خدمات باغبانی

2 روش مناسب برای جمع آوری برگ های پاییزی | چگونگی خشک کردن برگ با پارافین

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

از جمله مشکلاتی که اکثر افراد ساکن در خانه های ویلایی با آن مواجه هستند، برگ های پاییزی است که هر ساله در فصل پاییز ریخته می شوند و اگر به درستی جمع آوری و استفاده شوند، می توانند بسیار مفید باشند. اما آیا جمع آوری برگ های پاییزی همینقدر ساده است؟ طبیعتا حجم برگ بالاست و باید متناسب با میزان فضایی که در اختیار دارید، اقدام به جمع آوری برگ های پاییزی نمایید.

با جمع آوری برگ های پاییزی چه کنیم؟

کاربرد برگ های پاییزی چیست؟ در صورتی که قصد جمع آوری برگ های پاییزی را دارید، باید ابتدا بدانید که قرار است با آن چکار کنید؟ به طور کلی با جمع آوری برگ های پاییزی می توانید کارهای مختلفی انجام دهید. برخی از این کارها عبارتند از:

استفاده از برگ ها به عنوان مالچ یا کود برای خاک و گیاهان یک راه رایج برای کشاورزان و باغداران است. برگ ها منبع غنی از مواد آلی هستند و می توانند به حفظ رطوبت، از بین بردن علف های هرز و افزایش حاصلخیزی خاک کمک کنند.

ساخت کاردستی و تزئینات با برگ ها برای هنرمندان بسیار جذاب است. اگر یک فرد خلاق در زمینه کارهای هنری هستید، برگ ها را می توانید با روش های مختلف نگهداری کنید و به صورت خلاقانه به شکل حیوانات، گل ها، قاب عکس و … تبدیل کنید.

تهیه چای یا دمنوش با برگ ها برای افرادی که به انواع دمنوش علاقمند هستند بسیار جذاب است. برگ های بعضی درختان مانند آلوچه، چنار، رزماری و … خواص درمانی و طعم خوشایندی دارند و می توانید با آب جوش دم کرده و نوشیده یا به عنوان ادویه استفاده کنید.

روش های جمع آوری برگ های پاییزی

برای اینکه بتوانید برگ های پاییزی را جمع آوری کنید، لازم است روش های مختلفی از جمع آوری برگ های پاییزی را بدانید. این روش ها عبارتند از:

حتما بخوانید:   کامل ترین لیست معرفی انواع گیاه و گل آپارتمانی

استفاده از دستگاه چمن زن

این روش باعث می شود که برگ ها به صورت خرد شده در میان چمن ها پخش شوند و به عنوان کود برای خاک و گیاهان عمل کنند. شما باید از چمن زن هایی با کیسه مخصوص برگ جمع کن استفاده کنید تا بتوانید برگ های اضافی را دفع کنید.

استفاده از دستگاه دمنده برگ

این روش باعث می شود که برگ ها با فشار هوا به گوشه ای از باغ یا حیاط منتقل شوند و سپس با چنگک یا جارو جمع آوری شوند. همچنین باید از دستگاه دمنده های مکنده استفاده کنید تا بتوانید برگ ها را در مخزن خود جمع آوری و خالی کنید.

نحوه نگهداری از برگ های پاییزی

در صورتی که مطابق با روش های گفته شده در بالا اقدام به جمع آوری برگ های پاییزی نمودید، باید بدانید که این برگ ها را چگونه می توان نگهداری کرد تا استفاده مفید و کاربردی از آن داشته باشید.

روش های جمع آوری برگ های پاییزی

به طور کلی برای نگهداری برگ های پاییزی، می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. این روش ها عبارتند از:

فشرده کردن برگ ها

با استفاده از روش فشرده کردن برگ ها می توانید به راحتی آن را خشک نموده و نگهداری کنید. این روش ساده و کلاسیک است که شما فقط به یک روزنامه و یک کتاب سنگین نیاز دارید.

شما باید برگ های تازه و مرطوب را بین دو تکه روزنامه قرار دهید و آن ها را در میان یک کتاب فشار دهید. این روش فرم و شکل برگ ها را حفظ می کند، اما ممکن است رنگ آن ها کمی تیره شود. البته توجه داشته باشید که فشرده کردن برگ ها برای نگهداری از آنها برای تعداد و حجم بالای برگ قابل انجام نیست.

لمینیت کردن برگ ها

این روش نیاز به یک لمینیتور دارد که ممکن است برای همه در دسترس نباشد. شما باید برگ های خشک شده را در دستگاه قرار دهید تا لمینیت شوند. این روش استحکام و درخشندگی برگ ها را حفظ می کند، اما ممکن است در طولانی مدت رنگ آن ها تغییر کند.

استفاده از گلیسیرین

این روش جدید و خلاقانه است که باعث می شود برگ ها لطیف و طبیعی به نظر برسند. شما باید گلیسیرین را با آب ترکیب کنید و برگ های تازه یا شاخه های کوچک را در آن قرار دهید. این روش رنگ زرد و سبز برگ ها را به خوبی حفظ می کند.

حتما بخوانید:   صفر تا صد آبیاری قطره ای به همراه بیان اشتباهات رایج در این سیستم

خشک کردن برگ با پارافین

این روش باعث می شود برگ های پاییزی درخشان و صاف باقی بمانند. شما باید پارافین را در یک ظرف ذوب کنید و برگ های تازه و خشک شده را در آن فرو کنید. سپس برگ های پارافین دار را خشک کنید

دکوپاژ کردن برگها

دکوپاژ کردن برگ یکی از روش های نگهداری از برگ های پاییزی است که باعث می شود برگ ها درخشان و زیباتر به نظر برسند. برای دکوپاژ کردن برگهای پاییزی، باید مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

مرحله اول انتخاب برگ های تازه و مرطوب است که رنگ و شکل زیبایی دارند. برگ ها نباید خیلی خشک و شکننده باشند.

خرید یا تهیه دکوپاژ، که یک ماده سفید و چسبنده است و زمانی که خشک می شود روشن می شود. شما می توانید آن را از فروشگاه های صنایع دستی یا به صورت اینترنتی خریداری کنید.

استفاده از یک برس فوم یا قلم مو و چسب کاغذی به این صورت که باید دکوپاژ را با برس یا قلم مو به طور یکنواخت به دو طرف برگ بزنید و آن ها را با چسب کاغذی به یک روزنامه چسبانده و خشک کنید.

اجازه دهید که دکوپاژ به طور کامل خشک شود. رنگش روشن می شود و حالت چسبناک خود را از دست می دهد. سپس می توانید برگ ها را از روزنامه جدا کنید و به عنوان تزئینات استفاده کنید.

زمان مناسب برای جمع کردن برگ های پاییزی

برای انتخاب زمان مناسب جهت جمع آوری برگ های پاییزی، باید به شرایط آب و هوایی، نوع درختان و هدفتان از جمع کردن آن توجه داشته باشد. به طور کلی، برخی از نکاتی که می توانید در این خصوص در نظر داشته باشید، عبارتند از:

  • بهتر است برگ های پاییزی را قبل از وقوع یخبندان و سرمای شدید جمع کنید، زیرا برگ های خیس و یخ زده سنگین تر و دشوار تر جمع می شوند.
  • بهتر است برگ های پاییزی را در روزهای خشک و آفتابی جمع کنید، زیرا برگ های خشک سبک تر و راحت تر جمع می شوند.
  • بهتر است برگ های پاییزی را در زمانی که تقریبا ۵۰ درصد یا بیشتر از برگ ها از درختان ریخته باشند، جمع کنید، زیرا این زمان نشان دهنده این است که فصل پاییز به اوج خود رسیده است.
  • بهتر است برگ های پاییزی را در چند مرحله جمع کنید، زیرا این کار باعث می شود که فشار کار روی شما کمتر شود و چمن و گل های شما نور و تنفس لازم را داشته باشند.
حتما بخوانید:   لامپ رشد گیاه چگونه کار می کند | مزایای استفاده از لامپ رشد برای گیاهان

جمع آورری برگهای پاییزی

مزایای برگ های پاییزی برای باغبانی

برگ های پاییزی برای باغبانی مزایای زیادی دارند که این مزایا عبارتند از:

  • برگ ها منبع غنی از مواد آلی هستند و می توانند به حفظ رطوبت، سرکوب علف های هرز و افزایش حاصلخیزی خاک کمک کنند.
  • شما می توانید برگ ها را با روش های مختلف، خرد کرده و در لایه های مختلف با خاک یا کود مخلوط کنید و به عنوان کمپوست یا مالچ روی سطح خاک بپاشید.
  • همچنین برگ ها را می توانید با روش های مختلفی که در بالا گفته شد، نگهداری کنید و به صورت خلاقانه به شکل حیوانات، گل ها، قاب عکس و … تبدیل نمایید. و از این کاردستی ها برای زیباسازی فضای باغ خود یا به عنوان هدیه به دوستان خود استفاده کنید.
  • برگ های بعضی درختان مانند آلوچه، چنار، رزماری و … خواص درمانی و طعم خوشایندی دارند و می توانید با آب جوش دم کرده و نوشیده یا به عنوان ادویه استفاده کنید . شما می توانید از این دمنوش ها برای تقویت سلامت خود یا لذت بردن از طعم و عطر آن ها استفاده کنید.
  • همچنین امکان استفاده از خاک برگ برای تقویت خاک و رشد گیاه نیز وجود دارد. با مصرف کود کامل به صورت اصولی و در مواقع ضروری، می توانید از ریزش برگ درختان و خشک شدن آنها جلوگیری نمایید و به بهبود کلروفیل کمک نمایید.
  • این کود فوق العاده به افزایش راندمان رشد زایشی و رویشی درخت کمک می کند و جلوی ریزش گلها و شکوفه ها را هم می گیرد.

جمع بندی

در این مطلب از آی بک امداد به شما آموزش داده ایم چگونه می توانید با روش جمع آوری برگ های پاییزی اقدام به جمع کردن اصولی و نگهداری درست برگها نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

جمع آوری برگ های پاییزی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

جمع آوری برگ های پاییزی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x