تعمیرات ظرفشویی

بهترین قرص برای ماشین ظرفشویی | کدام قرص ماشین ظرفشویی بهتر است؟

در این مقاله، قصد داریم با معرفی چند برند مطرح و پرفروش قرص ماشین ظرفشویی در بازار ایران و جهان، نکات مهم و معیارهای لازم برای خرید و استفاده از این شوینده ها را بررسی کنیم. همچنین با توجه به نظرات و تجربیات کاربران، مزایا و معایب هر برند را نشان خواهیم داد. در پایان نیز بهترین قرص ماشین ظرفشویی را با توجه به شرایط و نیازهای مختلف پیشنهاد خواهیم کرد.

قرص ماشین ظرفشویی چیست

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی پرکاربرد و مفید است که باعث صرفه جویی در زمان، آب و انرژی می شود. اما برای بهره برداری بهینه از این دستگاه، نیاز به استفاده از شوینده های مناسب و باکیفیت داریم.

قرص های ماشین ظرفشویی یکی از شوینده های رایج و پرطرفدار هستند که با توجه به ترکیبات و ویژگی های خود، قابلیت تمیزکاری، لکه زدایی، براق کنندگی و جلوگیری از رسوبات را دارند. اما با توجه به تنوع و تفاوت قرص های مختلف در بازار، چگونه می توان بهترین قرص ماشین ظرفشویی را انتخاب کرد؟

بهترین قرص ماشین ظرفشویی

بهترین قرص ماشین ظرفشویی ممکن است بستگی به نوع ماشین ظرفشویی، سختی آب، نوع ظروف و بودجه شما داشته باشد. اما به طور کلی، برخی از ویژگی هایی که یک قرص ماشین ظرفشویی خوب باید داشته باشد عبارتند از:

 • قدرت تمیزکاری و چربی زدایی بالا
 • قابلیت لکه زدایی و جلوگیری از رسوبات آهکی
 • خاصیت براق کننده و سفیدکننده ظروف
 • سازگاری با محیط زیست و عدم حساسیت پوستی
 • قابل استفاده در تمام دماها و برنامه های شستشو
 • امکان حل شدن کامل در آب
 • قابل استفاده در تمام مارک های ماشین ظرفشویی
 • امکان خرید با قیمت مناسب

بهترین قرص برای ماشین ظرفشویی

بهترین برند قرص ماشین ظرفشویی

بر اساس این معیارها که در مطلب بالا گفته شد، چند نمونه از بهترین قرص ماشین ظرفشویی را برای شما معرفی می کنیم:

قرص ماشین ظرفشویی فینیش کوانتوم Quantum Hepsi 1 Arada

این قرص دارای فناوری سه گانه ژل، پودر و توپ است که با هم تاثیر ۱۴ برابر بالاتر از قرص های معمولی را دارد. این قرص همچنین دارای خاصیت پولیش، جلادهنده و نمک است که باعث درخشان شدن ظروف و جلوگیری از رسوبات در مخزن دستگاه می شود. این قرص همچنین صرفه جویی در ۵۷ لیتر آب در هر شستشو را فراهم می کند.

قرص ماشین ظرفشویی فیری پلاتینوم PLATINUM

این قرص دارای فورمول پلاتین است که باعث پاک سازی عمقی و چربی زدایی فوق العاده از سخت ترین لکه های چسبیده به ظروف می شود. این قرص همچنین دارای خاصیت جلا دادن به شیشه های لک دار و جلادهنده است.

قرص ماشین ظرفشویی اکوور Ecover All in One

این قرص دارای فرمول طبیعی و سازگار با محیط زیست است که بدون استفاده از مواد شیمیایی سخت و مضر، ظروف را تمیز و درخشان می کند. این قرص همچنین دارای خاصیت لکه زدایی، جلادهنده و نمک است که باعث حفظ رنگ و براقی ظروف و جلوگیری از رسوبات در ماشین می شود. همچنین مناسب برای افراد حساس و آلرژیک است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر و تعویض برد ماشین ظرفشویی ال جی | علت خرابی برد ظرفشویی LG

قرص ماشین ظرفشویی هوم پلاس Home Plus

قرص ماشین ظرفشویی هوم پلاس نوعی شوینده ظرفشویی است که برای تمیز کردن و براق کردن ظروف در ماشین ظرفشویی طراحی شده است. این قرص از ترکیبی از پودر، ژل و یک توپ قرمز ساخته شده اند که به عنوان کمک آبکشی عمل می کند. دارای قدرت چربی زدایی و بوی بد بالایی هستند که بوی بد ظروف را از بین می برند.

همچنین از تشکیل رسوب آهک روی ظروف و دستگاه جلوگیری می کنند و طول عمر آن را افزایش می دهند. علاوه براین رایحه لیمو دارند که حس تازگی و تمیزی به ظروف و لیوان ها می دهد.

با تمامی برندهای ماشین ظرفشویی سازگاری دارند و در تمامی دماها و برنامه ها قابل استفاده هستند. در بسته های ۲۴ یا ۴۸ عددی قرص موجود می باشد.

نکات مهم در خرید بهترین قرص ماشین ظرفشویی

برخی از نکات مهم در خرید بهترین قرص ماشین ظرفشویی عبارتند از:

توجه به ویژگی های قرص ماشین ظرفشویی

یک قرص خوب و باکیفیت باید دارای قابلیت هایی همچون چربی زدایی، لکه زدایی، براق کنندگی، سفیدکنندگی، جلوگیری از رسوبات آهکی، عملکرد نمک و جرم زدایی باشد.

توجه به رایحه قرص ماشین ظرفشویی

رایحه قرص ماشین ظرفشویی باعث می شود که از بوی نامطبوع محیط ماشین ظرفشویی و ظروف جلوگیری شود. بعضی از قرص ها دارای رایحه های گل پرتقال، لیمو، سیب و … هستند.

توجه به کشور تولید کننده قرص ماشین ظرفشویی

 کشور تولید کننده قرص ماشین ظرفشویی ممکن است بر کیفیت، قابل اعتماد بودن و قیمت آن تاثیر داشته باشد. بعضی از کشورهای تولید کننده قرص ماشین ظرفشویی عبارتند از: آلمان، ترکیه، ایران، اتریش و انگلستان

توجه به قیمت قرص ماشین ظرفشویی

قیمت قرص ماشین ظرفشویی بستگی به برند، تعداد و ویژگی های دارا دارد. قیمت قرص ماشین ظرف شویی تا ۶۰۰ هزار تومان در حال حاضر در بازار ایران به فروش می رسد.

بعضی از برندهای پیشنهادی عبارتند از: فینیش (Finish)، فیری (Fairy)، هوم پلاس (Home Plus)، پاکشوما (Pak Shoma) و …

تفاوت بین قرص های ماشین ظرفشویی و دیگر شوینده ها

قرص های ماشین ظرفشویی نوعی شوینده هستند که از ترکیبات مختلفی مانند پودر، ژل و توپ رنگی تشکیل شده اند. این قرص ها قابلیت تمیزکاری، لکه زدایی، براق کنندگی و جلوگیری از رسوبات را دارند.

اما در مقابل، پودر یا مایع شوینده های دیگر نوعی شوینده هستند که به صورت پودر یا مایع در بازار عرضه می شوند. این شوینده ها نیز قابلیت تمیزکاری و لکه زدایی را دارند، اما برای براق کنندگی و جلوگیری از رسوبات نیاز به استفاده از نمک و جلادهنده دارند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ظرفشویی مای تگ | عیب یابی و تعمیر در منزل

برخی از تفاوت های قابل توجه بین قرص های ماشین ظرفشویی و پودر یا مایع شوینده های دیگر عبارتند از:

 • قرص های ماشین ظرفشویی قدرت پاک کنندگی بالاتر دارند و می توانند چربی های سخت و لکه های سفید را به خوبی از بین ببرند.
 • قرص های ماشین ظرفشویی قابل استفاده در همه دماها و برنامه های شستشو هستند و نمک و جلادهنده را در خود دارند.
 • قرص های ماشین ظرفشویی قابل حل شدن کامل در آب هستند.
 • قرص های ماشین ظرفشویی سازگار با همه نوع مارک های مختلف ماشین ظرفشویی هستند.
 • قرص های ماشین ظرفشویی قیمت بالاتر نسبت به پودر یا مایع شوینده های دیگر دارند.
 • قرص ها انعطاف پذیری کمتر نسبت به پودرو یا مایع شوینده ها دیگر را دارند، چون نمی توان مقدار آن ها را بطور دقیق برای چرخه های مختلف ماشین ظرفشویی اندازه گیری کرد.
 • قرص های ماشین ظرفشویی نیاز به زمان بیشتر برای شستشو دارند، چون باید کاملا حل شوند در آب و رسوبات را از بین ببرند.

شوینده مناسب ظرفشویی

علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

برخی از عواملی که می توانند باعث حل نشدن یا باقی ماندن قرص ماشین ظرفشویی شوند، عبارتند از:

دمای پایین آب

قرص های ماشین ظرفشویی نیاز به آب گرم دارند تا به خوبی حل شوند. دمای مناسب برای حل شدن قرص ها بین ۵۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد است. اگر آب به این دما نرسد، قرص حل نمی شود و باقی می ماند.

کیفیت پایین قرص

بعضی از قرص های ماشین ظرفشویی دارای کیفیت پایین هستند و پوشش مناسبی ندارند. این باعث می شود که قرص به راحتی باز نشود و حل نشود. بنابراین، بهتر است از قرص های باکیفیت و معتبر استفاده کنید.

خرابی درب جاقرص

درب جاقرص محل قرارگیری قرص در ماشین ظرفشویی است. این درب باید در زمان مناسب باز شود تا قرص وارد چرخه شستشو شود. اگر این درب خراب باشد یا به درستی باز نشود، قرص حل نمی شود و باقی می ماند.

مسدود شدن راه ورود قرص

راه ورود قرص رقیق شده و حل شده به داخل مخزن ماشین ظرفشویی باید آزاد باشد تا آب و شوینده بتوانند روی ظروف اسپری شوند.

چیدمان نادرست ظروف

چگونگی چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی تاثیر بسزایی بر عملکرد دستگاه دارد. باید ظروف را به گونهای چید که فضای کافی بین آنها باقی بماند و همچنین بازوهای آبپاش بتوانند به راحتی بچرخند.

اگر چیدمان ظروف نادرست باشد، ممکن است قطعات غذای روبرو چسبیده به ظروف راه وارد شدن قرص رقیق شده را ببندند و یا بازوهای آبپاش را مسدود کنند.

جمع بندی

هدف از این مقاله آی بک امداد معرفی بهترین قرص ماشین ظرفشویی و مشخصه های آن بود. امیدواریم که با خواندن آن به پاسخ سوالات خود رسیده باشید.

بهترین قرص ماشین ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین قرص ماشین ظرفشویی کدام است؟

امتیاز کاربر: ۲.۰۵ ( ۵ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا