تعمیرات کولر گازی

تعمیرات کولر گازی شیائومی | خدمات پس از فروش شیائومی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

کولر گازی شیائومی یک وسیله سرمایشی است که در تابستان می تواند باعث ایجاد هوای مطبوع و دلچسب در منزل شود و شما را از شر گرمای تابستان نجات دهد. پس باید قدر این سیستم خنک کننده را بدانید. هر چند که برند شیائومی در بین کاربران بسیار محبوب بوده و محصولات آن از کیفیت بالایی برخوردارند ولی با این حال باز هم ممکن است کولر گازی شیائومی هم مانند هر وسیله برقی دیگری دچار خرابی شود. در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات احتمالی در کولرهای گازی آشنا کرده و روش های رفع آن را هم برایتان بیان کنیم. با ما همراه باشید.

خدمات پس از فروش کولر گازی شیائومی

در صورتی که کولر گازی شما دچار خرابی شد، بهترین راه مراجعه به نمایندگی های کولر گازی شیائومی می باشد. در این صورت حتماً با خدمات پس از فروش کولر گازی شیائومی تماس بگیرید و از مزایای این نمایندگی ها استفاده کنید. مزایای استفاده از خدمات این نمایندگی ها عبارتند از:

 • خدمات در محل، که تقریباً می توان گفت یکی از بهترین خدمات نمایندگی ها می باشد.
 • شما بدون منتقل کردن کولر گازی، می توانید به راحتی کولر گازی خود را در محل تعمیر کنید.
 • برای تعمیر کولر شما از قطعات اصلی و فابریک استفاده می شود.
 • در کوتاه ترین زمان، بعد از ثبت درخواست شما، تعمیرکار نمایندگی به محل مورد نظر شما اعزام می شود.
 • کلیه خدمات انجام شده به وسیله نمایندگی دارای گارانتی ۳ تا ۱۲ ماهه می باشد.
 • در صورتی که قطعه تعمیر شده دچار مشکل شد بدون پرداخت هزینه می توانید دوباره کولر گازی خود را تعمیر کنید.
 • هزینه تعمیرات کولر گازی شیائومی مطابق با تعرفه های اتحادیه از شما دریافت می شود.
 • تعمیرکار نمایندگی شیائومی دوره دیده و مجرب بوده و با تمام مدل های کولر گازی شیائومی آشنا است.

کولر گازی شیائومی

مشکلات احتمالی در کولر گازی شیائومی

کولر گازی شیائومی هر چند که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد ولی باز هم ممکن است مانند تمام لوازم برقی دیگر، در اثر فرسودگی و یا استفاده نادرست، دچار خرابی شود. در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات احتمالی در کولر گازی شیائومی آشنا کنیم و روش های رفع آن را هم برایتان توضیح دهیم. مشکلاتی که ممکن است کولر گازی شیائومی با آن روبرو شود عبارت است از:

 1.  کولر گازی خنک نمی کند.
 2. بوی بد در کولر گازی
 3. نشت آب از کولر
 4. نشت گاز کولر از جمله گاز فریون
 5. باد گرم در کولر گازی و کثیف بودن کندانسور
 6. کولر گازی کار نمی کند.
 7. موتور کولر خراب شده است.
 8. کولر گازی شیائومی خاموش نمی شود.
 9. کولر گازی شیائومی خود به خود خاموش می شود.
 10. نشت آب از داخل کولر گازی
 11. کثیف شدن فیلتر کولر گازی
 12. نشت آب از بیرون کولر گازی
 13. زیاد بودن صدای کولر گازی
 14. کار نکردن کمپرسور اسپیلت
 15. کولر گازی گرم نمی کند.
 16. ریموت کولر کار نمی کند.
 17. و……

عیب یابی مشکلات متداول در کولر گازی شیائومی

گاهی ممکن است مشکلات کولر گازی شیائومی جزئی بوده و شما بتوانید با رعایت نکاتی بسیار ساده از بروز این مشکل جلوگیری کنید و یا به راحتی با انجام بعضی از موارد، آنها را رفع کنید. ولی دقت داشته باشید که بعضی اوقات مشکلات کولر گازی شیائومی شما، مربوط به خرابی قطعات آن می باشد. در این صورت از دست کاری کردن کولر گازی شیائومی خودداری کرده و حتماً با نمایندگی تعمیرات کولر گازی شیائومی تماس بگیرید. در ادامه می خواهیم شما را با بعضی از مشکلات احتمالی کولر گازی شیائومی آشنا کنیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی و رفع ارور کولر گازی توشیبا Toshiba

چرا کولر گازی شیائومی خنک نمی کند؟

یکی از مشکلات متداول در کولرهای گازی که اکثر افراد با آن روبرو هستند خنک نکردن کولر می باشد. دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود که عبارتند از:

 • نشت گاز فریون
 • یخ زدن اواپراتور
 • خراب شدن فن کولر گازی
 • کثیف شدن کندانسور کولر
 • خراب شدن موتور کولر گازی شیائومی
 • و…..

نشت گاز کولر

یکی از مشکلات رایج در کولرهای گازی نشت گاز فریون می باشد. همانطور که می دانید اصلی‌ترین دلیل خنک نکردن کولر گازی نشت گاز فریون است. گاز فریون در کولر گازی یک ماده خنک کننده می باشد که به وسیله کمپرسور فشرده شده و گرمای خود را از دست می دهد و سپس به مایع تبدیل می شود. مایعی که ایجاد می شود در کندانسور خنک شده و بعد از آن طی مراحلی سرمای خود را به محیط خواهد داد.

اگر کولر گازی شما دچار نشتی گاز شود دیگر توانایی این را ندارد که محیط را خنک کند و در نتیجه کولر هم باد خنک به محیط شما نمی دهد. بیشتر افراد متوجه نشت گاز نمی شوند و فکر می کنند مقدار گاز کم است. به همین دلیل دوباره آن را شارژ می کنند و گاهی بعضی از کاربران هم تصور می کنند شارژ کردن گاز فریون می تواند از نشت آن جلوگیری کند ولی شارژ گاز فریون راه حل مشکل نیست باید حتماً برای برطرف کردن نشتی از یک متخصص کمک بگیرید.

متخصص کولر گازی، محل نشتی را پیدا کرده و آن را برطرف می‌کند. ممکن است این کار هزینه بر و طولانی باشد، مخصوصاً وقتی که نشت گاز بیشتر از یک نقطه باشد.

 کثیف شدن کندانسور دلیل باد گرم کولر گازی

همانطور که می‌دانید کویل های کندانسور در بیرون محیط قرار دارند و بیشتر از بقیه اجزای کولر گازی در معرض آلودگی می باشند. گاز کولر بعد از اینکه از کمپرسور بیرون می آید از کندانسور و فن می گذرد و حرارت خود را هم از دست می دهد دقت داشته باشید که کندانسور و یا همان فن بیرونی وظیفه دارد گرمای خانه را به بیرون منتقل کند و اگر این قسمت از کولر گازی دچار آلودگی شود، هوای گرم از خانه خارج نمی شود و فشار زیادی هم به کمپرسور وارد خواهد شد.

این مورد یکی از مشکلات متداول در کولرهای گازی است به عبارتی می توان گفت که آلوده بودن کندانسور باعث می شود انتقال گرما کُند شده و کولر برای خنک کردن، انرژی زیادی مصرف کند و قطعات بیشتری هم کار کنند و این باعث زیاد شدن استهلاک کولر گازی خواهد شد. وقتی کندانسور کثیف شود حتی بعد از اینکه شما گاز فریون را شارژ کنید بازهم دستگاه کولر گازی شیائومی شما، محیط را خنک نمی کند.

