تعمیرات تلویزیون

متداول ترین مشکلات تلویزیون هایسنس | تعمیرات تلویزیون هایسنس

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مانند دیگر وسایل دیگر تلویزیون نیز امکان دارد دچار مشکلات و خرابی هایی شود. تلویزیون های هایسنس نیز امکان دارد دچار مشکل و خرابی شوند. بعضی از مشکلات تلویزیون هایسنس زیاد مهم و اساسی نیست و خودتان می توانید این مشکلات را برطرف نمایید. اما مشکلات دیگری نیز وجود دارد که جدی می باشند و باید از افراد متخصص برای رفع این مشکلات کمک بگیرید.

تلویزیون هایسنس چه مشکلاتی دارد

مشکلات رایج در انواع مختلف تلویزیون ها، به ویژه تلویزیون های هایسنس، امکان دارد در هر وقتی اتفاق بیفتد. مثلا وقتی در حال تماشای یک مسابقه فوتبال حساس یا تماشای یک سریال دوست داشتنی و زیبا هستید، تلویزیون به یکباره با مشکلی مواجه می شود و فرصت تماشای برنامه مورد علاقه تان را از شما سلب می کند. برخی از متداول ترین مشکلات تلویزیون هایسنس عبارتند از:

دستگاه بدون تصویر صدا را پخش می کند

یکی از ایرادات رایج تلویزیون هایسنس وقتی می باشد که تلویزیون را روشن می کنید و فقط صدا و بدون تصویر می شنوید. علت مهم این خرابی در دستگاه سوختن لامپ های LED یا LCD پشت تلویزیون می باشد.

وقت عیب یابی تلویزیون های برند هایسنس، در موقع بروز این ایراد، این مدل از لامپ ها باید به وسیله افراد حرفه ای بررسی شوند. برای تعمیرات تلویزیون باید از مرکز های تخصصی تعمیرات تلویزیون هایسنس راهنمایی بگیرید.

تلویزیون هایسنس خاموش و روشن می گردد

مشکل دیگری که در تلویزیون های هایسنس رخ می دهد، روشن و خاموش شدن خودکار دستگاه می باشد. این مدل از خرابی، لازم است برای پیدا کردن دلیل آن تلویزیون هایسنس عیب یابی گردد، به دو دلیل ایجاد می شود:

اولین دلیل خرابی مادربرد و مدار مجتمع دستگاه می باشد. یا این ایراد وقتی اتفاق می افتد که برد پاور آسیب دیده و معیوب باشد. اگر برد اصلی یا حتی برد پاور کاملا سوخته باشد چاره ای جز عوض کردن آن نیست.

بعد از روشن شدن تصویر تلویزیون هایسنس محو می شود

اما اگر دستگاه را تعمیر نکنید، مشکل بزرگ تر می‌شود و در بازه‌های زمانی کوتاهی رخ می‌دهد.

گاهی مواقع امکان دارد وقتی تلویزیون هایسنس را روشن می نمایید، تصویر به طور ناگهانی محو می گردد و دستگاه خاموش گردد. این ایراد در ابتدا امکان دارد پس از یک دوره طولانی تماشای تلویزیون رخ دهد.

محو گشتن تصویر در دستگاه تلویزیون هایسنس زمان روشن شدن به نقص در مادربرد یا نور پس زمینه دستگاه مربوط می باشد. برای این کار بازدید و تعمیرات تلویزیون برند هایسنس به وسیله تعمیرکار حرفه ای و مجرب ضروری است.

چرا بعد از چند ساعت روشن بودن تلویزیون هایسنس خاموش می شود

گاهی مواقع امکان دارد وقتی تلویزیون هایسنس را روشن می نمایید، تصویر به طور ناگهانی محو می گردد و باعث خاموش شدن تلویزیون می شود. این ایراد در ابتدا امکان دارد پس از یک دوره طولانی تماشای تلویزیون رخ دهد.

در چنین مواقعی برای عیب یابی تلویزیون، تعمیرکار کاربلد و حرفه ای باید دستگاه را بررسی کرده و علت این مشکل را پیدا کند و در صورت نیاز به تعمیرات آن را تعمیر نماید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر تلویزیون دوو DAEWOO | بررسی مزایا و معایب

به صورت ناگهانی تلویزیون هایسنس شروع به کار می کند

یکی دیگر از ایرادات رایج در تلویزیون های برند هایسنس این است که دستگاه به خودی خود روشن می گردد. یعنی تلویزیون خاموش شده و به صورت یکهو روشن می شود.

 • اصلی ترین دلیل این ایراد ممکن است خرابی مادربرد تلویزیون هایسنس باشد که نیاز به تعمیر دارد.
 • مادربرد یکی از قطعاتی می باشد که بر روی مادربرد قطعه های دیگری نصب می گردد که کارکرد هر کدام از آنها گرما تولید می کند.
 • در این صورت خطر آسیب دیدن قطعه مادربرد در تلویزیون ها و سوختن این قطعه وجود دارد.

بدون پخش تصویر کلید پاور چشمک می زند

بعضی مواقع دکمه پاور روی دستگاه در حال چشمک زدن است، اما تصویری نمایش داده نمی شود. علت این مشکل ممکن است خرابی یا خرابی مادربرد تلویزیون های هایسنس باشد.

برای بررسی این ایراد لازم است دستگاه به وسیله یک تعمیرکار مورد بازدید قرار گیرد تا عیب آن برطرف شود.

نمایشگر تلویزیون هایسنس و یا مانیتور تیره شده است

از دیگر ایرادات تلویزیون هایسنس این است که بخشی از تصویر نمایشگر تیره می شود. به این معنی است زمانی که تلویزیون تماشا می کنید، قسمتی از تصویر روی صفحه تاریک می شود. این ایراد هشدار خرابی نور پس زمینه و لامپ های پشت تلویزیون هایسنس می باشد.

اگر این مشکل را نادیده بگیرید، تمام لامپ های بک لایت یا نور پس زمینه آسیب می بینند.

مشکلات تلویزیون هایسنس

بر روی صفحه تلویزیون هایسنس نقاط پر نور ایجاد می گردد

یکی از ایرادات به وجود آمدن نقاط روشن در پنل نمایشگر تلویزیون است. به طوری که نور در تصویر به طور یکنواخت توزیع نمی گردد و بعضی از نقطه های تصویر بیش از حد پرنورتر می باشند.

این مشکل مشخص می کند که لامپ ها و نور پس زمینه یا بلک لایت های تلویزیون هایسنس آسیب دیده است.

 • دلیل اصلی جدا شدن منشورهایی می باشد که به لامپ ها وصل می شوند و نور خود را به طور یکنواخت در سراسر صفحه پخش می کنند.
 • البته معیوب بودن و جدا کردن منشورها به دلیل حرارت بالایی می باشد که لامپ ها بعد از ساعت ها کار تولید می نمایند.
 • یا اینکه امکان دارد لامپ ها غیر استاندارد و بی کیفیت باشند و همچنین منشورها از آنها جدا شده باشند.

روی صفحه نمایش تلویزیون هایسنس پرش تصویر وجود دارد

گاهی اوقات وقتی تلویزیون هایسنس را تماشا می کنید، متوجه این موضوع می شوید که تصویر می پرد یا می لرزد. این ایراد در دستگاه شبیه به سوسو زدن لامپ است و زمانی رخ می دهد که لامپ های نور پس زمینه یا همان بلک لایت ها سوخته باشند و یا دچار آسیب شوند.

در صفحه نمایش تلویزیون هایسنس تصویر دچار به هم ریختگی می شود

این ایراد به طور معمول زمانی رخ می دهد که پیکسل های مربوط به پنل نمایشگر به دلیل برخورد با پنل تلویزیون شکسته گردد.

