی در محاسبات تخصصی و سنگین دارد. لپ تاپ اپل اکثر نیازهای کاربران را برآورده می سازد، ولی امکان دارد، که گاهی با مشکلاتی روبرو شود، که برطرف کردن این مشکلات به شناخت آنها نیاز خواهد داشت.

نحوه عیب‌یابی لپ تاپ اپل

در برخی مواقع پیدا کردن دلیل مشکلات لپ تاپ اپل بسیار ساده می‌باشد. اگر مشکلات به وجود آمده را بررسی کنید، می‌توانید نحوه برطرف کردن آن را بدانید. وقتی در لپ تاپ اپل پیام خطایی مشاهده می شود، نباید به راحتی از آن گذشت. می توانید این پیام را در گوگل سرچ کرده و آن را مورد بررسی قرار دهید.

در مرحله بعد باید از عملکرد صحیح نرم افزاری که دچار ایراد شده است، مطمئن شوید، که نرم افزار خوب عملکرد صحیح دارد و از نظر کارایی مشکلی نداشته باشد. برای نمونه همه قسمت هایی که به مشکل ربط دارند را باید کنترل نمایید و بدانید، که کدام قسمت به درستی کار نمی کند.

پس از از بررسی ها باید قسمت فضای دیسک را چک کنید. از جمله مشکلات لپ تاپ اپل این است، که فضای دیسک کمبود دارد. چنانچه فضا به اندازه کافی وجود نداشته باشد، مشکلاتی به وجود خواهد آمد. بنابراین بهتر است، که در فضای دیسک ۱۰% آزاد داشته باشید.

نحوه عملکرد مانیتور دستگاه خود را کنترل نموده و چنانچه مانیتور نمی تواند به صورت صحیح کار کند، مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت. مشکلات و ایرادات رایجی که در لپ تاپ اپل به وجود می آید، از همین مشکلات سطحی و ساده سرچشمه می‌گیرد. بنابراین شما با بررسی کردن و کنترل نمودن آنها مشکلات را می توانید برطرف نمایید.

لپ تاپ اپل

شناخت کلیدهای لپ تاپ اپل

یکی از اجزای اصلی و بسیار مهم در لپ تاپ اپل کلید Command است. این کلید عملکرد های گوناگونی دارد. در صورتی که ترکیب آن را با دیگر دکمه ها به خوبی بدانید، می توانید به راحتی کارهای مختلفی را با آن انجام دهید.

یکی دیگر از کلیدهای کاربردی لپ تاپ اپل کلید Option است. با ترکیب کردن این کلید و کلید های دیگر می توانید بسیاری از کارها را انجام دهید.

در کامپیوتر های معمولی دکمه Enter وجود دارد، که در لپ تاپ اپل به جای آن کلید Return وجود دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه ریبوت کردن کامپیوتر و مشکلات مربوط به آن

فضای دیسک لپ تاپ اپل

برای اطمینان حاصل کردن از وجود فضای کافی برای دیسک چند شیوه گوناگون وجود دارد. در برنامه های مختلف گزینه Disk Utility را باید برگزینید، تا مشاهده نمایید، که در دیسک فضایی وجود دارد یا خیر. برای اینکه به این گزینه سریع‌تر برسید، در سیستم عامل لپ تاپ اپل خود می‌توانید از MAC OS X EI Captain استفاده نمایید. در لپ تاپ اپل مشکلات با استفاده از این گزینه تشخیص داده می شوند. پس از اینکه این گزینه را اجرا نمودید، آن را خاموش نمایید. وقتی دوباره لپ تاپ اپل را روشن نمودید، دکمه شیفت را فشار دهید.

حالا می‌توانید در فضای دیسک مقدار حجمی که اشغال شده است را به صورت صحیح و درست مشاهده کنید. در صورتی که فضای کافی وجود داشت، می توانید ذخیره سازی را انجام دهید. در غیر این صورت باید تمام فایل ها و برنامه های اضافه خود را از لپ تاپ اپل پاک کرده و فضا آزاد کنید، تا مشکل دیگری به وجود نیاید.

لپ تاپ اپل هنگ کرده است

از مشکلات رایجی که ممکن است برای لپ تاپ اپل به وجود آید این است، که در برخی مواقع امکان دارد لپ تاپ اپل هنگ کند. وقتی در حین استفاده از لپ تاپ اپل هستید، دستگاه شما هنگ کرده و دچار مشکل خواهید شد. در این حالت لپ تاپ اپل هیچ عملکردی نخواهد داشت.

برای اینکه از این وضعیت خارج شوید، از قسمت Apple بخش Force Quit را بزنید. انجام دادن این کار موجب خواهد شد، که دکمه های کیبورد لپ تاپ اپل دوباره کار کرده و از حالت هنگی و قفلی خارج شوند.

همچنین می‌توانید از راهکار دیگری نیز استفاده کنید. این کار بدین گونه است، که باید دکمه های Shift و Command را به صورت همزمان فشار دهید.

لپ تاپ اپل

لپ تاپ اپل به وای فای متصل نمی‌شود

از جمله مشکلاتی که می تواند در لپ تاپ اپل به وجود آید این است، که دستگاه شما به وای فای متصل نمی شود. در این حالت امکان دارد، که لپ تاپ اپل مودم را نتواند شناسایی نماید و اتصال به وای فای امکان پذیر نیست. در نوار منو آیکون وای فای وجود دارد، بر روی آن باید کلیک نمایید و گذرواژه را وارد کرده و مجدداً وارد شبکه اینترنتی شوید و از اینترنت در این حالت استفاده نمایید. گاهی با وارد کردن دوباره گذرواژه لپ تاپ شما به وای فای متصل شده و راه اندازی می شود.

نسخه پشتیبان از لپ تاپ اپل

افراد متخصص در زمینه تعمیرات لپ تاپ اپل پیشنهاد می‌کنند، که همیشه از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید. اگر مشکلی برای سیستم شما به وجود آمد، دوباره لپ تاپ اپل را راه اندازی نموده و مشکل را برطرف کنید. در اکثر مواقع احتمال دارد، که اطلاعات شما از بین برود. قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، باید حتماً پشتیبان گیری از اطلاعات خود داشته باشید. نرم افزار های گوناگونی وجود دارد، که بتوانید به صورت صحیح از اطلاعات خود پشتیبان گیری کنید.

SMC را دوباره تنظیم کنید

SMC در لپ تاپ اپل کنترل کننده قوی از توابع سخت افزاری می باشد، که وقتی لپ تاپ اپل در خاموش یا روشن شدن خود مشکلی دارد، این واحد کمک خواهد کرد، که مشکل به وجود آمده برطرف گردد. منشأ مشکلات زیادی که در لپ تاپ اپل به وجود می آید به صورت کلی این قسمت است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش راه اندازی کردن شبکه وایرلس بین دو کامپیوتر

نحوه عملکرد لپ تاپ اپل کاملاً قابل پیش بینی می باشد. وقتی که دکمه پاور را فشار می‌دهید، درایوهای آن راه‌اندازی می‌شود و شما صفحه آبی رنگی را مشاهده خواهید کرد. چنانچه مشکلی در دستگاه وجود نداشته باشد، لپ تاپ شما روشن می‌شود و دسکتاپ نیز روشن خواهد شد. چنانچه وقتی دستگاه را روشن می نمایید، بر روی صفحه توقفی به وجود می آید، نشان دهنده این است، که لپ تاپ اپل شما همه فایل‌های راه انداز را بارگذاری می کند. چنانچه در زمان بارگذاری با مشکلی مواجه شدید، باید فایل های سیستمی و اجرایی را مورد بررسی قرار دهید.

داغ شدن لپ تاپ اپل

در برخی مواقع لپ تاپ اپل در حین کار کردن بسیار داغ می شود و دمای دستگاه شما از حد نرمال بالاتر می گردد. در صورتی که این مشکل تداوم داشته باشد، خطر آفرین خواهد بود. در لپ تاپ اپل برای خارج شدن هوای گرم محفظه‌ای به بیرون وجود دارد.

این دریچه را باید مورد بررسی قرار داده و اطمینان حاصل نمایید، که جسمی یا گرد و خاک آن را مسدود نکرده باشد. برنامه هایی که از سی پی یو انرژی زیادی را می گیرند، یافته و ببندید.

در برخی مواقع نیاز است، که لپ تاپ اپل شما به صورت فنی تعمیر گردد. همچنین در صورتی که باتری دستگاه شما ایرادی داشته باشد، می‌تواند موجب بروز این مشکل شود. در این صورت باید باتری لپ‌تاپ تعویض و یا تعمیر شود.

خاموش نشدن لپ تاپ اپل

برخی از کاربران لپ تاپ اپل از خاموش شدن این دستگاه شکایت می کنند. در برخی مواقع امکان دارد، که لپ تاپ اپل شما خاموش نشده و وقتی اقدام به خاموش کردن آن می کنید، از آن صداهایی را بشنوید. چند دقیقه باید صبر نمایید و اطمینان حاصل کنید، که واقعاً برای لپ تاپ اپل مشکلی به وجود آمده است و پس از آن دستگاه خود را مورد بررسی قرار داده و برنامه هایی که باید ببندید را کنترل نمایید.

بررسی نمایید، که سیستم عامل هشدار یا پیامی می‌دهد یا خیر. امکان دارد، که برنامه در پس زمینه در حال اجرا نباشد، آنها را باید ببندید. در صورتی که این موارد را بررسی نمودید و لپ تاپ عمل نکرد، باید دکمه پاور دستگاه خود را به مدت ده ثانیه فشار دهید، تا لپ تاپ اپل خاموش گردد. باید توجه داشته باشید، که این کار را فقط زمانی انجام دهید، که لپ تاپ در حال آپدیت نباشد. در صورتی که مشکل به وجود آمده برطرف نشد، باید از از افرادی که در زمینه تعمیرات لپ تاپ اپل تخصص دارند کمک بگیرید.

لپ تاپ اپل

سخن تکمیلی

از جمله لپ تاپ های بسیار باکیفیت لپ تاپ اپل می باشد، که افراد زیادی از این دستگاه استفاده می‌کنند و از عملکرد آن رضایت کامل دارند، اما این دستگاه نیز مانند دیگر لپ تاپ ها ممکن است در حین استفاده با خرابی ها و مشکلاتی مواجه شود. در این شرایط بهتر است، که عیب یابی و تعمیر لپ تاپ خود را به افرادی که در این زمینه آموزش های کافی را دیده اند بسپارید.

مشکلات متداول لپ تاپ اپل |عیب یابی لپ تاپ اپل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی مشکلات متداول لپ تاپ اپل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا