تعمیرات ظرفشویی

طریقه تنظیم سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

تنظیم سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی موجب می‌گردد که بر روی ظروف خط و خش ایجاد نشود و کدر نگردند. در حقیقت با توجه به اینکه روی ظروف آب به صورت مستقیم با فشار ریخته می‌شود، اگر تنظیم سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی انجام نشده باشد، بر روی ظرف‌ها لکه‌های سفید می‌ماند. بنابراین با تنظیم سختی گیر آب در ماشین ظرفشویی، می‌توانید در فرایند شستشوی ظروف این مشکل را برطرف نمایید.

تنظیم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی

با توجه به اینکه در آب یون‌های منیزیم و کلسیم وجود دارد، موجب ایجاد سختی آب می‌شوند. در ماشین ظرفشویی سیستم سختی گیر آب قادر خواهد بود که این یون‌ها را جذب کند و از میزان سختی آب بکاهد. این سیستم مهم و کاربردی که در ماشین ظرفشویی تعبیه شده است، تأثیرات منفی یون‌های منیزیم و کلسیم را کاهش می‌دهد و با یون سدیم آنها را جایگزین می‌کند و موجب می‌شود که شستن ظروف به صورت بهتر و تمیزتر انجام شود.

سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی دو بخش دارد که عبارت هستند از مخزن محلول نمک و آب و مخزن رزین. این دو مخزن به کمک شیری که فشار آب بسیار خوبی دارد، با یکدیگر مرتبط می‌باشند. مخزن رزین سختی آب را کاهش می‌دهد و مخزن نمک و آب قدرت میزان سختی‌گیری بخش رزین را افزایش می‌دهد. به همین علت وقتی در ماشین ظرفشویی فرآیند تنظیم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی آغاز می‌شود، آب به درون قسمت مخزن رزین وارد می‌گردد و به جای یون‌های منیزیم و کلسیم یون‌های سدیم جایگزین می‌شود و به این ترتیب از میزان سختی آب کاسته می‌شود.

یکی از نکات بسیار مهم در عملکرد درست قسمت مخزن محلول نمک و آب مربوط به پر کردن این مخزن با نمک‌های مخصوص ظرفشویی مناسب دستگاه است. در حقیقت با توجه به اهمیتی که این بخش دارد، بر روی ماشین ظرفشویی یک سنسور نمک وجود دارد که اگر میزان آن کمتر باشد، چراغ ال ای دی روی ماشین ظرفشویی چشمک می‌زند و نشان می‌دهد که میزان نمک کافی نیست.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی لتو Leto

برای برطرف کردن این هشدار و ارور روی ماشین ظرفشویی باید نمک مناسب خریداری نمایید و در این مخزن بریزید. نمکی که در ماشین ظرفشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد، با نمک خوراکی تفاوت دارد. دانه‌های آن درشت‌تر است و املاحی که در آن وجود دارد، متفاوت است.

ماشین ظرفشویی

تعیین سختی آب منطقه

بهتر است به این نکته نیز توجه داشته باشید که میزان سختی آب در مناطق گوناگون و شهرهای مختلف با یکدیگر مساوی نیست. با توجه به استانداردهای آورده شده برای مقدار سختی آب، میزان کمتر از ۵۰ میلی‌گرم در لیتر را آب بدون سختی یا آب نرم، مقدار ۵۰ الی ۱۵۰ درجه را سختی متوسط و میزان ۳۰۰ الی ۵۰۰ را آب سخت و بیشتر از این مقدار را با درجه سختی بالا می‌دانند.

بنابراین در ابتدا باید برای تنظیم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی در منطقه خود میزان سختی آب را تعیین کنید. این موضوع از سازمان آب منطقه اطلاع رسانی می‌شود و یا با کمک کاغذهای مخصوص انجام می‌شود

با توجه به اینکه ماشین ظرفشویی شما از چه نوع و برندی است، طریقه تنظیم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی متفاوت خواهد بود. به همین علت نحوه تنظیم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی را در چند برند ذکر می‌کنیم:

تنظیم سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی

برای تنظیم سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی سامسونگ باید دستگاه خود را روشن نمایید و کلید prewash را برای چند ثانیه فشار داده و نگه دارید. وقتی که به تنظیمات دستگاه وارد می‌شوید، میزان درجه سختی آب را در مقادیر ho الی h7 با توجه به مقدار سختی آب منطقه تنظیم نمایید. پس از اینکه تنظیمات را انجام دادید فقط باید کلید استارت را بزنید تا تنظیمات ماشین ظرفشویی سامسونگ شما نهایی شده و ذخیره گردد.

تنظیم سختی گیر ماشین ظرفشویی بوش

برای اینکه بتوانید در ماشین ظرفشویی بوش سیستم سختی گیر آب را تنظیم نمایید، در ابتدا باید درب دستگاه خود را باز کرده و کلید power بزنید. پس از آن در قسمت سمت راست صفحه نمایش، دکمه برنامه ماشین ظرفشویی را بزنید و پس از آن دکمه استارت را انتخاب کرده و برای چندین بار پشت سر هم آن را بزنید. با این کار روی صفحه نمایش H:OO نمایان می‌شود. باید با توجه به مقدار سختی آب منطقه مورد نظر عدد را در قسمت چشمک زن چراغ‌ها انتخاب کنید.

تنظیم سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی ال جی

در ماشین ظرفشویی برند ال جی نیز مانند برندهای سامسونگ، در قسمت تنظیمات سختی گیر آب دستگاه تفاوت‌هایی وجود دارد. بنابراین با توجه به مدل دستگاه خود باید از شیوه مناسب استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   همه چیز در مورد تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

معمولاً در ماشین ظرفشویی ال جی برای این کار در ابتدا باید دستگاه خود را خاموش نموده و کلیدهای delay stay و power را به طور همزمان با هم بزنید، تا به بخش تنظیمات بروید. پس از آن باید با توجه به مقادیری که در دفترچه راهنمای دستگاه وجود دارد، مقدار H ارائه مشخص نمایید.

تنظیم سختی گیر ماشین ظرفشویی دوو

در ایران افراد زیادی از ماشین ظرفشویی دوو استفاده می‌کنند که دارای تنظیمات سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی است. برای تنظیم سختی آب در این دستگاه باید میزان سختی آب منطقه مورد نظر را بدانید و برای تنظیم آن از دکمه start استفاده کنید و برای چند ثانیه آن را نگه دارید تا در نمایشگر تنظیماتی که به سختی آب مربوط است، نمایان شود. سپس باید با توجه به منطقه خود از بین گزینه‌ها، گزینه مناسب را انتخاب نمایید.

تنظیم سختی گیر ماشین ظرفشویی بکو

یکی از برندهای معتبر ترکیه بکو است که محصولات تولیدی آن بسیار با کیفیت است و به همین علت به اکثر کشورهای دنیا مانند کشور ایران صادر می‌شود. محصولات برند بکو دارای زیبایی و تنوع منحصر به فردی هستند و توانسته‌اند که مشتریان زیادی را در چند سال گذشته به خود جلب کنند.

کسانی که از ماشین ظرفشویی بکو استفاده می‌کنند از این دستگاه رضایت کافی دارند، اما برای جلوگیری از کم شدن عملکرد ماشین ظرفشویی و حفظ سلامت آن باید تنظیم سیستم سخت‌گیری آب ماشین ظرفشویی بکو‌ با دقت انجام شود. برای این کار باید دکمه‌های half lood و power را با هم بزنید و با توجه به منطقه زندگی خود میزان سختی آب را تنظیم نمایید.

تنظیم سختی آب در ظرفشویی میدیا

افرادی که از این دستگاه استفاده می‌کنند، ممکن است که ندانند که میزان سختی آب در این ظرفشویی چگونه تنظیم می‌شود. میدیا یکی از برندهای معتبر در حوزه تولید ماشین ظرفشویی است که در این زمینه فعالیت‌های بسیار خوبی داشته است و با تولید ماشین‌های ظرفشویی کارآمد و با کیفیت توانسته است که به کشورهای دیگر نیز محصولات خود را صادر کند.

با توجه به اینکه استفاده از این ماشین ظرفشویی بسیار ساده است، اکثر افراد برای تهیه جهیزیه از این ماشین ظرفشویی خریداری می‌کنند. تنظیم سیستم سختی گیر آب ظرفشویی میدیا نیز بسیار کار ساده‌ای است. باید دکمه‌های program و Start را به صورت همزمان بزنید و سختی آب را از بین گزینه‌هایی که وجود دارد، تنظیم نمایید. در بیشتر مدل‌های این برند نحوه تنظیم میزان سختی آب به یک شکل است و با استفاده از این دکمه انجام می‌شود.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی هیمالیا Himalia | تعمیرات هیمالیا در کرج

اهمیت سیستم سختی گیر ماشین ظرفشویی

اگر در مورد تنظیم سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی ظرفشویی اطلاعات کافی ندارید و از دستگاه‌های دیگری به جز برندهای گفته شده استفاده می‌کنید، باید برای انجام این تنظیمات و دانستن نحوه انجام این کار به مراکز معتبر مراجعه کنید تا راهنمایی‌های لازم برای شما انجام شود. توجه داشته باشید که تنظیم سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی یکی از عوامل مهم در افزایش طول عمر دستگاه و حفظ سلامت آن است. به همین علت اکثر افراد متخصص در این حوزه پیشنهاد می‌کنند که حتماً در ماشین ظرفشویی این سیستم را تنظیم نمایید.

وقتی که میزان سختی آب بیشتر باشد، قدرت شویندگی مواد شوینده بسیار کاهش می‌یابد و در نهایت موجب می‌شود که ظروف به صورت تمیز شسته نشوند.

وقتی که میزان منیزیم و کلسیم آب زیاد باشد، موجب خواهد شد که لکه‌های سفید روی ظروف شما باقی بماند. به طوری که پس از تمام شدن چرخه شستشو در ماشین ظرفشویی، این لکه‌ها را می‌توانید به صورت واضح بر روی ظرف‌های خود ببینید.

یون‌های بسیار زیادی که در آب‌های سخت وجود دارد، موجب می‌شود که بر روی قطعات مختلف ماشین ظرفشویی مانند المنت رسوب‌های زیادی ایجاد شود و در نهایت به ماشین ظرفشویی شما آسیب‌های جدی وارد خواهد شد و طول عمر آن کاسته می‌شود.

با توجه به اینکه قدرت شویندگی با افزایش سختی آب، کاهش پیدا می‌کند، ظرفشویی مجبور است که برای مدت بیشتری کار کند تا چرخه شستشو را به اتمام برساند. که منجر به مصرف انرژی بیشتری شده و به این ترتیب هزینه‌ها بسیار افزایش پیدا خواهند کرد.

تنظیم سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی

سخن تکمیلی

از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین روش‌ها برای کمتر کردن اثرات منفی یون‌های منیزیم و کلسیمی که در آب وجود دارد، استفاده از سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی است. با تعبیه این قابلیت، میزان منیزیم و کلسیم موجود در آب کاهش پیدا کرده و آنها با یون‌های سدیم جایگزین می‌شوند. طریقه تنظیم سختی گیر ماشین ظرفشویی با توجه نوع و برند آن متفاوت است.

در صورتی که در مورد این کار اطلاعات کافی ندارید، می‌توانید از افراد متخصص در این زمینه و مراکز معتبر کمک بگیرید. تنظیم این سیستم موجب افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی شده و همچنین سبب بهتر شسته شدن ظروف می‌گردد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

طریقه تنظیم سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

تنظیم سیستم سختی گیر آب ماشین ظرفشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x