تعمیرات لباسشویی

علت ارور UE ماشین لباسشویی دوو و رفع آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ارور UE ماشین لباسشویی دوو چیست و چگونه رفع می شود؟ اگر ماشین لباسشویی دوو شما ارور UE نشان می دهد، به این معنی است که دستگاه تراز نیست. درواقع ارور UE یکی از کد خطاهای رایج ماشین لباسشویی دوو است که به دلیل عدم تعادل و تراز بودن دستگاه رخ می دهد. این خطا می تواند باعث صدای زیاد و آسیب به قطعات شود. در این مقاله علت و راه حل این خطا را به شما نشان می دهیم.

ارور UE ماشین لباسشویی دوو

دلیل اصلی ارور UE ماشین لباسشویی دوو به خاطر تراز نبودن دستگاه و سنگین بودن و بیش از اندازه بودن لباس‌ ها در دستگاه می ‌تواند باشد. این کار باعث می ‌شود چرخش دیگ در ماشین لباسشویی به صورت اصولی انجام نشود و در عملکرد شستشوی لباس ‌ها اختلال ایجاد گردد.

یکی از علائم وجود ارور UE ماشین لباسشویی دوو ایجاد صدای زیاد و آزار دهنده حین کار است. برای اینکه بتوانید از بروز چنین خرابی‌ ها و مشکلاتی جلوگیری نمایید باید به علت دقیق مشکل پی ببرید. در ادامه سه مورد از علت ارور UE ماشین لباسشویی دوو را بیان می ‌کنیم:

سنگین بودن لباس ها در لباسشویی

سنگین بودن بیش از حد و عدم تعادل لباس ها در لباسشویی دوو یکی از علل رایج ارور UE ماشین لباسشویی دوو است. این موضوع ممکن است به دلایل زیر رخ دهد:

تعداد زیاد لباس ها در دیگ

اگر شما بیش از حد مجاز لباس ها را در دیگ قرار دهید، ممکن است دستگاه نتواند آن ها را به صورت مناسب توزیع کند و در نتیجه ارتعاش و صدای زیاد ایجاد شود. برای رفع این مشکل، باید تعداد لباس ها را کاهش دهید و دوباره دستگاه را روشن کنید.

نوع و وزن لباس ها

برخی از لباس ها مانند پتو، حوله، پرده و … وزن بیشتری دارند و ممکن است باعث عدم تعادل در دیگ شوند. برای رفع این مشکل، باید این نوع لباس ها را به صورت جداگانه شستشو نمایید و با لباس های سبک تر مخلوط نکنید.

محل نصب نامناسب دستگاه

اگر دستگاه شما روی یک سطح ناهموار یا شیب دار قرار داشته باشد، ممکن است باعث از کار افتادن سیستم تعادل دستگاه شود. برای رفع این مشکل، باید دستگاه را روی یک سطح صاف و محکم قرار دهید و با استفاده از پیچ های تنظیم پایه ها، دستگاه را تراز کنید.

حتما بخوانید:   دلایل صدای زیاد در ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

تراز نبودن لباسشویی دوو

از دیگر دلایل ایجاد ارور UE ماشین لباسشویی دوو تراز نبودن دستگاه است. این موضوع ممکن است به دلایل زیر رخ دهد:

سیستم تعادل دستگاه

ماشین لباسشویی دوو دارای یک سیستم تعادل است که با استفاده از حسگرها و الکترومغناطیس، وزن لباس ها را در دیگ پخش می کند. اگر این سیستم دچار خرابی شود یا از کار بیفتد، ممکن است دستگاه نتواند لباس ها را به صورت مناسب در سطح دیگ پخش کند و در نتیجه صدای زیاد از آن ایجاد شود. برای رفع این مشکل، باید سیستم تعادل را تعمیر یا تعویض کنید.

پایه های دستگاه

ماشین لباسشویی دوو دارای چهار پایه قابل تنظیم است که با استفاده از پیچ ها، می توانید دستگاه را روی هر سطحی البته صاف، تراز کنید.

اگر پایه های دستگاه را به درستی تنظیم نکنید یا پیچ ها را باز کنید، ممکن است دستگاه تراز نباشد و در نتیجه صدای زیاد و آزاردهنده ای ایجاد شود. جهت رفع این خرابی لازم است پایه های دستگاه را با استفاده از ترازسنج به خوبی تنظیم کنید و پیچ ها را محکم نمایید.

سطح نصب دستگاه

همانطور که گفتیم، ماشین لباسشویی دوو باید روی یک سطح صاف و محکم نصب شود تا دستگاه تراز باشد و به درستی کار کند. اگر دستگاه روی یک سطح ناهموار یا شیب دار قرار داشته باشد، ممکن است دستگاه تراز نباشد و در نتیجه ارتعاش و صدای زیاد ایجاد شود. برای رفع این مشکل، باید دستگاه را روی یک سطح صاف و محکم قرار دهید سپس تراز کنید.

راهنمای ارور UE ماشین لباسشویی

خرابی قطعه برد الکترونیکی لباسشویی

برد الکترونیکی یکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی دوو است که کنترل کلی دستگاه را بر عهده دارد. اگر این قطعه خراب شود یا از کار بیفتد، ممکن است باعث بروز ارورهای مختلفی شود، از جمله ارور UE ماشین لباسشویی دوو. این ارور نشان می دهد که دستگاه تراز نیست و دیگ آن نمی چرخد. برخی از علل خرابی برد الکترونیکی عبارتند از:

نوسانات برق

اگر ولتاژ برق در منطقه شما دچار نوسان باشد، ممکن است باعث آسیب دیدن برد الکترونیکی شود. برای پیشگیری از این خرابی لازم است از یک منبع تغذیه برای تنظیم ولتاژ برق استفاده کنید.

رطوبت و آب

اگر برد الکترونیکی با رطوبت یا آب تماس پیدا کند، ممکن است باعث ایجاد خوردگی یا کوتاه مدار شود. برای جلوگیری از این مشکل، باید از نفوذ آب به داخل دستگاه جلوگیری کنید و برد الکترونیکی را در محیط خشک و تهویه شده نگه دارید.

حتما بخوانید:   برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی ارج ARJ

ضربه و فشار

اگر برد الکترونیکی با ضربه یا فشار قوی مواجه شود، ممکن است باعث شکستگی یا خم شدن آن شود. برای اینکه از این اتفاق جلوگیری کنید، لازم است از حمل و نقل و نصب نادرست دستگاه خودداری کنید و برد الکترونیکی را در محل مناسب و ایمن قرار دهید.

برای رفع ارور UE ماشین لباسشویی دوو و بررسی ایراد در این قطعه، بهتر است که از یک تکنسین ماشین لباسشویی کمک بگیرید تا در صورت وجود ایراد در این قطعه و خرابی برد الکترونیکی به تعمیر ماشین لباسشویی دوو بپردازد و نسبت به تعویض این قطعه با قطعات فابریک و اصل برند دوو اقدام نماید.

نکات مهم و کاربردی برای رفع ارور UE ماشین لباسشویی دوو

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، ارور UE ماشین لباسشویی دوو به دلیل عدم تعادل و تراز بودن دستگاه و عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی رخ می دهد. برای اینکه بتوانید تا حد زیادی از این اتفاق جلوگیری کنید، پیشنهاد می کنیم نکات مهم و کاربردی که در ادامه ذکر کرده ایم، را به خوبی مطالعه کنید.

 • از قرار دادن حجم زیاد لباس و بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی در دستگاه خودداری کنید. این کار باعث می شود که لباس ها به صورت مناسب در دیگ پخش نشوند و دستگاه نتواند آن ها را به درستی بچرخاند و شستشو نماید.
 • از شستشوی لباس های حجیم مانند پتو، ملحفه، روفرشی، حوله بزرگ، عروسک و … که باعث فشار آوردن به ماشین لباسشویی و ایجاد مشکل برای دستگاه می شوند، پرهیز کنید.
 • این نوع لباس ها را به صورت جداگانه شستشو دهید و با لباس های سبک تر مخلوط نکنید.
 • همواره توجه داشته باشید که باید مقدار و حجم مناسب و طبق ظرفیت ماشین لباسشویی در دستگاه، لباس قرار دهید و اگر این حجم کمتر و یا بیشتر باشد، باعث ایجاد مشکل و نمایش ارور UE لباسشویی دوو خواهد شد.
 • از گلوله یا تا کردن لباس ها خودداری کنید و آن ها را به صورت باز در دیگ قرار دهید.
 • ماشین لباسشویی دوو را روی یک سطح صاف و محکم نصب کنید تا دستگاه تراز باشد و به درستی کار کند.
 • اگر دستگاه روی یک سطح ناهموار یا شیب دار قرار داشته باشد، ممکن است باعث از کار افتادن سیستم تعادل دستگاه شود.
 • با استفاده از پیچ های تنظیم پایه ها، دستگاه را تراز کنید و با یک ترازو یا یک چوب کبریت، از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید.
حتما بخوانید:   انواع ارور ماشین لباسشویی هیتاچی HITACHI | نحوه رفع عیب ارور لباسشویی هیتاچی

هزینه های رفع ارور UE ماشین لباسشویی دوو

برای رفع ارور UE ماشین لباسشویی دوو ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض برخی از قطعات دستگاه باشد که هزینه آن ها بستگی به نوع و مدل ماشین لباسشویی و مرکز تعمیرات دارد. اما به طور کلی برخی از هزینه های آن عبارتند از:

هزینه تعویض کمک فنر

کمک فنر یکی از قطعاتی است که مسئول تعادل دستگاه است و اگر خراب شود ممکن است باعث ارور UE شود. هزینه تعویض کمک فنر معمولا از  200 هزار تومان شروع می شود.

هزینه تعویض برد الکترونیکی

برد الکترونیکی یکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی ال جی است که کنترل کلی دستگاه را بر عهده دارد. اگر این قطعه خراب شود یا از کار بیفتد، ممکن است باعث بروز ارورهای مختلفی شود، از جمله ارور UE. هزینه تعویض برد الکترونیکی متغیر است.

هزینه تعویض موتور

موتور یکی از قطعات اصلی ماشین لباسشویی ال جی است که مسئول چرخش دیگ و لباسها است. اگر موتور دچار مشکل شود یا داغی کند، ممکن است باعث ارور UE شود. هزینه تعویض موتور بالاست و باید از مرکز تعمیر مورد نظر خود بپرسید.

هزینه تعویض پمپ آب

پمپ آب یکی از قطعاتی است که مسئول تخلیه آب از داخل دستگاه است. اگر پمپ آب کار نکند یا مسدود شود، ممکن است باعث ارور UE شود. هزینه تعویض پمپ آب نیز بسته به مدل دستگاه متغیر است.

ارور UE ماشین لباسشویی دوو

رفع ارور UE ماشین لباسشویی دوو در محل ؟

آیا می توان ارور UE ماشین لباسشویی دوو را در محل رفع نمود؟ راهکارهای مقدماتی برای رفع این ارور وجود دارند که بد نیست از آن اطلاع داشته باشید. اگر با انجام این مراحل مشکل دستگاه رفع نشد، می توانید از متخصصین و تعمیرکاران آی بک امداد در این زمینه کمک بگیرید. رفع ارور UE ماشین لباسشویی دوو در محل شما توسط تیم تخصصی آی بک امداد قابل انجام است:

حال برای رفع این مشکل، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 • خاموش کردن دستگاه و باز کردن درب آن و پخش کردن لباسها در تمام قسمت دیگ
 • کاهش تعداد لباس ها و جدا کردن لباس های حجیم و سنگین از لباس های سبک
 • تراز کردن لباسشویی دوو

جمع بندی

این مطلب از آی بک امداد را به موضوع ارور UE ماشین لباسشویی دوو اختصاص داده ایم. در صورت نیاز به خدمات تعمیر لباسشویی دوو با ما تماس بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ارور UE ماشین لباسشویی دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت ارور UE ماشین لباسشویی دوو چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x