تعمیرات ظرفشویی

بررسی ایرادات و مشکلات رایج ماشین ظرفشویی زانوسی ZANUSSI

بررسی ایرادات و مشکلات رایج ماشین ظرفشویی زانوسی ZANUSSI | عیب‌یابی ماشین ظرفشویی زانوسی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه استفاده از ماشین ظرفشویی به دلیل صرفه جویی در هزینه ها و زمان بیشتر شده است. یکی از ظرفشویی های باکیفیت که افراد زیادی از آن استفاده می کنند، ماشین ظرفشویی زانوسی است. این دستگاه در حین استفاده بنا به دلایل گوناگون ممکن است با مشکلاتی مانند تخلیه نکردن آب، روشن نشدن، صدای زیاد و… مواجه شود.

برخی از این مشکلات را می‌توانید خودتان برطرف نمایید، اما در صورتی که مشکل به وجود آمده تخصصی تر باشد، حتماً باید از افراد متخصص در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی زانوسی

موارد مختلفی وجود دارد، که موجب می‌شود ماشین ظرفشویی زانوسی نتواند به خوبی عمل آبگیری را انجام دهد. برای اینکه بتوانید مشکلات به وجود آمده در ماشین ظرفشویی زانوسی را برطرف کنید، این موارد را بررسی نمایید:

ماشین ظرفشویی زانوسی با استفاده از شلنگ هایی به شیر آب شهری وصل است، تا آب ماشین ظرفشویی تأمین گردد و عمل آبگیری را با استفاده از آنها انجام دهد. در برخی مواقع ممکن است شلنگ ها طول بیشتری داشته باشند. در محلی که به شیر وصل هستند، فیلترها و صافی هایی قرار داده شده است. این فیلترها موجب می‌شوند، که املاحی که در آب وجود دارد و رسوبات به درون دستگاه وارد نشوند.

این شلنگ های تأمین آب ماشین ظرفشویی زانوسی را باید بررسی کنید، که آسیب دیده نبوده و به صورت صاف قرار داشته باشند، تا عمل آبگیری ماشین ظرفشویی زانوسی به راحتی انجام شود. همچنین از انسداد نداشتن فیلتر های فوق اطمینان حاصل کنید.

سوئیچی به نام سوئیچ فشار در این دستگاه وجود دارد، که برقی که به درون شیر برقی وارد می شود را تحت کنترل دارد. چنانچه سوئیچ فشار یا همان سوئیچ سطح آب در ماشین ظرفشویی زانوسی ایرادی داشته باشد، قبل از اینکه آب به سطح مناسبی در دستگاه برسد، از شیر برقی جریان را قطع می‌کند و یا همچنین امکان دارد، که در اول کار جریان را از شیر برقی قطع کند. در این شرایط باید سوییچ فشار ماشین ظرفشویی زانوسی عوض شود.

برای این کار بهتر است، که از سرویسکاران مجاز کمک بگیرید. چون این بررسی و عوض کردن سوئیچ فشار از جمله موارد تخصصی می باشد.

امکان دارد، که ایرادی در برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی زانوسی وجود داشته باشد. برد الکترونیکی موجب می شود، که جریان الکتریکی در تمام قطعه های گوناگون مثل شیربرقی هدایت شود. چنانچه ایرادی در برد وجود داشته باشد امکان دارد، که برای کارکرد مناسب شیر برقی ولتاژ لازم به آن نرسد. در این حالت آبگیری ماشین ظرفشویی به خوبی انجام نخواهد شد. برای رفع مشکل باید برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی زانوسی را عوض کنید.

یکی دیگر از دلایل مهم و اصلی آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی زانوسی این است، که فشار آب کافی نیست. برای اینکه ماشین ظرفشویی شما عملکرد درستی داشته باشد، حتماً باید فشار آب را کنترل کنید. به خصوص افرادی که در آپارتمان ها زندگی می کنند با این مشکل بیشتر مواجه می شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی فیلکو در تهران

ظرفشویی زانوسی

ماشین ظرفشویی زانوسی آبریزش یا نشت آب دارد

برای اینکه بتوانید دلیل و محل نشت آب در ماشین ظرفشویی زانوسی را به صورت دقیق بیابید، بهتر است، که دستگاه خود را بدون بار روشن کنید و قسمت های مختلف آن را بررسی نمایید. یکی از قسمت های بسیار مهمی که در موقع کار کردن ماشین ظرفشویی زانوسی باید بررسی کنید، اطراف درب دستگاه می باشد.

شلنگ ورودی و شلنگ تخلیه در ماشین ظرفشویی زانوسی ممکن است، که دچار انسداد و گرفتگی شده باشند و یا پوسیده شده و موجب نشت آب از قسمت زیر ماشین ظرفشویی شوند. بنابراین در این شرایط باید این شلنگ ها را عوض کنید، تا مشکل نشت آب ماشین ظرفشویی زانوسی برطرف گردد.

محل اتصال شلنگ ها را چک کنید. در صورتی که به خوبی و به صورت صحیح وصل نشده باشند، می‌تواند موجب نشت آب از ماشین ظرفشویی زانوسی شود. در صورت محکم نبودن اتصالات باید آنها را با ابزار مناسب محکم نمایید.

یکی از قسمت های بسیار مهم که در تخلیه آب ظرفشویی زانوسی کاربرد دارد پمپ تخلیه این دستگاه می باشد. پمپ تخلیه در قسمت جلو و پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد. احتمال دارد، که ایراد و مشکلی در پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی زانوسی وجود داشته و موجب آبریزش دستگاه شود.

احتمال دارد با گذشت زمان لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی زانوسی پاره و فرسوده شده باشد. در این حالت تا وقتی که لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی را عوض نکرده اید بهتر است از آن استفاده نکنید. چون درب دستگاه شما قفل نخواهد شد و در ادامه موجب خواهد شد، که شما مجبور به تعویض قفل درب دستگاه خود شوید.

برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی زانوسی ایراد دارد

خرابی ها و مشکلاتی در ماشین ظرفشویی به وجود می‌آید، که دلیل آنها مربوط به برد ماشین ظرفشویی است. چنانچه دستگاه طبق برنامه و دستوری که وارد می شود، عمل نمی کند و برنامه ها به صورت صحیح اجرا نمی شوند، احتمال دارد، که برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی زانوسی ایرادی داشته باشد.

یکی دیگر از نشانه های خراب بودن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی زانوسی این است، که پنل ظرفشویی عملکرد مناسبی ندارد و حتی در برخی مواقع امکان دارد، که پنل خاموش شود. در این حالت مشکل مربوط به برد دستگاه است.

در برخی مواقع ماشین ظرفشویی در حین کار خاموش می شود، نشان دهنده ایراد و مشکل داشتن برد آن می باشد. در چنین شرایطی بهتر است، که برد ماشین ظرفشویی زانوسی تعویض گردد. چون با تعمیر کردن نتیجه مطلوبی حاصل نمی شود و مجبور خواهید بود، که قطعه هایی که در آن به کار برده شده است را چند بار عوض کنید. بنابراین بهتر است، که در همان ابتدا برد جدید را جایگزین نمایید.

اما در مواقعی که در برد ایراد کوچکی به وجود آمده است، می توان آن را تعمیر کرد و دوباره از آن استفاده کرد. برای تشخیص تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی قطعه هایی که در آن به کار برده شده است، بررسی شده و تشخیص داده می شود، که هر کدام از قطعات معیوب چه مشکلی دارند و نسبت به تعمیر و تعویض آن اقدامات لازم انجام می شود.

جت پمپ ماشین ظرفشویی زانوسی خراب است

در ماشین‌های ظرفشویی جدید زانوسی جت پمپ قرار داده شده است. این جت پمپ فشار آبی که به ظرفشویی وارد می‌شود را کنترل می‌کند. وجود جت پمپ در ماشین ظرفشویی زانوسی موجب می‌شود، که کیفیت شستشو در این دستگاه بسیار بالاتر باشد و در ظرفشویی انرژی کمتری مصرف گردد. این موارد موجب می‌شوند، که ماشین ظرفشویی زانوسی در نهایت عملکرد بسیار بهتری داشته باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  هر آنچه که باید در مورد تعمیر ماشین ظرفشویی بدانید.

جت پمپ در این دستگاه آب را به چرخش در می آورد و به همه قسمت های مختلف دستگاه به راحتی آب را می رساند. به این ترتیب در ماشین ظرفشویی زانوسی مصرف انرژی کاهش پیدا می‌کند.

در دستگاه های جدیدتر هیتر و جت پمپ با یکدیگر ادغام شده و موجب می‌شود، که ظرف ها با آب گرم مورد شستشو قرار بگیرند و پاکیزه تر شوند. این ادغام موجب می شود، که وقتی جت پمپ تعمیر می‌شود، هیتر و یا گرم کننده را نمی توان به صورت جدا از هم تعمیر کرد و در این حالت مجبور می‌شوید، که هر دوی آنها را عوض کنید.

ممکن است در برخی مواقع نازل جت پمپ دستگاه کثیف شده و جرم زیادی داشته باشد. در این حالت پمپ قفل می‌شود. اگر سیم پیچ پمپ ماشین ظرفشویی نیم سوز شده یا به صورت کامل بسوزد، موجب خواهد شد، جت پمپ عملکرد درستی نداشته باشد.

تخلیه نکردن ظرفشویی زانوسی

در صورتی که پمپ تخلیه دچار انسداد و گرفتگی شود، نمی‌تواند آب را به خوبی تخلیه کند. برای اینکه از پمپ محافظت شود، فیلتری پیش از آن نصب گردیده است، تا آلودگی ها به آن نرسد.

چنانچه این فیلتر با موادی انسداد یابند، ظرفشویی زانوسی نمی تواند عمل تخلیه آب را به صورت صحیح انجام دهد. بنابراین باید فیلتر را تمیز کنید.

شلنگ ماشین ظرفشویی زانوسی که در قسمت پشت دستگاه قرار دارد امکان دارد، که مسدود شده باشد. بنابراین شلنگ تخلیه را از نظر آزاد بودن مسیر آن چک کنید.

اگر تایمر یا برد ماشین ظرفشویی زانوسی که فرمان های لازم را به قطعه های مختلف دستگاه صادر می کند، دچار ایراد و خرابی شود، عملکرد ماشین ظرفشویی زانوسی مختل گردیده و موجب خواهد شد، که تخلیه آب در این دستگاه به صورت صحیح انجام نشود و دیگر برنامه ها و مراحل شستشوی ظرف ها در این ماشین ظرفشویی با اختلال مواجه خواهند شد. برای تست و بررسی تایمر و برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی زانوسی حتماً از تعمیرکاران مجاز کمک بگیرید، تا این قطعه به صورت اصولی بررسی شده و ایراد به وجود آمده در آن برطرف گردد.

ظرفشویی زانوسی

سخن تکمیلی

در مواقعی که از ماشین ظرفشویی زانوسی استفاده می کنید، بهتر است، که ظرف های خود را در ابتدا تمیز کرده و سپس درون دستگاه قرار دهید. در این صورت ماشین ظرفشویی زانوسی با مشکلات کمتری مواجه شده و کمتر نیاز به عیب یابی و تعمیر پیدا خواهد کرد. قبل از استفاده از ماشین ظرفشویی زانوسی برای آشنا شدن با قابلیت ها و برنامه های متنوعی که در آن تعبیه شده است، پیشنهاد می شود دفترچه راهنمای آن را با دقت مطالعه نمایید. در صورتی که دستگاه شما با ایرادات و خرابی هایی مواجه شد، اجازه دهید، که بررسی دستگاه شما توسط تعمیرکاران انجام شود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ماشین ظرفشویی زانوسی ZANUSSI

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ایرادات و مشکلات رایج ماشین ظرفشویی زانوسی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا