تعمیرات ظرفشویی

چگونه عمر ماشین ظرفشویی را افزایش دهیم؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ماشین ظرفشویی از آن دسته لوازم آشپزخانه می‌ باشد که امروزه دارای محبوبیت زیادی بین خانواده‌ های ایرانی شده است. معمولاً خانواده‌ هایی که جمعیت متوسط و یا بالایی دارند بیشتر از این دستگاه استفاده می‌ کنند. از آنجایی که ماشین ظرفشویی از وسایل گران قیمت می‌ باشد بنابراین نگهداری کردن از آن بسیار حائز اهمیت است و جهت افزایش دادن عمر ماشین ظرفشویی لازم است که نکات مهمی رعایت شود. مواردی از قبیل محل نصب درست دستگاه، جایگذاری کردن اصولی ظروف داخل ماشین ظرفشویی، نحوه درست نصب آن و … می‌ تواند در افزایش عمر ماشین ظرفشویی بسیار مؤثر باشد.

مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی

اگر به بسته‌ بندی ماشین ظرفشویی خود مراجعه کنید حتماً دفترچه راهنمای آن را نیز مشاهده می‌ کنید. با مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه شما می‌ توانید به صورت اصولی از ماشین ظرفشویی نگهداری کرده و برای افزایش عمر دستگاه تلاش کنید. در دفترچه راهنما موارد زیر بیان شده است.

  • محل قرار گرفتن درست دستگاه
  • جایگذاری کردن اصولی ظروف داخل دستگاه
  • مدت زمان استاندارد برای استفاده نمودن از دستگاه
  • نحوه اصولی نصب آن

فراموش نکنید که نصب کردن ماشین ظرفشویی و همچنین تعمیر آن کار تخصصی می‌ باشد و حتماً باید توسط متخصصین امر اجرا شود

استفاده درست از ظرفیت ظرفشویی

معمولاً ماشین ظرفشویی‌ هایی که در بازار وجود دارند بر اساس مدل و برند آنها دارای ظرفیت‌ های مشخصی می‌ باشند. چگونه عمر ماشین ظرفشویی را افزایش دهیم؟رعایت ظرفیت دستگاه از نکات بسیار پر اهمیت جهت افزایش عمر ماشین ظرفشویی و نگهداری از آن است. اغلب افراد برای آنکه در زمان صرفه‌ جویی کنند و و خیلی زود به کارهای خود برسند این اشتباه را مرتکب می‌ شوند و حجم زیادی از ظروف را به یکباره داخل دستگاه قرار می‌ دهند و همین کار باعث می‌ شود که در طولانی مدت ماشین ظرفشویی دچار آسیب شود و علاوه بر آن ظرف‌ ها هم خوب شسته نمی‌ شود. بنابراین نکته مهمی که برای نگهداری کردن از ماشین ظرفشویی باید به آن توجه نمایید استفاده از دستگاه به اندازه ظرفیت آن می‌ باشد در غیر این صورت فشار مضاعفی به موتور دستگاه وارد می‌ شود و عملکرد صحیح آن نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

حتما بخوانید:   آموزش برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی مجیک Magic

تمیز کردن اصولی ماشین ظرفشویی

یکی از مواردی که برای افزایش عمر ماشین ظرفشویی حتماً باید به آن توجه کنید این است که ماهی یک بار باید دستگاه را به طور کامل تمیز کنید. بیشتر کارشناسان توصیه می‌ کنند که این کار را حتماً ماهی یک بار انجام دهید و فیلتر ماشین ظرفشویی را نیز تمیز کنید. به علل متعددی ممکن است باقی مانده غذا و چربی‌ ها بین چرخ دنده‌ ها و همچنین بازوهایی که داخل دستگاه قرار دارد گیر کند که همین امر در طولانی مدت می‌ تواند بوی ناخوشایندی از داخل دستگاه به بیرون انتقال دهد و همچنین کیفیت عملکرد ماشین ظرفشویی را نیز مختل خواهد کرد.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

وظیفه فیلتر در ماشین ظرفشویی این است که باقی مانده غذا را داخل خود جمع می‌ کند و چنانچه این قطعه به صورت دوره‌ ای تمیز نشود در طولانی مدت می‌ تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع شود. برای آنکه فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنید از یک مسواک یا اسکاچ هم می‌ توانید کمک بگیرید. ذرات ریز مواد غذایی که داخل استوانه فیلتر گیر کرده است را کاملاً خارج کنید و پس از آن فیلتر را به صورت دقیق بشویید تا کاملا تمیز شود.

تمیز کردن بازوهای آبپاش

از مهمترین مواردی که در نگهداری از ماشین ظرفشویی حتماً باید به آن توجه کنید تمیز کردن بازوهای آبپاش دستگاه می‌ باشد. بازوهای آبپاش از مهمترین قطعات ماشین ظرفشویی است و در اغلب مواقع ممکن است زیر آنها مواد غذایی گیر کند. برای آنکه بازوها را به درستی تمیز کنید می‌ توانید از خلال دندان و یا اسفنج کمک بگیرید.

شست و شوی واشر درب و خشک کردن آن

یکی دیگر از مواردی که می‌ تواند عمر ماشین ظرفشویی را افزایش دهد توجه به واشر درب دستگاه می‌ باشد. این واشر به علت ساختاری که دارد و از آنجایی که به صورت مداوم در تماس با آب می‌ باشد به همین خاطر محل مناسبی جهت رشد باکتری‌ ها و انواع قارچ‌ ها است. جهت جلوگیری از انتشار آلودگی باید پس از چند بار استفاده کردن از ماشین ظرفشویی حتماً واشر آن را ضدعفونی و کاملاً تمیز کنید.

استفاده از سرکه جهت شست و شوی ماشین ظرفشویی

یکی از بهترین روش‌ ها جهت تمیز کردن و ضدعفونی کردن ماشین ظرفشویی استفاده از سرکه سفید می‌ باشد. با گذشت زمان و استفاده مکرر از ماشین ظرفشویی ممکن است رسوباتی روی سینی آن تشکیل شود که برای از بین بردن آنها سرکه سفید انتخاب بسیار خوبی می‌ باشد. برای انجام این کار سرکه سفید را داخل ظرفی بریزید و آن را در یکی از طبقات ماشین ظرفشویی قرار داده و ماشین ظرفشویی را با بالاترین درجه روشن کنید. چگونه عمر ماشین ظرفشویی را افزایش دهیم؟گردش آب موجب پخش شدن و انتشار سرکه در تمام محیط داخل ماشین ظرفشویی شده و همه رسوبات را از بین می‌ برد. برای رفع بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی هم می‌ توانید این روش را به کار بگیرید. اگر می‌ خواهید که سرکه عملکرد بهتری داشته باشد کمی نمک و آبلیمو هم به آن اضافه کنید. از ترکیب مواد سفید کننده و سرکه خودداری کنید زیرا گازی که آزاد می‌ شود می‌ تواند بسیار سمی و خطرناک باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی بیشل Bishel/ ماشین ظرفشویی بیشل

دمای آب و سختی مناسب

دقت کنید شست و شوی ماشین ظرفشویی باید در دمای ۳۸ تا ۴۹ درجه سانتیگراد صورت بگیرد. این باور نادرست است که هر چقدر دما بالاتر باشد به تمیز شدن بهتر ظروف کمک می‌ کند در واقع باید بگوییم که اینطور نیست زیرا وجود بخارات ناشی از دمای خیلی زیاد می‌ تواند فرایند تمیز کردن ظرف‌ ها را مختل کند. یکی دیگر از موارد بسیار مهم مربوط به سختی آب می‌ باشد. سختی آب در هر منطقه متفاوت است و چنانچه بیش از حد زیاد باشد می‌ تواند حتی باعث شکستن ظرف‌ ها هم شود. چنانچه احساس می‌ کنید که سختی آب در منطقه شما بسیار زیاد است باید حتماً از فیلتر آب و همچنین پودرهای ماشین ظرفشویی که برای این موضوع تولید شده‌ اند استفاده نمایید. توجه و دقت به نکات گفته شده می‌ تواند باعث شود عمر ماشین ظرفشویی شما افزایش پیدا کند.

به کار بردن محافظ ولتاژ

نوسانات برق یکی از عوامل بسیار تأثیر گذار در خراب شدن ماشین ظرفشویی می‌ باشد به همین خاطر به کار بردن محافظ ولتاژ در بیشتر وسایل برقی امر بسیار ضروری است. محافظ ولتاژ عملکرد بهینه‌ ای دارد و از ماشین ظرفشویی شما در مواردی که برق دچار نوسان شده است محافظت می‌ نماید. همچنین محافظ این توانایی را دارد که ولتاژ بالاتری برای دستگاه شما فراهم کند. چنانچه ماشین ظرفشویی شما در اثر شوک الکتریکی خراب شد و به تعمیرکار نیاز داشتید می‌ توانید از کارشناسان آی بک امداد کمک بگیرید.

پاک کردن باقیمانده‌ های غذا از روی ظروف

اگر ذرات غذا روی ظروف باقی مانده باشد می‌ تواند فرایند شست و شو را بسیار سخت کند از طرف دیگر وجود ذراتی که روی ظروف باقی مانده است باعث می‌ شود فیلتر ماشین ظرفشویی در بازه های زمانی کوتاه پر شده و عملکرد خود را از دست بدهد و در نتیجه ماشین ظرفشویی دچار کاهش قدرت می‌ شود. بنابراین همیشه پیش از آنکه ظرف‌ ها را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید حتماً چربی‌ ها و باقیمانده‌ های غذا را از روی آن پاک نمایید. این کار باعث می‌ شود که عملکرد ماشین ظرفشویی شما دارای کیفیت بهتری شود و فشار کمی نیز به دستگاه وارد کند. رعایت نکاتی که در مورد آنها صحبت کردیم می‌ تواند تأثیر مثبتی روی طول عمر ماشین ظرفشویی شما داشته باشد.

حتما بخوانید:   با رعایت نکات کلیدی از خراب شدن ماشین ظرفشویی جلوگیری کنید

ترفندهایی برای افزایش عمر فیلتر ماشین ظرفشویی

برای آنکه فیلتر ماشین ظرفشویی عمر بیشتری داشته باشد و به قطعات دستگاه آسیبی وارد نکند نکاتی باید رعایت شود. در ادامه به مهم‌ ترین راهکارها در مورد نظافت فیلتر می‌ پردازیم.

  • پیش از آنکه ظروف را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید باید باقیمانده‌ های غذا را از روی آنها کاملاً تمیز کنید.
  • پس از هر نوبت شست و شوی ظروف فیلتر را بررسی کنید و اگر تکه‌ های غذا بر روی آن باقی مانده بود آنها را بردارید.
  • چنانچه از ماشین ظرفشویی خود هر روز استفاده می‌ کنید بهتر است فواصل زمانی تمیز کردن فیلترها را کوتاه‌ تر کنید.

چگونه عمر ماشین ظرفشویی را افزایش دهیم؟

  • ماهی یک بار ماشین ظرفشویی خود را بدون قرار دادن ظروف داخل آن روشن کنید. همچنین می‌ توانید کاسه‌ ای را پر از سرکه کرده و با انتخاب یک برنامه شست و شو که آب با درجه زیاد دارد به ضدعفونی کردن ماشین ظرفشویی بپردازید.
  • از اینکه فیلتر در جای خود به صورت درست قرار گرفته باشد مطمئن شوید در غیر این صورت خرده ریز‌های غذا می‌ تواند از آن عبور کرده و به ماشین ظرفشویی و قطعات داخلی آن آسیب وارد کند.

کلام آخر

به علت حساسیت زیادی که ماشین ظرفشویی و قطعات آن دارد بهتر است چنانچه دچار خرابی شد حتماً از تعمیرکاران متخصص و تکنسین‌ های ماهر برای تعمیر آن کمک بگیرید. با انجام راهکارهای ساده می‌ توانید عمر ماشین ظرفشویی خود را افزایش دهید. رسیدگی به فیلتر و تمیز کردن دوره‌ ای آن، استفاده از محافظ ولتاژ، توجه به دمای آب و سختی آن و مواردی از این قبیل حتماً باید رعایت شود تا ماشین ظرفشویی شما عمر طولانی‌ تری داشته باشد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

چگونه عمر ماشین ظرفشویی را افزایش دهیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه عمر ماشین ظرفشویی را افزایش دهیم؟ افزایش عمر فیلتر ماشین ظرفشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x