کار نکردن فن کولر گازی شیائومی

یکی دیگر از اصلی ترین قطعات کولرگازی شیائومی که خراب شدن آن می تواند در کار کردن دستگاه کولر گازی ایجاد اختلال کند، فن کولر است. کولر های گازی دارای دو فن می باشند که یکی از این فن ها هوای داخل اتاق را از سیم پیچ های اواپراتور رد کرده و فن دیگر هم هوا را از روی کندانسور یونیت خارجی عبور خواهد داد تا گرمایی که جذب شده به بیرون از ساختمان هدایت شود. اگر یکی از این فن ها خراب باشد، جریان هوا ضعیف شده و کولر در کارکرد خود با مشکل روبرو می شود. اگر این مشکل را برطرف نکنید سیستم کولر شما از کار می‌افتد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر پاور تلویزیون شیائومی | مشکلات متداول پاور تلویزیون شیائومی

باید به این نکته توجه کنید که کار نکردن فن کولر می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که شما باید در ابتدا خازن را چک کنید. دومین مرحله، چک کردن رله برد فن کولر است که وظیفه دارد ولتاژ مورد نیاز قطعات کولر را تأمین کند. اگر موارد گفته شده را بررسی کردید ولی هنوز هم فن کولر کار نمی‌کرد بهتر است سنسور کنترل دما را بررسی کنید.

فن کولر گازی را در می توان تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض کرد. بستگی به شدت آسیب دیدگی فن دارد و البته باید تعمیرکار تشخیص دهد که آیا فن نیاز به تعمیر دارد و یا باید تعویض شود.

خراب شدن موتور فن کولر گازی

دلیل کار نکردن فن کولر را باید در موتور کولر جستجو کنید. برای عیب یابی این قطعه لازم است پروانه فن را با دست خود بچرخانید اگر پروانه نچرخید باید موتور را تعویض کنید زیرا حتماً بلبرینگ های موتور ساییده شده است، ولی اگر پروانه با دست چرخید باید جریان برقی را که به موتور فن می رسد چک کنید. اگر در جریان برق مشکلی نبود حتماً موتور خراب شده و باید آن را تعویض کنید.

چرا کولر گازی خاموش نمی شود؟

گاهی ممکن است کولر گازی شما خاموش نشود و دستورات لازم را از سیستم کنترل دریافت نکند. این مشکل احتمالاً به دلیل خراب شدن ترموستات است. ترموستات برای کنترل کردن مقدار دمای ولتاژ فن و کمپرسور کولر، به کار می رود. در صورتی که در اتصال مشکلی باشد ترموستات ولتاژ را به طور دائم به کمپرسور می فرستد و اجازه خاموش شدن را به کولر نمی دهد. ترموستات کولر گازی به دو دسته تقسیم می شود: الکترونیکی و مکانیکی.

اگر ترموستات کولر شما از نوع جدید باشد قابل برنامه ریزی است و می توانید قبل از دستکاری تنظیمات دفترچه راهنما را بخوانید و یا این که با یک تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید.

کولر گازی شیائومی

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با بعضی از مشکلات احتمالی در کولر گازی شیائومی آشنا کنیم و روش های رفع آنها را هم برایتان توضیح دادیم. دقت داشته باشید در صورت سرویس سالیانه کولر گازی قبل از شروع گرما، می توانید از بروز بسیاری از این مشکلات جلوگیری کنید. سرویس کولر نه تنها به افزایش طول عمر کولر شما کمک می کند بلکه از خرابی های احتمالی آن هم جلوگیری می‌کند.

سرویسکار در هنگام سرویس کولر می تواند مشکلات جزئی را در آن تشخیص داده و برطرف کند و از بروز مشکلات جدی تر در کولر جلوگیری کند.

در صورتی که سؤالی در مورد تعمیرکولرگازی داشتید می توانید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیرات کولر گازی شیائومی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا کولر گازی خاموش نمی شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا