تعمیرات ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی | نکته هایی قبل از خرید ظرفشویی

برای انتخاب لوازم خانگی باید یک سری ویژگی ها را بررسی کنیم تا در آخر بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم. یکی از این لوازم که بیش از هر زمان دیگری در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد، ماشین ظرفشویی می باشد که با توجه به وجود انواع برند ها از این دستگاه در بازار، انتخاب یکی از این برند ها و مدلی از دستگاه که بتواند بالاترین عملکرد را به نمایش بگذارد، کمی دشوار است. با این وجود، با آگاهی درباره ی راهنمای خرید ماشین ظرفشویی می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

محتوا پنهان

استفاده از ظرفشویی چه اهمیتی دارد

به احتمال بسیار بالایی شما نیز فکر می کردید که خرید یک دستگاه ماشین ظرفشویی خیلی مهم نیست و ضرورتی ندارد. اما شاید فراموش کرده باشید که هزینه های مصرف آب و سایر انرژی ها مانند برق هر روز در حال بالا رفتن است. مطمئنا یکی از مهمترین مزیت هایی که با خرید این دستگاه به دست می آید کم شدن این هزینه ها می باشد.

همچنین در مدتی که این دستگاه ظروف را به صورت خودکار شستشو می دهد، می توانید به جای صرف وقت برای شستن دستی ظرف ها، وقت تان را برای کارهای دیگری صرف کنید. بنابراین باید پذیرفت که نیاز به ماشین ظرفشویی مانند نیاز به سایر لوازم خانگی مانند یخچال در خانواده ها تحمیل می شود.

اما چه مارک ماشین ظرفشویی بخریم؟ این موضوع قابل بحث است، زیرا هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که نمی توان به راحتی از آنها چشم پوشی کرد. با این حال، شما نمی توانید تمام ویژگی های مناسب یک دستگاه ظرفشویی را با هم داشته باشید. بنابراین در ادامه این برخی از ویژگی های مهم این دستگاه را برای شما ذکر می کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

حتما بخوانید:   بررسی دلایل تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی

آشنایی با مدل های ماشین ظرفشویی

در این بخش بهترین مدل های ماشین ظرفشویی توکار و مبله یا همان ایستاده را معرفی می کنیم:

ماشین ظرفشویی مدل مبله چیست و چه ویژگی هایی دارد

دستگاه ظرفشویی ایستاده یا مبله مدلی از ماشین ظرفشویی می باشد که باید در حالت ایستاده در گوشه ای از آشپزخانه شما قرار گیرد. این دستگاه به علت ظرفیت زیاد برای خانواده های که جمعیت زیادی دارند مناسب می باشند.

 • یکی از مدل های دستگاه ظرفشویی نوع مبله با ظرفیت 14 نفر، ماشین ظرفشویی برند پاکشوما می باشد که دارای ویژگی هایی چون مصرف پایین، صدای به نسبت کم در زمان شستشو ظروف و قیمت خوب نسبت به مدل های خارجی می باشد.
 • همینطور ماشین ظرفشویی برند کندی از دیگر مدل های ماشین های ظرفشویی ایستاده می باشد که دارای ویژگی هایی مثل شستشوی با کیفیت و فناوری NFC می باشد.

ماشین ظرفشویی  مدل توکار چیست و چه ویژگی هایی دارد

 • در دنیای نوین ماشین های ظرفشویی مدل توکار درون کابینت های آشپزخانه نصب می گردند و طبق سبک زندگی مدرن و جدید طراحی می شوند. یکی از ویژگی های بسیار مهم این ماشین ظرفشویی اندازه صدای بسیار پایین آنها در حین کار است.
 • برند معروف بوش در میان دیگر محصولات تولید شده خود برترین مدل دستگاه ظرفشویی توکار را هم طراحی کرده و به بازار عرضه نموده است.
 • همچنین سامسونگ دارای یک مدل ماشین ظرفشویی داخلی  یا همان توکار می باشد که با ظرفیت بسیار خوب برای 14 نفر می باشد. این ماشین ظرفشویی دارای تجهیزاتی مثل برنامه شستشو، تعدادی ۲ عدد سبد کاربردی و همچنین قفل کودک می باشد.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

اساسی ترین ویژگی های انتخاب یک ظرفشویی مناسب چیست

در تحقیق های خود برای انتخاب نمودن و همچنین خرید یک دستگاه ماشین ظرفشویی به ویژگی های ذکر شده در زیر توجه نمایید:

 • بازده انرژی
 • سنسورهای مخصوص و هوشمند تشخیص آلودگی
 • صدای کم در حین شستشو
 • آسان برای استفاده
 • اعتبار برند

مصرف انرژی یکی از مهم ترین ویژگی ها هنگام خرید دستگاه ظرفشویی است

تمام وسایل برقی باید دارای برچسب انرژی باشند. این برچسب نمایش دهنده این است که دستگاه مورد نظر دارای استانداردهای مهمی است. به همین دلیل هزینه مربوط به انرژی پایین خواهد بود. بنابراین بهتر می باشد در انتخاب دستگاه ظرفشویی به این مشکل توجه کنید.

استفاده از سنسورهای هوشمند تشخیص آلودگی چیست

اگر دستگاه ظرفشویی که انتخاب کرده اید ویژگی تشخیص آلودگی را دارد، هنگام تمیز کردن ظروف خیالتان آسوده خواهد بود. بنابراین مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی که قصد خرید آن را دارید، دارای سنسور تشخیص آلودگی حتما باشد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی فوما Fuma در تهران

عملکرد شستشو با حداقل صدا

درست می باشد که خیلی از دستگاه های ظرفشویی زمان کار صدای بسیار زیادی تولید می نمایند، اما در برخی ظرفشویی ها این ایراد کمتر به چشم می آید، پس این را در هنگام خرید در نظر داشته باشید.

وجود دکمه های زیاد که استفاده از این دستگاه را سخت می نماید یکی از مشکلاتی است که افراد با آن مواجه هستند، به همین دلیل در انتخاب کردن ظرفشویی دقت کافی را داشته باشید تا از این اتفاقات جلوگیری کنید. همچنین باید بگوییم که باید برای خرید به دنبال برندهای معروف و با کیفیت باشید تا اگر زمانی دستگاه دچار مشکل شده و به تعمیرات ماشین ظرفشویی خود  نیاز پیدا کردید، بتوانید تعمیرات دستگاه را با کمترین زحمت انجام دهید.

مهم ترین نکات در زمان خرید ماشین ظرفشویی چیست

در موقع خرید یک دستگاه ماشین ظرفشویی باید به مجموعه ای از ویژگی ها و نکات مهم توجه نمود. به نظر ایبک امداد موارد ذکر شده در ادامه برای انتخاب این دستگاه ظرفشویی با کیفیت به نظر مناسب می رسد:

میزان گنجایش دستگاه

ظرفیت ماشین ظرفشویی به این معنی می باشد که در هر مرحله چند ظرف متفاوت مثل بشقاب، پیاله، استکان و … قابل شستشو است.

سبدها راحت نصب شوند و قابلیت حرکت داشته باشند

در صورت ثابت بودن سبدهای دستگاه ظرفشویی در زمان شستشوی انواع ظرف ها با سایزهای متفاوت به مشکل بر خواهید خورد. در این رابطه، چک کردن مقیاس پذیری سبدها را در زمان خرید فراموش نکنید.

یک سینی مخصوص قاشق و چنگال وجود داشته باشد

بودن سینی مخصوص برای قرار دادن قاشق و چنگال به شما کمک می کند تا در هنگام شستن ظروف کثیفی و به هم ریختگی به وجود نیاید. امروزه اکثر ماشین های ظرفشویی مجهز به این سینی پر اهمیت هستند.

عناصر ذکر شده در بالا ابتدایی ترین ویژگی های ماشین ظرفشویی هستند که توصیه می نماییم در زمان خرید به این ویژگی ها توجه نمایید.

بهترین برند ماشین ظرفشویی برای خرید کدام است

واضح است که نمی توان از یک برند به خصوصی به عنوان برترین برند در بین تمامی برند های تولید کننده ماشین ظرفشویی نام برد. انتظارات و همچنین نیازها همیشه بر انتخاب افراد  تأثیر می گذارد. تمام برندهای ذکر شده در این مطلب از کیفیت فیزیکی و عملکرد بالایی برخوردار می باشند و فقط باید بر اساس آنچه ذکر شد، بفهمید که از ماشین ظرفشویی چه می خواهید، بعدا به سراغ انتخاب خود برای خرید بروید.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی برند بوش چه ویژگی هایی دارد

برخی از ویژگی هایی که باعث محبوبیت ماشین ظرفشویی بوش شده است عبارتند از:

 • این ماشین ظرفشویی توان شستشوی بسیار بالایی دارد.
 • از فیلتر مخصوصی برای تمیز کردن مواد غذایی چسبیده روی ظروف استفاده می نماید.
 • در این نوع ظروف خیلی بهتر از دستگاه های دیگر خشک می شوند.

ماشین ظرفشویی برند زیمنس چه ویژگی هایی دارد

برخی از گران قیمت ترین ماشین های ظرفشویی موجود در بازار ایران از برند معروف زیمنس می باشند. این برند ویژگی های بسیار منحصر به فردی دارد و می توان گفت از لحاظ خرید توجیه اقتصادی دارند.

 • یکی از بهترین ویژگی های این برند شستشوی خیلی سریع ظرف ها می باشد.
 • یکی از مهم ترین ویژگی های ظرفشویی های زیمنس هوشمند بودن آن است که می توانید در هر مکانی این دستگاه را مدیریت کنید.

ماشین ظرفشویی برند سامسونگ چه ویژگی هایی دارد

اگر یک دستگاه ماشین ظرفشویی ارزان اما کارآمد می خواهید، ماشین ظرفشویی های معروف سامسونگ ممکن است مناسب باشد.

 • مصرف میزان آب و برق در این برند دستگاه ظرفشویی کمتر خواهد بود.

ماشین ظرفشویی برند ال جی چه ویژگی هایی دارد

از جمله ویژگی هایی که باعث شهرت این برند ماشین ظرفشویی شده است:

 • می توانید به صدای پایین دستگاه در زمان شستشو اشاره کنید.
 • یکی دیگر از مزایای این دستگاه هوشمند بودن تنظیمات ظرفشویی می باشد.
 • همینطور خرید دستگاه ظرفشویی برند ال جی برای خانواده های دارای فرزند کوچک توصیه می شود.

برترین برند ماشین های ظرفشویی ایرانی چیست

در بازار ایران برند های خارجی زیادی برای خریدن ماشین ظرفشویی وجود دارد، افراد زیادی تمایل دارند از برندهای معروف ایرانی برای خرید این دستگاه استفاده نمایند. به احتمال بالا، انتخاب یک دستگاه ایرانی به دو علت انجام شده است:

 • اول از همه هزینه های دیگر برای خرید این دستگاه ایرانی کاهش می یابد.
 • دوم حمایت از تولیدات ملی.
 • البته باید بگوییم که شاید از دیگر مورد هایی که افراد را به خریدن ماشین ظرفشویی های شرکت های ایرانی ترغیب می نمایند، خدمات و گارانتی پس از فروش دستگاه و همچنین دسترسی آسان تر به لوازم یدکی ماشین ظرفشویی باشد.

اگر شما نیز جزو این دسته از اشخاص می باشید پیشنهاد ما این است از برندهای بزرگ ایرانی مثل پاکشوما و همینطور اسنوا ماشین ظرفشویی بخرید چون این دو برند از نظر بدنه و قطعات در سطح بالایی هستند.

31

نکات مهم خرید ماشین ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مهمترین نکته ها در خرید ماشین ظرفشویی را در این مقاله می آموزید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x