تعمیرات لباسشویی

راهنمای ماشین لباسشویی آبسال | معرفی عملکرد لباسشویی آبسال

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی پرکاربرد و مهم است که در تمیز نگه داشتن لباس ها و صرفه جویی در زمان و انرژی نقش بسزایی دارد. اما برای بهره برداری بهینه از این دستگاه، باید نحوه نصب، راه اندازی، استفاده، نگهداری و عیب یابی آن را بدانیم. در این مقاله، قصد داریم به بررسی راهنمای ماشین لباسشویی آبسال بپردازیم.

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی آبسال

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی آبسال شامل اطلاعات مفیدی در مورد نحوه نصب، راه اندازی، استفاده، نگهداری و عیب یابی این دستگاه می باشد. برخی از نکات مهم راجع به دفترچه راهنمای لباسشویی آبسال عبارتند از:

 • انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن دستگاه که صاف، بدون شیب، نزدیک به اتصالات آب و برق و دارای جریان هوای کافی باشد.
 • باز کردن پیچ های پشت دستگاه که برای حفاظت از قطعات داخلی در زمان حمل نصب شده اند.
 • استفاده از شیلنگ ها و اتصالات با کیفیت برای وصل کردن دستگاه به شیر آب ورودی و خروجی
 • تمیز کردن جاپودری و فیلترهای دستگاه هرچند وقت یکبار
 • رسوب زدایی دستگاه با استفاده از مواد مناسب
 • رعایت ظرفیت مجاز شستشو و استفاده از شوینده های با کیفیت
 • تنظیم دمای آب و برنامه شستشو بر اساس نوع و میزان کثیفی لباس ها
 • فعال کردن قفل کودک برای جلوگیری از دستکاری توسط کودکان
 • ریست کردن دستگاه در صورت بروز مشکل
 • عدم شستشوی اشیای کوچک، پتو، روتختی، کتونی و کفش در دستگاه

بررسی راهنمای ماشین لباسشویی آبسال

راهنمای انتخاب برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی آبسال

برای انتخاب برنامه های شستشوی مناسب در ماشین لباسشویی آبسال، باید به نوع پارچه، درجه آلودگی و مقدار لباس های خود توجه کنید. هر برنامه شستشو برای شرایط خاصی طراحی شده است و می تواند به حفظ کیفیت و طول عمر لباس های شما کمک کند.

در ادامه به معرفی برخی از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی آبسال می پردازیم:

برنامه Synthetic

از این برنامه برای لباس های معمولی استفاده می شود. این برنامه با دمای ۶۰ درجه سانتی گراد و سرعت چرخش ۸۰۰ دور در دقیقه شستشو می دهد. این برنامه برای لباس هایی که از الیاف مصنوعی ساخته شده اند مناسب است.

برنامه Hand Wash

برای لباس های ظریف به مانند شستشوی دستی استفاده می شود. این برنامه با دمای ۳۰ درجه سانتی گراد و سرعت چرخش ۴۰۰ دور در دقیقه شستشو می دهد. این برنامه برای لباس هایی که از پنبه، ابریشم، کشمیر و یا دانتل ساخته شده اند مناسب است.

برنامه Quick 15

برنامه شستشوی سریع ۱۵ دقیقه ای با آب ۴۵ درجه سانتی گراد است. این برنامه برای لباس هایی که کمی آلوده هستند و نیاز به شستشوی فوری دارند مناسب است.

برنامه Rinse + Spin

از این برنامه برای فقط آبکشی و خشک کردن لباس ها استفاده می شود. این برنامه با سرعت چرخش ۱۰۰۰ دور در دقیقه آبکشی می کند. این برنامه برای لباس هایی که قبلا شسته شده اند و نیاز به  آبکشی و خشک شدن، دارند مناسب می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت اصلی سوختگی برد ماشین لباسشویی | تعمیر ماشین لباسشویی در محل

راهنمای جرم گیری و از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی آبسال

برای جرم گیری و از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی آبسال، شما می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. برخی از این روش ها عبارتند از:

استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین

این محلول طبیعی و ارزان، باکتری ها و رسوبات را از دیگ و محفظه ماده شوینده ماشین لباسشویی شما از بین می برد. برای این کار، کافی است نصف پیمانه جوش شیرین را در محفظه دیگ و نصف پیمانه سرکه را در محفظه ماده شوینده بریزید و ماشین را روی برنامه شستشوی معمولی روشن کنید.

استفاده از قرص یا پودر جرم گیری

این محصولات شیمیایی، به راحتی در بازار یافت می شوند و می توانند ماشین لباسشویی شما را از جرم و رسوب پاک کنند. برای این کار، کافی است یک قرص یا یک پیمانه پودر جرم گیری را در محفظه دیگ بریزید و ماشین را روی برنامه شستشوی معمولی روشن کنید.

تمیز کردن قسمت های دیگر ماشین لباسشویی

علاوه بر دیگ و محفظه ماده شوینده، شما باید قسمت های دیگر ماشین لباسشویی خود را نیز تمیز و ضدعفونی کنید. این قسمت ها شامل بدنه، درب، لاستیک درب، محفظه مواد شوینده و فیلتر ماشین هستند. برای تمیز کردن این قسمت ها، می توانید از اسفنج، مسواک، سرکه، جوش شیرین یا مواد شوینده مناسب استفاده کنید.

راهنمای قفل کودک در ماشین لباسشویی آبسال

قفل کودک در ماشین لباسشویی آبسال یک ویژگی ایمنی است که باعث می شود تمام دکمه های ماشین به جز دکمه پاور قفل شوند. این ویژگی از اینکه کودکان بتوانند برنامه شستشو را تغییر دهند یا به ماشین آسیب برسانند، جلوگیری می کند.

برای فعال کردن یا غیرفعال کردن قفل کودک، باید دو دکمه خاص را به طور همزمان به مدت چند ثانیه فشار دهید. این دو دکمه بسته به مدل ماشین لباسشویی آبسال متفاوت است. برای مثال، در یکی از مدل های لباسشویی آبسال، دو دکمه شستشو و چرخش را فشار دهید، قفل کودک فعال یا غیرفعال می شود.

کد خطاها یا ارور ماشین لباسشویی آبسال و علت آن

کد خطاها یا ارور ماشین لباسشویی آبسال نشان دهنده ایراداتی است که در قسمت های مختلف دستگاه رخ می دهد. برخی از این ارورها می توانند با راه حل های ساده برطرف شوند، اما برخی نیازمند تعمیرکار مجرب هستند. در ادامه به معرفی و رفع برخی از این ارورها می پردازیم:

ارور F01

این ارور به معنی عدم آبگیری یا نبود آب کافی در دستگاه است. علت آن ممکن است خرابی شیر برقی، سنسور سطح آب، برد الکترونیکی، بسته بودن شیر ورودی آب یا وجود اتصالی در سیم کشی های مربوطه باشد.

برای رفع این ارور، ابتدا از باز بودن شیر ورودی آب مطمئن شوید. سپس شیر برقی، سنسور سطح آب و برد الکترونیکی را بازرسی کنید. اگر مشکل از این قسمت ها نبود، باید با تعمیرکار ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

ارور F02

ارور F02 به معنای خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی است. هیدروستات قطعه ای است که سطح آب را در دیگ ماشین اندازه گیری می کند. علت این ارور ممکن است خرابی یا قطعی در هیدروستات یا اتصالات و سوکت های آن باشد. برای برطرف کردن این ارور، باید هیدروستات را بازرسی و در صورت لزوم تعویض کنید.

ارور F04

این ارور نشان دهنده ی خرابی میکروسوئیچ دستگاه می باشد. میکروسوئیچ قطعه ای است که وضعیت باز یا بسته بودن درب ماشین را تشخیص می دهد. در صورتی که این قطعه خراب شود، ماشین شروع به کار نمی کند. برای رفع این ارور، باید میکروسوئیچ را تعویض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی | بررسی 10 مورد از عوامل اصلی بوی سوختگی لباسشویی

ارور F05

ارور F05 معنی خرابی المنت حرارتی ماشین لباسشویی است. المنت حرارتی قطعه ای است که آب را در دیگ ماشین گرم می کند. چنانچه این قطعه خراب شود، ماشین آب را گرم نمی کند. برای برطرف کردن این ارور، باید المنت حرارتی را تعویض کنید.

راهنمای ریست کردن ماشین لباسشویی آبسال

ریست کردن ماشین لباسشویی آبسال یک روش برای حل برخی از مشکلات و خطاهای دستگاه است. برای ریست کردن ماشین لباسشویی آبسال، شما باید دو دکمه خاص را به طور همزمان به مدت چند ثانیه فشار دهید.

این دو دکمه به مدل ماشین لباسشویی آبسال بستگی دارد. برای مثال، در یکی از مدل های لباسشویی آبسال، باید دو دکمه شستشو و چرخش را فشار دهید تا ماشین ریست شود.

راهنمای اتصال برق ماشین لباسشویی آبسال

برای اتصال برق ماشین لباسشویی آبسال، شما باید به چند نکته توجه کنید:

 • از یک پریز جداگانه و بدون سه راهی برای ماشین لباسشویی استفاده کنید. پریز برق باید در فاصله حداکثر یک و نیم متری از ماشین قرار گیرد.
 • پریز برق باید متصل به زمین باشد. این کار برای ایمنی شما و جلوگیری از برق گرفتگی ضروری است.
 • دو شاخه برق ماشین لباسشویی را به پریز برق وصل کنید. از کشیدن یا پیچ خوردن سیم برق خودداری کنید.

تنظیم کردن ماشین لباسشویی آبسال به صورت اتوماتیک

برای تنظیم ماشین لباسشویی آبسال به صورت اتوماتیک، شما باید از برنامه های پیش فرض دستگاه استفاده کنید. این برنامه ها بر اساس نوع پارچه، درجه آلودگی و مقدار لباس ها، تنظیمات مورد نیاز را به صورت خودکار انجام می دهند.

برای انتخاب برنامه اتوماتیک، شما باید دکمه انتخاب برنامه را فشار دهید و با استفاده از دکمه های جهت دار، برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید. برخی از برنامه های اتوماتیک عبارتند از:

برنامه Eco Cotton

این برنامه برای شستشوی لباس های پنبه ای با مصرف کم آب و برق مناسب است. این برنامه با دمای ۴۰ درجه سانتی گراد و سرعت چرخش ۱۰۰۰ دور در دقیقه شستشو می دهد.

برنامه Synthetic

این برنامه برای شستشوی لباس های معمولی استفاده می شود. این برنامه لباس ها را با دمای ۶۰ درجه سانتی گراد و سرعت چرخش ۸۰۰ دور در دقیقه شستشو می دهد.

برنامه Delicate

برای شستشوی لباس های ظریف و حساس، از این برنامه استفاده می شود. این برنامه با دمای ۳۰ درجه سانتی گراد و سرعت چرخش ۴۰۰ دور در دقیقه شستشو می دهد.

برنامه Wool

برای شستن لباس های پشمی و کشمیری از این برنامه استفاده می شود. این برنامه با دمای ۴۰ درجه سانتی گراد و سرعت چرخش ۶۰۰ دور در دقیقه شستشو می دهد.

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی آبسال

جمع بندی

در این مقاله از آی بک امداد، به بررسی دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی آبسال پرداختیم. چنانچه در لباسشویی خود با مشکلی روبرو شدید که نمی توانید خودتان حل کنید، می توانید از خدمات تخصصی و فوری مجموعه آی بک امداد استفاده کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای ماشین لباسشویی آبسال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی راهنمای ماشین لباسشویی آبسال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا