تعمیرات تلویزیون

ترفندهای فوق العاده جهت از بین بردن خط و خش در صفحه تلویزیون

ایجاد خط و خش روی صفحه تلویزیون یکی از بدترین مشکلاتی می باشد که می تواند برای تلویزیون رخ دهد زیرا این مشکل سبب افت کیفیت تصویر و همچنین کدر شدن آن می شود. چنانچه برای رفع خط و خش روی صفحه تلویزیون هیچ اقدامی انجام ندهید به زودی شاهد آسیب های اساسی تر و جدی تری در تلویزیون خود خواهید بود. خوشبختانه چند روش خانگی جهت برطرف کردن خط و خراش بر روی صفحه تلویزیون وجود دارد. البته لازم به ذکر است چند ترفند اشتباه نیز رواج پیدا کرده که انجام آنها می تواند باعث آسیب به تلویزیون شود.

عوامل ایجاد خط و خش بر روی صفحه نمایش تلویزیون چیست؟

صفحه نمایش تلویزیون بسیار ظریف و حساس می باشد. چنانچه در نگهداری از آن کوشا نباشید خیلی راحت آسیب می بیند. خراش هایی که روی صفحه تلویزیون به طور معمول ایجاد می شود می تواند به دلایل زیر رخ دهد.

  • چنانچه در تمیز کاری تلویزیون و یا حتی جابجا کردن آن دقت کافی نداشته باشید ممکن است خط و خراش هایی بر روی آن به وجود آید.
  • مواد شیمیایی مانند الکل و یا شیشه پاک کن می‌تواند موجب خط و خش و خراش روی تلویزیون شود. بنابراین برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون هرگز از این موارد استفاده نکنید.
  • اگر از دستمال نمدار برای تمیز کردن صفحه تلویزیون استفاده کنید، رسوباتی که در آب لوله کشی وجود دارد باعث ایجاد لکه هایی روی صفحه شده و پاک کردن دوباره آنها باعث ایجاد خراش و خط و خش بر روی صفحه تلویزیون می شود.
  • استفاده از روزنامه، دستمال زبر، پارچه و لباس های کهنه برای گردگیری کردن می‌تواند باعث ایجاد خراش روی صفحه نمایش تلویزیون شود.
  • برخی از روش‌هایی که در اینترنت ثبت شده هیچ تأثیر مثبتی برای از بین بردن خط و خراش ندارد و حتی می‌تواند باعث بدتر شدن وضعیت آن شود.
حتما بخوانید:   روش کار با کنترل تلویزیون دوو | راهنمای کار با ریموت کنترل تلویزیون دوو

ولی نگران نباشید در این مقاله از ایبک امداد همه باید ها و نبایدهای رفع خط و خش در صفحه تلویزیون را بیان می‌ کنیم. ترفندهای فوق العاده جهت از بین بردن خط و خش در صفحه تلویزیوناگر مشکلی در صفحه نمایش تلویزیون شما به وجود آمده و یا خراب شده است می توانید از مراکز معتبر تعمیر تلویزیون و تعمیرکاران خبره کمک بگیرید تا آسیب‌ های جدی‌ تری به صفحه نمایش وارد نشود.

ترفند هایی برای رفع خراش و خط و خش روی صفحه نمایش تلویزیون

توجه کنید همه راهکارهایی که در این مقاله به آنها اشاره می کنیم برای رفع خط و خراش های جزئی در تلویزیون کاربرد دارد و اگر خراش های عمیق و حتی شکستگی بر روی تلویزیون شما به وجود آید و یا تصویر تلویزیون در اطراف خراش های ایجاد شده به صورت درست نمایش داده نشود، نمی توانید از این روش ها استفاده کنید زیرا احتمال آسیب رسیدن بیشتر به تلویزیون وجود دارد.

رفع خط و خراش در تلویزیون به کمک سرکه و آب

استفاده از سرکه می تواند شفافیت را به صفحه تلویزیون بازگرداند. سرکه تمیز کننده طبیعی می باشد و معایب استفاده از شوینده شیمیایی را ندارد. به هر حال در مصرف آن نیز نباید زیاده روی کنید و نباید هرگز این ماده را به تنهایی برای تمیز کردن تلویزیون استفاده کنید. جهت رفع خط و خراش و خش در تلویزیون می‌توانید یک پنجم ظرفی را از سرکه پر کنید و باقی مانده آن را آب مقطر بریزید و کمی از ترکیب آماده شده را روی دستمالی اسپری کنید و به آرامی روی سطح صفحه نمایشگر کشیده و آن را پاک کنید.

رفع خراش و خط و خش در صفحه تلویزیون به کمک اسفنج

همیشه وقتی صحبت از تمیزکاری و پاک کردن صفحه نمایش تلویزیون باشد یک اسفنج با کیفیت می تواند گزینه خوبی محسوب شود. چنانچه خراش ها و خط و خش ها خیلی کوچک باشند اسفنج به تنهایی می تواند این مشکل را برطرف کند. در انتخاب اسفنج باید بسیار دقت کنید و اسفنجی انتخاب نمایید که بسیار نرم و بدون هیچگونه زبری باشد تا آسیب‌های بیشتری به تلویزیون وارد نکند.

رفع خراش و خط و خش از صفحه نمایش تلویزیون به کمک پاک کن

یکی از گزینه های عالی جهت رفع خط و خراش از صفحه تلویزیون استفاده از پاک کن می باشد. برای این منظور می‌توانید پاک کن تازه و سفید لاستیکی را انتخاب کرده و از آن برای رفع مشکل استفاده کنید. کافیست فقط ۱۰ تا ۶۰ ثانیه پاک کن را در جهات مختلف بر روی خراش های صفحه تلویزیون بمالید. این عمل باعث ایجاد اصطکاک شده و خراش های جزئی ایجاد شده روی صفحه تلویزیون را از بین می برد. نکته مهم این است که هرگز برای کشیدن پاک کن روی صفحه تلویزیون هیچ فشاری به آن وارد نکنید.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کردن تلویزیون بست

از بین بردن خط و خش و خراش از صفحه تلویزیون به کمک الکل مالشی

یکی دیگر از مواردی که به کمک آن می توان خط و خراش ها را از صفحه تلویزیون محو کرد، الکل مالشی می باشد. برای انجام این کار ابتدا صفحه تلویزیون را با الکل رقیق شده کاملاً تمیز کنید پس از آن خراش هایی که روی صفحه ایجاد شده است را با یک پارچه میکروفایبر به صورت حرکت دایره ای مالش دهید.ترفندهای فوق العاده جهت از بین بردن خط و خش در صفحه تلویزیون این کار باید آنقدر انجام شود تا خراش ها از بین برود. اگر خراش برطرف نشود می توانید مقدار الکل را افزایش دهید.

از بین بردن خط و خش و خراش در صفحه تلویزیون با پکیج خش گیری

برخی از شرکت ها اقدام به تولید مواد مخصوص پولیش برای تلویزیون کرده اند که این مواد می‌تواند خیلی خوب خط و خش و خراش های کوچک صفحه نمایش تلویزیون را از بین ببرد. اگر تمایل دارید از روش معتبر برای رفع مشکل استفاده کنید استفاده از خش گیر مخصوص تلویزیون را در اولویت قرار دهید.

برای رفع خراش و خط و خش در صفحه تلویزیون هرگز این کارها را انجام ندهید

برای آنکه مشکل خط و خش و خراش در صفحه تلویزیون را برطرف کنید هرگز از وازلین، جوش شیرین و خمیر دندان و … استفاده نکنید. ممکن است گاهی اوقات هم در صفحات اینترنت توصیه هایی در مورد خط و خش روی صفحه تلویزیون شده باشد که خیلی از آنها اشتباه است. در ادامه به آنها اشاره می‌ کنیم.

استفاده از خمیر دندان برای تمیز کردن تلویزیون

یکی از مواردی که معمولا برای تمیز کردن صفحه تلویزیون و از بین بردن خراش های جزئی معرفی شده است استفاده از خمیردندان می باشد. اما باید بگوییم که این مورد همیشه رضایت بخش نیست و می‌تواند باعث آسیب به تلویزیون نیز شود. خمیر دندان جهت صیقلی کردن و صاف کردن سطح پلاستیکی مانند گلس استفاده می شود و نتیجه آن نیز رضایت بخش می باشد اما برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون مناسب نمی باشد و چه بسا که به تلویزیون آسیب نیز برساند.

استفاده از جوش شیرین و رفع خراش های تلویزیون

استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن تلویزیون باعث آسیب به آن می شود و استفاده از آن هرگز توصیه نمی گردد. استفاده از خمیر جوش شیرین جهت رفع خراش و خط و خش بر صفحه تلویزیون هیچ فایده ای ندارد و حتی رطوبت آن نیز می تواند باعث آسیب به تلویزیون شما شود.

حتما بخوانید:   آیا آب خوردگی تلویزیون LCD باعث خرابی آن می شود؟

استفاده از وازلین جهت تمیز کردن صفحه تلویزیون

یکی از راهکارهایی که ممکن است بارها آن را در سایت های مختلف مطالعه کرده باشید استفاده از وازلین جهت تمیز کردن صفحه تلویزیون می باشد. این ماده به هیچ عنوان خوب نیست و تاثیری در رفع خط و خش روی صفحه نمایش تلویزیون ندارد و علاوه بر آن می‌تواند باعث چسبناک شدن و چرب شدن صفحه نمایش هم شود.

استفاده از پوست موز برای رفع خط و خش روی صفحه تلویزیون

یکی از پیشنهاداتی که در بعضی از سایت ها بیان شده استفاده از پوست موز جهت از بین بردن خراش و خط و خش ها در صفحه تلویزیون می باشد. لازم به ذکر است استفاده از موز یا هر میوه دیگری جهت از بین بردن خش و خراش روی صفحه تلویزیون به هیچ عنوان موثر نیست و حتی ممکن است باعث آسیب به تلویزیون نیز شود.

سوالات متداول

  • چه عواملی باعث ایجاد خراش و خط و خش در صفحه نمایش تلویزیون می شود؟ شیطنت کودکان و حیوانات خانگی، بی دقتی در جابجایی و یا تعمیر تلویزیون، روش های تمیز کردن نامناسب و … می‌تواند باعث ایجاد خراش روی صفحه تلویزیون شود.

ترفندهای فوق العاده جهت از بین بردن خط و خش در صفحه تلویزیون

  • برای تمیز کردن خط و خش روی تلویزیون از چه موادی می توانیم استفاده کنیم؟ برای آنکه بتوانید خط و خش و خراش صفحه تلویزیون را محو کنید می توانید از سرکه، پکیج خش گیری، پاک کن سفید، اسفنج و … استفاده کنید.
  • آیا می توان خراش های جزئی صفحه تلویزیون را در خانه برطرف کرد؟ اگر خراش ها و خط و خش های روی صفحه تلویزیون خیلی عمیق نیستند و در نمایش تصویر هیچ مشکلی به وجود نمی آورند می توانید با موادی که در این مقاله بیان کردیم به خش گیری بپردازید.

سخن پایانی

حتما این ضرب المثل را بارها شنیده اید که پیشگیری بهتر از درمان است. این مورد جهت از بین بردن خراش و خط و خش در صفحه تلویزیون صدق می کند. ممکن است پس از انجام خش گیری روی صفحه تلویزیون مشکل آن را تا حدودی حل کنید اما هیچ وقت مثل روز اول نمی شود. بنابراین برای جلوگیری از ایجاد خراش و خط و خش روی صفحه تلویزیون بهتر است از محافظ صفحه استفاده کنید. این محافظ ها در سایز های مختلفی در بازار وجود دارند که به آسانی روی تلویزیون نصب می شوند و از آسیب به صفحه نمایش تلویزیون تا حدود زیادی می توانند جلوگیری کنند.

31

خط و خش در صفحه تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ترفندهای فوق العاده جهت از بین بردن خط و خش در صفحه تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x