تعمیرات کولر گازی

راهنمای تعمیرات کولر گازی تک الکتریک

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از مهمترین موضوعاتی که همه افرادی که دارای کولر های گازی تک الکتریک هستند با آن مواجه می شوند در رابطه با تعمیرات کولر گازی تک الکتریک است. در بازار امروز انواع کولر گازی ها دارای قیمت بالایی کی باشند. به همین دلیل است که بیشتر افراد به فکر نگهداری این دستگاه با دقت بالایی می باشند و همیشه سعی می کنند از کولر گازی در برابر اتفاقات احتمالی جلوگیری کنند. همچنین یکی از مهم ترین نکاتی که مورد توجه اکثریت افراد می باشد این است که در زمان نیاز به تعمیرات کولر گازی تک الکتریک از یک تکنسین حرفه ای استفاده کنند تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.

مجموعه ایبک امداد همیشه در تلاش است بهترین خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار دهد تا مراجعان این مجموعه بتوانند با خیالی آسوده تعمیرات دستگاه خود را به ایبک امداد بسپارند.

نحوه تماس با مرکز تعمیرات کولر گازی تک الکتریک در شهر تهران

در مواقعی که با خرابی کولر گازی مواجه شده اید و نیاز به سرویس و یا تعمیرات دستگاه دارید باید برای تعمیرات دستگاه خود از یک مرکز معتبر کمک بخواهید. مجموعه ایبک امداد یکی از بزرگترین مراکز تعمیرات در شهر تهران می باشد که در زمینه ی تعمیرات کولر گازی تک الکتریک دارای تکنسین های حرفه ای است که در رابطه با تعمیرات این دستگاه دوره های تخصصی دیده اند و از تخصص بالایی برخوردار می باشند. برای بهره مندی از خدمات این شرکت می توانید با شماره های موجود در صفحه تماس با ما تماس بگیرید.

بعد از تماس با ایبک امداد و ثبت درخواست برای تعمیرات کولر گازی تکنسین های مجموعه در کمترین زمان برای انجام کار تعمیرات در منزل شما حاضر می شوند.

چه خدماتی را تعمیرکاران کولر گازی تک الکتریک ارائه می دهند

وظایفی که تکنسین های اعزامی به منازل شما برای تعمیرات کولر گازی تک الکتریک دارند را می توان به شرح زیر بیان کرد:

 • یکی از اولین موارد این می باشد که در ساعت معین شده در منزل شما حضور پیدا کنند.
 • بلافاصله بعد از حضور در منزل شما عیب یابی کولر گازی را شروع می کنند.
 • بعد از پیدا کردن مشکل دقیق دستگاه اقدام به تعمیرات کولر گازی تک الکتریک می کنند.
 • تمام تلاش خود را می کنند تا خدمات با کیفیتی را به شما ارائه دهند.
 • تمامی مراحل تعمیرات دستگاه را با رضایت مشتری انجام می دهند.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از کولر گازی آرچلیک Arçelik | نصب و راه اندازی کولرگازی آرچلیک

تعمیرات کولر گازی تک الکتریک

استفاده از خدمات ایبک امداد برای تعمیرات کولر گازی تک الکتریک چه مزیت هایی دارد

در سراسر تهران تعداد بسیار زیادی از تعمیرکاران وجود دارند که در حال ارائه خدمات تعمیرات کولر گازی می باشند اما آیا می توان به همه آن ها اطمینان کرد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که یکی از اصلی ترین موارد برای اعتماد به یک تعمیرگاه بررسی جواز کسب می باشد.

در رابطه با مجموعه ایبک امداد باید بگویم که این مجموعه تمامی مجوز های لازم برای فعالیت در این زمینه را اخذ کرده است. همچنین ایبک امداد زیر نظر صنف مربوطه مشغول به فعالیت است و به همین دلیل تمامی هزینه های دریافتی توسط ایبک امداد همان نرخ های مصوب توسط ایبک امداد می باشد.

اگر در رابطه با نوع خدمات ایبک امداد هنوز تردید دارید و اطمینان کامل به این مجموعه را ندارید می توانید با کارشناسان مجموعه تماس گرفته و سوالات خود را در رابطه با این مجموعه بپرسید. تمامی کارشناسان ایبک امداد با حوصله و دقت پاسخ سوالات شما در رابطه با این مجموعه و نحوه کار را برای شما پاسخ خواهند داد.

عیب یابی اسپیلت های تک الکتریک

در مواقعی که به صورت ناگهانی دستگاه کولر گازی شما دچار مشکلاتی می شود نیاز دارید که مشکل این دستگاه را عیب یابی کنید. در برخی موارد ممکن است با داشتن کمی اطلاعات مشکلات دستگاه را بدون نیاز به تعمیرکار بر طرف کنید در ادامه برخی از این مشکلات کولر گازی تک الکتریک را برای شما ذکر کرده ایم.

به طور مثال اگر کمپرسور و فن را بررسی کنید و سالم باشد ولی همچنان اسپیلت دارای سرمای کافی نباشد باید فیلتر دستگاه را چک کنید. و در صورت کثیف بودن فیلتر می توانید با نظافت آن مشکل دستگاه را حل نمایید.

اما برخی از مشکلات دیگری نیز وجود دارد که برای تعمیرات آن حتما باید از تعمیرکاران متخصص استفاده نمایید. به طور مثال در مواقعی که بدنه کور برق بدزدد اتصالات مدار دستگاه دچار مشکل شده است.

حتما بخوانید:   راهنمای فارسی کولر گازی هایسنس Hiesense

مشکلاتی به شرح زیر می تواند برای کولر گازی پیش بیاید:

 • کولر بیش از اندازه سرما دارد.
 • بدنه دستگاه برق دارد.
 • کولر گازی به صورت اتومات کار نمی کند.
 • با روشن کردن موتور اتصال کوتاه اتفاق می افتد.
 • باد گرم خارج می شود.
 • کمپرسور دستگاه داغ می کند.
 • کد ارور در کولر گازی نمایش می دهد.
 • ریموت دستگاه قطع شده است.
 • بوی بدی از کولر گازی ایجاد می شود.
 • صدای بلندی دستگاه ایجاد می کند.
 • کولر گازی در حالت روشن کار نمی کند.

برای عیب یابی دقیق و تعمیرات کولر گازی تک الکتریک می توانید با مرکز ایبک امداد تماس بگیرید.

در زمان نصب کولر به چه نکاتی باید توجه کنیم

 • در قدم اول باید توجه داشته باشید که کولر گازی را به صورت تراز نصب کنید تا آب درون دستگاه به خوبی گردش کند و مکانیزم دستگاه به درستی عمل کند.
 • دستگاه باید در دیدار سالن یا اتاق با فاصله نیم متری از سقف نصب شود.
 • نباید قسمت بیرونی اسپیلت را در فضای بسته قرار دهید. زیرا این دستگاه گرما تولید می کند که باعث افت کارکرد کولر می شود.
 • باید لوله ها و قسمت پنجره ای دستگاه را به صورت کامل درز بندی نمایید.
 • پرتاب هوای کولر گازی به سمت جلو می باشد و در حدود ۵ تا ۱۰ متر پرتاب هوا دارد که باید مستقیما در محل نشستن اعضای خانه قرار گیرد.

تعمیرات کولر گازی تک الکتریک

در نگهداری کولر گازی تک الکتریک چه نکاتی باید مورد توجه باشد

 • می توانید مصرف انرژی کولر گازی را تا 15 درصد با تمیز نگه داشتن فیلتر کاهش دهید. بهتر است هر ۱۵ روز تا ۱ ماه فیلتر را تمیز نمایید.
 • در ابتدای فصل گرما باید کندانسور را تمیز کنید و گرد و غبار را پاک نمایید. این کار تا  درصد راندمان اسپیلت تک الکتریک را افزایش می دهد.
 • کولر گازی که دارای رده انرژی A می باشند تا ۵۰ درصد در میزان هزینه ی انرژی صرفه جویی می نماید.

شارژ کولر گازی تک الکتریک چگونه است

کولر گازی ها دارای مواد گازی به نام مبرد می باشد که سرمای دستگاه توسط این مواد به وجود می آید. مبرد عامل اصلی کار کردن اسپیلت می باشد و اگر دچار مشکلی شود کارایی کل دستگاه دچار مشکل می شود و کل سیستم دچار مشکل می شود. از دلایلی که باعث ایجاد این مشکل می شود کم شدن گاز دستگاه می باشد که در این گونه مواقع باید با یک تکنسین تماس بگیرید تا برای شارژ گاز دستگاه به منزل شما بیاید.

روش رفع برخی از مشکلات متداول اسپیلت تک الکتریک

در کولر های گازی برخی از مشکلات وجود دارد که بیشتر افراد با آن مواجه می شوند در ادامه مقاله در رابطه با برخی از این مشکلات و روش های رفع آن ها توضیحاتی را برای شما شرح داده ایم:

حتما بخوانید:   تعمیر کولر گازی بست Best | کولر گازی چیست

کولر گازی به خوبی خنک نمی کند

بیشتر افرادی که با ایبک امداد تماس می گیرند با مشکلات خنک نکردن کولر گازی مواجه می باشند. در رابطه با این مشکل ابتدا تکنسین حجم گاز دستگاه را بررسی می نماید. زیرا به دلیل کاهش میزان گاز دستگاه کولر گازی نمی تواند به میزان کافی خنکی ایجاد کند. همچنین از دیگر دلایل خنک نکردن دستگاه می توان به میزان نبودن ترموستات اشاره کرد. در این گونه مواقع باید فیلتر را تمیز کرده. ترموستات را تعویض کرده و یا گاز دستگاه را شارژ کنید تا مشکل خنک نکردن کولر گازی برطرف شود.

چرا کولر گازی یخ می زند

در مواقع یخ زدن کولر گازی نیز باید ابتدا میزان گاز دستگاه را بررسی نمایید. اگر مشکل از گاز نبود باید فن بلوور را چک کنید و یا کمپرسور را بررسی کنید که یکسره کار نکند. همچنین مسدودی فیلتر ها نیز می تواند باعث یخ زدن کولر گازی شود. می توانید با بررسی موارد ذکر شده و رفع آن مشکل دستگاه را برطرف نمایید.

چرا کولر گازی روشن نمی شود

در این گونه مواقع ابتدا بررسی کنید که برق ساختمان وصل می باشد. و همچنین باید اتصالات مربوط به کولر گازی را بررسی نمایید. اگر مشکل از برق نبود باید کلید ها را چک کنید که نسوخته باشد. اگر مشکلات با بررسی این موارد رفع نشد باید کمپرسور یا فن دستگاه را مورد بررسی قرار دهید تا دچار سوختگی نشده باشد که در صورتی خرابی برای تعمیرات باید با تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

نتیجه گیری

در مطالب بالا تلاش کردیم تا در رابطه با کولر گازی تک الکتریک نکات بسیار مهمی را در اختیار شما قرار دهیم همچنین در رابطه با مرکز خدمات تعمیرات کولر گازی تک الکتریک ایبک امداد که به صورت تخصصی در زمینه تعمیرات این دستگاه مشغول به فعالیت می باشند اطلاعات بسیار مهمی را در اختیار شما قرار دادیم. اگر در مواقعی با خرابی کولر گازی تک الکتریک مواجه شدید می توانید با مرکز خدمات ایبک امداد برای تعمیرات دستگاه خود تماس بگیرید و با ثبت درخواست به آسانی و در اسرع وقت بهترین تعمیرکاران را در خانه خود خواهید داشت.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیرات کولر گازی تک الکتریک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیرات کولر گازی تک الکتریک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x