مجله ساختمان

شیک ترین و مدرن ترین دیوارپوش ها برای سالن پذیرایی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در دکوراسیون خانه اولین سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که اول دیوارپوش را باید انتخاب کنید و یا وسایل و مبلمان را؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تصمیم گیری در این مورد پیچیده و سخت می‌ باشد. برای آنکه از سردرگمی نجات پیدا کنید بهتر است از متخصصین طراحی داخلی کمک بخواهید تا بر اساس تجربیات و نظرات آنها طرح و رنگ مدرن ترین دیوارپوش ها را انتخاب کرده و با محدود شدن انتخاب‌ های خود اقدام به خرید وسایل و مبلمان نمایید تا زودتر به نتیجه مطلوب برسید. شاید به نظر آید سوالی که مطرح شد یکی از فلسفی ترین سوال‌ ها باشد ولی با کمی مهارت و دانش در مورد دکوراسیون داخلی می‌ توانید به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارید.

تنوع مدرن ترین دیوارپوش‌ ها برای سالن پذیرایی

چنانچه برای انتخاب دیوارپوش دچار سردرگمی شده‌ اید و بدون هیچگونه بررسی و تحقیق به بازار وارد شده‌ اید باید این هشدار را به شما بدهیم که دریایی از طرح، رنگ و جنس در بازار وجود دارد که می‌ تواند سردرگمی شما را بیشتر کند. برای آنکه شما را از این دردسر نجات دهیم ابتدا انواع دیوارپوش‌ های مختلف برای سالن پذیرایی را معرفی می‌ کنیم.

دیوارپوش گچی

در دسترس‌ ترین و ساده‌ ترین نوع دیوارپوش برای سالن پذیرایی دیوارپوش گچی می‌ باشد و برای به کارگیری آن نیازی به بازار رفتن هم ندارید زیرا پوشش پیش فرض در اکثر ساختمان‌ ها گچ می‌ باشد.شیک ترین و مدرن ترین دیوارپوش ها برای سالن پذیرایی دیوارپوش گچی نسبت به سایر دیوارپوش‌ ها انعطاف پذیری بیشتری داشته و با سلیقه اکثر افراد سازگاری دارد و می‌ توانید آن را با ایده‌ های متنوع و جذاب از سادگی در بیاورید. به عنوان مثال می‌ توانید آن را رنگ کرده و یا با سایر دیوارپوش‌ ها مانند میکروسمنت و چوب ترکیب نمایید.

دیوارپوش کاغذی

حتماً می‌ دانید که دیوارپوش کاغذی هم قدمتی به اندازه دیوارپوش گچی دارد ولی همچنان مدرن و شیک است. دیوارپوش کاغذی دارای طرح‌ ها، رنگ‌ ها و جنس‌ های متنوعی می‌ باشد و به راحتی می‌ توانید بر اساس فضای خانه و سلیقه خود آن را هماهنگ نمایید. به تازگی دیوارپوش سه بعدی هم به بازار وارد شده است که انتخابی شیک برای دیوار برجسته یا دیوار شاخص سالن پذیرایی به شمار می‌ آید. حتی می‌ توانید دیوار پشت تلویزیون را هم از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده نمایید.

دیوارپوش شیشه‌ ای

یکی از جدیدترین ترندهای مربوط به دکوراسیون داخلی دیوارپوش شیشه‌ ای می‌ باشد‌. مسلماً از دیوارپوش شیشه‌ ای نمی‌ توانید جهت دکور تمام سالن پذیرایی خود استفاده نمایید و معمولاً آن را در دیوار شاخص به کار می‌ برند. دیوارپوش شیشه‌ ای می‌ تواند فضای لاکچری و شیکی ایجاد کند و چنانچه آن را در مجاورت منبع نور و پنجره مورد استفاده قرار دهید باعث روشن‌ تر شدن فضا می‌ شود. این دیوارپوش با دکوراسیون داخلی مدرن خیلی خوب هماهنگی داشته و به راحتی ست می‌ شود.

دیوارپوش چوبی

از نظر قدمت می‌ توان دیوارپوش چوبی را نوعی دیوارپوش کلاسیک به شمار آورد ولی در اصل برای خانه‌ های مدرن مناسب می‌ باشد. این دیوارپوش دارای قیمت بالایی است و چنانچه نمی‌ خواهید هزینه زیادی برای دکوراسیون خانه خود انجام دهید بهتر است از آن چشم پوشی کنید و فقط دیوار شاخص را می‌ توانید با آن بپوشانید. علاوه بر آن اگر می‌ خواهید دوام و عمر دیوارپوش چوبی بیشتر شود توجه خاصی به آن داشته باشید و مراقب باشید که رطوبت به آن نفوذ نکند و همچنین دیگر عوامل مخرب نتواند باعث خراب شدن آن شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین روش برای جلوگیری کردن از پوسیدگی درب حمام و دستشویی

دیوارپوش PVC

یکی از به صرفه‌ ترین و مدرن ترین دیوارپوش‌ ها در دکوراسیون داخلی دیوارپوش PVC می‌ باشد و بسیار مشابه دیوارپوش چوبی است ولی با هزینه کمتری می‌ تواند گرمای چوب را انتقال دهد.شیک ترین و مدرن ترین دیوارپوش ها برای سالن پذیرایی ممکن است دیوارپوش PVC از دیوارپوش کاغذی و گچی گران‌ تر برای شما تمام شود و به همین خاطر می‌ توانید آن را فقط محدود به یک دیوار کنید و با این کار در هزینه‌ ها نیز صرفه‌ جویی خواهید کرد. همچنین دیوارپوش PVC نسبت به دیگر دیوارپوش‌ ها تنوع کمتری دارد و فقط می‌ تواند با دکوراسیون مدرن هماهنگ شود.

دیوارپوش پلیمری سه بعدی

از دیگر ترندهای روز دکوراسیون دیوارپوش سه بعدی پلیمری می‌ باشد که از آن می‌ توان برای دیوار شاخص استفاده کرد. درست است که دیوارپوش کاغذی سه بعدی نیز می‌ تواند کار دیوارپوش پلیمری را انجام دهد ولی زیبایی و جلوه‌ ای که دیوارپوش پلیمری دارد به هیچ عنوان با دیوارپوش کاغذی قابل مقایسه نیست اما باید بگوییم دیوارپوش پلیمری دارای قیمت بالایی می‌ باشد و همچنین مرتباً باید نظافت شود زیرا احتمال کثیف شدن آن و نفوذ گرد و غبار در درزها و شکاف‌ های آن بسیار زیاد است.

دیوارپوش سنگی

یکی دیگر از مدرن ترین دیوارپوش‌ هایی که هیچ وقت دمده و قدیمی نمی‌ شود دیوارپوش سنگی است. مخصوصاً اگر بخواهید سالن پذیرایی مدرن و لاکچری داشته باشید دیوارپوش سنگی انتخاب خوبی خواهد بود ولی باید بدانید که این دیوارپوش‌ ها نیاز به بودجه زیادی دارند و به جای سنگ طبیعی می‌ توانید از سنگ مصنوعی استفاده نمایید. دیوارپوش سنگ مصنوعی دارای تنوع زیادی در رنگ و طرح می‌ باشد. از معایب دیوارپوش سنگی می‌ توانیم به این مورد اشاره کنیم که پس از مدتی ممکن است برای شما خسته کننده شود و به همین خاطر برای سرویس بهداشتی می‌ توانند انتخاب مناسب‌ تری باشند.

دیوارپوش میکروسمنت

چنانچه می‌ خواهید یک دیوارپوش داشته باشید که علاوه بر منعطف بودن گچ دارای مقاومت بالایی در برابر عوامل مضر محیطی و رطوبت داشته باشد و همچنین شیک و مدرن هم به چشم بیاید دیوارپوش میکروسمنت انتخاب ایده آلی خواهد بود. این دیوارپوش مدرن می‌ تواند بر روی هر سطحی به اجرا در بیاید و بافت‌ ها و رنگ‌ های متنوعی هم دارد.

در انتخاب دیوارپوش مناسب برای سالن پذیرایی چه نکاتی باید رعایت شود؟

اولین نکته‌ ای که هنگام خرید دیوارپوش مناسب برای سالن پذیرایی لازم است به آن دقت نمایید هماهنگی دیوارپوش و سلیقه خودتان می‌ باشد و همچنین باید دکوراسیون داخلی خانه را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال شما نمی‌ توانید دیوارپوش گچی که دارای گچبری کلاسیک می‌ باشد را در دکوراسیون مدرن به کار ببرید و یا دیوارپوش میکروسمنت برای فضای کلاسیک انتخاب مناسبی نیست. بنابراین باید به این موارد بسیار توجه کنید.

  • چنانچه به دنبال دیوارپوشی می‌ باشید که رنگ ثابت و دوام خوبی داشته باشد دیوارپوش میکروسمنت گچی و سنگی انتخاب‌ های مناسبی می‌ باشند. نظافت این نوع از دیوارپوش‌ ها سخت نیست و نیازی ندارند که زود به زود تمیز شود.
  • برخی از دیوارپوش‌ ها که قیمت زیادی دارند مانند دیوارپوش شیشه‌ ای و چوبی فضای خانه را لاکچری و شیک می‌ کنند ولی عمر آنها نیز کوتاه است و به همین خاطر به مراقبت دقیقی نیاز دارند.
  • ارزان بودن همیشه هم خوب نیست. اگر دیوارپوش PVC کیفیت خوبی نداشته باشد پس از مدتی از بین رفته و همچنین در مقابل مواد شوینده می‌ تواند حساسیت زیادی از خود نشان دهد.
  • برخی از دیوارپوش‌ ها مانند میکروسمنت زمان زیادی برای اجرا و آماده‌ سازی نیاز دارند.
  • دیوارپوش سه بعدی پلیمری به علت ماهیت و ویژگی‌ هایی که دارد با همه سبک‌ های نورپردازی هماهنگی ندارد و فقط نورپردازی مدرن و خطی را می‌ توان در آن انجام داد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  | هزینه لوله کشی استخر

قیمت دیوارپوش سالن پذیرایی با چه عواملی تعیین می‌ شود؟

متراژ، کیفیت و جنس دیوارپوش تأثیر زیادی بر روی قیمت آن دارد ولی چنانچه به دنبال راهی بی‌ دردسر، کم هزینه و سریع جهت پوشاندن دیوار سالن پذیرایی می‌ باشید بهتر است به سراغ دیوارپوش فومی، PVC و پلاستیکی بروید. اگر وقت بیشتری دارید و دوست دارید با هزینه کمتر سالن پذیرایی خود را مدرن و شیک کنید. دیوارپوش میکروسمنت گچی با رنگ مناسب می‌ تواند انتخاب خوبی باشد. چنانچه شیک بودن و کیفیت اهمیت زیادی برای شما دارد و هزینه خیلی هم برایتان مهم نیست می‌ توانید به سراغ دیوارپوش چوبی، شیشه‌ ای و سنگی بروید.

نکات مهم در مورد نصب دیوارپوش سالن پذیرایی

چنانچه تجربه نصب کردن دیوارپوش دارید و لوازم ضروری آن نیز در اختیار شما قرار دارد بنابراین می‌ توانید خودتان آستین بالا بزنید و این کار را انجام دهید ولی چنانچه تبحر خاصی در این زمینه ندارید و فقط برای آنکه هزینه‌ ها را کاهش دهید می‌ خواهید اقدام به نصب دیوارپوش کنید باید به شما بگوییم که بهتر است این کار را انجام ندهید زیرا نه تنها کار شیک و زیبایی نخواهد شد بلکه ممکن است هزینه‌ های شما را دو برابر کند.شیک ترین و مدرن ترین دیوارپوش ها برای سالن پذیرایی با داشتن اندکی تجربه شما می‌ توانید برخی از دیوارپوش‌ ها مانند دیوارپوش پلاستیکی و PVC را نصب نمایید و یا دیوارپوش گچی را خودتان رنگ کنید. دیوار پوشی مانند دیوارپوش میکروسمنت چند روز نیاز دارد که کاملاً خشک شود. برخی از دیوارپوش‌ ها مانند کاغذ دیواری هم پس از نصب شدن نمی‌ توان آنها را رنگ کرد. دیوارپوش پی‌ وی‌ سی، چوبی و سنگی نیز پس از نصب می‌ توانند مشکلاتی مانند بوی رزین و بوی چسب داشته باشند که گاهی آزار دهنده هستند و برای مدتی لازم است پنجره‌ ها باز گذاشته شوند تا بوی آنها از بین برود.

سخن پایانی

انواع دیوارپوش سالن پذیرایی شامل دیوارپوش گچی، دیوارپوش کاغذی، دیوارپوش شیشه‌ ای، دیوارپوش چوبی، دیوارپوش پی‌ وی‌ سی و دیوارپوش سنگی می‌ باشند که هر کدام از آنها دارای ویژگی‌ های خاص خودشان هستند. در این مقاله از مجله آی بک به بررسی خصوصیات انواع مختلف دیوارپوش‌ ها پرداختیم و مزایای آنها را برای شما توضیح دادیم. امیدواریم با مطالعه این مطالب بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

شیک ترین و مدرن ترین دیوارپوش ها برای سالن پذیرایی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

شیک ترین و مدرن ترین دیوارپوش ها برای سالن پذیرایی، قیمت دیوارپوش سالن پذیرایی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا