تعمیرات لپ تاپ

بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ Samsung

بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ Samsung | عیب‌یابی لپ تاپ سامسونگ

لپ تاپ های سامسونگ دارای کارایی، تنوع و قیمت بسیار مناسبی می باشند. برند سامسونگ در ارائه محصولات، نام آشنا و با کیفیت بوده و در بین کاربران بسیار محبوب است. لپ تاپ های سامسونگ نیز مانند دیگر برند ها ممکن است، که با مشکلات و ایراداتی مواجه شوند. لپ تاپ سامسونگ همه قابلیت های یک سیستم خوب مانند سرعت خوب، سبک بودن و… را دارد.

بوت نشدن لپ تاپ سامسونگ

در برخی مواقع کاربران لپ تاپ سامسونگ با مشکل بوت نشدن این دستگاه رو به رو می‌شوند. در این حالت سیستم عامل بالا نیامده و نمی توان سیستم عامل جدید را نصب نمود.

گاهی اوقات امکان دارد، که پیامی را مشاهده کنید و در برخی مواقع نیز دستگاه روشن است، اما صفحه نمایش لپ تاپ به رنگ آبی می باشد. به صورت کله چنانچه لپ تاپ سامسونگ روشن می‌شود و قبل از اینکه ویندوز اجرا شود، عملکرد سیستم قفل می کند، مشکل در این حالت به بوت نشدن لپ تاپ سامسونگ مربوط است.

بوت نشدن لپ تاپ سامسونگ از جمله مشکلات نرم افزاری این دستگاه می باشد، که دلایل زیادی موجب بروز این مشکل می گردد، که می توان به قدیمی بودن ویندوز، نصب بد افزار ها و برنامه های مشکل دار، ویروسی بودن لپ تاپ و… اشاره کرد.

برای اینکه مشکل بوت نشدن لپ تاپ سامسونگ را برطرف کنید، در ابتدا باید زمینه مشکل را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که ویندوز سیستم مشکلی دارد بهتر است ویندوز جدید نصب نمایید و اگر دستگاه شما ویروسی شده است در آن باید آنتی ویروس قوی نصب کرده و ایراد به وجود آمده را رفع نمایید.

لپ تاپ سامسونگ

لپ تاپ سامسونگ بیش از اندازه داغ می کند

گرم شدن زیاد لپ تاپ سامسونگ از مشکلات نرم افزاری این دستگاه است، که می تواند به علت های نرم افزاری مثل ویروسی بودن سیستم، کند بودن سرعت لپ تاپ سامسونگ، اجرا کردن چند برنامه همزمان با هم و یا علت های دیگر رخ دهد. در صورتی که بازی در لپ تاپ سامسونگ اجرا شود، که تنظیمات گرافیکی را تا بالاترین حد دارد، دستگاه شما بیش از اندازه گرم خواهد شد.

حتما بخوانید:   دلایل کند شدن لپ‌تاپ و کامپیوترها

چنانچه این مشکل را بررسی نکنید و آن را برطرف نکنید، احتمال دارد، که مشکلات و آسیب های دیگری نیز در لپ تاپ سامسونگ شما به وجود آید. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، لپ تاپ خود را روی سطح هموار و صاف گذاشته و اجازه دهید، که جریان هوا به راحتی وجود داشته باشد. پس از آن لپ تاپ سامسونگ را روشن نکنید و اجازه دهید، که کمی خنک شود. بهتر است، که نرم افزار ها و برنامه هایی که در حال اجرا بودند را ببندید، تا به پردازنده لپ تاپ فشار زیادی وارد نشود.

وای فای لپ تاپ سامسونگ روشن نمی‌شود

امروزه همه افراد از اینترنت استفاده می کنند و در صورتی که لپ‌تاپ آنها به اینترنت وصل نشود، بسیار ناراحت کننده خواهد بود. در مواقعی که کاربران قصد دارند به وای فای متصل شوند با این مشکل روبرو می‌شوند و وای فای لپ تاپ سامسونگ آنها روشن نمی گردد. گاهی نیز با اینکه وای فای لپ تاپ روشن می‌شود و به اینترنت نیز متصل می‌گردد، پس از مدتی قطع شده یا سرعت آن به شدت کاهش می یابد، که در این موارد احتمالاً مشکل از وای فای لپ تاپ سامسونگ است.

این مشکل یکی از مشکلات نرم افزاری این سیستم می باشد. برای برطرف کردن آن باید اطمینان حاصل کنید، که درایور نصب شده است یا تنظیمات آن را مجدداً بررسی کرده و بهتر است، که دوباره نصب نمایید. با این کار مشکل وای فای لپ تاپ سامسونگ برطرف خواهد شد.

لپ تاپ سامسونگ مشکلات گرافیکی دارد

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری که امکان دارد در لپ تاپ سامسونگ به وجود آید مشکلات گرافیکی می باشد. وقتی که فیلم یا ویدئویی در حال پخش است پخش متوقف شده و تصاویر دیگر پخش نخواهد شد و یا در صورت پخش شدن، تصاویر در هم ریخته مشاهده خواهید کرد.

این مشکل ممکن است به علت این باشد، که لپ تاپ بیش از اندازه کار کرده باشد و بازی ها و برنامه های بسیار سنگین اجرا شده باشند. همچنین در صورتی که لپ تاپ شما قدیمی باشد و یا نوسانات برق وجود داشته باشد، می تواند موجب بروز این مشکل در لپ تاپ سامسونگ شود. از دلایل دیگری که برای مشکلات گرافیکی لپ تاپ سامسونگ می‌توان نام برد، می توان به قدیمی بودن ورژن ها یا نصب نشدن درایور های گرافیکی بر روی سیستم اشاره کرد.

حتما بخوانید:   بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو | تعمیر لپ تاپ فوجیتسو

برای برطرف کردن مشکلات گرافیکی در لپ تاپ سامسونگ باید در هر قسمت درایور های مربوط را از سایت پشتیبانی برند محصول خود با وارد کردن اطلاعات مربوطه دریافت نموده و آن را بر روی سیستم خود نصب نمایید.

لپ تاپ سامسونگ

مشکل صفحه آبی لپ تاپ سامسونگ

در اکثر مواقع وقتی صفحه نمایش آبی رنگ می‌شود نشان دهنده خطای مشخص و خاصی نمی باشد و فقط به کاربران اطلاع می‌دهد، که مشکلی در نرم افزار و سخت افزار لپ تاپ سامسونگ به وجود آمده است.

با این حال وقتی که صفحه نمایش لپ تاپ سامسونگ آبی رنگ می‌شود، باید دلایلی مانند ناسازگار بودن سیستم عامل و یا نرم افزار، ویروسی بودن لپ تاپ، بد افزار ها، نصب کردن دو نرم افزار امنیتی به طور همزمان و… اشاره کرد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، به کد خطایی که داده می شود، دقت نمایید و علت آن کد خطا را بیابید.

چنانچه از برنامه هایی در سیستم استفاده می نمایید، که فضای بسیار زیادی اشغال می کند، بهتر است، که برنامه های اضافه را متوقف کرده و حافظه دستگاه خود را افزایش دهید.

قفل شدن کلید fn در لپ تاپ سامسونگ

در برخی مواقع کاربران لپ تاپ سامسونگ از قفل شدن کلید fn برای این دستگاه ها شکایت می‌کنند، که این مشکل از جمله مشکلات نرم افزاری این دستگاه محسوب می‌شود. برای برطرف کردن مشکل باید بررسی نمایید، که کلید fn فعال باشد. چون در بعضی مواقع ممکن است، که این کلید غیرفعال شده باشد. پس از آن درایور های مربوط به این کلید باید بررسی شده و در صورتی که نصب نبودند، از سایت شرکت آن را دانلود نموده و نصب نمایید و لپ تاپ سامسونگ را ریست کرده دوباره این کلید را امتحان کنید. با این کار مشکل برطرف می گردد.

لپ تاپ سامسونگ هنگ می‌کند

لپ تاپ های مورد استفاده کاربران با هر برندی که باشد، ممکن است با این مشکل مواجه شود و اکثر کاربران این تجربه را داشته اند، که با هنگ کردن لپ تاپ خود مواجه شوند. در اغلب مواقع دلایل نرم‌افزاری موجب بروز این مشکل در لپ تاپ سامسونگ می‌‌شوند.

وقتی لپ تاپ سامسونگ هنگ می‌کند باید دلایلی مانند اجرا کردن بسیار زیاد نرم افزار ها و برنامه ها به صورت هم زمان، داغ شدن دستگاه، ناسازگار بودن بعضی از نرم افزارها و برنامه های نصب شده روی لپ تاپ، ویروسی بودن سیستم و… را بررسی کنید. وقتی لپ تاپ سامسونگ هنگ می کند، کلید ها را نزنید و برنامه های دیگری را باز نکنید، تا دستگاه شما از حالت هنگ بودن بیرون آید. پس از آن می توانید نرم افزار ها و برنامه هایی که در حال اجرا بودند را ببندید و همچنین بهتر است، که نرم افزارها و برنامه های سنگین و غیر ضروری را از نصب خارج کرده و دستگاه خود را ریستارت نمایید.

حتما بخوانید:   نحوه ریبوت کردن کامپیوتر و مشکلات مربوط به آن

بلوتوث لپ تاپ سامسونگ مشکل دارد

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ کار نکردن بلوتوث دستگاه می‌باشد. بلوتوث امروزه زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما افراد زیادی هنوز هم از بلوتوث برای انتقال دادن فایل ها و داده ها استفاده می کنند و در صورتی که این مشکل در لپ تاپ سامسونگ به وجود آید، مشکل زا و ناراحت کننده است. در صورتی که درایور نصب نباشد یا تنظیمات آن صحیح نباشد، بلوتوث دستگاه کار نخواهد کرد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، از سایت شرکت درایور بلوتوث را دانلود نموده و نصب نمایید و تنظیمات آن را مورد بررسی قرار دهید.

لپ تاپ سامسونگ

سرعت لپ تاپ سامسونگ کاهش پیدا کرده است

وقتی که لپ تاپ سامسونگ سرعت کندی دارد دلایل نرم افزاری و سخت افزاری گوناگونی می تواند داشته باشد. اما در بیشتر اوقات این مشکل به علت مشکلات نرم افزاری در این دستگاه بروز می‌کند.

این مشکلات ممکن است به علت به روز نبودن و قدیمی بودن سیستم عامل ویندوز، ویروسی بودن لپ تاپ یا نصب بد افزار ها، چند برنامه را با هم اجرا کردن، پر بودن حافظه دستگاه و… به وجود آید.

برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید دلیل کند شدن سرعت لپ تاپ را شناسایی نمایید. در اکثر مواقع وقتی سیستم از ویروس پاکسازی می شود، سرعت بهبود می یابد. همچنین بهتر است، که حافظه دستگاه خود را مورد بررسی قرار داده و فایل های اضافه را حذف نمایید.

از راهکارهای مناسب استفاده کرده و داده ها را به صورت یکپارچه قرار دهید، تا برنامه ها با سرعت بیشتری اجرا شوند. برای اینکه متوجه شوید کدام برنامه ها منابع دستگاه شما را بیش از دیگر موارد مورد استفاده قرار می دهند، از ابزارهای خاصی می‌توانید استفاده کنید. استفاده کردن از این ابزار به شما کمک می کند، که مشاهده کنید چه توانی از رم، پردازنده شبکه و دیسک شما استفاده می گردد. برای افزایش حافظه می توانید از بعضی برنامه ها و نرم افزارهای غیرضروری صرف نظر کرده و آنها را پاک کنید.

31

بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ Samsung

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x