تعمیرات لپ تاپ

خطای ntldr is missing چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟ حل مشکل NTLDR

بررسی ارور ntldr is missing و راهکارهای برطرف کردن آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

راهکارهای رفع مشکل NTLDR کامپیوتر برای برطرف کردن مشکل سیستم های کامپیوتری وجود دارد. مشکل NTLDR از جمله مشکلات رایج در کامپیوتر است که اکثر کاربران به آن برخورد می کنند. هنگامی که افراد سیستم را روشن می کنند، ممکن است سیستم به طور کامل بالا نیاید و صفحه ای سیاه دیده شود که شامل پیغامی به عنوان NTLDR is Missing است. برطرف کردن این مشکل، زمانی که کاربر از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشند، به راحتی انجام می شود. اما در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات خود را نسبت به NTLDR افزایش دهید تا در صورت مشکل توانایی برطرف کردن آن را داشته باشید.

راهکارهای رفع مشکل NTLDR

برای برطرف کردن مشکل NTLDR کامپیوتر راهکارهای زیادی وجود دارد که کاربران می توانند با انتخاب یکی از راهکارها مشکل به وجود آمده را به طور کامل برطرف نمایند. راهکارهایی که برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد، در موارد زیر به صورت خلاصه اما مفید شرح داده شده است:

به روزرسانی بایوس

زمانی که بایوس کامپیوتر نسخه قدیمی در سیستم باشد، ممکن است این مشکل رخ دهد. این اتفاق چندان پیش نمی آید اما برای اطمینان خاطر خود می توانید بایوس کامپیوتر را به روزرسانی کنید.

استفاده از بوت دیسک

در بعضی اوقات به دلیل پاک شدن خودکار برخی از فایل های ویندوز این مشکل ایجاد می شود که بهترین راهکار استفاده از بوت دیسک برای کامپیوتر است. برای انجام این کار ابتدا دیسک بوت ویندوز را که شامل فایل هایNTLDR ،Ntdetect.com ، Boot.ini است، در سیستم قرار دهید.

با وجود این فایل ها حواستان باشد که فایل Boot.ini روی هارد سیستم عامل ویندوز نصب گردد. بعد از نصب این فایل حالا دیسک بوت را در درایور قرار دهید و سیستم را راه اندازی نمایید. با انجام این کار فایل های گفته شده از روی بوت دیسک بر روی هارد کپی خواهند شد.

ریکاوری فایل های گم شده NTLDR Missing

در اکثر مواقع کاربران در صورت مشکل NTLDR با پیغام NTLDR Missing روبه رو می شوند. در صورت ایجاد این پیغام کاربر باید متوجه شود که فایل های مهم از روی هارد حذف شده است. زمانی که کاربر به صورت اتفاقی فایل های مهم را حذف می کند این پیغام خطا در صفحه نمایش کامپیوتر نشان داده می شود.

برای برطرف کردن این مشکل کافی است تمامی فایل های حذف شده را از طریق برنامه powerful data recovery tool ریکاوری کرده و فایل را برگردانید. این برنامه یک نرم افزار تخصصی با امنیت بالا است که برای بازیابی اطلاعات حذف شده کاربرد گسترده ای دارد. با استفاده از این نرم افزار افراد می توانند اطلاعات زیر را بازیابی گردانند.

 • فایل ها، داده ها، عکس ها، صدا، موسیقی، ایمیل و … در صورت حذف شدن از کامپیوتر توسط این برنامه بازیابی می شوند.
 • با استفاده از برنامه موجود می توانید داده های سطل آشغال، هارد، کارت مموری، دوربین دیجیتال را بازیابی کنید.
 • این برنامه کاربردی برای بازیابی فایل هایی که به صورت تصادفی حذف شده اند و یا فرمت شده اند، بسیار مناسب است.
 • همچنین با داشتن این برنامه به راحتی می توان فایل هایی که به دلیل حمله ویروس از بین رفته اند را نیز بازیابی کرد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکلات رایج نرم افزاری لپ تاپ شیائومی | عیب یابی لپ تاپ شیائومی

استفاده از ریکاوری کنسول

یکی دیگر از راهکارهای موجود برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده استفاده از ریکاوری کنسول است. برای اینکه از این روش مشکل NTLDR کامپیوتر خود را برطرف کنید، کافی است از دیسک های راه اندازی ویندوز استفاده نمایید.

زمانی که سیستم، عبارت Welcome to setup را نشان داد، کلید R را فشار دهید تا ویندوز به صورت خودکار به تعمیر خود بپردازد. بعد از فشار دادن کلید R حالا کلید C را فشار دهید تا ویندوز از طریق recovery Console نصب گردد. بعد از طی کردن این مرحله حالا عدد موردنظر خود که نشان نصب ویندوز است را وارد کنید و سپس کلید اینتر را فشار دهید.

راهکارهای رفع مشکل NTLDR

NTLDR چیست؟

NTLDR مخفف کلمه New Technology Loader است که به عنوان یک برنامه در سیستم کامپیوتر عمل می کند. این برنامه از بوت سکتور هارد دیسک شروع به نشان دادن ویندوزهای NT می کند و همچنین به عنوان یک کمک کننده برای بوت ویندوزهای NT/ 2000 / XP است.

این برنامه در فرآیند بوت شدن کامپیوتر نقشی موثر دارد که برای کامپیوترهایی که دارای ویندوز ۷ هستندT مناسب خواهد بود. در صورت بالا بودن ویندوز، فرآیند بوت شدن کامپیوتر توسط برنامه بوت منیجر صورت می گیرد. کارکرد صحیح این برنامه به صورت کلی سبب فعال شدن کامپیوتر و برنامه های آن خواهد شد که بر این اساس سالم بودن این برنامه نقشی اساسی در بعضی از کامپیوترها دارد.

این برنامه با داشتن ویژگی بوت کردن روند کاری سیستم کامپیوتر را به بهترین شکل ممکن رقم می زند. زمانی که این سیستم دچار مشکل شود، کارکرد کامپیوتر از کار افتاده و دچار مشکلات جدی تری خواهد شد.

چگونه متوجه مشکل NTLDR در کامپیوتر شویم؟

اکثر کاربرانی که با کامپیوتر مشغول به کار هستند ممکن است در بعضی موارد با پیغامی همچون NTLDR is Missing روبه رو شوند. در صورت مواجه شدن با این مشکل اگر مهارت و اطلاعات دقیقی وجود نداشته باشد، برطرف کردن آن و یا متوجه شدن این مشکل کمی دشوار به نظر می رسد.

وجود این پیغام، یعنی اینکه یکی از فایل های موجود در سیستم گم شده که این برنامه در بالا آمدن ویندوز و روشن شدن سیستم نقشی اساسی دارد. در صورت گم شدن یکی از فایل ها، سیستم به هیچ عنوان روشن نمی شود. زیرا در بالا آمدن ویندوز این فایل ها نقشی موثر دارند که باید به صورت فعال در سیستم آشکار باشند.

فایل NTLDR به عنوان یک فایل جایگزین برای بوت منیجر است که خود نیز شامل سه فایل مهم و اساسی است که در صورت پنهان شدن این فایل ها سیستم ارور زده و ویندوز کار نخواهد کرد. سه فایل مهم جایگزین شامل موارد زیر هستند.

 • یکی از این فایل های جایگزین در سیستم بعضی از کامپیوترها boot Loader itself indispensable است.
 • فایل بعدی به عنوان boot. ini است که وظیفه آن پیکربندی اطلاعات برای منوی بوت بوده که در اکثر مواقع با مشکل خطا روبه رو است.
 • فایل Ntdetect خود نیز شامل فایل NT_base برای سیستم عامل موجود است.

کدهای خطای برای نشان دادن مشکل

زمانی که سیستم روشن نشود و یا اینکه ویندوز بالا نیاید، باید به وجود مشکل یا خرابی در آن شک کرد. سپس باید علت و ریشه مشکل را پیدا نمود. برای این کار لازم است به پیغام هایی که روی صفحه نمایشگر سیستم ظاهر می شود توجه کنید. در صورت ایجاد مشکل NTLDR در کامپیوتر، در صفحه نمایش سیاه پیغام های خطایی نشان داده می شود که شامل موارد زیر است:

 • NTLDR is missing
 • Press any key to restart”
 • NTLDR is missing
 • Press Ctrl Alt Del to restart”
 • Boot: Couldn’t find NTLDR
 • Please insert another disk”
 • NTLDR is compressed
 • Press CTRL+ALT+DEL to restart
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهکارهایی برای نگهداری از باتری لپ تاپ | خرابی باتری لپ تاپ

علت های رایج برای به وجود آمدن مشکل NTLDR

دلایل زیادی برای ایجاد این مشکل وجود دارد که با کمی اطلاعات در این زمینه به راحتی می توانید مشکل به وجود آمده را طبق علت آن برطرف نمایید. سیاه شدن صفحه نمایش سیستم کامپیوتر و عدم روشن شدن صفحه نشان دادن مشکل NTLDR است که به علت های زیادی رخ می دهد.

درست کپی نشدن ویندوز

یکی از علت های ایجاد این مشکل این است که ویندوز به درستی روی کامپیوتر کپی نشده است. ایجاد این مشکل به دلیل این است که در هنگام نصب ویندوز و کپی فایل ها یکی از فایل ها که اساسی و ضروری بوده و در بالا آمدن ویندوز نقشی موثر دارد، به درستی کپی نشده و راه اندازی ویندوز را با مشکل مواجه می کند.

ویروسی شدن ویندوز

یکی دیگر از دلایل موجود برای ایجاد این مشکل ویروسی شدن سیستم است که در این صورت کامپیوتر را با مشکل NTLDR مواجه خواهد کرد. ویروسی شدن کامپیوتر یک علت رایج و متداول است که در بعضی اوقات این ویروس‌ ها فایل های ضروری سیستم را حذف می کنند. در صورتی که ویروس های موجود یکی از فایل های ضروری ویندوز را حذف کنند، به صورت کلی کامپیوتر را با مشکل NTLDR روبه رو خواهند کرد.

خاموش کردن کامپیوتر از روشی نامناسب

بعضی از افراد به دلیل نداشتن آگاهی در زمینه استفاده از کامپیوتر، عجله داشتن، برطرف کردن هنگ بودن کامپیوتر و … کابل کامپیوتر را از برق جدا کرده و یا اینکه از طریق دکمه پاور کامپیوتر را خاموش می کنند. با انجام این روش های غلط احتمال دارد یکی از فایل های اصلی برای ویندوز به ناگهانی حذف گردد و سیستم را با مشکل روبه رو گرداند.

قطع شدن ناگهانی برق

زمانی که به صورت ناگهانی و خودکار برق قطع شود ممکن است سیستم به مشکل NTLDR برخورد نماید. در اکثر مناطق کشور به دلیل قطع شدن پی در پی برق خسارت سنگینی به لوازم خانه وارد می شود. زمانی که کامپیوتر روشن و یا اینکه به برق متصل شده باشد و به صورت ناگهانی برق قطع شود ایجاد این مشکل در کامپیوتر بسیار رایج خواهد بود. خاموش شدن ناگهانی سیستم، ضربه ای سخت به آن وارد می کند.

راهکارهای رفع مشکل NTLDR

حذف شدن اشتباهی فایل ها

در بعضی مواقع ممکن است برخی از فایل ها به صورت اشتباهی و ناگهانی حذف شده باشند که جزء فایل های مهم و ضروری ویندوز خواهند بود، در این صورت سیستم قادر به بالا آوردن ویندوز نیست. در مواردی که افراد آشنایی به فایل های مهم و ضروری ویندوز ندارند ممکن است با این مشکل روبه رو شوند.

نتیجه گیری

مواجه شدن کاربران با مشکل NTLDR در کامپیوتر بسیار گمراه کننده و خسته کننده است که در صورت عدم مهارت کار افراد را سخت می کند. راهکارهای رفع مشکل NTLDR به صورت خلاصه شرح داده شده است تا افراد با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه از بهترین راه حل استفاده نمایند.

در صورت عدم تجربه و مهارت کافی است از افراد ماهر در این راستا کمک بگیرید و مشکل به وجود آمده را در کمترین زمان ممکن از بین ببرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهکارهای رفع مشکل NTLDR

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهکارهای رفع مشکل NTLDR

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا