دیجیتال

راهنمای خرید پرینتر سه بعدی | قیمت پرینتر سه بعدی

خرید پرینتر سه بعدی قیمت پرینتر سه بعدی، نکات مهم انتخاب پرینتر سه بعدی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

پرینتر سه بعدی از جمله تکنولوژی‌های مدرن و جدید چاپ است، که در سال‌های اخیر وارد بازار شده است. که برای مصارف ویژه استفاده می‌شود. برای ساختن مدل اولیه ماکت، اسباب بازی‌های کودکانه ‌ و در صنعت از پرینتر سه بعدی استفاده می‌کنند.

نکات مهم انتخاب پرینتر سه بعدی

قبل از اینکه پرینتر سه بعدی را خریداری نمایید، بهتر است که با نکات بسیار مهمی که در زمان انتخاب این گونه پرینترها باید به آنها توجه داشته باشید را بدانید. چون این دستگاه نسبتاً گران است و در انتخاب خود باید دقت بیشتری داشته باشید.

انواع پرینتر سه بعدی

با توجه به اینکه پرینترهای سه بعدی تنوع بسیار زیادی دارند، باید بدانید که کدام نوع از پرینترهای سه بعدی برای کسب و کار شما مناسب تر هستند. پرینتر مواد پودری می خواهید یا پرینتر فیلامنت؟، پرینتر لیزری می‌خواهید یا پرینتر با حرارت؟. همه این سوالات قبل از انتخاب پرینتر سه بعدی باید پاسخ داده شوند و در آخر باید بدانید که پرینتر بزرگ صنعتی نیاز دارید یا پرینتر خانگی؟

قیمت پرینتر سه بعدی

همانطور که قبلا گفته شد، پرینترهای سه بعدی قیمت بیشتری دارند و برای تهیه پرینتر سه بعدی باید مبلغ زیادتری را پرداخت کنید. قبل از اینکه انتخاب خود را انجام دهید، باید میزان نیاز و بودجه خود را در نظر داشته باشید. هر چقدر که امکانات، سرعت و کیفیت پرینتر بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

در صورتی که پرینتر را برای ساخت ماکت و سرگرمی در منزل می خواهید، می توانید از بین مدل های ایرانی که قیمت مناسب تری دارند، انتخاب خود را انجام دهید. قیمت پرینترهای سه بعدی بسیار متنوع بوده و با توجه به قابلیت ها و ویژگی های هر کدام از دستگاه ها، قیمت آنها تعیین می شود.

پرینتر سه بعدی

کیفیت ساخت پرینتر های سه بعدی

در هنگام انتخاب پرینترهای سه بعدی باید بدانید که هر چقدر کیفیت ساخت دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. سرعت و کیفیت ساخت پرینتر با قیمت آن رابطه مستقیم دارد. برخی از پرینترهای سه بعدی برای ساختن مدل‌ها و اشکال از ساپورت استفاده می‌کنند. در این صورت شکلی با ظرافت و دقت زیاد خواهند داشت.

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی

یکی از موارد بسیار مهم این است که مواد مصرفی پرینتر سه بعدی که انتخاب می‌کنید، در دسترس باشد. قبل از اینکه خرید پرینتر سه بعدی را انجام دهید باید ببینید که در بازار مواد مصرفی آن وجود دارد یا خیر. چون در صورتی که مواد مصرفی پرینتر مورد نظر در دسترس نباشد، داشتن این پرینتر سه بعدی عملاً هیچ فایده‌ای برای شما نخواهد داشت.

ایمن بودن پرینتر سه بعدی

در برخی مواقع پرینترهای سه بعدی در حین کار مواد سمی تولید می کنند که برای انسان ها بسیار زیان دارد. بنابراین برای کار با پرینتر سه بعدی باید فضایی را در مد نظر بگیرید، که تهویه مناسبی داشته باشد. یکی دیگر از این نکته های بسیار مهم مربوط به گرم شدن بیش از اندازه پرینترهای سه بعدی در حین کار می‌باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه می توانیم وردپرس را روی لوکال هاست نصب کنیم؟

باید در حین کار با دستگاه های سه بعدی این نکته را توجه داشته باشید و بدانید که امکان خطرساز بودن آنها وجود دارد. بنابراین حتماً در حین کار مراقب حرارت بسیار زیاد صفحه کار آن باشید.

 کاربرد پرینتر سه بعدی

قبل از اینکه با مدل های مختلف پرینترهای سه بعدی آشنا شوید، باید بدانید که از چه چیزی می خواهید پرینت بگیرید.

برای مثال اگر می‌خواهید پرینت از اشیا خانگی یا دفتر کارتان بگیرید، باید بدانید که این اشیا در برابر رطوبت یا نور قرار نمی گیرند. بنابراین می توانید از پرینترهای FDM با فیلامنت های جنس پلی لاکتیک اسید استفاده نمایید.

در صورتی که چیزی که می خواهید پرینت بگیرید، در ارتباط با مواد غذایی است، باید حتماً از جنس پلی اتیلن ترفتالات گلیکول که پوشانده شده با اپوکسی ایمن باشد.

اگر می‌خواهید از آثار هنری پرینت بگیرید، می توانید از پرینتر FDM استفاده نمایید، ولی پیشنهاد می شود برای این کار از پرینترهای رزینی استفاده نمایید. در این صورت مدل های ساخته شده با پیچیدگی ها و جزئیات بیشتر چاپ خواهند شد.

اگر اگر قصد دارید از اشیایی پرینت بگیرید که در محیط باز هستند، برای نمونه باغچه یا گلدان، باید برای چاپ از موادی استفاده کنید که در مقابل نیروی طبیعت مقاومت کافی داشته باشند. فیلامینت هایی که جنس ABS دارند در برابر نور خورشید مقاوم هستند. همچنین پرینترهای FDM برای پرینت گرفتن از اشیا در فضای باز مناسب بوده و به خوبی کار خواهند کرد.

پرینتر سه بعدی

معرفی بهترین پرینتر سه بعدی

بهترین پرینترهای سه بعدی از از طریق مجلات و سایت های معتبر تکنولوژی معرفی می شوند. بهتر است که با این پرینترها آشنا شوید، تا بتوانید با بررسی هر کدام از آنها بهترین پرینتر سه بعدی را انتخاب نمایید:

Any cubic Photon

این پرینتر سه بعدی قادر خواهد بود که اشیایی با حجم ۱۱۵*۱۵۵*۶۵ میلیمتر را بسازد وضوح چاپ پرینتر سه بعدی تقریباً ۲k است.

Formlabs Form

استفاده از این پرینتر بسیار آسان است و این پرینتر جزو دسته زرینی می‌باشد. می‌توانید این پرینتر را به وای فای وصل کنید. مدل هایی که با استفاده از این پرینتر ساخته می شوند، انعطاف پذیر هستند و برای مصارف دندانسازی، پزشکی و قالب گیری مورد استفاده قرار می گیرند.

Wanhao Duplicator

این پرینتر بر اساس فناوری DLP بوده و قیمت آن مناسب است می‌توانید با استفاده از این پرینتر سه بعدی مدل‌هایی با حجم ۲۰۰*۶۸*۱۲۰ میلی متر بسازید.

Peopoly Moai

این پرینتر سه بعدی بر اساس SLA بوده و ارزان قیمت است همراه این پرینتر سه بعدی شما یک پک نیز خواهید گرفت که با مونتاژ کردن آن پرینتر شما آماده کار خواهد شد با استفاده از این پرینتر مدل های ساخته شده دارای حجم ۱۸۰*۱۳۰*۱۳۰ میلیمتر خواهند داشت.

Ultimaker 3-5

این پرینتر با کیفیت ساخت بالا و اندازه کوچک برای طراحان حرفه ای گزینه مناسبی خواهد بود. صدای این پرینتر آزار دهنده نبوده و مدل‌هایی که با استفاده از این پرینتر سه بعدی ساخته می شود، حجم ۲۱۵*۲۰۰*۲۱۶ میلیمتر خواهند داشت.

Original PRUSA I3 MK2S KIT -6

این کیت برای افرادی که مایل هستند پرینتر را خودشان بسازند، مناسب خواهد بود. می توانید این پرینتر را تهیه کرده و مونتاژ آن را انجام دهید. فناوری ساخت این پرینتر بر اساس FDM بوده و هر لایه ای که ساخته می شود در حدود ۵۰ میکرون ارتفاع خواهد داشت. مدل های ساخته شده با استفاده از این پرینتر سه بعدی دارای حجمی برابر با ۲۱۰*۲۰۰*۲۵۰ میلیمتر هستند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مهمترین نکات نگهداری لپ تاپ | روش استفاده صحیح از لپ تاپ

قیمت پرینتر سه بعدی

پرینترهای سه بعدی گران قیمت هستند. البته پرینترهایی که توسط کشور ایران ساخته می‌شود نسبت به پرینترهای خارجی قیمت ارزان تری دارند. پرینترهایی که توسط کشورمان تولید می‌شوند قیمتشان تقریباً بین شش الی ده میلیون می‌باشد. اما پرینتر هایی که به صورت بسیار تخصصی ساخته می‌شوند، گران‌ قیمت تر بوده و قیمت آنها تقریباً چهل میلیون تومان می‌باشد.

پرینترهای ارزان سه بعدی نمونه های رومیزی خانگی می‌باشند که برای ساختن مدل های کوچک تر طراحی و ساخته شده اند. اگر فقط قصد دارید مدل هایی که خودتان طراحی می‌کنید را بسازید، پرینتر رومیزی برای شما کافی خواهد بود.

قلم سه بعدی

برای کاربرانی که به ساخت مدل ها علاقه مند هستند، قلم سه بعدی طراحی شده است. اما اگر به هر علتی نمی توانید پرینتر سه بعدی خریداری کنید، با استفاده از قلم سه بعدی و مواد فیلامنت می‌توانید مدل های خودتان را بسازید و از داشتن این مدل‌ها لذت ببرید.

البته قلم سه بعدی برای سرگرمی کودکان نیز بهترین گزینه است. عملکرد قلم سه بعدی این گونه است که الیاف فیلامنت را با حرارت ذوب می‌کند و از نازل خارج می‌کند. در هر سن، قلم سه بعدی می تواند سرگرم کننده باشد.

قلم سه بعدی

محصولات پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی در صنایع گوناگون کاربردهای متداولی دارد. برای ساخت مدل های اولیه در خودروسازی، برای ساخت ابزار کار، ساخت اسباب بازی کودکانه، مجسمه و ماکت، جواهرات، ابزار های تزیینی و کاربردی، لوازم شخصی و هر دستگاه و شی دیگری که به ذهن شما می رسد را می‌توان با استفاده از پرینترهای سه بعدی ساخت.

امروزه ساخت هیچ مدل و ابزاری از طریق پرینتر سه بعدی غیر ممکن نیست. پرینتر سه بعدی بیشتر در ساخت تجهیزات پزشکی، دندان پزشکی و پروتز های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد‌ همچنین از این پرینتر ها برای ساختن ارتودنسی شفاف نیز استفاده می کنند.

پرینتر سه بعدی خوراکی

به مرور زمان پرینتر سه بعدی پا را فراتر از چاپ صنعتی گذاشته و به چاپ مواد غذایی وارد شده است. البته محدودیت‌هایی در چاپ مواد غذایی وجود دارد و نمی‌توان برای چاپ از همه مواد اولیه‌ای که مصرف می‌شود، استفاده نمود. امروزه تنها از موادی که خاصیت پوره شدن دارند، برای پرینت سه بعدی می‌توان استفاده نمود. موادی مثل خامه، شکلات، پوره سیب زمینی، خمیر پنکیک، سبزیجات و… که امکان پوره شدن دارند را می‌توان برای پرینت سه بعدی استفاده نمود.

برای اینکه با این پرینترها کار کنید، فقط باید مواد اولیه پوره شده را درون مخزن بریزید تا پرینتر روی سطح کار به صورت لایه لایه مواد را خالی کند. غذاهایی که با استفاده از پرینترهای سه بعدی تزیین و آماده می‌شوند، دارای اشکال منحصر به فرد و خاصی هستند، که با دست نمی توان آنها را به این زیبایی آماده کرد. استفاده از این پرینتر ها برای مواد غذایی فضانوردها بسیار کاربرد داشت.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای خرید پرینتر سه بعدی | قیمت پرینتر سه بعدی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای خرید پرینتر های سه بعدی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا