تعمیرات ظرفشویی

چرا مواد شوینده در ماشین ظرفشویی پخش نمی شود؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

دلیل اینکه مواد شوینده در ماشین‌های ظرفشویی پخش نمی‌شود چیست؟ امروزه ماشین ظرفشویی جزو پرفروش‌ترین لوازم خانگی موجود است که با کارایی بالا و امکانات پیشرفته، رضایت کامل مشتریان را کسب کرده است ولی گاهی ممکن است این وسیله مفید با مشکلاتی روبرو شود که نتواند ظروف را به خوبی شستشو دهد. یکی از مشکلات بسیار رایج که باعث می‌شود ظروف خوب شسته نشوند، این است که مواد شوینده در ظرفشویی وارد نشود. شاید سؤال کنید که چه دلیلی باعث می‌شود تا مواد شویند وارد ظرفشویی نشود؟ در ادامه از آی بک امداد اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

چرا مواد شوینده در ماشین ظرفشویی پخش نمی شود؟

پخش نشدن و حل نشدن مواد شوینده در ظرفشویی جزو مشکلاتی است که احتمال دارد برای شما هم اتفاق بیفتد و این باعث می‌شود کیفیت شستشوی ظرف‌ها پایین بیاید، در اینصورت مجبورید حتماً برای رفع مشکل چاره‌ای بیندیشید. بیشتر مواقع ممکن است این مشکل جزئی بوده و به راحتی قابل رفع باشد ولی گاهی هم لازم می‌شود که ظرفشویی به وسیله تعمیرکار مجرب بررسی شود.

 

چرا قرص ظرفشویی حل نمی‌شود؟

ماشین‌های ظرفشویی برای اینکه ظروف را به خوبی بشویند، به شوینده‌های مخصوصی مثل قرص، پودر یا ژل نیازمند هستند که باید به اندازه لازم از آنها استفاده شود. همانطور که می‌دانید ژل ظرفشویی نسبت به قرص، زودتر حل می‌شود ولی باز هم احتمال دارد به دلایلی این شوینده‌ها در آب حل نشده و قادر نباشند چربی‌ها را از روی ظروف بشویند. اگر متوجه شدید که ظرف‌ها خوب تمیز نشده و حس می‌کنید که دلیل این کثیفی می‌تواند پخش نشدن مواد شوینده باشد بهتر است به موارد زیر توجه کنید :

۱- انتخاب مناسب برنامه شستشو

در ماشین‌های ظرفشویی برنامه‌های شستشوی بسیاری وجود دارد که به شکل پیش فرض طراحی شده‌اند تا شما بتوانید طبق تعداد ظرف‌ها و کثیفی آنها، بهترین و مناسب‌ترین برنامه را انتخاب کنید. اگر برنامه انتخابی شما زمان کمتر و دمای پایین‌تری داشته باشد، توصیه می‌کنیم از ژل یا پودر برای شستشو استفاده کنید ولی اگر ظرف‌ها خیلی کثیف هستند، پیشنهاد می‌شود از قرص ظرفشویی کلاسیک یا همه کاره استفاده کنید و همچنین برنامه‌های طولانی مدت با دمای بالای آب را اجرا کنید تا نتیجه بهتری از شستشو بگیرید. اگر برای برنامه‌های کوتاه از قرص استفاده کنید، ممکن است قرص حل نشده و کیفیت شستشو پایین بیاید.

حتما بخوانید:   نحوه تشخیص اصل بودن ماشین ظرفشویی بوش

۲- از شوینده‌های بی‌کیفیت استفاده نکنید.

شوینده‌های بی‌کیفیت، فاسد و غیراستاندارد دارای حلالیت کمتری هستند و ممکن است در کار شستشوی ظروف اختلال ایجاد کنند. برای اینکه شما مشکل پخش نشدن شوینده‌ها را در ظرفشویی حل کنید، بهتر است از قرص‌هایی استفاده کنید که از برند معروفی هستند و آنها را در مکان خنک نگهداری کنید تا خراب نشوند.

مواد شوینده

۳- ظروف را به صورت درست و اصولی در ماشین ظرفشویی بچینید.

یکی از مواردی که باعث می‌شود قرص حل نشود، چیدن اشتباه ظرف‌ها است. چینش اشتباه ظرف‌ها باعث می‌شود که درب مخزن مخصوص مواد شوینده باز نشده و یا اگر هم باز شود، قرص بدون اینکه در آب حل شود، در روی ظروف بیفتد. برای اینکه از این مشکل جلوگیری کرده باشید، توصیه می‌کنیم حتماً در قسمت جلویی، فقط بشقاب‌ها را بچینید و ظروف بزرگ یا قابلمه‌ها و ظرف‌های بلند دیگر را در قسمت جلو قرار ندهید.

۴- ممکن است درب مخزن مخصوص مواد شوینده باز نشود.

اگر شما از مواد شوینده خوب و مرغوب استفاده نکنید، باعث خواهد شد که کلید سوئیچ گیر کرده و درب مخزن هم در زمان لازم باز نشود. در این صورت است که مواد شوینده در جای خود مانده و در آب هم پخش نمی‌شود.

یکی از عوامل مهمی که باعث می‌شود مواد شوینده وارد ماشین ظرفشویی نشود، خرابی دیسپنسر است. دیسپنسر قطعه‌ای در ماشین ظرفشویی است که اگر خراب باشد، اختلال در عملکرد آن ایجاد می شود و درب مواد شوینده باز نخواهد شد. به همین دلیل باید دیسپنسر را هم در ماشین ظرفشویی بررسی کنید و از سلامت آن اطمینان پیدا کنید. اگر این قطعه خراب بود حتماً برای تعمیر و یا تعویض آن به تکنسین ماهر مراجعه کنید.

برای اینکه مشکل پخش نشدن بعضی از مواد شوینده را در دستگاه برطرف کنید، توصیه می‌کنیم ابتدا به وسیله دستمال خیس، کلید سوئیچ و داخل مخزن را خوب تمیز کرده و تکه‌هایی که از مواد شوینده باقی مانده است را از آن جدا کنید. اگر با این کار مشکل برطرف نشد، بهتر است برای تعمیر ظرفشویی به تکنسین ماهر مراجعه کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تخصصی تعمیر ماشین ظرفشویی در اسلامشهر | تعمیر ظرفشویی در محل

۵- ممکن است برنامه شستشو متوقف شده باشد.

یکی از دلایل دیگری که احتمال دارد باعث شود قرص در ماشین ظرفشویی حل نشود، این است که در هنگام کار، برنامه شستشو متوقف شود. اگر قبل از اینکه درب مخزن باز شود برنامه شستشو متوقف شده باشد، باعث خواهد شد شوینده‌ها در آب حل نشوند. این مشکل می‌تواند به دلیل خراب شدن برد رخ دهد. برای اینکه مشکل را رفع کنید یک بار دستگاه ظرفشویی را خاموش و روشن کنید و برنامه شستشو را استارت کنید. اگر مشکل برطرف نشد برای تعمیر ظرفشویی با تعمیرکار ماهر مشورت کنید.

۶- نباید مواد شوینده بیش از اندازه در مخزن باقی بماند.

اگر بیشتر از چند ساعت مواد شوینده را در داخل مخزن قرار دهید، این مواد متراکم و سفت شده و حلالیتشان را از دست می‌دهند. برای اینکه از ایجاد این مشکل جلوگیری کنید، توصیه می‌کنیم قبل از استفاده از دستگاه، مخزن مواد شوینده را پر کنید و بعد از آن سریعاً دستگاه ظرفشویی را روشن کنید.

اگر برای شستشوی ظروف از پودر مخصوص ظرفشویی استفاده می‌کنید، بهتر است حتماً مقدار استاندارد پودر را رعایت کنید. اگر پودر را بیشتر از اندازه لازم در داخل مخزن بریزید، ممکن است شوینده به خوبی در ظرفشویی پخش نشود و در این صورت است که ذره‌های پودر کاملاً به هم می‌چسبند و در آب حل نمی‌شوند.

۷- امکان دارد بازوهای آبپاش گیر کرده باشند.

چیدن نادرست ظرف ها در ماشین ظرفشویی باعث می‌شود بعضی از قسمت‌های ظروف به درستی در مسیر چرخش بازوهای آبپاش نباشند، در این صورت است که بازوها خوب نچرخیده و قادر نیستند آب را در دستگاه به جریان دربیاورند و در نتیجه آب در کف ظرفشویی به شکل ساکن باقی مانده و مواد شوینده هم پخش نمی شوند.

البته گاهی هم احتمال دارد که گیر کردن بازوهای آبپاش به چینش ظروف ربطی نداشته باشد. ممکن است بازوهای آبپاش به دلیل استفاده نادرست از ظرفشویی و یا حتی فرسودگی، خراب شوند و درست نچرخند، در این صورت شاید مجبور شوید قطعات فرسوده را تعمیر یا تعویض کنید.

۸- امکان دارد المنت خراب شده باشد.

همانطور که در ابتدا برایتان توضیح دادیم دمای بالای آب باعث می‌شود مواد شوینده مخصوصاً قرص و پودر، حلالیت بیشتری داشته باشند. به همین علت باید از پودر و قرص ماشین ظرفشویی برای برنامه‌های طولانی با دمای زیاد آب استفاده کرد. گاهی ممکن است برنامه انتخابی شما به علت خراب بودن المنت، درست اجرا نشود و این باعث خواهد شد آب به مقدار کافی گرم نشود و در این صورت است که مواد شوینده هم در آب حل نمی‌شوند.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات ماشین ظرفشویی توربو Turbo

اگر دلیل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی شما و همچنین پخش نشدن مواد شوینده، خراب شدن المنت بود، توصیه می‌کنیم حتماً المنت ظرفشویی را عوض کنید. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل، هر دو ماه یک بار بهتر است که ماشین ظرفشویی را به وسیله جرم گیرهای مخصوص، جرم گیری کنید.

۹- کلید سوئیچ درب ظرفشویی را بررسی کنید.

گاهی ممکن است پخش نشدن مواد شوینده مربوط به خرابی قطعات ماشین ظرفشویی مانند سوئیچ درب باشد. اگر کلید سوئیچ خراب شده و یا گیر کرده باشد، باعث خواهد شد درب مواد شوینده ظرفشویی هم باز نشود. بهتر است میکروسوئیچ ظرفشویی را چک کرده و به وسیله پارچه‌ای آن را تمیز کنید و دوباره در جای خود بگذارید و دستگاه را از جهت پخش شدن و یا وارد شدن مواد شوینده، بررسی کنید.

مواد شوینده

 

سخن پایانی

پخش نشدن مواد شوینده در ماشین ظرفشویی جزو مشکلاتی است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. این مشکل باعث می‌شود شستشوی ظروف به درستی انجام نشده و گاهی مجبور شوید ظروف را دوباره بشویید.

همانطور که گفتیم مهمترین دلایلی که می‌تواند باعث پخش نشدن مواد شوینده در ظرفشویی شود، ممکن است استفاده از قرص نامرغوب باشد، همچنین اگر شما ظروف را به درستی در داخل دستگاه نچینید باعث می‌شود درب محفظه مخصوص شوینده درست باز نشده و در نتیجه مواد شوینده هم کاملاً در ظرفشویی پخش نشوند.

گاهی هم امکان دارد خراب شدن بعضی از قطعات مثل دیسپنسر، مانع باز شدن درب مخصوص مواد شوینده شود و یا اینکه بازوهای آبپاش گیر کرده و یا حتی برنامه شستشو متوقف شده باشد. دمای پایین آب هم می‌تواند در ماشین ظرفشویی باعث شود مواد شوینده به خوبی در ظرفشویی پخش نشود.

اگر موارد بیان شده را بررسی کردید ولی باز هم مشکل ماشین ظرفشویی شما رفع نشد ، توصیه می‌کنیم حتماً به تعمیرکار ماهر برای رفع مشکل مراجعه کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

چرا مواد شوینده در ماشین ظرفشویی پخش نمی شود؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا قرص ظرفشویی حل نمی‌شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x