تعمیرات تلویزیون

متداول ترین خرابی های تلویزیون اسنوا چیست

به دلیل وجود تحریم های زیادی که در کشور ایران وجود دارد و افزایش قیمت تمامی لوازم خانگی از برندهای معروف خارجی، تقاضا برای خریدن انواع برندهای معروف ایرانی مانند اسنوا بیش از گذشته افزایش یافته است. اما برند اسنوا نیز مثل بعضی از برندهای خارجی امکان دارد دچار مشکل شود و پس از مدتی تلویزیون نیاز به تعمیرات داشته باشد. با اطلاع از متداول ترین خرابی های تلویزیون اسنوا و همچنین مزیت ها و مزایای این دستگاه می توانید در زمان خرید انتخاب بهتری را داشته باشید.

قبل از توضیح خرابی های تلویزیون اسنوا، توضیح کوتاهی درباره برند ایرانی اسنوا می دهیم؛ شرکت اسنوا از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در ایران آغاز کرد و در سالهای اولیه محصولاتی مانند اجاق گاز و همچنین کولر را در فرآیند تولید کارخانه داشت. او بعد از گذشت زمان ماشین لباسشویی، انواع یخچال، دستگاه جاروبرقی و همچنین تلویزیون را به محصول های خود اضافه نمود. هم اکنون اسنوا یکی از محبوب ترین برندهای کشور ایران در تولید تلویزیون های ال ای دی است.

قیمت تلویزیون های اسنوا بسیار ارزان تر و مناسب تر از دیگر برند های خارجی و ایرانی می باشد. پنل های مورد استفاده در تلویزیون های برند اسنوا کیفیت خیلی خوبی دارند که در مقایسه با دیگر مدل برند های معروف خارجی می توان ذکر کرد که عملکرد خوب و عالی دارد. در میان تلویزیون های برند ایرانی اسنوا، مدل های جدید هوشمند بسیاری نیز وجود دارند که کیفیت ساخت عالی پنل ها و همینطور صفحه نمایش را ارائه می دهند.

تلویزیون های اسنوا چقدر کیفیت دارد

تلویزیون های اسنوا از نظر کیفیت تولید بالاتر از برخی استانداردهای مربوط به تلویزیون جهانی هستند. بعضی از مدل های تلویزیون اسنوا دارای لبه هایی می باشند که می توانند حس بسیار خوبی را به عموم القا نمایند و از دیگر عناصر کیفی می توانیم به کیفیت بالای تصویر و همچنین صدا اشاره نمود که در زمان تماشای فیلم بهترین کیفیت تصویر و همچنین صدا را افراد تجربه خواهند نمود.

اگرچه این دسته از تلویزیون های ایرانی عموما دارای طول عمر بالا و کیفیت عالی هستند، اما خرابی دستگاه تلویزیون اسنوا یکی از پارامترهایی می باشد که هر فرد مصرف کننده ای باید به این نکات توجه داشته باشد. در ادامه این مقاله مشکلاتی را که امکان دارد در قسمت های مختلف این برند تلویزیون اتفاق بیفتد و به نام ایرادات تلویزیون های اسنوا شناخته می شود را برای شما آورده ایم که با چند راه حل ساده قابل حل است.

خرابی های تلویزیون اسنوا

برخی از ایرادات متداول تلویزیون های اسنوا چه می باشد

از جمله مشکلاتی که امکان دارد در هر تلویزیونی اتفاق بیفتد موارد زیر است:

  • مشکل در پخش شدن صفحه و رنگ یا دیدن خط های افقی یا عمودی
  • از دست دادن تصویری که مربوط به نور سیاه یا ماین اصلی یا پنل ماین می باشد.
  • قطع و وصل مجدد تصویر پس از استفاده طولانی مدت از دستگاه تلویزیون
  • خاموش شدن بدون دلیل تلویزیون
  • صدا قطع شده است، این مشکل به نقص مادربرد مرتبط است
  • چشمک زدن مداوم منبع تغذیه که این ایراد نشان دهنده خرابی کلی برد منبع تغذیه است
  • کاهش نور صفحه نمایش
  • تلویزیون دیر روشن شود یا روشن نشود که نشانه قطعی برد یا برق است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر و استفاده از تلویزیون پاناسونیک Panasonic