رفع این ایراد تنها با عوض کردن پنل تلویزیون هایسنس امکان پذیر می باشد. البته بعضی مواقع خرابی مادربرد یا کارت تیکان نیز می تواند عامل اتفاق افتادن چنین ایراداتی باشد که بعد از عوض کردن آنها با کارت سالم، مشکلات برطرف می گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  Response time یا زمان پاسخ دهی تصویر چیست؟

در صورت قطع شدن صدا چگونه تلویزیون هایسنس را تعمیر کنید

 • ابتدا سطح صدا را چک نمایید.
 • در ادامه اتصال بلندگو ها را چک نمایید.
 • قطعه جک اسپیکر تلویزیون را چک کنید.
 • چک کنید کابل ریبون سالم باشد.
 • سوراخ های مربوط به تهویه هوا را تمیز کنید.
 • کانکتور های بلندگو را نادرست سفت کرده باشید.
 • بررسی نمایید کابل های سیگنال سالم باشد.
 • ورودی مربوط به آنتن را چک کنید.
 • سیم برق را چک نمایید.
 • تلویزیون هایسنس را اجباری راه اندازی کنید.
 • یک منبع تصویری صوتی متفاوتی را امتحان نمایید.

علت ضعیف شدن صدای تلویزیون هایسنس چیست

بعضی مواقع صدای تلویزیون کاهش می یابد که علت خاصی ندارد برای اینکه بتوانید این مشکل را در دستگاه برطرف نمایید باید کلید مربوط به mute  را ۳ بار پشت سر هم بفشارید. با این کار پیغامی مبنی بر بازنشانی تصویر و صدا ظاهر می گردد و در ادامه پیغامی که ظاهر شده است را تایید نمایید. در بخش صدای مربوط به منو گزینه مربوط به تست صدا را انتخاب نمایید و ببینید که آیا صدا به صورت واضح پخش می گردد یا نه. در ادامه باید حالت استاندارد را برای صدای دستگاه انتخاب نمایید.

برنامه های تلویزیون به صورت ناگهانی پاک شده است، علت آن چیست

اگر تلویزیون تان هر بار که آن را خاموش و دوباره روشن می نمایید به تنظیم مجدد دستگاه نیاز دارد، احتمالاً مشکل از مادربرد است. به طور معمول این ایراد در تلویزیون های دارای گیرنده و فرسوده شدن قطعات برد اصلی رخ می دهد. برای تعمیرات تلویزیون هایسنس در این مواقع باید قطعه های فرسوده را شناسایی و عوض نمایید.

به چه علت در قسمت ورودی های تلویزیون مشکل ایجاد می شود

 • اگر فلش یا هارد دیسکی را که به دستگاه وصل نموده اید نمی خواند، ابتدا باید یک ورودی جداگانه امتحان نمایید. با استفاده از کابل یا دستگاه ارتباطی، چک کنید که آیا مشکل از دستگاه، کابل ارتباطی مورد استفاده یا تلویزیون هایسنس است. گاهی امکان دارد فایلی که می خواهید پخش کنید فرمت خوبی برای نمایش در تلویزیون شما نداشته باشد.
 • خرابی برد ماین یکی دیگر از دلایل این ایرادات در تلویزیون هایسنس است.

مشکلات تلویزیون هایسنس

سایز تصویر در تلویزیون هایسنس به هم خورده است

برای انجام تعمیرات تلویزیون هایسنس در این مواقع وارد قسمت مربوط به تنظیمات تلویزیون و در ادامه تصویر و سپس نسبت تصویر گردید. تنظیمات تصویر را بر روی حالت ۱۶:۹ تنظیم نمایید و اگر مشکل حل نگشت، حالت های مختلف را برای تنظیم تصویر در تلویزیون امتحان نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش نمودیم ایرادات رایج تلویزیون هایسنس و علل آن بررسی شود. البته عیب یابی و تعمیر ایرادات متداول تلویزیون هایسنس تنها توسط تعمیرکار با تخصص لازم در تعمیر تلویزیون هایسنس انجام می شود.

توصیه ما این می باشد که در صورت دیدن هر یک از ایرادات ذکر شده، فوراً با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید بدون اینکه آن ها را نادیده بگیرید. زیرا ایراد های ذکر شده در اثر سهل انگاری می تواند گسترش پیدا کنند و منجر به آسیب بیشتر به قطعات دستگاه شود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

بررسی مشکلات رایج تلویزیون هایسنس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله برخی از مشکلات تلویزیون هایسنس با روش رفع آن را برای شما شرح داده ایم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا