تعمیرات تلویزیون

راهنمای تعمیر تلویزیون وستل VESTEL|نمایندگی مجاز تلویزیون وستل

راهنمای تعمیر تلویزیون وستل VESTEL|نمایندگی مجاز تلویزیون وستل، عیب‌یابی و تعمیر تلویزیون وستل

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

تلویزیون وستل یکی از وسایل مهم برای سرگرمی مردم محسوب می‌شوند. تماشا کردن کانال و برنامه‌های مختلف و گوناگون تلویزیونی، لذت بردن از فیلم‌های سینمایی به همراه خانواده‌ی خود و اطلاع پیدا کردن از اخبار روز، از نمونه‌های تفریحات و سرگرمی‌هایی می‌باشد، که بسیاری از افراد را مشغول می‌نماید. به همین دلیل وجود مشکل و عیب در تلویزیون وستل و خراب شدن این دستگاه ناخوشایند و آزاردهنده خواهد بود.

عیب‌یابی تلویزیون وستل

در این قسمت به عیب‌یابی مشکلات تلویزیون وستل به همراه راه‌های برطرف کردن آنها می‌پردازیم. باید دقت کنید، که گاهی خرابی‌های تلویزیون وستل مربوط به تنظیمات تلویزیون است و ایراد از دستگاه نمی‌باشد. بنابراین شما باید در ابتدای متوجه شدن هرگونه ایراد، تلویزیون وستل خود را از برق کشیده و پس از چند لحظه دوباره به برق متصل کنید و تلویزیون وستل را روشن نمایید و ببینید مشکل برطرف شده است و یا خیر.

دلیل قاطی شدن رنگ‌ها در تلویزیون وستل

خراب بودن پنل تلویزیون وستل یکی از اصلی ترین و مهمترین مواردی می‌باشد که امکان دارد، دلیل قاطی شدن رنگ‌های تلویزیون وستل باشد.

خراب بودن بک لایت تلویزیون وستل یکی دیگر از مواردی می‌باشد، که موجب به هم ریخته شدن رنگ‌های تلویزیون وستل می‌شود.

سوختن پیکسل تلویزیون و یا هم چنین گیر کردن آنها، هم از جمله مواردی است که موجب قاطی شدن رنگ در تلویزیون وستل می‌گردد.

تلویزیون وستل

وجود نقاط سیاه رنگ در تصویر تلویزیون وستل

پیکسل مرده و یا سوخته وقتی رخ می‌دهد، که ترانزیستور نتواند به هر علتی، برق پیکسل را فراهم نماید و موجب شود که پیکسل برای همیشه سیاه مانده و هرگز روشن نشود. مهمترین دلیل پیکسل سوخته، خطاهای کوچکی است که در هنگام مونتاژ کردن و تولید تلویزیون وستل انجام می‌شود.

سوختن پیکسل همچنین می‌تواند، به سبب آسیب فیزیکی در تلویزیون وستل، ظاهر گردد.

یکی دیگر از پیکسل‌های ایراد دار، پیکسل گیر کرده می‌باشد. برعکس پیکسل‌های سوخته که به هیچ عنوان روشن نمی‌شوند، پیکسلی که گیر کرده است، همیشه روشن و به حالت نقاط سبز، قرمز، سفید و یا آبی دیده خواهد شد.

باید بدانید که پیکسل‌های سوخته قابل تعمیر نمی‌باشند و برای برطرف کردن مشکل، تنها راهکار، تعویض آنها است. ولی احتمال دارد با گذشت زمان، اثر آنها از بین برود. همچنین امکان دارد نقطه سیاه رنگ پیکسل سوخته بر صفحه نمایش تلویزیون وستل بماند.

تلویزیون وستل صدا دارد اما تصویر ندارد

به طور معمول وجود داشتن صدا و نبودن تصویر در تلویزیون وستل، مربوط به ایراد بک لایت این دستگاه می‌باشد، که باید توسط تعمیرکار متخصص برطرف گردد.

چنانچه چراغ پاور تلویزیون وستل روشن می‌باشد و تصویر دستگاه تاریک است، با استفاده از چراغ قوه به صفحه تلویزیون وستل نوری بتابانید و دقت کنید که آیا تصویر کمرنگی را می‌توانید ببینید؟. چنانچه تصویر را ندیدید، برد مدار بخش پنل معیوب شده است و باید آن را عوض کنید. اگر توانستید تصویر کمرنگ را ببینید، نشان دهنده ایراد دار بودن بک لایت است، که این مشکل بیشتر در تلویزیون‌های ال ای دی دیده می‌شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات کولر گازی وستل VESTEL | عیب یابی و تعمیر کولر گازی

تلویزیون وستل صدا ندارد

در ابتدا از سالم بودن کابل صدا و همچنین اتصال درست آن به پشت تلویزیون وستل و رسیور یا دستگاه‌های صوتی اطمینان حاصل نمایید.

با وارد شدن به قسمت تنظیمات صدای تلویزیون وستل، از خروجی صدای تلویزیون و تطابق آن با رسیور، باید اطمینان حاصل نمایید.

باید ببینید، که تنظیمات خروجی رسیور با فرمت صوتی همخوانی با تلویزیون وستل دارد یا خیر. برای تست کردن می‌توانید، از کابل صوتی دیگری استفاده نمایید و ببینید که آیا مشکل برطرف می‌شود.

شما می‌توانید رسیورها را با استفاده از تلویزیون‌های دیگر تست کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

دلیل جواب ندادن تلویزیون وستل به ریموت کنترل

چنانچه وقتی که دکمه‌های کنترل را می‌زنید، پاسخی در تلویزیون وستل مشاهده نمی‌کنید، در ابتدا شما باید عیب‌یابی را از ریموت شروع کنید، تا تشخیص دهید که آیا ایراد از ریموت می‌باشد یا احتمال دارد خرابی از تلویزیون وستل باشد.

با استفاده از دوربین گوشی که به سمت چراغ ریموت گرفته شده است کنترل را نگاه کنید و یکی از دکمه‌ها را بزنید، چنانچه در داخل دوربین نوری دیدید، نشان دهنده‌ی سالم بودن کنترل است. اگر کنترل ایراد دارد آن را عوض کنید.

چنانچه خرابی تلویزیون وستل دلیل این مشکل است، برد تلویزیون وستل را باید بررسی نمایید.

تلویزیون وستل خاموش و روشن می‌شود

چنانچه تلویزیون وستل به صورت یکباره خاموش و دوباره روشن می‌گردد، به احتمال زیاد، این ایراد به پاور دستگاه مربوط می‌شود. اگر خازن‌‌ها و یا آی سی در برد پاور معیوب شود، باعث بروز این مشکل می‌شود. عوض کردن قطعه‌های خراب برد و یا عوض کردن کامل آن توسط تعمیرکاران متخصص در این زمینه، می‌تواند مشکل شما را رفع کند.

تلویزیون وستل دیر روشن می‌شود

در برخی اوقات چراغ تلویزیون وستل چشمک می‌زند و پس از مدت زمان طولانی‌تر روشن می‌گردد و به مرور زمان تاخیر در روشن شدن تلویزیون وستل بیشتر شده و در آخر به روشن نشدن تلویزیون وستل می‌انجامد. این ایراد در مدل‌های قدیمی‌تر و تلویزیون‌هایی که عمر بیشتری دارند، بیشتر دیده می‌شود. این مشکل به بخش برد و پاور ارتباط دارد، که باید توسط متخصص‌ها بررسی شود. این مشکل بیشتر در تلویزیون های ال سی دی دیده می‌شود.

شکستن پنل تلویزیون وستل

در خانواده‌هایی که دارای فرزند خردسال هستند، شکستگی پنل تلویزیون وستل بیشتر اتفاق می‌افتد. اما متاسفانه در بیشتر مواقع امکان تعمیر کردن پنل شکسته تلویزیون وستل وجود ندارد. اکثر سازندگان، پنل تلویزیون جایگزین را نمی‌سازند. چون هزینه‌ی بسیار بالایی داشته و در اغلب مواقع این هزینه از مقدار هزینه‌ی تهیه کردن تلویزیونی جدید هم بیشتر خواهد بود.

پس پیش از آنکه پنل تلویزیون وستل شما دچار شکستگی شود، باید به فکر ایمنی دستگاه تلویزیون خود باشید. و چنانچه فرزند خردسال در منزل دارید، بهتر است، تلویزیون وستل را بر روی دیوار نصب نمایید. به طوری که دست کودکان به آن نرسد. برای سیم‌های تلویزیون وستل نیز می‌توانید از داکت مخصوص استفاده نمایید و آنها را از دسترس کودکان خارج نمایید.

تلویزیون وستل

آبخوردگی پنل تلویزیون وستل

آبخوردگی پنل تلویزیون وستل بر اثر نفوذ کردن مایع به درون تلویزیون رخ می‌دهد. این مشکل به خاطر نفوذ کردن مستقیم مایعاتی مثل آب، از راه شکستگی پنل تلویزیون و یا ریختن مقدار زیادی مایعات بر روی صفحه‌ی نمایش تلویزیون وستل اتفاق می‌افتد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بروزرسانی تلویزیون های هوشمند|مزایای بروز رسانی تلویزیون های هوشمند

همچنین ممکن است بر اثر شستن بیش از اندازه‌ی صفحه‌ی نمایش تلویزیون با استفاده از اسپری‌های آب پاش رخ داده باشد. تعمیر کردن پنل تلویزیون وستل امکان پذیر می‌باشد، ولی معادل با تعویض کردن پنل این تلویزیون هزینه‌بر خواهد بود.

تلویزیون وستل روشن می‌شود و پس از چند ثانیه تصویر آن قطع می‌شود

اگر بک لایت تلویزیون که از چند لامپ ال ای دی تشکیل گردیده است، دچار خرابی شود تلویزیون وستل با این مشکل مواجه خواهد شد.

همچنین احتمال سوختن لامپ‌ها نیز وجود دارد.

ممکن است خرابی تلویزیون وستل در این مورد، مربوط به برد بک لایت دستگاه باشد.

برای برطرف کردن این مشکل پیشنهاد می‌شود، که با یک تعمیرکار متخصص که در این زمینه دانش کافی دارد، مشورت کنید

دلیل بوی سوختگی تلویزیون وستل

برای تولید کردن قطعه‌های تلویزیون وستل و دیگر محصولات الکترونیکی، قطعه‌هایی با پوشش‌های پلاستیکی به کار می‌رود، که امکان دارد بعد از اولین بار روشن شدن تلویزیون و گرم شدن این دستگاه، بوی سوختگی تلویزیون وستل به مشام شما برسد. این بو چند روز پس از استفاده از بین خواهد رفت.

علت بوی سوختگی تلویزیون وستل می‌تواند، به علت اتصال کوتاه یکی از قطعه‌های الکترونیکی تلویزیون وستل و یا همچنین سوختن خازن نیز باشد. در این شرایط شما بوی سوختگی را از پشت دستگاه تلویزیون و هم چنین بویی شبیه به بوی سیم‌های سوخته و یا پلاستیک سوخته را احساس می‌کنید، که نفس کشیدن این بو در مقادیری که بسیار غلیظ باشد، خطرناک خواهد بود. اتصال کوتاه معمولاً بوی بسیار زیاد ایجاد نمی‌کند.

بنابراین چنانچه تلویزیون وستل خود را تازه تهیه کردید، دادن بوی سوختگی کم، در چند روز اول روشن کردن این دستگاه طبیعی خواهد بود. در غیر این صورت با احساس بوی سوختگی از پشت تلویزیون وستل، باید به فکر برطرف کردن نقص به وجود آمده باشید.

تنظیمات تلویزیون وستل به هم ریخته است

امکان دارد، کودکان خردسال در منزل شما دکمه‌های کنترل را فشار داده و تنظیم‌های تلویزیون وستل شما را بر هم بزنند. اگر با انجام دادن تنظیماتی که فکر می‌کنید به هم خورده هستند، به نتیجه نرسیدید، بهترین راهکار، بازگرداندن تلویزیون وستل به تنظیمات کارخانه می‌باشد، که این کار با توجه به مدل تلویزیون شما متفاوت خواهد بود. برای ریست نمودن تلویزیون وستل خود و یا بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه می‌توانید از دفترچه‌ی راهنمای تلویزیون وستل خود کمک بگیرید.

سخن تکمیلی

عیب‌یابی کردن تلویزیون‌های برندهای گوناگون متفاوت است، ولی همه‌ی مدل‌ها تا حدود زیادی شبیه به یکدیگر می‌باشند. اگر از دانش فنی لازم در این زمینه برخوردار هستید، می‌توانید برای برطرف کردن ایراد تلویزیون وستل خود به کمک مطالب بالا دستگاه خود را عیب‌یابی نموده و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید. اما چنانچه ایراد تلویزیون وستل از طریق راه حل هایی که گفته شد حل نگردید و مشکل فنی بود، بهترین کار این است، که با تعمیرکاران تلویزیون وستل تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید. چون تلویزیون یک وسیله الکترونیکی بوده و عیب‌یابی کردن این دستگاه کار خیلی آسانی نخواهد بود و از هر کسی بر نمی آید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر تلویزیون وستل VESTEL

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر تلویزیون وستل

امتیاز کاربر: ۳.۳۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا