تعمیرات لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش دلایل ارور e17

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با ارور e۱۷ ماشین لباسشویی بوش آشنا کنیم اگر شما در روی نمایشگر ماشین لباسشویی خود کد خطای e۱۷ را مشاهده کردید این ارور می تواند مربوط به آبگیری نکردن دستگاه لباسشویی باشد در ادامه می خواهیم شما را با دلایل به وجود آمدن این ارور و روشهای برطرف کردن آن آشنا کنیم.

دلایل ارور e۱۷ ماشین لباسشویی بوش چیست؟

وقتی شما کد خطای e۱۷ را در روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش خود مشاهده کردید نشان دهنده این است که ماشین در زمان مشخص آبگیری را انجام نمی دهد یعنی شما دستگاه را به برق وصل کردید و تنظیم حالت شستشو را هم انتخاب کرده اید ولی آبی به دستگاه شما وارد نمی شود و حتی صدای تخلیه آب را هم از دستگاه نمی شنوید. این مشکل می تواند به دلیل کم بودن آب در سیستم اتفاق بیفتد در ادامه می خواهیم دلایل اصلی این ارور را برایتان توضیح دهیم:

 1. در شلنگ ورودی ماشین لباسشویی مشکلی پیش آمده است.
 2.  در اتصالات و سیم کشی دستگاه مشکلی به وجود آمده است.
 3. شیر تأمین آب خراب شده است.
 4. فیلتر آب دچار گرفتگی شده است.

وجود مشکل در شلنگ های ورودی دستگاه لباسشویی بوش دلیل ارور e۱۷

مسیری را که آب از آن حرکت کرده و به لباسشویی وارد می شود از طریق شلنگ می باشد امکان دارد که شیر از دستگاه لباسشویی دور بوده و شما مجبور شوید طول شلنگ را به دو متر هم برسانید اگر این مسیر طولانی باشد و یا خوردگی در شلنگ به وجود آمده باشد باعث خواهد شد برای گردش آب مشکلی به وجود بیاید و یا امکان دارد شلنگ دستگاه شما دچار پیچ خوردگی و یا پارگی شده باشد و این باعث آبگیری نکردن دستگاه لباسشویی خواهد شد.

ماشین لباسشویی بوش

وجود مشکل در اتصالات وسیم کشی دلیل ارور e۱۷ ماشین لباسشویی بوش

اگر مواردی را که برایتان بیان کردیم به طور کامل بررسی کردید ولی باز هم تخلیه آب انجام نمی شد امکان دارد در اتصالات سیم کشی دستگاه مشکلی به وجود آمده باشد قطعات مربوط به تخلیه دستگاه ماشین لباسشویی بوش مثل سنسورها، هیدروستات و شیر برقی به وسیله سیم کشی از مسیرهای مشخصی که بر روی برد ماشین لباسشویی قرار دارد کنترل خواهد شد اگر هرگونه قطعی و یا خطایی در سیم کشی وجود داشته باشد باعث خواهد شد که آبگیری انجام نشود دقت داشته باشید حتماً این مورد باید به وسیله تعمیرکار بررسی شود

خراب شدن شیر تأمین آب دلیل ارور e۱۷ ماشین لباسشویی بوش

وقتی در مورد آبگیری نکردن ماشین لباسشویی صحبت می کنیم اولین قسمتی که شما باید بررسی کنید شیر تأمین آب می باشد زیرا ماشین لباسشویی بعد از روشن شدن نیاز دارد که آب وارد مخزن شده و لباس ها برای شستشو خیس شوند ولی گاهی ممکن است به دلیل خراب بودن شیر برقی تأمین آب، آبگیری ماشین لباسشویی درست انجام نشود در ادامه می خواهیم برای شما اثر شیر تأمین آب را در آبگیری نکردن ماشین لباسشویی توضیح دهیم:

 1. امکان دارد شیر ورودی آب دچار شکستگی شده و یا در لوله های داخلی آن گرفتگی ایجاد شده باشد.
 2.  امکان دارد در محل اتصال شیر تأمین آب مشکلی به وجود آمده باشد.
 3. شاید شیر آب که به لباسشویی شما وصل است بسته باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارور ماشین لباسشویی زیرووات Zerowatt | رفع خطای لباسشویی زیرووات

روش تعمیر کردن شیر خراب

همانطور که گفتیم یکی از دلایل ارور به دلیل خراب شدن شیر ماشین لباسشویی می باشد برطرف کردن این مشکل کار راحتی است و شما می توانید بدون نیاز به تعمیر کار این مشکل را برطرف کنید اگر شیر آب کلاً خراب شده باید حتماً آن را عوض کنید برای این کار لوله ها را از قسمت گیره از هم جدا کرده و سیم ها را هم جدا کنید شیر آب نو بخرید و گیره جدید هم خریداری کنید زیرا از گیره های قدیمی نمی توانید برای شیر جدید استفاده کنید اگر شیر را عوض کردید ولی بازهم کد خطای e۱۷ در روی نمایشگر نشان داده می شد باید برای برطرف کردن مشکل، سنسور فشار را بررسی کنید.

بررسی کردن سنسور فشار برای برطرف کردن ارور e۱۷ ماشین لباسشویی بوش

سنسور فشار می تواند باعث ایجاد اختلال در تخلیه آب ماشین لباسشویی شود اگر سنسور فشار خراب شده بود باید آن را عوض کنید. سنسور فشار نشان می دهد که آیا آب برای تکمیل چرخه شستشو کافی است یا نه؟  اگر سنسور فشار خراب شود باعث می‌شود که آب وارد لگن لباسشویی نشود. در صورت خرابی سنسور فشار نمی توان آن را تعمیر کرد باید حتماً آن را تعویض کنید.

عوض کردن سنسور فشار کار زیاد سختی نیست اگر شما اطلاعات کمی هم در این مورد داشته باشید می توانید به راحتی سنسور فشار را تعویض کنید برای این منظور باید ابتدا شلنگ ها را و بعد از آن سیم ها را از دستگاه جدا کنید سنسور قدیمی را بیرون آورده و سنسور جدید را که خریداری کرده اید در جای آن بگذارید بعد از آن دوباره سیم ها و شلنگ ها را در جای خود وصل کنید.

مسدود شدن فیلتر دلیل کد خطای e۱۷ ماشین لباسشویی بوش

بعد از اینکه موارد گفته شده را بررسی کردید و مطمئن شدید که مشکل از قسمت های گفته شده نیست باید قطعات دیگر را بررسی کنید یکی از دلایل ارور e۱۷ ماشین لباسشویی بوش می تواند مسدود شدن فیلتر باشد.

 • ماشین های لباسشویی به آب شهری وصل شدند و آب شهری احتمال دارد در اثر رسوبات و ذرات معلق باعث گرفتگی فیلتر شود.
 • وقتی رسوبات در محل فیلتر گیر کند باعث می شود که آب وارد دستگاه نشده و آبگیری انجام نشود.
 • دقت داشته باشید که در مسیر ورود آب همه لباسشویی ها فیلتر قرار داده نشده است.

روش عیب یابی ارور e۱۷ ماشین لباسشویی بوش

دلایل  آبگیری نکردن ماشین لباسشویی بوش چیست؟ اگر شما هم به دنبال جواب این سوال هستید باید ابتدا با عیب یابی ارور e۱۷ در ماشین لباسشویی بوش آشنا شوید آب از طریق شیر ورودی، که با شلنگ به شیر برقی وصل شده است وارد دستگاه خواهد شد اگر شما با مشکل وارد نشدن آب با دستگاه لباسشویی بوش مواجه شدید به روش زیر باید آن را شناسایی کنید:

 •  اگر ماشین لباسشویی آبگیری را انجام نمی دهد و در دستگاه لباسشویی شما ارور e۱۷ ظاهر شده باید ابتدا از باز بودن شیر ورودی اطمینان پیدا کنید.
 • اگر شیر ورودی باز بود ولی همچنان ماشین لباسشویی شما آبگیری را انجام نمی داد باید شلنگی که از شیر ورودی به شیر برقی وصل شده است بررسی کنید امکان دارد شلنگ دچار مشکل شده باشد.
 • شلنگ را بررسی کنید امکان دارد شلنگ از جای خود بیرون آمده باشد.
 • یکی دیگر از دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی پاره شدن شلنگ است.
 • اگر شما ماشین لباسشویی را به دیوار چسبانده باشید امکان دارد شلنگ دچار تا خوردگی و خمیدگی شده باشد و این باعث عدم آبگیری خواهد شد.
 • توصیه می کنیم ماشین لباسشویی را به دیوار نچسبانید تا شلنگ با کمبود فضا روبه رو نشود.
 • اگر شیر برقی دستگاه لباسشویی شما خراب باشد دستگاه با مشکل آبگیری روبرو می شود دقت کنید شیر برقی در صورت خرابی قابل تعمیر نبوده و باید آن را عوض کنید.
 • شیر برقی ماشین لباسشویی از برد فرمان می گیرد و اگر برد به هر دلیلی خراب شود آب مورد نیاز وارد دستگاه لباسشویی نخواهد شد.
 • اگر در دستگاه لباسشویی شما فیلتر آب قرار دارد آن را بررسی کنید تا مسدود نشده باشد.
 • اگر فیلتر ورودی در اثر رسوبات دچار گرفتگی شود باعث می شود آبگیری در لباسشویی انجام نشود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات ماشین لباسشویی بوش | دلیل ارور f۲۳

روش برطرف کردن کد خطای e۱۷ ماشین لباسشویی بوش

تا اینجا شما را با روش های عیب یابی کد خطای e۱۷ آشنا کردیم در ادامه می خواهیم روش برطرف کردن این کد خطا را که بسیار هم ساده می باشد برای تان توضیح دهیم برای برطرف کردن این کد خطا موارد زیر را انجام دهید:

 • در مرحله اول شلنگ و شیر ورودی را بررسی کنید.
 • امکان دارد در محل اتصال شیر آب به دستگاه لباسشویی و یا در شلنگ، پارگی ایجاد شده باشد و یا دچار نشتی شده باشد و این باعث می‌شود فشار آب کم شده و آب به دستگاه لباسشویی نرسد و عملیات آبگیری درست انجام نشود.
 • اگر در ماشین لباسشویی شما فیلتر قرار دارد باید فیلترهای آن را بررسی کنید تا دچار گرفتگی نشده باشد.
 • برای این کار اتصالات شلنگ را باز کرده و فیلتر ها را بیرون آورید و آنها را تمیز کنید.
 • کثیف بودن جاپودری ممکن است مانع حرکت آب در دستگاه شود به دلیل اینکه آب بعد از گذشتن از جاپودری، وارد دیگ لباسشویی خواهد شد و اگر جاپودری کثیف باشد این گردش آب خوب انجام نمی شود.
 • برای اینکه جا پودری را تمیز کنید آن را بیرون آورده و با یک مسواک و یا فرچه آن را تمیز کنید.

ماشین لباسشویی بوش

سخن پایانی

در این مقاله برای شما در مورد ارور e۱۷ در ماشین لباسشویی بوش توضیحات کاملی را بیان کردیم تا شما بتوانید با عیب یابی و برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود در هنگام بروز خطای e۱۷ آشنا شوید اگر با راهنمایی های ما موفق به برطرف کردن مشکل دستگاه لباسشویی بوش خود نشدید حتماً با نمایندگی های تعمیرات ماشین لباسشویی بوش تماس بگیرید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس گرفته و سوال خود را مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش عیب یابی ارور e۱۷ ماشین لباسشویی بوش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا