تعمیرات کولر گازی

بررسی و رفع انواع ارور کولرگازی اسنوا SNOWA

راهنمای خطاهای کولرگازی اسنوا | ارور کولرگازی اسنوا | عیب یابی دلایل خطای کولرگازی اسنوا

کولرهای‌ گازی جزو یکی از مهم‌ترین و پر کاربردترین دستگاه‌های مورد استفاده در منازل و یا محیط‌ کار به حساب می‌آیند. به همین دلیل خرابی و یا اختلال در عملکرد آن می‌تواند افراد را به شدت نگران کند. ممکن است که گاهی اوقات به دلیل استفاده مداوم، کولرگازی اسنوا دچار خرابی‌هایی بشود. از تاثیرگذارترین دلایل بروز ارور کولرگازی اسنوا، استفاده نادرست از اسپیلت و در نتیجه خرابی آن می‌باشد.

درصورت خرابی قطعات داخلی و خارجی دستگاه یا به هم خوردن تنظیمات سیستم کولرگازی اسنوا، کدهای خطا و یا ارورهایی ظاهر می‌شوند که شما با دانستن معنای آن‌ها می‌توانید اقدام به رفع ایرادات دستگاه کنید. ما در این مقاله از ایبک امداد با معرفی انواع ارور کولرگازی اسنوا، به شما در حل ایرادات کولرگازی شما کمک خواهیم کرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مشکلات کولرگازی اسنوا تا آخر این مقاله از ایبک با ما همراه باشید.

راهنمای خطا و ارورهای کولرگازی اسنوا

کولرهای گازی با برندهای متنوعی در بازار عرضه می شوند که هر یک از آن‌ها کدها و ارورهای مخصوص به خود را دارند. ما در این مقاله انواع ارور کولرگازی اسنوا و همچنین دلایل بروز آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

 • ارور E0: در صورتی که اتصالات یونیت داخلی و بیرونی کولرگازی اسنوا، با خرابی‌هایی رو به رو شوند این ارور نمایان می‌شود. بدین سبب هنگام مواجه شدن با ارور E0 بهتر است که اتصالات این قسمت‌ها از دستگاه را چک و در صورت نیاز اقدام به رفع آن‌ها کنید.
 • ارور Ec: بروز این ارور به معنای عدم اتصال یونیت بیرونی کولرگازی اسنوا می‌باشد. بنابراین در صورتی که متوجه ظاهر شدن این ارور در دستگاه شدید واجب است که جهت رفع و تعمیر آن، این قسمت از دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.
 • ارور E1: در صورتی که اختلالات و یا نارسایی‌هایی در سنسور یونیت بیرونی دستگاه وجود داشته باشد، این ارور ظاهر می‌شود. به همین دلیل واجب است هنگامی که در دستگاه با این ارور برخورد کردید، این قسمت از دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و سپس اختلالات آن را با کمک یک تعمیرکار متخصص و حرفه‌ای برطرف کنید.
 • ارور E2: چنانچه در سنسور دمای سیم پیچ داخلی کولرگازی اسنوا، اختلالات و یا نارسایی‌هایی وجود داشته باشد این ارور نمایان می‌شود. باتوجه به این مورد شما می‌توانید در هنگام مواجه شدن با ارورE2 ، با بررسی این نقطه از دستگاه و رفع اختلالات آن به حل مشکل بپردازید.
 • ارور E3: هنگامی که در سنسور دمای سیم پیچ کولرگازی اسنوا اختلالاتی به وجود آید، این ارور ظاهر می‌شود. به همین دلیل لازم است که هنگام رو به رو شدن با این ارور، سنسور دمای سیم پیچ دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و همچنین اختلالات و نارسایی‌های موجود در آن را رفع نمایید.
 • ارور E4: در صورتی که وضعیت سیستم دستگاه با نارسایی‌هایی رو به رو شود، شما این ارور را در کولرگازی اسنوا مشاهده خواهید کرد. در چنین مواقعی واجب است که به منظور برطرف کردن این ارور، وضعیت سیستم را مورد بررسی قرار دهید و سپس اختلالات موجود در آن را با کمک یک تعمیرکار متخصص و حرفه‌ای برطرف کنید.
 • ارور E5: از دیگر مشکلاتی که برای کولرگازی اسنوا پیش می‌آید، تطابق نداشتن قطعات آن می‌باشد. این مشکل به صورت ارور E5 ظاهر می‌شود. در چنین مواقعی به منظور رفع ارور ظاهر شده در دستگاه، واجب است که مشکل خود را با یک متخصص در میان بگذارید.
 • ارور E6: بروز این ارور به دلیل اختلال در موتور فن داخلی دستگاه می‌باشد. بدین‌سبب برای برطرف کردن ارور، بررسی کردن این قطعه از دستگاه الزامی می‌باشد.
 • ارور E7: بروز این ارور مربوط به وجود اختلال در سنسور دمای بیرونی کولرگازی اسنوا می‌باشد.
 • ارور E8: در صورتی که در دمای سنسور تخلیه، اختلالاتی به وجود آید این ارور ظاهر می‌شود. به همین دلیل واجب است که جهت رفع این ارور کولرگازی اسنوا، ابتدا اختلالات موجود در دمای سنسور تخلیه دستگاه را رفع نمایید.
 • ارور E9: در صورتی که وضعیت ماژول اینورتر نامناسب باشد، این اختلال به صورت ارور E9 در کولرگازی اسنوا ظاهر می‌شود.
 • ارور Ef: بروز این ارور مربوط به موتور فن یونیت کولرگازی اسنوا می‌باشد. در مواقعی که این ارور را در کولرگازی اسنوا مشاهده کردید، لازم است که جهت رفع آن، موتور فن یونیت کولرگازی اسنوا را مورد بررسی قرار دهید.
 • ارور Ea: ارور Ea مربوط به سنسور جریان یا فاز کولرگازی اسنوا می‌باشد. در صورتی که با این ارور مواجه شدید بهتر است جهت رفع آن، این قسمت از دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.
 • ارور Ee: در صورتی که در eeprom کولرگازی اسنوا، اختلالات و یا نارسایی‌هایی پیش آید این ارور را مشاهده خواهید کرد. جهت رفع مشکل لازم است ابتدا اقدام به تعمیر اختلال موجود در این قسمت از دستگاه کنید.
 • ارور Ep: این ارور زمانی ظاهر می‌شود که دمای سوئیچ کمپرسور بالا باشد.
 • ارور Eu: بروز این ارور مربوط به زمانی است که در سنسور ولتاژ کولرگازی اسنوا مشکلاتی رخ دهد. به همین دلیل لازمه از بین بردن این ارور، رفع اختلالات موجود در سنسور ولتاژ می‌باشد.
 • ارور Eh: در صورتی که در سنسور دمای ورودی آب اختلالات و یا نارسایی‌هایی رخ دهد، این ارور در کولرگازی اسنوا نمایان می‌شود. شما می‌توانید با برطرف کردن نارسایی‌های موجود در سنسور دمای ورودی آب دستگاه، این ارور را از بین ببرید.
حتما بخوانید:   بررسی و رفع انواع ارور ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

 دلالیل مختلف ارور در کولرگازی اسنوا

چه عواملی بیشترین دلیل ارور کولرگازی اسنوا هستند

علاوه بر کد خطاهای ذکر شده در بالا عوامل دیگری نیز هستند که بیشترین نقش را در بروز ارور کولرگازی اسنوا ایفا می‌کنند. دانستن این عوامل به شما در جلوگیری از بروز مجدد ارورهای کولرگازی اسنوا، کمک چشمگیری خواهد کرد. این عوامل ها عبارت است از:

سرویس نکردن کولرگازی اسنوا

 • سرویس نکردن کولر گازی اسنوا از اولین و مهم‌ترین عواملی است که منجر به ظاهر شدن ارورهای متعدد بر روی پنل دستگاه می‌شود. به همین دلیل واجب است که صاحبان کولرگازی اسنوا به این مورد توجه کنند و برای جلوگیری از ظاهر شدن کدها و یا ارورهای خطا، به طور مرتب آن را سرویس کنید.
 • برای اینکه دستگاه‌ها و لوازم های خانگی مانند کولرگازی اسنوا عملکرد صحیحی داشته باشند و خراب نشوند لازم است که مرتبا سرویس شوند.
 • ممکن است که برخی از افراد سرویس شدن کولرگازی اسنوا را جدی نگیرند و یا در فاصله های زمانی زیادی آن را سرویس کنند. در این صورت ممکن است که قطعات دستگاه با خرابی‌های زیادی رو به رو شوند و ارورهایی در پنل کولرگازی اسنوا ظاهر شود که این برای افراد بسیار نگران کننده خواهد بود. به همین دلیل واجب است که برای جلوگیری از چنین پیش آمدهایی، کولرگازی اسنوا را مرتبا سرویس کنید و به هیچ عنوان از آن غافل نشوید.

استفاده مداوم از کولرگازی اسنوا

 • استفاده مداوم از کولرگازی اسنوا نیز یکی دیگر از دلایلی است که منجر به ظاهر شدن ارورهایی در دستگاه می‌شود.
 • همچنین افزایش دمای کمپرسور کولرگازی اسنوا نیز یکی دیگر از شایعترین دلایلی است که منجر به ظاهر شدن ارور در دستگاه می‌شود.
 • گاهی اوقات ممکن است که متوجه داغ شدن بیش از حد کولرگازی اسنوا شوید، این اتفاق به دلیل استفاده دائمی از دستگاه و همچنین روشن ماندن طولانی آن رخ می‌دهد. در صورتی که شما نیز با چنین مشکلی رو به رو شدید بهتر است جهت رفع مشکل کولرگازی را با استفاده از کنترل خاموش کنید و سپس با گذشته 30 دقیقه، مجددا آن را روش نمایید.
 • از جمله دلایلی که اکثر اوقات منجر به از بین رفتن ارور کولرگازی اسنوا می‌شود، خنک شدن کمپرسور دستگاه می باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای ارورهای کولر گازی دلونگی Delonghi | نمایندگی کولر گازی دلونگی

سرویس کولرگازی اسنوا به منظور جلوگیری از ارور

چگونگی برطرف کردن ارور کولرگازی اسنوا

سوالی که ممکن است برای اغلب افراد پیش آید، چگونگی برطرف کردن ارور کولرگازی اسنوا می‌باشد. شما نیز می‌توانید با استفاده از نکاتی که درمورد انواع ارورها و همچنین دلایل بروز آن‌ها در این مقاله ذکر نمودیم، اقدام به رفع مشکلات و یا ارورهای دستگاه کنید. در دفترچه راهنمای کولرگازی اسنوا نیز مطالبی در مورد انواعی از ارورهای دستگاه ذکر شده است.

در اکثر مواقع افراد با مطالعه این دفترچه به معانی ارورهای کولرگازی پی می‌برند. اما اغلب افراد نیز نمی‌توانند اقدام به رفع ارورهای دستگاه کنند. کولرگازی اسنوا متشکل از قطعات گوناگون و متنوعی می‌باشد که هر کدام عملکرد منحصر به فرد خود را دارند. به همین دلیل است که هر کسی نمی‌تواند اقدام به تعمیر و رفع ارورهای کولرگازی کند.

برطرف کردن ارور کولرگازی اسنوا

نتیجه گیری

در این مقاله درمورد انواع ارور کولرگازی اسنوا توضیح دادیم. این ارورها و معنای آن‌ها فقط مختص کولرگازی اسنوا می‌باشد. زیرا همانطور که کمی پیش‌تر عرض کردیم هر برند سازنده کولرگازی ارورهای و معنای مختص به خود را دارند. از مهم‌ترین دلایلی که منجر به ظاهر شدن ارور در دستگاه می‌شود، سرویس نکردن دستگاه می‌باشد. با توجه به این موضوع واجب است که توجه زیادی به سرویس کردن به موقع و مرتب کولرگازی اسنوا کنید.

همچنین استفاده مدوام از کولرگازی نیز می‌تواند نقش چشمگیری در خراب شدن آن داشته باشد. تعمیر کولرگازی اسنوا بسیار پیچیده است و هر کسی نمی‌تواند آن را تعمیر کند. از جمله نکاتی که باید درمورد تعمیر کولرگازی اسنوا بدانید این است که خودسرانه و بدون داشتن دانش فنی دست به تعمیر دستگاه نزنید. به همین دلیل واجب است در هنگام رو به رو شدن با خرابی‌های کولرگازی اسنوا، حتما تعمیر آن را به دست یک فرد متخصص و کاربلد در زمینه تعمیر این دستگاه بسپارید. نمایندگی های مختلف کولرگازی اسنوا در شهرهای مختلف ایران هستند که در این زمینه به شما کمک می کنند.

حتما بخوانید:   روش سیم کشی و نصب فن انواع کولر گازی | نکات مهم در زمان سیم‌کشی

بررسی دلایل انواع ارور کولرگازی اسنوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمایی و آشنایی کامل با انواع ارورها و خطاهای کولرگازی اسنوا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا