تعمیرات تلویزیون

جابجایی صحیح تلویزیون در هنگام اسباب کشی و جابجایی

جابجایی صحیح تلویزیون در هنگام اسباب کشی و جابجایی | مشکلات احتمالی تلویزیون در اسباب کشی

امکان دارد که در برخی مواقع مجبور به جابجایی و اسباب کشی شوید. در هنگام اسباب کشی باید وسایل خود را به صورت صحیح و اصولی جابجا کنید تا در اثر جابجایی وسایل شما آسیب نبیند. اسباب کشی احتمال دارد که به دلایل مختلف انجام شود، اما تفاوتی ندارد که چرا قصد دارید اسباب کشی کنید و جابجا شوید. نکته اصلی و مهم این است که در هنگام جابجا شدن و اسباب کشی باید به وسایل خود و نحوه حمل آنها دقت زیادی داشته باشید.

در ابتدا بهتر است که وسایل بزرگ را با دقت بسیار زیاد بسته‌بندی نمایید و حمل آنها را با احتیاط کامل انجام دهید تا در هنگام جابجایی و اسباب کشی هیچ مشکلی به وجود نیاید. با توجه به اینکه قطعات مختلف تلویزیون و نمایشگر آن بسیار حساس است، کوچک‌ترین ضربه‌ای می‌تواند موجب آسیب‌هایی به این دستگاه شود. در این صورت برای شما هزینه‌های بسیار زیادی به وجود خواهد آمد. حتی برخی از خرابی‌ها را نمی‌توانید تعمیر کنید و در این صورت نیاز است که آنها را تعویض نمایید. بنابراین بهتر است که پیش از اسباب کشی و جابجایی، نحوه محافظت از تلویزیون خود را بدانید.

اقدامات قبل از اسباب کشی

وقتی که قصد جابجایی و اسباب کشی دارید، کارهایی که انجام می‌دهید فقط منحصر به جابجایی و بسته‌بندی دستگاه نخواهد بود. بلکه باید پیش از جابجایی و اسباب کشی اقدامات لازم و ضروری را انجام دهید تا بتوانید مراقبت لازم از تلویزیون را انجام داده و بدون هیچگونه آسیب دیدگی آن را جابجا نمایید.

تمیز کردن تلویزیون

اولین اقدامی که قبل از اسباب کشی و جابجایی تلویزیون باید انجام دهید، این می‌باشد که قاب، شیشه و دیگر قسمت‌های تلویزیون خود را با دقت تمیز نمایید. همچنین برای تمیز کردن تلویزیون باید به این نکته توجه داشته باشید که به صورت صحیح آن را انجام دهید. در صورتی که بر روی بدنه و صفحه نمایش تلویزیون گرد و خاک وجود دارد، باید آنها را تمیز کنید. چون در صورتی که به همان صورت دستگاه خود را جابجا نمایید در هنگام جابجا شدن امکان دارد که بر روی بدنه و صفحه نمایش تلویزیون خط و خش ایجاد گردد.

بنابراین حتماً باید تلویزیون خود را قبل از بسته‌بندی با استفاده از پارچه مناسب که کمی آب بر روی آن اسپری نموده‌اید، همه قسمت‌های مختلف آن را تمیز کنید. برای تمیز کردن قسمت‌هایی که امکان دستمال کشیدن بر روی آنها وجود ندارد، می‌توانید از وسایل مناسب دیگر مانند گوش پاک کن استفاده نمایید. دستمال بسیار مرطوب را نباید به صورت مستقیم به تلویزیون بزنید. فقط می‌توانید کمی آب بر روی دستمال خود اسپری نمایید. همچنین یک نکته مهم دیگر این می‌باشد که از پاشیدن هر مایع مانند آب به صورت مستقیم بر روی نمایشگر تلویزیون باید خودداری نمایید.

کابل‌های تلویزیون را بسته بندی کنید

یکی دیگر از کارهایی که در اسباب کشی و جابجایی باید انجام دهید این می‌باشد که کابل‌های تلویزیون خود را با دقت بسته‌بندی نمایید. قبل از اینکه تلویزیون را جابجا کنید، کابل‌ها را از آن با دقت جدا نمایید و صورت جداگانه آنها را بسته‌بندی نمایید. نباید کابل‌های تلویزیون را درون یک جعبه همراه آن قرار دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بروزرسانی تلویزیون های هوشمند|مزایای بروز رسانی تلویزیون های هوشمند

پیشنهاد می‌شود قبل از اینکه کابل‌ها را جدا کنید، حتماً از محل اتصال آنها عکس بگیرید. در این صورت پس از جابجایی و اسباب کشی در مواقعی که می‌خواهید کابل را دوباره به تلویزیون خود متصل نمایید سردرگم نخواهید شد و زمان زیادی برای نصب تلویزیون لازم نخواهید داشت. در هنگام اسباب کشی کابل‌های تلویزیون را در جایی قرار دهید که بتوانید به راحتی آنها را دوباره پیدا کنید. بعد از اینکه تلویزیون را جابجا کردید، با توجه به عکسی که از کابل‌ها و سیم‌ها گرفته بودید، می‌توانید دوباره به راحتی آنها را در محل خود متصل نمایید.

بسته‌بندی تلویزیون

پس از اینکه تلویزیون خود را با دقت تمیز کرده و کابل‌های آن را جدا و بسته‌بندی نمودید، باید تلویزیون را بسته‌بندی نمایید.

اولین نکته این است که بهتر است برای بسته‌بندی تلویزیون از جعبه اصلی آن استفاده نمایید. بسته‌بندی صحیح تلویزیون از جمله نکات بسیار مهم در اسباب کشی و جابجایی می‌باشد. اگر قصد دارید تلویزیون خود را جابجا کنید، حتی می‌خواهید اگر فقط برای یک طبقه آن را جابجا نمایید، حتماً باید توجه ویژه‌ای به بسته‌بندی تلویزیون خود داشته باشید. چون در مواقعی که تلویزیون به صورت صحیح بسته‌بندی نگردد، در هنگام اسباب کشی و جابجایی آسیب می‌بیند و کوچک‌ترین ضربه‌ای اگر به صفحه نمایش و پنل تلویزیون شما وارد شود، موجب خواهد شد که خسارت‌های زیادی متحمل شوید.

برای اینکه تلویزیون را در جعبه بسته‌بندی کنید، باید تلویزیون خود را در  یونولیت‌های مخصوص قرار دهید و بسته‌بندی را انجام دهید. در صورتی که جعبه اصلی تلویزیون در دسترس شما نیست، می‌توانید از راهکار دیگری که در ادامه گفته می‌شود، استفاده نمایید.

چنانچه جعبه اصلی تلویزیون وجود ندارد، باید پایه‌های دستگاه خود را از بدنه آن جدا کنید. اگر  قابلیت جدا شدن پایه‌ها در تلویزیون شما وجود ندارد، بهتر است که همان گونه بماند. توصیه می‌شود که یک جعبه دیگر که مناسب اندازه تلویزیون خود پیدا کنید. چنانچه نتوانستید جعبه پیدا کنید، می‌توانید از جعبه تخم مرغ یا یونولیت برای پوشاندن صفحه نمایش تلویزیون خود استفاده نمایید. اطراف پنل را با این وسایل به صورت کامل بپوشانید. اگر این وسایل نیز در دسترس شما نیست، می‌توانید از پتو یا پلاستیک حباب‌دار نیز برای مراقبت از تلویزیون خود استفاده نمایید.

نکته بسیار مهم در هنگام بسته‌بندی کردن تلویزیون این می‌باشد که اطراف صفحه نمایش و پنل تلویزیون حتماً باید به صورت کامل پوشانده شود و حتی با چسب و بندکشی روی آنها محکم شود تا در مواقع تکان خوردن و جابجایی برای تلویزیون مشکلی به وجود نیاید. باید بدانید که پنل تلویزیون‌ها از بخش‌های بسیار حساس این دستگاه می‌باشد و قیمت زیادی دارد. اگر به صفحه نمایش تلویزیون شما ضربه‌ای وارد شود، احتمالاً رنگ‌ها به صورت مخلوط و ترکیبی مشاهده خواهد شد.

اگر آسیبی که به صفحه نمایش وارد شده است جدی باشد، در کناره‌های آن خط‌هایی به صورت افقی و عمودی بر روی نمایشگر تلویزیون مشاهده خواهد شد. اگر پنل تلویزیون شکستگی داشته باشد، دیگر نمی‌توانید از آن استفاده نمایید و باید پنل تلویزیون خود را عوض کنید. در صورتی که در اطراف تلویزیون عایق وجود داشته باشد از فشار آمدن به آن جلوگیری خواهد کرد. بنابراین به هیچ عنوان نباید تلویزیون خود را به صورت باز و خالی جابجا نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تفاوت سینما خانگی با ساندبار | معایب و مزایای ساند بار و سینما خانگی

بسته‌بندی تلویزیون

جابجایی تلویزیون به صورت تک نفره

در هنگام جابجایی و اسباب کشی تلویزیون‌ها امکان دارد که به اندازه کافی نیروی انسانی در اطراف شما وجود نداشته باشد و حتی بخواهید که به صورت تک نفره تلویزیون خود را جابجا نمایید. توصیه می‌شود که حتی اگر ابعاد و سایز تلویزیون شما کوچک بوده و وزن کمی دارد، به هیچ عنوان آن را به صورت تک نفره جابجا نکنید. پس از بسته‌بندی تلویزیون باید آن را جابجا کنید. تلویزیون‌ها بسیار حساس هستند و فرقی ندارد که چه اندازه‌ای و چه سایزی هستند. جابجا کردن و بلند کردن تلویزیون باید حتماً به صورت دو نفره انجام شود.

چنانچه احساس می‌کنید که وزن تلویزیون شما کمتر است، باز هم از یک نفر دیگر برای جابجا کردن تلویزیون کمک بگیرید. وقتی می‌خواهید تلویزیون را از یک ماشین به ماشین دیگر پیاده کنید، حتماً دو نفره این کار را انجام دهید. وقتی که تلویزیون را حمل می‌کنید، باید از قسمت قاب و پایه تلویزیون بگیرید و آن را بلند کنید و هیچگاه فشاری به صفحه نمایش آن وارد نکنید.

جابجایی تلویزیون

جابجایی تلویزیون با تجهیزات مناسب

برای جابجا کردن تلویزیون باید از تجهیزات مناسب استفاده نمایید. چنانچه می‌خواهید تلویزیون را به وسیله آسانسور جابجا نمایید، این کار راحت‌تر و آسان‌تر انجام خواهد شد و احتمال آسیب رسیدن به تلویزیون به حداقل خواهد رسید. اگر برای جابجا کردن تلویزیون از پله‌ها استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌شود که از چرخ‌های باربری استفاده نمایید و حمل تلویزیون را با احتیاط کامل انجام دهید.

پس از منتقل کردن تلویزیون به ماشین باید آن را در محل مناسب و درست قرار دهید. در این صورت آسیبی به تلویزیون شما وارد نخواهد شد. توجه داشته باشید که درون ماشین وسایل دیگر را طوری قرار ندهید که به تلویزیون فشار زیادی وارد شود. چنانچه وسایل سنگین کنار تلویزیون باشند، باید بدانید که امکان دارد در هنگام رانندگی و جابجایی وسایل جابجا شده و به هم بخورند.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تلویزیون را نباید روی وسایل دیگر قرار دهید. چون در هنگام حرکت کردن امکان دارد که سقوط کرده و آسیب ببیند. چنانچه از ماشین شخصی برای جابجا کردن تلویزیون استفاده می‌نمایید، بهتر است که در صندلی عقب، تلویزیون را قرار دهید و توجه داشته باشید که در هنگام دست‌اندازها و ترمزها ضربه‌ای به تلویزیون شما وارد نشود.

سخن تکمیلی

امکان دارد در هنگام جابجایی و اسباب کشی برای تلویزیون خط و خش ایجاد شود و یا صفحه نمایش و پنل تلویزیون دچار آسیب دیدگی شود و حتی امکان دارد. برای اینکه آسیب دیدگی تلویزیون در هنگام جابجایی و اسباب کشی به حداقل برسد، باید این کار را به صورت صحیح و اصولی انجام دهید و تا پایان جابجایی و اسباب کشی بسته‌بندی آن را باز نکنید چون تا محل قرار دادن تلویزیون را به صورت دقیق مشخص نکرده‌اید، امکان دارد که تلویزیون شما به وسایل دیگر برخورد کرده و آسیب ببیند.

جابجایی صحیح تلویزیون در هنگام اسباب کشی و جابجایی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش جابجایی درست تلویزیون در هنگام اسباب کشی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا