تعمیرات تلویزیون

نحوه فعال کردن قفل کودک تلویزیون دوو | عملکرد قفل کودک تلویزیون چگونه است؟

چگونگی غیر فعال یا فعال کردن قفل کودک در تلویزیون دوو با ریموت کنترل

دنیای آنلاین به ما امکانات دستیابی به اطلاعات و خدمات فراوانی را می دهد. یکی از این امکانات تلویزیون‌ های هوشمند دوو است که قابلیت متصل شدن به اینترنت را دارند. اینترنت نیز دنیای عکس و فیلم است که برای تمامی سنین مناسب نیست. بنابراین دانستن قابلیت قفل کودک تلویزیون دوو باعث می شود بتوانید دسترسی کودکان و افراد دیگر را به برخی از قابلیت های تلویزیون محدود کنید.

قفل کودک چیست؟

قابلیتی که باعث می شود کاربر بتواند برخی از امکانات تلویزیون را محدود کند، با عنوان قفل کودک شناخته می شود. در واقع قفل کودک با استفاده از یک رمز انجام می شود. اما اگر قفل کودک تلویزیون فراموش شود، چگونه می توان آن را باز کرد؟ اگر برای شما هم پیش آمده که قفل کودک تلویزیون دوو برایتان غیرفعال شد، نگران نباشید.

چرا که در این مقاله در مورد قفل کودک و  راه های باز کردن قفل کودک تلویزیون دوو مطالبی را ارائه خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

عملکرد قفل کودک تلویزیون چیست؟

امروزه یکی از پرطرفدارترین برنامه های هوشمند، قفل کودک است. با توجه به امکانات تلویزیون های پیشرفته همچون، اشتراک گذاری فایل، محتوا، فیلم و موزیک و نرم افزارهای مختلف، وضعیت مراقبت از این اطلاعات در گروه سنی مختلف دشوار تر و سخت تر از قبل شده است.

برای همین شاید نیاز داشته باشیم نوع حریم خصوص در دسترسی به اطلاعات تلویزیون را ایجاد کنیم. و آن حریم می‌ تواند قفل کودک در تلویزیون باشد. قفل کودک برنامه ای است که امروزه در اکثر تلویزیون های روز دنیا قرار گرفته است تا از آسیب های روحی که احتمال دارد زمان مشاهده  برخی از برنامه ها به کودکان  وارد شود، پیشگیری کند.

قفل کودک و یا Child Lock، به شما در قطع کردن و یا بی صدا کردن تصاویر محتواهای نامناسب کمک می‌ کند، به این صورت کودکتان از دسترسی به این محتواهای نامناسبی که مناسب آن ها نیست، محدود می شوند.

عملکرد این قفل کودک وابسته به یک میکروچیپ می باشد. در واقع سیگنال هایی که برنامه های گوناگون و متعددی را تولید می‌ کنند، به وسیله این میکروچیپ، بررسی و سیگنال های مغایر که دارای محتوای نامناسبی هستند، شناسایی می شوند.

حتما بخوانید:   مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون شارپ sharp | نمایندگی تعمیرات تلویزیون شارپ

این عملکرد به شما کمک می کند تا بتوانید برنامه های تلویزیونی که متناسب با سن کودکتان باشد را انتخاب کنید. میکروچیپی که سیگنال ها را شناسایی و بازیابی می‌کند، در لاتین به نام v-chip می باشد. حتی بعضی مواقع قفل کودک نیز با این اسم شناخته می‌ شود. با استفاده از این قطعه است که شما می‌ توانید تنظیمات قفل کودک تلویزیون را اعمال کنید.

به این نکته توجه کنید که در برخی مدل‌ ها، برای باز کردن قفل کودک، شما می توانید فقط از کنترل های راه دور ویژه به خود استفاده کنید. هدف ما از این کنترل ها، یک کنترل معمولی که در کنار تلویزیون ها هستند، نیست. بلکه کنترل‌ های ویژه ای است که آنها را تنها در نمایندگی‌ های معتبر می توانید پیدا کنید.

طریقه غیر فعال یا فعال کردن قفل کودک در تلویزیون دوو با ریموت کنترل

روش استفاده از ریموت کنترل تلویزیون دوو نکته مهمی دارد که با دانستن آنها می توانید همه تنظیماتی که در نظر دارید، را بر روی  تلویزیون اعمال کنید.

برای قفل کودک تنها کافی است که یک گذر واژه خاصی که مدنظر دارید، را وارد کنید تا با وارد کردن گذر واژه بتوانید بعضی از کانال های نامتناسب را قفل کرده و از اینکه کودکتان به سراغ  آن محتوا و کانال‌ های نامناسب که متناسب با سن آن ها نیست، نمی روند، اطمینان پیدا کنید.

اگر بینندگانی که پس از مدتی که از قفل کودک استفاده کرده اند، تمایل داشته باشند، که به این محتواها و همچنین کانال ها مجددا دسترسی داشته باشند، فقط کافی است گذر واژه صحیح را وارد کنند تا باز هم بتوانند به آن کانال ها دسترسی پیدا کنند.

نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت کرد، این است که در این پروسه اگر قفل کودک را غیرفعال کنید، همه تنظیماتی که در قسمت های قبلی برای قفل کردن آن انجام داده بودید، نیز برداشته می‌ شوند و کودک شما نیز می‌ تواند به راحتی به‌ آن همه تنظیمات و برنامه‌ ها تلویزیون دسترسی داشته باشد.

باز کردن قفل کودک تلویزیون

در ادامه این مقاله، روش های مختلف فعال کردن یا غیرفعال نمودن قفل کودک تلویزیون دوو با استفاده از کنترل را توضیح خواهیم داد. مراحلی که گفته می‌ شود را سعی کنید با دقت رعایت کنید.

 • در منوی کنترل تلویزیون دوو باید گزینه Menu را چندین بار فشار دهید، تا گزینه Special را بر روی صفحه نمایشگر ظاهر شود. با استفاده از دکمه‌ های up و یا down می‌ توانید وارد این قسمت شوید.
 • حال می توانید با استفاده از دکمه‌ های پایین و بالای کنترل، در بخش Parental Controls وارد شوید.
 • در بخش منو Parental Controls، امکان باز کردن برنامه برای شما فراهم است.
 • گذر واژه ای که قبلا وارد کرده اید، را شماره گیری نمایید. با استفاده از آن می‌توانید تمامی برنامه‌ ها و کانال‌ هایی که از قبل دسترسی به آن ها را محدود کرده بودید، در اختیار داشته باشید.
 • در صورتی که رمز عبور را به خاطر نمی آورید، می‌ توانيد با استفاده از دکمه‌ down به بخش زیر منو رفته و دکمه change password را انتخاب کنید تا بتوانید یک  رمز جدید وارد نمایید.
حتما بخوانید:   ۴ دلیل خرابی بک لایت در تلویزیون سامسونگ

چگونگی قفل کودک تلویزیون دوو در مدل های هوشمند

وقتی که تمایل دارید در قسمت تنظیمات قفل کودک تلویزیون های هوشمند دوو وارد شوید، لازم است برای دسترسی به گزینه ها کلید ok را انتخاب کنید. و بعد از آن رمز 0000 را وارد کنید، با کمک این می‌ توانید به گذر واژه دسترسی پیدا کنید.

در حالت Parental Controls که برای کنترل والدین در دفترچه راهنمای تلویزیون دوو درج شده است، با کمک فهرستی که روی صفحه ظاهر می شود، یکی از این موارد و گزینه که شامل عدد می باشد، را انتخاب کنید و بعد از آن کانال‌ ها و برنامه ها را به حالت dtv تغییر دهید.

چگونگی باز نمودن قفل کودک در تلویزیون های مدل Daewoo DLT22W4T 22 Inch LCD

در ادامه می خواهیم به توضیح، نحوه باز کردن قفل کودک در تلویزیون Daewoo DLT22W4T 22 Inch LCD بپردازیم. این تلویزیون در سال 2008 ساخته شده است، و از مدل‌ های قدیمی به شمار می‌ رود. چگونگی فعال نمودن قفل کودک در تلویزیون های مختلف با توجه به مدل و برند آن متفاوت است. برای همین بهتر است نخست به دفترچه راهنمای تلویزیون مراجعه کنید. اما برای اقدام به فعال سازی قفل کودک تلویزیون دوو اغلب می‌ توانید از طریق زیر عمل کنید:

 • در منوی کنترل تلویزیون گزینه main menu را فشار دهید.
 • سپس گزینه Parental Controls را پیدا نموده و انتخاب کنید.
 • در این مرحله باید وارد نخستین گزینه V-Chip TV Rating Limit شوید. البته با استفاده کلیدهای جهت کنترل و فشار دادن دکمه OK  در روی کنترل تلویزیون به قسمت TV-MA برسید.
 • دکمه جهت دار سمت راست را فشار دهید،  تا با استفاده از آن بتوانید به قسمت Status  برسید. سپس آن را به حالت View تغییر دهید و بعد از آن دکمه ok را بزنید.
 • با زدن دکمه ok، لیستی از رتبه بندی هایی که مطابق با سن شماست، ظاهر می شود.
 • از روی فهرستی که گشوده شده در منو Parental Controls، گزینه دوم که همان V-Chip Movie Ratings Limit می باشد، را انتخاب نموده و حالا رتبه بندی TV_MA و Status را به حالت View تغییر دهید.
 • مجددا از طریق منو Parental Controls، سومین گزینه که V-Chip Unrated Program Block می باشد، را انتخاب کرده و سپس مورد اول یعنی View را بزنید.
 • حالا باید چهارمین گزینه یعنی، Channel Block را انتخاب کنید. با انتخاب کردن آن می‌ توانید فهرست کانال‌ های محدود شده را مشاهده نمایید.
 • با دکمه‌ های جهت دار و یا up و down، فهرست را دوباره مرور کنید و بررسی نمایید که همه کانال‌ ها به صورت View تنظیم شده باشند. در این بخش باید به حالت همه کانال‌ ها توجه داشته باشید و تمام کانال‌ هایی که در وضعیت Block قرار گرفته‌ باشند را به حالت View تغییر دهید.
 • حالا با فشار دادن گزینه  ششم در Parental Controls، می‌ توانید امکان فعال‌ سازی تغییرات را به سادگی داشته باشید.
حتما بخوانید:   پاک کردن حافظه تلویزیون|نکات مهم پاک کردن حافظه تلویزیون

قفل کودک تلویزیون دوو

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم، که به سوال چگونگی گشودن قفل کودک تلویزیون دوو  پاسخ دهیم. به این نکته توجه داشته باشید که در همه این پروسه ها، روش گشودن قفل کودک تلویزیون دوو با استفاده از ریموت کنترل را برای شما توضیح دادیم. البته تمامی مراحل قفل کردن تلویزیون با استفاده از گوشی نیز ممکن است. اما باید در نظر داشته باشید که تلفن همراه شما با کدام سیستم عامل فعال است؟

با انجام این کار در هر شرایطی که امکان دسترسی به ریموت کنترل را نداشته باشید، نیز می‌ توانید به آسانی تنظیمات تلویزیون خود را در خانه تغییر دهید.

چنانچه همه پروسه های گفته شده را انجام داده باشید، ولی همچنان نتوانستید فعال یا غیرفعال کردن این قابلیت را بیابید، نگران نباشید. در این شرایط می‌ توانید از مجموعه تخصصی ایبک امداد کمک بگیرید. مجموعه ایبک امداد برای ارائه خدمات آسان تر و همچنین به خاطر راحتی مشتریان خود، تلویزیون شما را از هر برند و هر مدلی که باشد، آن را در هر نقطه و هر زمانی که شما بخواهید تعمیر می کند.

31

قفل کودک تلویزیون دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونگی قفل کودک تلویزیون دوو 

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x