دلیل خاموش شدن بدون دلیل تلویزیون اسنوا چیست

یکی از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است برای هر تلویزیونی پیش بیاید، خاموش شدن بی علت تلویزیون می باشد. این اتفاق نیز یک مشکل تلویزیون اسنوا محسوب می شود و مربوط به منبع تغذیه شاسی تلویزیون است. مشکل توقف ناگهانی می تواند دلایل زیادی داشته باشد، ولی یکی از متداول ترین علت های آن برد مین است که قابلیت تعمیر دارد. خاموش شدن تلویزیون اسنوا به صورت ناگهانی نیز می تواند مرتبط با اختلالات برق باشد که با معاینه تکنسین متخصص ایبک امداد قابل تعمیر و رفع می باشد.

روش تعمیرات آب خوردگی قطعه پنل در تلویزیون چیست

یکی از ایرادات متداول در خرابی های دستگاه تلویزیون اسنوا و سایر برند های تلویزیون، آب خوردگی قطعه پنل تلویزیون می باشد. نفوذ هر مایعی حتی با استفاده نمودن از اسپری های تمیز کننده تلویزیون می تواند باعث به وجود آمدن مشکل در پنل تلویزیون شود.

هنگامی که این اتفاق پیش می آید، پنل تلویزیون به خوبی کار نمی کند و بسیاری از مشکلات از جمله وقفه های صوتی و تصویری امکان دارد رخ دهد. به همین دلیل بهتر می باشد از اسپری های تمیز کننده بر روی صفحه های تلویزیون خودداری کنید. تلویزیون را در جایی قرار دهید که مایعی روی آن نریزد. در موقع بروز همچین مشکلاتی، پنل تلویزیون را باید به طور کامل با پنل نو تعویض گردد.

پیکسل های سوخته تلویزیون را چه کنیم

فرسودگی پیکسل تصویر از دیگر ایراداتی است که در تلویزیون های Snowa اتفاق می افتد. پیکسل ها در قلب نمایش تصاویر در هر دستگاه تلویزیونی قرار دارند. اینها می توانند تأثیر قابل توجهی در ایجاد نقاط روشن یا تاریک روی صفحه نمایش تلویزیون بگذارند. به همین علت است که اگر پنل از کار بیفتد و یکی از پیکسل ها از بین برود، در آن نقطه لکه تاریکی در تصویر نمایان می شود.

مشکلات تلویزیون اسنوا به ویژه در قسمت پیکسل سوزی نباید توسط اجسام نوک تیز زیاد شود اما اگر این پیکسل ها کمتر از ۳ باشد شامل ضمانت شرکت می شود و سازنده آن را رفع می نماید در غیر این حالت عوض کردن برد اصلی تلویزیون اسنوا یک راه است.

هشدار درباره صفحه نمایش شکسته تلویزیون اسنوا

شکستگی صفحه LCD ممکن است برای هر تلویزیونی اتفاق بیفتد. خطر افتادن، افتادن از روی میز، افتادن از دست زمان جا به جایی از جمله خطراتی است که هر تلویزیون ال سی دی را تهدید می نماید. برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است تلویزیون را در کارتن مخصوص خود جابجا نمایید و هنگام قرار دادن تلویزیون روی میز مخصوص از محکم بودن جای میز مطمئن شوید.

اگر تلویزیون Snowa شما این خرابی را داشته باشد، در چند دقیقه اول یک کریستال مایع از آن بیرون می آید. این ماده کریستالی خیلی سمی و همچنین خطرناک می باشد و بهتر است که از این مایع دوری نمایید و به هیچ عنوان به آن مایع دست نزنید. اگر دست‌هایتان به این ماده خطرناک آلوده است، سریعاً دست‌هایتان را با آب و مقداری صابون شستشو دهید. همچنین شما چاره ای ندارید جز این مورد که به فکر خرید یک تلویزیون تازه و نو باشید. بخش صفحه نمایش هر دستگاه تلویزیون یکی از حساس ترین نقاط دستگاه محسوب می شود و تعمیر آن غیرممکن و همچنین بسیار پرهزینه می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تعمیرات اجاق گاز اسنوا SNOWA | تعمیر در محل

دلیل روشن نشدن تلویزیون چیست

برق یکی از مهمترین قسمت های هر تلویزیون است. خرابی تلویزیون های برند اسنوا مربوط به قسمت برق باعث می شود تلویزیون اصلا روشن نشود. این خطا می تواند ناشی از نقص عملکرد واحد برق باشد. اگر برق تلویزیون شما دچار مشکل شده باشد یا به خوبی کار نکند، چراغ پاور ابتدا چندین بار چشمک می زند، بعد تلویزیون روشن نمی گردد. برای حل این ایراد، از اتصالات الکتریکی تلویزیون خود اطمینان پیدا کنید و تعمیرات مرتبط به برق را انجام دهید.

خرابی های تلویزیون اسنوا

ارتفاع تصویر خیلی زیاد است، چگونه آن را برطرف کنیم

در حالت عادی، طول و ارتفاع تصویر یکسان است، اما اگر تلویزیون اسنوا در قسمت عمودی تصویر خراب شود، ارتفاع تصویر افزایش می‌یابد و هر چیزی که می‌بینید نسبت به حالت عادی کشیده به نظر می‌رسد. این ایراد ناشی از خراب بودن خازن ها و خرابی مدار مجتمع عمودی است.

چه ایرادی باعث می شود خطوط سفید را روی نمایشگر تلویزیون ببینید

از دیگر مشکلاتی که از خرابی های تلویزیون اسنوا محسوب می شود، ظاهر شدن خطوط سفید بر روی صفحه تلویزیون می باشد. در بسیاری از موارد این مشکل به دلیل ضعیف شدن قطعه لامپ تصویر اتفاق می افتد. اما مشکلات ناشی از کشش و ورتیکال دستگاه تلویزیون نیز می تواند دلیلی بر ایجاد خطوط سفید روی تصویر گردد.

چرا با خاموش نمودن تلویزیون تنظیمات دستگاه زیر و رو می شود

از دیگر دلایل خراب شدن تلویزیون های Snowa  که برای خیلی از افراد اتفاق افتاده این می باشد که پس از یک بار خاموش نمودن تلویزیون، همه تنظیمات شخصی سازی شده دستگاه به هم می خورد. به طور مثال، هر کانالی که در دستگاه تنظیم نموده اید از بین می رود. این خطای تلویزیون مربوط به آی پیرام یا همان IC  می باشد. برای تعمیر این قطعه لازم است کل آی سی دستگاه تعویض گردد، زیرا در صورت تعمیر این قطعه احتمال خرابی دوباره آن وجود دارد.

مشکل هایی که در دستگاه تلویزیون اسنوا به طور معمول وجود دارد جدا از مشکل هایی که برای دیگر تلویزیون ها ممکن است به وجود می آید نیست و در بین وسایل برقی یک پدیده عادی است. با این حال، توصیه مجموعه ایبک امداد این است که برای جلوگیری از آسیب بیشتر، تلویزیون اسنوا را پس از یافتن ایرادات در دستگاه، در یک مرکز حرفه ای و معتبر تعمیر کنید.

نتیجه گیری

برند اسنوا یکی از برند های معروف ایرانی است که در بین مردم ایران طرفداران زیادی را دارد. تلویزیون های این برند در سایز های مختلف و با کیفیت های بالایی تولید می شوند. اما امکان دارد این محصولات نیز مانند دیگر برند های خارجی دچار مشکل و خرابی هایی شود که برای رفع آن می توانید از مجموعه هایی که خدمات تعمیرات را ارائه می دهند کمک بخواهید. مجموعه ایبک امداد نیز خدمات تعمیرات تلویزیون های اسنوا را در بهترین کیفیت به مشتریان خود ارائه می نماید.

خرابی های تلویزیون اسنوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

متداول ترین خرابی های تلویزیون اسنوا چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا