خانواده

راهنمای خرید صندلی اپن و کاملترین اطلاعات برای انتخاب

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

طراحی‌های جدید دکوراسیون داخلی منزل امروزه همراه با تغییر سبک زندگی افراد می‌باشد. با افزایش آپارتمان‌ها و خانه‌های کوچک نیاز است که به جای برخی از امکانات انتخاب‌های مفیدتر و هوشمندانه‌تری به کار برده شود تا به این صورت در کمترین زمان از فضا و محیط منزل بیشترین بهره‌وری را برد.

صندلی اپن نیز یکی از این امکانات می‌باشد. می‌توان با خرید صندلی اپن در آشپزخانه غذا خورد. در مورد انتخاب صندلی اپن باید به مواردی توجه داشته باشید تا صندلی مناسب را انتخاب نمایید.

چه موقع باید صندلی اپن خرید؟

ممکن است که برخی از افراد زمان خرید صندلی اپن را ندانند و یا به هر علتی لزوم خرید این صندلی را احساس نکنند. به صورت کلی باید گفته شود که قانون خاص و مشخصی برای خرید صندلی اپن وجود ندارد، ولی توصیه طراحان داخلی این است که در صورتی که متراژ منزل شما به اندازه‌ای کوچک است که نمی‌توان در آن میز ناهارخوری قرارداد، با خیال راحت می‌توانید خرید صندلی اپن را انجام دهید و به این ترتیب از فضای آشپزخانه خود هوشمندانه‌ترین و بیشترین استفاده را داشته باشید.

این یعنی افراد می‌توانند با خرید چند صندلی که با تعداد اعضای خانواده آنها متناسب است و قرار دادن آن در قسمت پیشخوان یا همان کانتر آشپزخانه فضای کاربردی و مناسب را برای صرف وعده‌های مختلف قضایی و غذا خوردن در کنار خانواده خود تدارک ببینند.

البته این بدان معنا نخواهد بود که اگر فضای خانه شما برای داشتن میز ناهارخوری کافی است، نمی‌توانید این صندلی‌های اپن را داشته باشید. صندلی اپن را می‌توان در هر شرایطی استفاده نمود. اگر افراد میز ناهارخوری دارند و حتی به صورت مشخص دارای اتاق ناهارخوری هم هستند، با خرید صندلی اپن فضای جمع و جور و دنجی برای غذا خوردن خواهند داشت. بدین ترتیب می‌توانند وعده‌های سریع‌تر و دم دستی‌تر را با استفاده از صندلی اپن روی پیشخوان آشپزخانه صرف کنند.

انواع صندلی اپن

امروزه در بازار صندلی‌های اپن زیاد و متنوعی وجود دارد که با توجه به شرایط افراد می‌توانند انتخاب خود را داشته باشند. قبل از انتخاب و خرید صندلی اپن بهتر است که در مورد انواع آن اطلاعات کامل‌تری داشته باشید تا انتخاب شما مناسب و درست باشد.

حتما بخوانید:   اسم های دخترانه و شیک ۱۴۰۲/ ۲۰۰۰ اسم دختر

خرید صندلی اپن

صندلی اپن با پشتی کوتاه

یکی از انواع صندلی اپن که بسیار پرطرفدار نیز است، صندلی اپن با پشتی کوتاه می‌باشد. این مدل صندلی بسیار جمع و جور بوده و دارای تکیه‌گاه کاملی نیست و در نتیجه افراد روی آن احساس راحتی زیادی نخواهند داشت. با این وجود چون این مدل‌ها با سبک‌های مختلفی مانند سبک مدرن، تناسب دارد و جمع و جور هستند، موجب می‌شود که برخی از افراد آنها را انتخاب کنند.

صندلی اپن بدون پشتی

صندلی اپن بدون پشتی در جمع و جورترین و ساده‌ترین حالت ممکن طراحی و ساخته شده‌اند و برای آشپزخانه‌های کوچک انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. صندلی اپن بدون پشتی راحتی زیادی ندارد. به همین علت نمی‌توان روی آن زمان زیادی نشست. در نتیجه توصیه می‌شود که از این مدل  فقط برای صرف میان وعده‌ها و وعده‌های غذایی سریع از آنها استفاده نمایید.

یکی از مزایای صندلی اپن بدون پشتی این است که در فضاهای کوچکتر می‌توان آنها را در زیر اپن قرار داد و به این ترتیب آنها فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند و به راحتی در زیر کانتر قرار می‌گیرند.

صندلی اپن با پشتی کامل

یکی دیگر از انواع صندلی اپن که در هنگام خرید می‌توانید آن را انتخاب نمایید، صندلی با پشتی کامل می‌باشد. افراد به راحتی می‌توانند به این صندلی‌ها تکیه دهند و روی این مدل از صندلی‌ها احساس راحتی بیشتری خواهند داشت. به همین علت می‌توان برای مدت بیشتری روی این صندلی‌ها نشست و وعده‌های غذایی را به راحتی صرف کرد، اما این صندلی‌ها برای آشپزخانه‌های کوچک انتخاب مناسبی نخواهد بود.

صندلی کانتر با دسته

این مدل از صندلی‌های اپن از جمله راحت‌ترین مدل‌ها محسوب می‌شوند. چون از بدن افراد بیشترین پشتیبانی را خواهند داشت. راحتی صندلی کانتر با دسته به اندازه‌ای می‌باشد که افراد علاوه بر اینکه می‌توانند روی آنها به راحتی وعده‌های غذایی را صرف کنند، حتی قادر خواهند بود که روی آنها ساعت‌ها نشسته و تلویزیون نیز تماشا کنند.

در هنگام خرید این مدل از صندلی‌ها به یاد داشته باشید با توجه به اینکه آنها دارای دسته هستند، ابعاد بزرگتری خواهند داشت. به همین علت قبل از انتخاب و خرید صندلی حتماً تناسب ابعاد صندلی مورد نظر را با کانتر خود اندازه نمایید.

صندلی اپن بدون دسته

صندلی کانتر بدون دسته در آشپزخانه فضای کمتری را اشغال می‌کند. به همین علت در اطراف کانتر می‌توان تعداد بیشتری از صندلی‌ها را قرار داد. این نوع از صندلی‌های اپن برای دورهمی‌های دوستانه انتخاب مناسبی می‌باشد.

حتما بخوانید:   اقدامات ساده برای داشتن خانه پایدار | حفظ محیط زیست

صندلی اپن ثابت

این مدل صندلی اپن به صورت ثابت طراحی و ساخته شده است و امکان چرخش بدنه آنها در هنگامی که افراد روی آنها نشسته‌اند، فراهم نیست. به همین علت اگر در زمان نشستن عادت دارید که روی صندلی حرکت نمایید و صندلی را بچرخانید، بهتر است که این مدل از صندلی‌های ثابت را انتخاب نکنید. امکان جابجایی با استفاده از این مدل از صندلی اپن دشوارتر خواهد بود.

صندلی اپن چرخان

صندلی کانتر چرخان انتخاب خوبی برای پیشخوان و کانتر آشپزخانه است. چون امکان جابجایی و حرکت به راحتی برای افراد فراهم خواهد بود و در نتیجه می‌توانند در هنگام بلند شدن و نشستن به راحتی از جای خود حرکت نموده و صندلی را از قسمت زیر اپن بیرون آورند. صندلی اپن چرخان برای آشپزخانه‌ها و فضاهای کوچک انتخاب بسیار ایده‌آلی خواهد بود.

اندازه‌ها و ابعاد استاندارد

امروزه انواع صندلی اپن طراحی و ساخته شده است. در هنگام انتخاب صندلی اپن باید به این نکته توجه داشته باشید که آنها در ابعاد و مدل‌های گوناگونی وجود دارند.‌ اگر اندازه و ابعاد استانداردی برای این صندلی‌ها بخواهیم مطرح نماییم، باید بگوییم که در اکثر مواقع صندلی اپن برای پیشخوان‌ها و کانترهایی با استاندارد ۹۰ سانتی متر طراحی گردیده‌اند و به همین علت نیز معمولاً ارتفاع این صندلی‌ها بین ۶۰ الی ۶۵ سانتی‌متر است.

با این حال اگر ارتفاع پیشخوان بیشتر است، امکان دارد که ۱۰۵ سانتی‌متر باشد که در این صورت ارتفاع صندلی اپن به صورت کلی در حدود ۷۵ سانتی‌متر خواهد بود. در نتیجه چنانچه ارتفاع کانتر بیشتر از این اندازه باشد و به ۱۲۰ سانتی‌متر هم برسد، می‌توانید صندلی اپنی که دارای ارتفاع بین ۸۵ الی ۹۰ سانتی‌متر است را انتخاب نمایید.

اگر اندازه‌گیری ارتفاع صندلی برای شما کار دشواری است، پیشنهاد می‌شود که در هنگام خرید صندلی اپن انتخاب خود را از بین مدل‌هایی انتخاب خود را انجام دهید که قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشند.

نکات خرید صندلی اپن

برای اینکه در هنگام خرید صندلی اپن انتخاب مناسب و موفقی داشته باشید، باید به نکات زیر توجه نمایید. همه مواردی که گفته می‌شود، در هنگام خرید صندلی کانتر بسیار حائز اهمیت هستند.

انتخاب جنس صندلی اپن

یکی از مسائل بسیار مهم توجه به جنس صندلی اپن می‌باشد. به صورت کلی جنس صندلی اپن را باید به گونه‌ای انتخاب نمایید که با بخش‌های آشپزخانه و منزل شما تناسب و هماهنگی داشته باشد. برای مثال در مواقعی که کابینت‌های شما چوبی است، بهتر است که صندلی اپن چوبی انتخاب کنید. در این صورت یک دستی و تناسب زیبایی به وجود خواهد آمد.

حتما بخوانید:   این اشتباهات استفاده از لوازم خانگی برقی را تکرار نکنید

توجه به سبک صندلی اپن

یکی از اهداف مهم صندلی اپن قطعاً زیباتر شدن فضای آشپزخانه می‌باشد. به همین علت باید به سبک دکوراسیونی آن توجه ویژه‌ای نمایید. عدم تطابق و وجود تناقض در هر یک از وسایل خانه زحمت شما را زیر سوال می‌برد. برای نمونه در صورتی که آشپزخانه شما با سبک مدرن طراحی گردیده است، نباید به اشتباه صندلی‌هایی با دیگر سبک‌ها مثل سبک کلاسیک انتخاب نمایید.

ارتفاع صندلی اپن

در قسمتی که در مورد اندازه و ابعاد استاندارد صندلی اپن توضیح داده شد، حتماً به اهمیت ارتفاع این نوع از صندلی‌ها پی برده‌اید. بنابراین در هنگام انتخاب و خرید صندلی اپن حتماً باید به ارتفاع آنها توجه ویژه داشته باشید.

یکی از نکات مهم در این مورد این می‌باشد که باید صندلی را انتخاب نمایید که پاهای شما راحت باشند. اگر ارتفاع صندلی زیاد باشد و برای قرارگیری پا تکیه‌گاهی وجود نداشته باشد، پاها در مدت کمتری خسته می‌شوند.

قیمت صندلی اپن

با توجه به اینکه تنوع در صندلی اپن بسیار زیاد است، قیمت آنها نیز متفاوت می‌باشد و افراد با هر بودجه می‌توانند انتخاب خود را داشته باشند. در صورتی که قیمت صندلی اپن بسیار ارزان‌تر است، احتمال دارد که در ساخت آن از متریال با کیفیت استفاده نشده باشد. در این صورت در مدت زمان بسیار کم دچار آسیب دیدگی خواهد شد.

بهتر است که قبل از خرید صندلی اپن میزان بودجه و هزینه خود را تعیین نمایید تا دایره انتخابتان محدودتر شود. در این صورت می‌توانید محصول مورد نظر را با سرعت بیشتری پیدا کنید.

انتخاب صندلی اپن

سخن تکمیلی

در صورتی که قصد خرید صندلی اپن را دارید، بهتر است که به سراغ صندلی‌هایی بروید که با فضای آشپزخانه و منزل شما هماهنگی و تناسبی بیشتری دارد و همچنین در عین حال از فضای خانه شما بیشترین استفاده شود.

امروزه تنوع صندلی اپن در بازار بسیار زیاد است که از جمله می‌توان به صندلی‌های بدون پشتی، صندلی با پشتی کوتاه و صندلی با پشتی کامل اشاره کرد. افراد با توجه به میزان فضایی که در آشپزخانه دارند و همچنین بودجه و سلیقه خود می‌توانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای خرید صندلی اپن و کامل‌ترین اطلاعات برای انتخاب آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای خرید صندلی اپن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x