تعمیرات لپ تاپ

خدمات کامپیوتری در محل | تعمیرات کامپیوتر

یکی از خدماتی که هیچ وقت بازار آن از رونق نمی‌افتد، خدمات کامپیوتری می باشد. هر شرکت، سازمان، خانه و فروشگاهی ممکن است هر چند وقت یک بار به انواع خدمات کامپیوتری احتیاج پیدا کند. از آنجایی که مراجعه کردن به مغازه برای دریافت خدمات کامپیوتر و فروشگاه خدماتی کامپیوتر همیشه امکان پذیر نمی باشد، در سالهای اخیر بیشتر خدمات کامپیوتر در محل انجام می شود. چنانچه شما نیز مایل هستید که خدمات کامپیوتری را در منزل خود دریافت کنید مطالعه این مطلب را از دست ندهید. در این مقاله لیستی از خدمات کامپیوتر در محل را مرور می کنیم.

خدمات تعمیر کامپیوتر چیست؟

خدمات کامپیوتر شامل همه خدماتی می باشد که در زمینه فناوری و کامپیوتر است. این خدمات می‌تواند شامل نصب ویندوز و هر نرم افزاری در کامپیوتر و یا تعمیرات سخت افزاری و یا حتی راه اندازی کردن و پشتیبانی از شبکه باشد. در واقع می توان گفت لیست خدماتی که برای کامپیوتر در محل انجام می شود می تواند به نوع خدمات ‌دهی مغازه و گستردگی شرکت و یا حتی مهارت فرد متخصص بستگی داشته باشد. خدماتی که به عنوان خدمات کامپیوتری در شهرهای مختلف تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و … انجام می شود را می توان در دو دسته تقسیم بندی کرد.

  • خدمات کامپیوتر نرم افزاری
  • خدمات کامپیوتر سخت افزاری

انجام خدمات کامپیوتر در محل

چنانچه شما دارای کسب و کار و یا سازمانی می باشید و یا دریافت خدمات کامپیوتر برای شما اهمیت زیادی دارد، دسترسی داشتن به یک خدمات کامپیوتری در محل برایتان بسیار ضروری است. در یک سازمان یا شرکت بروز مشکلات در سیستم و یا شبکه می‌تواند با خسارات جدی مالی و حتی معنوی برابر باشد. در این شرایط نمی توان در تعمیرات سیستم سهل انگاری کرد و لازم است که در اولین فرصت اقدام به تعمیر کامپیوتر شود. خدمات کامپیوتری در محل/تعمیرات کامپیوتردر اکثر موارد شرکتهایی که خدمات کامپیوتری ارائه می دهند متخصصین خود را به شرکت و یا محل مورد نظر کاربر می فرستند. همچنین برخی از شرکت‌ها نیز خدماتی مثل نصب ویندوز را در محل انجام می دهند که مخصوص سیستم های خانگی و یا شخصی می باشد. نکته مهمی که وجود دارد این است که بی شک خدمات کامپیوتر در محل برای بیشتر افرادی که دارای شرکت و یا سازمانی هستند از اهمیت زیادی برخوردار است. دقت کنید مواردی مثل خدمات کامپیوتر آنلاین و یا خدمات کامپیوتر تلفنی هرگز کارایی خدمات کامپیوتر در محل را نخواهند داشت.

حتما بخوانید:   روش تعمیر لپ تاپ لنوو Lenovo | خدمات تعمیر لپ تاپ لنوو

فهرستی از انواع مختلف خدمات کامپیوتری که در محل ارائه می‌شود

در این قسمت قصد داریم شما را با خدمات کامپیوتری که در محل انجام می‌شود آشنا کنیم. یک فروشگاه خدمات کامپیوتر و یا مغازه خدمات کامپیوتر که در این کار تجربه دارد و با سابقه است، معمولاً اغلب خدماتی که برای یک کامپیوتر نیاز می باشد را پوشش می دهد. گاهی نیز ممکن است بر حسب تخصصی که در یک زمینه خاص دارد، خدمات تخصصی دیگری نیز به مشتریان خود ارائه دهد.

خدمات نرم افزاری کامپیوتر در محل

یکی از بیشترین درخواست هایی که برای خدمات کامپیوتر در محل ثبت می شود خدمات نرم افزاری کامپیوتر می باشد که در ادامه به توضیح مختصر درباره برخی از آنها می پردازیم.

نصب ویندوز سیستم در محل

یکی از مواردی که در لیست خدمات کامپیوتر وجود دارد نصب ویندوز می باشد. این خدمات بر اساس نیاز کاربر متغیر است. گاهی ممکن است درخواست نصب ویندوز سیستم در محل برای یک سیستم خانگی باشد و یا برای چند سیستم سازمانی. زمان نصب ویندوز سیستم در محل به طور معمول نسخه ویندوز با توجه به نوع سخت افزار و نیاز کاربر تعیین می شود. یکی از مزایای استفاده کردن از خدمات کامپیوتر در محل این است که شما می توانید هزینه های نصب ویندوز را قبل از آنکه سفارشتان را نهایی کنید، بدانید.

نصب نرم افزار های مختلف در محل

یکی دیگر از مواردی که در فهرست خدمات کامپیوتر در محل وجود دارد، نصب نرم افزارهای مختلف می باشد. نصب کردن ویندوز بدون نصب نرم افزارهای کاربردی دیگر کارایی زیادی ندارد. بعضی از خدماتی که در خدمات کامپیوتری قابل ارائه می باشد عبارتند از:

  • نصب مجموعه آفیس
  • نصب آنتی ویروس
  • نصب پلیر پخش صدا
  • نصب پلیر پخش ویدیو
  • نصب مرورگر
  • نصب نرم افزارهای تخصصی مثل اتوکد، فتوشاپ
  • نصب انواع بازی

ارائه خدمات سخت افزاری کامپیوتر در محل

در اغلب موارد منظور از ارائه خدمات کامپیوتری و تعمیر در محل مورد نظر کاربر، تعمیرات سخت افزاری می باشد. در ادامه مطلب پرتقاضاترین خدمات سخت افزاری کامپیوتر که در شرکت های خدمات کامپیوتر ثبت گردیده است را بیان کرده ایم.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید لپ‌تاپ برای دانشجویان | لپ تاپ های مناسب برای دانشجویان

تعمیرات کیس در محل

همانطور که گفتیم بیشترین متقاضیان برای خدمات کامپیوتری و تعمیر کامپیوتر به صورت سیار در سازمان ها و شرکت ها هستند. زیرا این مراکز بیشتر از سیستم رومیزی در محل کار خود استفاده می‌کنند و به همین خاطر تعمیر کردن کیس و دیگر قطعات کامپیوتر از مهمترین درخواست های آنها می باشد. خدمات کامپیوتری در محل/تعمیرات کامپیوتربه منظور تعمیر کردن کیس در محل توسط مراکز خدماتی و تعمیرات کامپیوتر متخصصان همه اجزای کیس که شامل پاور، مادربرد، کارت گرافیک، پردازنده، کارت شبکه، کارت صدا و … را مورد ارزیابی قرار می دهند تا مشخص کنند که کدام قسمت از کامپیوتر دچار مشکل شده است و نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد. همچنین خدمات برای لپ تاپ و دیگر قطعات سخت افزاری نیز ارائه می شود.

ارائه خدمات در زمینه شبکه

نصب و راه اندازی کردن انواع شبکه های کامپیوتری و پشتیبانی شبکه های workgroup و domain از خدمات پرطرفداری است که در هر مغازه خدماتی کامپیوتر و همچنین شرکت های کامپیوتری که در شهرهای مختلف شیراز، مشهد، تهران، کرج و … وجود دارد ارائه می شود. برخلاف سیستم خانگی، ادارات دارای سیستم شبکه می باشند و به همین خاطر به خدمات نصب کردن و راه اندازی شبکه وایرلس و کابلی و همچنین پشتیبانی نیاز دارند. علاوه بر آن جهت افزایش کارایی و امنیت شبکه و همچنین رفع نقاط ضعف شبکه نیاز است که یک مرکز خدمات کامپیوتری اقدام به ارائه خدمات به این سازمان ها کند.

هزینه ارائه خدمات کامپیوتر در محل

هزینه ارائه خدمات کامپیوتر بستگی به نوع خدماتی دارد که کاربر دریافت می کند. در فهرست خدمات کامپیوتر هر کدام از خدمات نرخ مخصوصی دارند. به عنوان مثال نصب کردن ویندوز و یا نصب هر کدام از نرم افزارهای تخصصی قیمت مشخصی دارد. علاوه بر آن تعمیر کردن سخت افزار کامپیوتر نیز دارای نرخ مشخصی می باشد. واضح است مواردی مثل حجم کار انجام شده برای کامپیوتر و یا نیاز به تعویض یک قطعه نیز می تواند در هزینه نهایی خدمات تاثیر گذار باشد. گاهی نیز ممکن است هزینه خدمات کامپیوتر در محل با خدماتی که در فروشگاه یا محل کار متخصص انجام می‌شود متفاوت باشد.

نحوه دریافت انواع خدمات کامپیوتر در تهران و دیگر شهرها

شما کاربران عزیز می توانید با مرکز خدماتی ایبک امداد تماس بگیرید و مشکل سیستم خود را مطرح کنید. علاوه بر آن می توانید هزینه ارائه خدمات را قبل از دریافت آن استعلام بگیرید. دیگر لازم نیست به صورت حضوری به مغازه های خدمات کامپیوتر مراجعه کنید و فقط کافیست که درخواست خود را در مرکز ارائه خدمات کامپیوتر و تعمیر آن ثبت کنید. همچنین می توانید قیمت های پیشنهادی که متخصصان به شما ارائه می دهند را با دیگر مراکز مقایسه کنید و بهترین آن را انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   دلایل کند شدن لپ‌تاپ و کامپیوترها

عیب یابی و رفع مشکلات مربوط به کامپیوتر در محل

بسیاری از افرادی که کار آنها با کامپیوتر می باشد و قسمت های مختلف سیستم را به خوبی می شناسند، می توانند عیب یابی آن را نیز تا حدود زیادی خودشان انجام دهند اما خیلی از افراد هم هستند که نمی توانند این کار را انجام دهند و اگر کامپیوتر آنها با مشکلی برخورد کند به عنوان مثال هنگ کند و یا خود به خود خاموش گردد و یا دچار ویروس شود، نمی توانند اقدام به رفع مشکلات آن کنند. اطلاع از اینکه مشکل مربوط به کامپیوتر نرم افزاری است و یا سخت افزاری و یا اینکه آیا مشکل به وجود آمده به راحتی برطرف می شود، تعمیر آن چه قدر زمان می برد و هزینه آن چقدر می شود را می توانید از خدمات کامپیوتری بپرسید. چنانچه کامپیوتر شما هم با این مشکلات برخورد کرده و به دنبال فردی متخصص هستید تا بتوانید مشکل سیستم خود را در محل حل کنید، می توانید از کارشناسان حرفه ای و ماهر ایبک امداد کمک بگیرید.

مزایای ارائه خدمات کامپیوتر در محل

علاوه بر آن که ثبت سفارش در مراکز خدمات کامپیوتری رایگان انجام می شود، شما کاربران عزیز می توانید از نحوه ارائه خدمات و قیمت آن هم آگاهی کافی داشته باشید.خدمات کامپیوتری در محل/تعمیرات کامپیوتر خدمات کامپیوتری در اراک 367x367 2 همچنین ارائه خدمات کامپیوتر در محل مورد نظر کاربر در هر روز و هر ساعتی که کاربر بخواهد امکان پذیر می باشد. در حالیکه جهت تعمیر کردن کامپیوتر اگر بخواهید به مراکز حضوری مراجعه کنید حتماً باید ساعت مشخصی این کار را انجام دهید و حتی باید سیستم خود را در آن جا بگذارید و خودتان برگردید.

سخن پایانی

یکی از خدماتی که امروزه در برخی از مراکز خدمات کامپیوتری ارائه می شود، انجام تعمیرات کامپیوتر در محل می باشد. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی خدمات ارائه شده توسط مراکز مربوطه پرداختیم و در پایان در مورد مزایای این روش صحبت کردیم. شما کاربران عزیز می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمایی با مرکز خدماتی ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما در این باره مشورت کنید.

31

خدمات کامپیوتری در محل | تعمیرات کامپیوتر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات کامپیوتری در محل | تعمیرات کامپیوتر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x