تعمیرات تلویزیون

خدمات تعمیرات تلویزیون تی سی ال TCL

✅ تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL | خدمات تعمیرات تلویزیون تی سی ال در تهران ✅

تلویزیون یکی از وسایل پر استفاده در زندگی افراد می باشد. ممکن است این دستگاه به علت استفاده مداوم مانند دیگر لوازم برقی خانگی دچار مشکل و خرابی شود. در این مقاله از ایبک امداد برای آگاهی شما مصرف کنندگان به بررسی مشکلات رایج و همچنین تعمیرات تلویزیون تی سی ال می پردازیم:

مشکلات رایج در تلویزیون تی سی ال

 1. قطع شدن صدا
 2. نداشتن تصویر
 3. قطع و وصل تصویر در اثر استفاده طولانی مدت
 4. خاموش و روشن شدن متوالی
 5. روشن نشدن تلویزیون تی سی ال
 6. خرابی اتصال HDMI
 7. خاموش شدن ناگهانی دستگاه
 8. چشمک زدن چراغ پاور
 9. محو و کم نور شدن صفحه
 10. پخش شدن رنگ ها در صفحه نمایش

دلیل کم شدن نور صفحه تلویزیون تی سی ال چیست؟

یکی از رایج ترین مشکلات تلویزیون تی سی ال که مصرف کنندگان از آن شکایت دارند کم شدن نور در صفحه نمایشگر دستگاه است. در این بخش به بررسی این مشکل و ایراد در تلویزیون تی سی ال می پردازیم:

 • یکی از نقاط ضعف تلویزیون تی سی ال کم نور بودن صفحه نمایشگر دستگاه است. درست است که کم نور بودن جزو خرابی تلویزیون محسوب نمی شود ولی شفاف نبودن و کم نور بودن دستگاه نقطه ضعف تلویزیون تی سی ال است. به همین علت زاویه دید این دستگاه نسبت به سایر تلویزیون ها ضعیف تر است.
 • برای برطرف کردن این عیب باید تلویزیون را در مکانی دورتر از پنجره قرار دهید. سعی کنید به هنگام تماشای تلویزیون نور محیط اطراف را کاهش دهید تا تصویر بهتری داشته باشید.
 • بررسی کنید که دلیل کم شدن نور صفحه، بهم ریختن تنظیمات تلویزیون شما نباشد. برای اینکار بهتر است دستگاه را از منو ریست کنید.
 • ممکن است فسفر پلاسمای تلویزیون تی سی ال کم شده باشد. برای برطرف کردن این مشکل باید از تعمیرکار کمک بگیرید.
 • دلیل دیگری که می تواند باعث بروز این مشکل در دستگاه شما شود خراب شدن لامپ تصویر تلویزیون می باشد. برای رفع این مشکل باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

تلویزیون تی سی ال

سوختن لامپ تصویر تلویزیون تی سی ال

سوختن لامپ تصویر مشکل بزرگی است که در بیشتر تلویزیون ها رخ می دهد. این مشکل بدلیل خرابی در قسمت بک لایت برد دستگاه تلویزیون تی سی ال بوجود می آید. وجود این مشکل باعث می شود تصویر نیمه باشد یا کامل قطع می شود.

در بعضی از مدل های تلویزیون تی سی ال امکان دارد ابتدا تصویر قطع و وصل شود و به یکباره تصویر کامل قطع شود. هر چقدر تعداد لامپ های بک لایت بیشتر بسوزد، مشکل لامپ تصویر تلویزیون تی سی ال هم بیشتر می شود. ممکن است پاور برد دستگاه دچار خرابی شده باشد.

خطوط عمودی و افقی روی صفحه نمایش تلویزیون تی سی ال

مشاهده خطوط عمودی و افقی روی صفحه نمایشگر دستگاه یکی دیگر از مشکلات رایج در تلویزیون تی سی ال می باشد و بروز این مشکل نشان دهنده خرابی دستگاه می باشد. امکان دارد بدون اینکه هیچ آسیبی به تلویزیون تی سی ال شما وارد شده باشد یک خط روشن به شکل عمودی یا افقی در کنار یا وسط صفحه نمایشگر تلویزیون نمایان شود. این خرابی مربوط به پنل دستگاه می باشد.

مهم‌ترین عامل خراب شدن پنل تلویزیون تی سی ال نفوذ رطوبت در دستگاه است. بیشتر کاربران با روش تمیز کردن صفحه نمایشگر دستگاه آشنایی ندارند و بصورت مستقیم مایع تمیز کننده را بر روی صفحه نمایش تلویزیون اسپری می کنند. این موضوع باعث می شود رطوبت وارد پنل شده و موجب خرابی این قطعه شود. بهترین کار برای تمیز کردن صفحه تلویزیون تی سی ال این است که روی دستمال تمیز و خشک مایع تمیز کننده اسپری کنید و روی صفحه نمایشگر دستگاه بکشید. البته تلویزیون باید خاموش باشد، در غیر اینصورت به بک لایت تلویزیون صدمه وارد می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر مایکروفر تی سی ال TCL | عیب‌یابی و تعمیر ماکروفر تی‌ سی ال

دلیل دیر روشن شدن تلویزیون تی سی ال

یکی دیگر از مشکلات رایج تلویزیون تی سی ال که جزو خرابی دستگاه محسوب می شود، دیر روشن شدن تلویزیون است که معمولاً در بیشتر تلویزیون ها رخ می دهد. این مشکل بدلیل ایراد پاور دستگاه است و خرابی یا سوختن پاور می تواند در روشن شدن دستگاه اختلال بوجود آورد. چون برد پاور برای تلویزیون منبع تغذیه محسوب می شود و انرژی لازم برای روشن شدن دستگاه را تولید می کند.

ایراد در برد پاور باعث دیر روشن شدن تلویزیون تی سی ال شده و به مرور زمان این فرآیند باعث می شود تلویزیون ناگهان روی حالت استند بای رفته و دیگر روشن نشود. مشکل برد پاور می تواند به قسمت مین برد دستگاه نیز آسیب وارد کند.

دلایل خاموش و روشن شدن تلویزیون تی سی ال  چیست؟

مشکل دیگری که مصرف کنندگان تلویزیون تی سی ال از آن گله دارند خاموش و روشن شدن در حین کار دستگاه است. در این قسمت به بررسی دلایل این مشکل در تلویزیون تی سی ال می پردازیم:

 • در ابتدا بررسی کنید مشکل از نوسانات برق منطقه شما نباشد. اگر مشکل دستگاه از برق منطقه محل زندگی شما باشد باید از محافظ برق استفاده کنید.
 • چنانچه لامپ تصویر تلویزیون نیم سوز شده باشد این مشکل بوجود می آید. برای بررسی و رفع این مشکل بهتر است از تکنسین کمک بگیرید.
 • ممکن است ایراد از سیم دستگاه باشد و سیم دچار خرابی یا قطعی شده باشد. باید برای بررسی از متخصص کمک بگیرید.

نبودن تصویر و صدا در تلویزیون تی سی ال

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به هنگام تماشای تلویزیون تی سی ال صدا و تصویر قطع شده ولی تلویزیون همچنان روشن باشد. این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات تلویزیون تی سی ال می باشد در ادامه به بررسی این ایراد می پردازیم:

 1. امکان دارد گزینه Signal Type به درستی تنظیم نشده باشد.
 2. کانال را تغییر دهید امکان دارد کانال نداشته باشد.
 3. باید تلویزیون را بر روی کانال ۴ یا ۳ تنظیم کنید

دلیل ریست ناگهانی تلویزیون تی سی ال چیست؟

یکی از مشکلات رایج در این دستگاه، ریست ناگهانی در حین عملکرد تلویزیون تی سی ال می باشد. در ادامه به بررسی این مشکل می پردازیم:

 • ممکن است منبع تغذیه تلویزیون دچار مشکل شده باشد. حتماً باید از متخصص کمک بگیرید.
 • احتمال دارد مشکل از برق دستگاه شما باشد در این حالت باید از تعمیرکار کمک بگیرید.

مشکل قطع شدن صدا در تلویزیون تی سی ال

 1. یکی از مشکلات و خرابی های رایج در تلویزیون تی سی ال قطع شدن صدا بطور ناگهانی است. در این مشکل ابتدا صدا قطع و وصل می شود سپس صدا بطور کلی قطع می شود. برای برطرف کردن این مشکل باید در قسمت صدا پورت های HDMI و AV را بررسی کنید.
 2. چنانچه این کابل ها مشکلی نداشتند ممکن است مشکل از قسمت مادر برد باشد. خرابی های مادر برد بدلیل زیاد کار کردن تلویزیون تی سی ال و گرم شدن بیش از حد آن می باشد.
 3. احتمال دارد کابل های HDMI بی کیفیت باشند و باعث ایجاد خرابی در مادر برد و قطعی صدا در تلویزیون تی سی ال شوند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  همه چیز درباره صفحه نمایش OLED و  IPS و تفاوت آنها

ضربه خوردن پنل تلویزیون تی سی ال

چنانچه تلویزیون شما دچار شکستگی شده و یا ضربه خورده است پنل دستگاه نیز صدمه می بیند. این صدمات ممکن است به علت جابجایی، بی احتیاطی به هنگام تمیز کردن تلویزیون رخ دهد. در صورت شکستگی پنل دیگر تلویزیون تی سی ال ارزشی ندارد. فقط می توانید دستگاه را به اسم پنل شکسته بفروش برسانید.

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون تی سی ال

چشمک زدن چراغ پاور نشان دهنده مشکل در برد پاور است. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم برد پاور منبع تغذیه تلویزیون است که وظیفه دارد، جریان برق دستگاه را تأمین کند. چنانچه برد پاور دچار مشکل و خرابی شود فقط می تواند بدلیل نوسانات برق در دستگاه باشد. بنابر این حتماً باید تلویزیون تی سی ال خود را به محافظ برق متصل کنید. توجه داشته باشید در صورت خرابی تلویزیون تی سی ال حتماً از نمایندگی های تعمیرات دستگاه خود کمک بگیرید.

بروز مشکلات در بک لایت تلویزیون تی سی ال

بوجود آمدن این مشکلات در تلویزیون تی سی ال نشان دهنده خراب شدن بک لایت دستگاه می باشد. بک لایت محفظه ای است که در تلویزیون های LCD دارای لامپ های فلورسنت و در تلویزیون های LED دارای لامپ های LED می باشد و نور پس زمینه در صفحه نمایشگر را تشکیل می دهند.

دلایل خرابی در بک لایت تلویزیون تی سی ال می تواند استفاده از قطعات بی کیفیت یا با کیفیت متوسط، جدا شدن لامپ های بک لایت از قسمت شاسی، بالاترین میزان نور در تنظیمات دستگاه و استفاده طولانی مدت از تلویزیون تی سی ال بدون استراحت دادن و خاموش کردن دستگاه باشد.

اگر شما از تلویزیون تی سی ال استفاده کرده و با این مشکلات مواجه شده اید بیاد داشته باشید تعمیر این دستگاه کار بسیار تخصصی می باشد و شما نباید بطور خودسرانه دست به تعمیر تلویزیون تی سی ال خود بزنید. بهتر است از نمایندگی تعمیرات دستگاه کمک بگیرید.

تلویزیون تی سی ال

خرابی مین برد تلویزیون تی سی ال

روشن نشدن تلویزیون یا خاموشی ناگهانی دستگاه به علت خرابی مین برد رخ می دهد. مین برد همان برد اصلی دستگاه می باشد و وظیفه دارد تا دستورات کاربر را به تمام قطعات مورد نظر ارسال کند، مسئولیت اجزای تلویزیون را مشخص می کند. همچنین وظیفه دارد ارتباط بین تمام قسمت های تلویزیون را شکل دهد.

در صورت بروز مشکل و خرابی مین برد، عملکرد دستگاه دچار اختلال می شود به شکلی که روشن نمی شود یا روشن و خاموش می شود. دلایل خراب شدن مین برد می تواند از نوسانات برق، وارد شدن رطوبت به دستگاه، استفاده از کابل های غیر استاندارد و یا وارد شدن ضربه به تلویزیون تی سی ال باشد.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی دلایل خرابی و همچنین تعمیرات تلویزیون تی سی ال پرداختیم. بیاد داشته باشید برای جلوگیری از بروز مشکلات در تلویزیون تی سی ال حتماً از محافظ برق استفاده کنید. چنانچه مشکلی برایتان پیش آمد می توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا کارشناسان ما در ایبک امداد شما را راهنمایی کنند.

تعمیرات تلویزیون تی سی ال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل کم شدن نور صفحه تلویزیون تی سی ال چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا