تعمیرات یخچال

علت سرما نداشتن یخچال مابه Mabe

از ساخت یخچال های اولیه بیش از سه قرن می گذرد  وسیله ای که اختراع آن زندگی بشر را متحول کرد یخچال هایی که در زمان های گذشته تولید می شدند امکانات محدودی داشتند طبیعتاً با پیشرفت علم و تکنولوژی یخچال های جدید مجهز به سیستم های پیشرفته تر هستند مثلاً در نمونه های اولیه از یخچال ها آبسردکن وجود نداشت اما امروزه اغلب یخچال ها به سیستم آبسردکن مجهز می باشند یا برای مثال یخچال های اولیه فقط دارای یک درب بودند اما امروزه یخچال های  ساید بای ساید در مدل های مختلفی در بازار موجود است یکی از مشکلاتی که استفاده کنندگان از یخچال با آن مواجه می شوند سرما نداشتن یخچال می باشد.

سرما نداشتن یخچال مابه به چه علت هایی رخ می دهد ؟

حتما برای شما هم پیش آمده که درب یخچال باز کرده اید و متوجه شده یخچال خنکی سابق را ندارد و به نوعی دمای آن بالاتر از آنچه انتظار می رود میباشد در این مواقع اولین اقدامی که به ذهنمان میرسد چک کردن  دمای  یخچال می باشد. زیرا ممکن است به هم ریختن دمای یخچال باعث ایجاد این مشکل شده باشد اما باید توجه داشته باشید که یخچال های جدید به طور اتومات دما را تنظیم میکنند و چنانچه شما به طور دستی در مورد تغییر دهید ممکن است دما مجدد تغییر کند و مشکل از جای دیگر باشد.

سرما نداشتن یخچال مابه به علت خرابی فن ها 

فن های یخچال از بخش‌های مهم اساسی آن به شمار می روند که خرابی آنها باعث ایجاد مشکلات زیادی در یخچال می شود که یکی از مشکلات کم شدن سرمایش یخچال می باشد  یخچال ها دارای فن های مختلفی مانند فن موتور، فن اپراتور و  فن فریزر میباشند خرابی هر یک از این فن ها مشکلاتی را ایجاد می کند. رایج ترین مشکلی که  خرابی فن های گفته شده ایجاد می کند سرمان دبستان یخچال می باشد.

حتما بخوانید:   روش تعمیر یخساز یخچال بهی

سرما نداشتن یخچال مابه به علت سرویس نشدن آن 

یخچال ها نیز مانند تمام وسایل برقی دیگر نیاز به سرویس های دوره ای دارند با سرویس کردن یخچال در مدت زمان های معین اگر یخچال دارای ایرادی باشد در سرویس خود را نشان میدهند و همینطور ایرادات موجود در دستگاه که در مراحل اولیه آن هستند به سادگی قابل درمان می باشد همیشه در نظر داشته باشید که خرابی در یخچال زمانی که تازه ورود پیدا کرده است بسیار آسان تر از زمانی است که خرابی یک یک قطعه باعث خرابی قطعات دیگر نیز میشود. بنابراین سرویس های دوره ای دستگاه جدی بگیرید و حداقل سالی یکبار نسبت به آن اقدام نمایید برای سرویس کردن یخچال حتماً به نمایندگی های مجاز در برند مربوط به یخچال خود مراجعه کنید و از تعمیرکاران ماهر برای انجام سرویس کاری استفاده نمایید.

یخچال مابه

سرما نداشتن یخچال مابه  به علت خرابی ترموستات 

یکی از مهمترین قطعات موجود در یخچال در حفظ سرمای آن می باشد ترموستات دمای یخچال را در محدوده مشخص قرار می دهد اگر ترموستات دچار مشکل شده باشد باعث می شود یخچال اتومات نشود یا به طور مداوم یکسره کار کند همچنین ممکن است دما را در کمترین مقدار یا بالاترین مقدار قرار دهد در یخچال های جدید که دارای صفحه نمایش میباشند که بر روی بدنه یخچال قرار دارد به جای ترموستات دمای یخچال توسط بردهای الکترونیکی تنظیم میشود اگر یخچال شما فاقد صفحه نمایش است بررسی خرابی ترموستات را در اولویت کار خود قرار دهید و هر چه سریعتر نسبت به تعویض ترموستات معیوب اقدام نمایید.

سرما نداشتن یخچال مابه  به علت خرابی موتور 

اهمیت موتور یخچال از آنچه می پنداری فراتر است اگر موتور نباشد یخچالی وجود ندارد اگر از مدت زمان خرید یخچال زمان زیادی گذشته است باید به خرابی موتور یخچال شک کنید به طور معمول اگر از عمر دستگاه شما بیشتر از ده سال گذشته است یکی از مهم ترین اقدامات شما باید بررسی موتور دستگاه باشد.

سرما نداشتن یخچال به علت قرار دادن مقدار زیادی  مواد غذایی در آن  

پر کردن بیش از اندازه یخچال باعث میشود هوا به خوبی درون آن جریان پیدا نکند و غذایی در یخچال خنک نباشد علاوه بر این موضوع پر بودن بیش از حد یخچال در عملکرد سیستم سرد کننده آن نیز اختلالاتی ایجاد می کند چون باعث می شود سیستم سرد کننده ناچار باشد مقدار زیادی هوای خنک تولید کند که این باعث فشار زیاد به آن میشود .

حتما بخوانید:   مبرد چیست و مبرد R-410A چه کاربردهایی دارد؟

سرما نداشتن یخچال به علت صحیح نبودن محل نصب 

گاهی ممکن است علت سرما نداشتن یخچال به علت قرارگیری آن در جای نادرست باشد باید یخچال در سطح هموار قرار بگیرد و حتماً باید در جای قرار داشته باشد از رطوبت و گرما به دور باشد قرار دادن یخچال در مقابل نور مستقیم آفتاب یا کنار وسایل گرمایشی مانند اجاق گاز یا فر باعث آسیب های جبران ناپذیری به یخچال می شود.

سرما نداشتن یخچال  به علت خرابی درب 

از دیگر مسائل رایجی که ممکن است باعث شود یخچال سرمای خوبی تولید نکند خراب بودن درب یخچال می باشد در فاصله درب های یخچال پلاستیک های وجود دارد که باعث میشود درب یخچال به خوبی بسته شود اگر به هر علتی این پلاستیک ها دچار خرابی شوند درب یخچال به خوبی بسته نمیشود و جریان هوای سرد از یخچال خارج می شود در این هنگام  یخچال فشار زیادی را برای سرد کردن دهان خود متحمل می شود که بسیار آسیب زننده است. علاوه بر آن باز کردن بی مورد درب یخچال به طور مکرر می تواند سرمای درون یخچال را کاهش دهد بنابراین حتی المقدور از باز کردن غیر ضروری درب یخچال خودداری نمایید.

یخچال مابه

نکات نگهداری از یخچال مابه

به کارگیری نکاتی که در ادامه به آن اشاره می کنیم باعث می شود بازده یخچال شما افزایش پیدا کند و همینطور عمر مفید دستگاه نیز رشد چشمگیری داشته باشد. از مهمترین مسائلی که باید در مورد یخچال به آن دقت ویژه داشته باشیم قرار ندادن غذاهای گرم درون یخچال می باشد هنگامی که غذایی را به صورت گرم درون یخچال قرار میدهید علاوه بر اینکه بخار های گرم و مواد باعث گرم شدن فضای داخلی یخچال می شود اگر یخچال شما دچار برفک زدگی باشد باعث میشود برفک های درون یخچال ذوب شود و آلودگی های موجود در آن به مواد غذایی شما وارد شود. علاوه بر آن قرار دادن مواد غذایی گرم در نرم افزار باعث میشود سیستم خنک کننده یخچال سرمایه بیشتری را برای خنک کردن یخچال به کار بگیرد. اگر قصد جابجا کردن یخچال را دارید توجه داشته باشید که بعد از جابجایی به مدت چند ساعت نباید یخچال را روشن کنید. بعد از گذشت دو تا سه ساعت می توانید نسبت به روشن کردن یخچال اقدام نمایید بعد از روشن کردن یخچال نسبت به هرگونه تغییر حالت در یخچال هوشیار باشید برای مثال ممکن است ست آلارم ای را در قسمت فریزر مشاهده کنید که نشان دهنده آن است که بخشی از سیم های اتصال دهنده در ناحیه فریزر دچار مشکل شده اند که این موضوع به خاطر حمل ر اصولی یخچال اتفاق می‌افتد. یخچال ها برای خنک کردن فضای درونی خود به نوعی گاز نیاز دارند به ان گاز خنک کننده یخچال ها گفته می شود در بعضی از یخچال ها ممکن است این گاز بعد از مدتی تمام شود که در این صورت باید یک فرد متخصص نسبت به تعمیر آن قسمت اقدام نماید. در قرار دادن یخچال در محل مناسب به این نکته توجه ویژه داشته باشید که باید یخچال از سمت عقب خود با دیوار فاصله مناسب داشته باشد تا تبادل هوای گرم در پشت یخچال و موتور آن به آسانی انجام شود در غیر این صورت موتور یخچال آسیب جدی می بیند. در هنگامی که برق ساختمان قطع میشود تا جای ممکن سعی کنید درد یخچال را باز نکنید و اگر نیاز ضروری به وسیله ای در درون یخچال داشتید به سرعت آن را از یخچال خارج کنید و در را ببندید چون در این هنگام که یخچال خاموش است و سرما تولید نمیکند اگر مکررا درب یخچال باز شود سرمای درون آن کاهش پیدا میکند و بعد از روشن شدن مجدد آن باید یخچال انرژی زیادی را برای سرد کردن درون خود صرف کند. برفک یخچال را به موقع از درون آن خارج کنیم انباشته شدن میزان زیادی از برتر به دست ها آسیب جدی وارد میکند هرگز برای برداشتن برفک ها از یخچال از اجسام نوک تیز استفاده کنید کافیست یخچال را به مدت چند ساعت خاموش کنید تا برفک ها اندکی نرم شوند سپس با یک پارچه نرم نسبت به زدودن برفک ها اقدام نمایید.

حتما بخوانید:   یخچال در فصول سرد و گرم سال باید روی چه دمایی باشند؟

سخن پایانی

یخچال ها به نوعی قلب آشپزخانه هستند و بدون آنها زندگی به آسانی قابل گذران نیست. اگر نکاتی که بررسی کردیم را به خوبی رعایت کنید کم تر دچار مشکل میشوید اما به هر حال باید در نظر داشته باشید که هر وسیله برقی عمر متوسطی دارد که با تمام شدن آن یخچال دچار مشکلات گوناگونی میشود. حتما بعد از خرید دستگاه و قبل از کار با آن دفترچه راهنمای محصول را با دقت بخوانید تا با قسمت های مختلف یخچال آشنا شوید.

 

31

علت سرما نداشتن یخچال مابه Mabe

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت سرما نداشتن یخچال مابه Mabe

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x